Na cestě - Série 1 (2006) (série)

Na cestě po Peru (S01E12)

(epizoda)
Česko, 2006, 28 min

Režie:

Petr Horký

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

Země nevysvětlitelných záhad, fantastických kamenných staveb, kolébka mocné civilizace Inků - takové je Peru. V kečuánštině, mateřském jazyce domorodců, znamená název země "dostatek". A je hořkým paradoxem, že dnes je Peru jednou z nejchudších zemí naší planety. O to víc fascinuje třeba přelet na planinou Nasca a pohled na obří obrazce, které Erich von Daniken považuje za signály mimozemským návštěvníkům. Na cestě napříč Peru však nevynecháme ani návštěvu legendárního Machu Picchu, město Cusco postavené ve tvaru pumy či plovoucí rákosové ostrovy na posvátném jezeře Titicaca. A také se prozradíme, proč čerti v Peru mají bílé tváře. (oficiální text distributora)

fleker

serial je založenej na velky spouste nijakejch zaberu,,,, vo ktery by si nevopřel kolo snad ani gery fišer.....mě tudle zradil hlemejžď a shlídnul sem jeden díl bez not.... docela sem se podivil, že pořad, kde takřka většinu času tráví kamera snímáním polí, rybníků a západu slunce hodnotím tak kladně....heversou ty žvásty... všechno visí na dialogách mezi donutilem a bartoškou....kdy vždycky jeden dělá inteligenta a toho druhýho testuje z jeho znalostí...což je tady nejen geniální ale i funkční....zvlášť třeba ta miniprůpovídka, kdy mirek jirkovi ukazuje plovoucí ostrov, vysvětluje mu, že celý todle indiánský sídliště je vybudovaný z rákosu,prakticky výhradně z rákosu a poučuje ho o tom,že vzniklo spoluprací všech jeho obyvatel, že je dílem několika generací, na kterém dřeli desítky let........a pak ho slušně požádá aby to cigáro típnul ()