• monolog

Taky jsem si myslel, že je to TEN Let 93. No naštěstí jsem si toho všiml a nebyl jsem zbytečně naštvanej kvůli dalšímu letošnímu blábolu. Tedy filmu předem považovanýmu za dobrý a po shlédnutí za blábol. Tento není až tak špatnej, ale hodnotit tady tu situaci a oběti nehodlám. Jde mi o zábavnost snímku a ta je věru zanedbatelná. Vlastně je to tak špatnej film, že jsem si pořád představoval, jak skvěle by se dal parodovat, na každou situaci by se našla jiná zábavnější, a proto jsem se nedokázal tvářit nijak vážně ani když dopadli na zem. Navíc ta díra je přímo k smíchu, jak kdyby měli dva utahaný fachmany, kteří vykopali malou díru, pak do ní dali jednu dynamitovou patronu a vyhodili to do vzduchu. Co se týká kolegy zmiňované sentimentality, je to už v prvních pěti minutách, kdy pilot políbí spící manželku a usměje se na probudivší se dceru. V následujících deseti minutách aspoň pět lidí telefonuje z paluby letadla domů a všichni končí se slovy: "Zavolám ti podrobněji, až tam dorazím." K smíchu levný. K zvracení směšný. V září 2001 mi bylo přes sedmnáct a už ten den mi celá tahle tero-akce byla naprosto ukradená (nepleťte se, těch obětí mi je líto). A po tomhle filmu snad ještě víc než kdy jindy (nehledě k tomu, že tam umřelo mnohem míň nevinných lidí, než v následně Bushem rozpoutané kvaziválce proti terrorismu). Myslím, že hodnocení těchto filmů se týká spíš hodnocení útoků jako takových, ale jako filmy pro lidi to neobstojí.(20.5.2006)

• klerik

Nenudil som sa ako pri UNITED 93, ale toto je technicky veľmi nevýrazný film. Na televízny počin síce znesiteľné, ale to tvárenie sa na historický film mi je proti srsti. Už pri DOKONALEJ BÚRKE ma dráždilo, že film vytvorený na základe dohadov sa tvári, že je podľa skutočnej udalosti...(2.4.2010)

Může mi někdo vysvětlit, proč ve stejném roce dojde k natočení dvou filmu o stejné události, v podstatě stejně (pozor - to neznamená stejně kvalitně!) a s (alespoň v češtině) téměř stejným názvem? Kdyby došlo k natočení jen tohoto snímku, uznale pokývu hlavou a budu to brát jako důstojné připomenutí 11.9. Srovnám-li však tuto ždímačku citů a slz s Greengrassovým opusem, nezbývá než konstatovat, že si Peter Markle mohl ušetřit čas a námahu.(13.9.2010)

Film ktery nic nezkazi a take nic nezlepsi. Kdyz u toho divak vypne vetsinu mozku a nebo tomu filmu nevenuje dostatecnou pozornost. Treba kdyz na to kouka ve vlaku a porad se musi nejak hybat, aby si sedl pohodlneji nebo musi postet co dvacet minut otravne male decko s maminkou na zachod. Tak je tento film ten pravy ;-)(14.8.2008)

Vzhľadom na to, že sa jedná o tv film, to bolo celkom slušné, ale ak ste videli Greengrasovu verziu tak vám táto nič nové ani lepšie neprinesie, pretože sú si aspoň dejovo dosť podobné. Samozrejme Grengrasov snímok som poriadne prežíval a dlho rozdýchaval, tu až taký nával adrenalínu nehrozí, ale i tak ide o dobre spracovaný film. Záverečné minúty plné patriotizmu a vznešenej hudby som mal chuť pretočiť, ale vydržal som. Práve tomuto sa Greengras nádherne vyhol a aj preto je jeho film víťazom na plnej čiare. Ak chcete vidieť iný pohľad alebo porovnať obe verzie, tak smelo do toho. 60%.(25.1.2015)