Rajónové blues (TV film)

Hudební / Drama / Komedie

Česko, 2005, 82 min

Jsem rád, když dostanou prostor neokoukané tváře. Skupina 100°C to zvládla s přehledem, kdyby to točil Vejdělek, nebo jiní režiséři, tak je tam zas Kotek s Mádlem, Voříškovou a Macháčkem. Přijemný film, i když pankáči tančící na plukovníkově oslavě, tak to je pěkně scifi. Ale budiž, netřeba se pitvat v každé komedii.(7.3.2012)

• Pitryx

Nic moc. Mladí a nadějní herci mi k srdci nepřirostli, a podle mne toho ani moc nezahráli. Příběh ničím nezaujal a dějově to na mne bylo dost pomalé. Jedno překvapeníčko tu sice je, ale to je vše. Hnusná hudba v celém filmu a hlemýždí tempo mne málem uspaly. No, jako vzpomínku na mladá léta, tedy z nostalgie něco dám. A přidám ještě něco za Ostravaka, možu ni?(21.9.2016)

Za klady filmu považuji kvalitní technické zpracování, vtipné scény (hlavně ples a vše kolem něj), některé postavy (zejména ostravský mazák) a také chytlavý hudební doprovod (ruská lidovka na plese neměla chybu :). Občas mi to při sledování sice trochu připomnělo Černé barony a Tankový prapor, ale je vidět, že se tvůrci snažili, aby to právě tyto dva filmy evokovalo co nejméně (vyhnout se tomu úplně se přirozeně nedá). Přes tyto klady mě ale film zejména díky příběhu (žádný velký) až tak nechytl a v podstatě mi bylo jedno, jak to skončí. Dobrý průměr přesně na jedno podívání.(21.9.2006)

Václav Křístek patří k těm lepším televizním tvůrcům. Méně známí herci, vtipnost, vystižení doby a kvalitní hudba. JE TO PRACA Z LIDMA!(29.5.2006)

Scénář : Karel Čabrádek...............Když někdo kdo byl na vojně kouká na film z vojny, tak většinou roste z vylhanosti dialogů děje i prostředí. Tady se to docela podobalo reálu. Je to svižné i dobře zahrané a to téměř nikoho z mladých herců neznám....Oni to ani herci nejsou ale členové hudební kapely viz :::: http://cs.wikipedia.org/wiki/100%C2%B0C.Dávám 70 %.....(6.10.2009)