• monolog

Taky jsem si myslel, že je to TEN Let 93. No naštěstí jsem si toho všiml a nebyl jsem zbytečně naštvanej kvůli dalšímu letošnímu blábolu. Tedy filmu předem považovanýmu za dobrý a po shlédnutí za blábol. Tento není až tak špatnej, ale hodnotit tady tu situaci a oběti nehodlám. Jde mi o zábavnost snímku a ta je věru zanedbatelná. Vlastně je to tak špatnej film, že jsem si pořád představoval, jak skvěle by se dal parodovat, na každou situaci by se našla jiná zábavnější, a proto jsem se nedokázal tvářit nijak vážně ani když dopadli na zem. Navíc ta díra je přímo k smíchu, jak kdyby měli dva utahaný fachmany, kteří vykopali malou díru, pak do ní dali jednu dynamitovou patronu a vyhodili to do vzduchu. Co se týká kolegy zmiňované sentimentality, je to už v prvních pěti minutách, kdy pilot políbí spící manželku a usměje se na probudivší se dceru. V následujících deseti minutách aspoň pět lidí telefonuje z paluby letadla domů a všichni končí se slovy: "Zavolám ti podrobněji, až tam dorazím." K smíchu levný. K zvracení směšný. V září 2001 mi bylo přes sedmnáct a už ten den mi celá tahle tero-akce byla naprosto ukradená (nepleťte se, těch obětí mi je líto). A po tomhle filmu snad ještě víc než kdy jindy (nehledě k tomu, že tam umřelo mnohem míň nevinných lidí, než v následně Bushem rozpoutané kvaziválce proti terrorismu). Myslím, že hodnocení těchto filmů se týká spíš hodnocení útoků jako takových, ale jako filmy pro lidi to neobstojí.(20.5.2006)

Tento dokument byl natočen velice autenticky až s takovou ohromující přesností a hlavně velice emotivně, tak nebuď te překvapeni jestli vám v pruběhu filmu ukápne nějaká ta slzička ;-). Děj se opravdu moc nevěnuje prvním třem letadlů, ale o to více letu číslo 93. Ve filmu je prvních cca 10 min bez promluvy, dalo by se říct taky "no comment" na to co vy těch deseti minutách bylo zobrazeno. Dál to už komentovat nebudu, protože v kamždym z nás zanechalo 11. záři jiny emoce, pocity, vzpomínky, ... Ať se s tim každé popere jak uzná za vhodny.(23.5.2006)

Může mi někdo vysvětlit, proč ve stejném roce dojde k natočení dvou filmu o stejné události, v podstatě stejně (pozor - to neznamená stejně kvalitně!) a s (alespoň v češtině) téměř stejným názvem? Kdyby došlo k natočení jen tohoto snímku, uznale pokývu hlavou a budu to brát jako důstojné připomenutí 11.9. Srovnám-li však tuto ždímačku citů a slz s Greengrassovým opusem, nezbývá než konstatovat, že si Peter Markle mohl ušetřit čas a námahu.(13.9.2010)

Nejprve jsem byl trochu v šoku, neboť jsem si myslel, že se jedná o ten vychvalovaný Let číslo 93, ale až později jsem zjistil, že se jedná o jiné zpracování. Nevím jak první zmíněný film, ale tento byl na mě příliš zdlouhavý. Hlavně v telefonických pasážích. Emoce účastníků ke mně ne a ne prosakovat a já se tak nedokázal vcítit do jejich kůže. Přesto se však nalezlo i několik slušivých pasáží, kvůli kterým toto dílo stálo za to vidět. 60%(9.9.2012)

Televízia mala stále tendenciu parazitovať na úspechu kde akého kino snímku, či už to bolo pred, alebo po jeho premiére ( napr. TITANIC, alebo ROBIN HOOD z roku 1991 ). Tento je jeden z nich, ale musím uznať, že síce nedosahuje úrovne Greengrassovho UNITED 93 má určité kvality, ktoré nemožno prehliadnuť. Má spád a určite nenudí.(31.1.2011)