Prázdniny pana Beana

Prázdniny Mr. Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +výborný závěr filmu, herci ve vedlejších rolích, pěkná hudba, zdárně využité scenérie Francie -první hodinu je děsná nuda, nevyužitý potenciál, špatné načasování gagů a v podstatě scény nejsou vystupňované./// Pro mě je Největší filmová katastrofa petihvězdičkovím filmem. Beana mám rád a jeho příhody rovněž. I proto je pro mě tenhle film spíše zkamáním. Naštěstí né velkým. Protože to nějak neřeším a tentokrát je mi to celkem volné. Spíš si říkám, že je škoda, že jsem se tolik nenasmál. Určitě ne tolik jako u jiných epizod s panem Beanem. Ze začátku jsem z filmu měl křeč a ve 40cáté minutě si říkál: "Ještě že to má jen 90 minut". Opravdu mě žádná scéna nerozesmála. Snad jsem se jen párkrát pousmál. Zklamala restaurace. Zklamala cesta vlakem. Až ve chvíli kdy na plátno vstoupí Emma de Caunes, tak se film rozáří, začne být zajímavý a zábavný. To bohužel až v poslední půlhodině. Velice mě pobavili scény v kulisách 2 světové. A ještě více filnále v Cannes, které je věrně Beanovské a prostě celkově senzační. Být takový celí film dám jistě o * víc. Možná i plný počet. Jenže takhle je to rozporuplný film, který nakonec pobaví, ale když se na něj podívám znovu, tak jen na poslední půhodinu./// Celkem 62%///(28.10.2007)

Jasné, že to už nie je ten Bean, ktorý nás bavil pred rokmi, ale ani mi nie sme tí istí. Spolu s Beanom sme zostarli i my a mladším nám jeho fórky pripadali lepšie. Aj tu sú už vtipy predvídateľné, záchvaty smiechu nehrozia, ale pár krát som sa zasmial a jemný úsmev na tvári tam bol. Bavil ma nácvik pozdravu v nemeckej uniforme. Navyše poteší účasť K. Rodena. Deti sa však bavili dobre, tak ako my kedysi. Hodnotenie berte skôr ako rodinný priemer. 60%.(2.1.2014)

Ano, bylo to slabší. Bylo to jako takový televizní vzpomínkový pořad, takový slepenec, který měl jednak pobavit a jednak zavzpomínat si na ta léta u televize, kdy v jednom kuse dávali Mr. Beana. Tvůrci postupovali jednoduše. Prostě si řekli, že zhlédnout všechny ty videokazety a vyberou pět nejlepších gagů, ty pak propojí něčím veselým, posypou chechtacím práškem a prodají v pytli smíchu. A tak se stalo. Vyždímali, co se dalo. Ovšem, kupodivu se to povedlo. Stokrát viděné kousky dovedou znovu pobavit, nové jsou výborné a hlavně tvůrci šli do akce s velkým riskem a ten jim podle všeho vyšel. Uspěli totiž v dnešní době s celovečerním filmem, kde hlavní postava, která je v záběru 90% času němá, resp. nemluví. Navíc navštívíme zajímavé lokace francouzské riviery. Nevím, mně ten film přišel jako povedený. V mnoha ohledech určitě. Možná někdo čekal od Beana víc. Býn či neBýn, viděl jsem už stovky horších filmů.(3.1.2013)

Je to trochu slabší než jsem čekal, je zde dost vtipů, ne všem se ale zasměju a navíc mě štvalo, že některé scény jsou vytaženy z krátkých klasických dílů o Beanovi. Jinač to byla celkem slušná komedie, potěší herci Willem Dafoe a Karel Roden. Hudba dobrá. Nejlepší scénou bylo jak Bean obědval. 74% = ****(13.10.2012)

• tron

„Načo je komu dobrý policajt so zlomeným srdcom?“ Ako školák som sa šúlal na gauči pri Mr. Beanovi až tak, že keď som bol v roku 1997 tínedžer, bola ísť do kina na celovečerák rovnaká frajerina, ako ísť na dvojky nebezpečnej rýchlosti a Jurského parku dokopy. Keď si s odstupom rokov, už nie som tínedžer, pozerám niektoré časti, smejem sa už menej. Ten týpek je dobrý magor, mal by sa liečiť a nie voľne sa pohybovať medzi normálnymi ľuďmi. Celovečerák ma desí ešte viac, Bean v ňom pripomína skôr psychopatickú, hororovú postavu, ktorá je len malý kúsok od brutálneho nočného vyvraždenia celej rodiny, u ktorej dočasne býva. PRÁZDNINY PÁNA BEANA (ktoré prišli napriek tomu, že Atkinson po jednotke tvrdil, že končí) sú na tom dokonca EŠTE horšie. Inak by to bola „len“ podpriemerná nevtipná komédia za pár úškrnov a 40%. 20% ale strhávam paradoxne práve za zdanlivo najsilnejší bod programu – Atkinsona. Bol ODPORNÝ, CHLIPNÝ, HNUSNÝ, ÚCHYLNÝ a mal by sa dať liečiť. Pri pozeraní som sa cítil ZLE a nepríjemne. Päťdesiatnik Rowan Atkinson, idol môjho detstva, sa zmenil na choromyseľného pošuka. Jeho grimasy sú CHORÉ A ÚCHYLNÉ. Keby to nemalo Karla Rodena, Dafoea a VEĽMI pomalú babetu, umrel by som.(28.5.2011)

• - Snímek je oficiální film tzv. „Dne červených nosů“, protože výtěžek z něj a souběžné kampaně přijde na charitu. (imro)

• - Holčička, která sedí u přehrávče během tomboly na začátku filmu, je Lily Atkinson, dcera Rowana Atkinsona. (MultiTobi)

• - I když jsme se nikdy nedozvěděli, jaké je pravé Beanovo jméno, při krátkém záběru do jeho pasu je vidět, že tam má napsané Rowan. (imro)