Reklama

Reklama

11. septembra 2001. Teroristi uniesli štyri lietadlá. Tri zasiahli svoj cieľ. Toto je príbeh štvrtého z nich. Štyria teroristi chceli použiť let číslo 93 ako zbraň proti USA a zasiahnuť Biely dom vo Washingtone. Štyridsiati statoční cestujúci s posádkou im v tom zabránili - aj za cenu vlastných životov. Televízny film režiséra Petra Marklea s dokumentárnou presnosťou rekonštruuje osudné udalosti spojené s letom číslo 93 z Newarku do San Francisca. Vychádza z autentických záznamov komunikácie posádky a telefonátov pasažierov z paluby lietadla spoločnosti United Airlines, ktoré ako jediné zo štyroch strojov unesených moslimskými teroristami nezasiahlo svoj cieľ. Keď sa pasažieri dozvedeli o náraze dvoch unesených lietadiel do budov Svetového obchodného centra WTC v New Yorku, podnikli zúfalý pokus o odzbrojenie štyroch teroristov a záchranu nielen svojich životov, ale aj Bieleho domu, ktorý bol cieľom útoku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (66)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem si film sehnal a až po zapnutí jsem zjistil že to je toto a ne United 93...takže až se to bude distributovat tak v tom bude velký bordel...No nic jinak k filmu...jako televizní snímek je to celkem slušné...Herecké výkony nic moc ale ty nahrazuje celkem slušná hudba. Celou dobu jsem čekal co posádka udělá až...se zřítili a já jsem měl možnost vidět (pouze) díru v poli a nic víc...Jinak je to film velice přesný na minuty a do nejmenších detailů, ale co se tenkrát na letadle stalo víme pouze leda tak z dohadů. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Greengrassov snímok som síce ešte nevidel, nemám s čím porovnávať, no ak by toto malo reálne ukázať na situáciu okolo 11teho septembra a dôkladne vykresliť pocity, strach a hrôzu v lietadle, tak potom myslím, že to nebolo až také hrozné. Aj keď je pravda, že väčšiu hrôzu a súcit som pociťoval v ten deň doma pripútaný ku kreslu ako počas sledovania tohto filmu. Dialógy telefonátov rodín sú hrozné, nepomáhajú tomu ani herci, tobôž nie scenár. Nevyužiť takýto námet je obrovská škoda. 55%. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jako televizní je snímek samozřejmě chudičký po nějaké trikové, resp. technické stránce (což nemusí být ZAS AŽ TAKOVÝ problém), nejdůležitější je fakt, že ve mně nevyvolal skoro vůbec žádné emoce. Všechno je to strašně kontraproduktivní (co byste chtěli, když desetkrát za pět minut uslyšíte "Miluji tě"), a vypadá to, jako kdyby letadlo nedosáhlo svého cíle ne díky statečnosti pasažérů, ale kvůli neschopnosti teroristů. Tento film bude nejdůležitější z hlediska srovnání s Greengrassovým (nyní už to můžeme podle hodnocení odevšad ze světa klidně napsat) mistrovským kouskem. Abychom si ho o to víc vážili. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Taky jsem si myslel, že je to TEN Let 93. No naštěstí jsem si toho všiml a nebyl jsem zbytečně naštvanej kvůli dalšímu letošnímu blábolu. Tedy filmu předem považovanýmu za dobrý a po shlédnutí za blábol. Tento není až tak špatnej, ale hodnotit tady tu situaci a oběti nehodlám. Jde mi o zábavnost snímku a ta je věru zanedbatelná. Vlastně je to tak špatnej film, že jsem si pořád představoval, jak skvěle by se dal parodovat, na každou situaci by se našla jiná zábavnější, a proto jsem se nedokázal tvářit nijak vážně ani když dopadli na zem. Navíc ta díra je přímo k smíchu, jak kdyby měli dva utahaný fachmany, kteří vykopali malou díru, pak do ní dali jednu dynamitovou patronu a vyhodili to do vzduchu. Co se týká kolegy zmiňované sentimentality, je to už v prvních pěti minutách, kdy pilot políbí spící manželku a usměje se na probudivší se dceru. V následujících deseti minutách aspoň pět lidí telefonuje z paluby letadla domů a všichni končí se slovy: "Zavolám ti podrobněji, až tam dorazím." K smíchu levný. K zvracení směšný. V září 2001 mi bylo přes sedmnáct a už ten den mi celá tahle tero-akce byla naprosto ukradená (nepleťte se, těch obětí mi je líto). A po tomhle filmu snad ještě víc než kdy jindy (nehledě k tomu, že tam umřelo mnohem míň nevinných lidí, než v následně Bushem rozpoutané kvaziválce proti terrorismu). Myslím, že hodnocení těchto filmů se týká spíš hodnocení útoků jako takových, ale jako filmy pro lidi to neobstojí. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Když dva dělají totéž, není to totéž. Z Greengrassova filmu vyzařuje NĚCO, tento je pouze standard. Přitom to nezačalo špatně. _______Po třetině filmu jsem si říkal, že dám čtyři hvězdičky a film nesmažu, ale nechám si ho. _____Po dvou třetinách jsem si říkal, že dám tři, ale že napíšu poznámku "Kdybych neviděl United 93, dal bych čtyři", a film si stejně nechám._______ Po skončení filmu dávám tři už bez poznámky, a smazal jsem ho. Konec filmu se nevyhnul patosu a po nárazu letadla ještě dobrých deset minut sledujeme zpomalené záběry na zdrcené tváře pozůstalých a na záchranáře postávající u trosek letadla (přesněji řečeno u kruhu zčernalé země o průměru pět metrů, letadlo zřejmě vysublimovalo). Zajímavostí je, že triky dělala česká firma UPP. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama