• kyrtab

0% Další sci-fi. Pokud by to nebylo vztaženo k oné určité události, hodnotil bych film samotný. Ale v souvislostech nám předkládaných je to pouhá lež, která se však jednoduše stala oficiální verzí. "Když to říkají v televizi, tak je to pravda. Chudáci Američani, doufám, že tam k nim vlítnou a vrátí jim to i s úroky. Maj plný právo se bránit. Já bych se s nima nemazal, začli si, tak teď uvidí. A ten Usáma, to je největší hajzl, ten to všechno organizoval. Snad ho co nejdřív dostanou.. Nějak mi vyschlo. Pane vrchní, ještě jedno." (K otázce 11.září 2001 i samotnému letu 93 nejaktuálněji a nejkomplexněji "September 11: The New Pearl Harbor")(25.10.2008)

• klerik

Nenudil som sa ako pri UNITED 93, ale toto je technicky veľmi nevýrazný film. Na televízny počin síce znesiteľné, ale to tvárenie sa na historický film mi je proti srsti. Už pri DOKONALEJ BÚRKE ma dráždilo, že film vytvorený na základe dohadov sa tvári, že je podľa skutočnej udalosti...(2.4.2010)

Televízia mala stále tendenciu parazitovať na úspechu kde akého kino snímku, či už to bolo pred, alebo po jeho premiére ( napr. TITANIC, alebo ROBIN HOOD z roku 1991 ). Tento je jeden z nich, ale musím uznať, že síce nedosahuje úrovne Greengrassovho UNITED 93 má určité kvality, ktoré nemožno prehliadnuť. Má spád a určite nenudí.(31.1.2011)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Z Greengrassova filmu vyzařuje NĚCO, tento je pouze standard. Přitom to nezačalo špatně. _______Po třetině filmu jsem si říkal, že dám čtyři hvězdičky a film nesmažu, ale nechám si ho. _____Po dvou třetinách jsem si říkal, že dám tři, ale že napíšu poznámku "Kdybych neviděl United 93, dal bych čtyři", a film si stejně nechám._______ Po skončení filmu dávám tři už bez poznámky, a smazal jsem ho. Konec filmu se nevyhnul patosu a po nárazu letadla ještě dobrých deset minut sledujeme zpomalené záběry na zdrcené tváře pozůstalých a na záchranáře postávající u trosek letadla (přesněji řečeno u kruhu zčernalé země o průměru pět metrů, letadlo zřejmě vysublimovalo). Zajímavostí je, že triky dělala česká firma UPP.(5.10.2006)

• monolog

Taky jsem si myslel, že je to TEN Let 93. No naštěstí jsem si toho všiml a nebyl jsem zbytečně naštvanej kvůli dalšímu letošnímu blábolu. Tedy filmu předem považovanýmu za dobrý a po shlédnutí za blábol. Tento není až tak špatnej, ale hodnotit tady tu situaci a oběti nehodlám. Jde mi o zábavnost snímku a ta je věru zanedbatelná. Vlastně je to tak špatnej film, že jsem si pořád představoval, jak skvěle by se dal parodovat, na každou situaci by se našla jiná zábavnější, a proto jsem se nedokázal tvářit nijak vážně ani když dopadli na zem. Navíc ta díra je přímo k smíchu, jak kdyby měli dva utahaný fachmany, kteří vykopali malou díru, pak do ní dali jednu dynamitovou patronu a vyhodili to do vzduchu. Co se týká kolegy zmiňované sentimentality, je to už v prvních pěti minutách, kdy pilot políbí spící manželku a usměje se na probudivší se dceru. V následujících deseti minutách aspoň pět lidí telefonuje z paluby letadla domů a všichni končí se slovy: "Zavolám ti podrobněji, až tam dorazím." K smíchu levný. K zvracení směšný. V září 2001 mi bylo přes sedmnáct a už ten den mi celá tahle tero-akce byla naprosto ukradená (nepleťte se, těch obětí mi je líto). A po tomhle filmu snad ještě víc než kdy jindy (nehledě k tomu, že tam umřelo mnohem míň nevinných lidí, než v následně Bushem rozpoutané kvaziválce proti terrorismu). Myslím, že hodnocení těchto filmů se týká spíš hodnocení útoků jako takových, ale jako filmy pro lidi to neobstojí.(20.5.2006)