Milenci v Praze (TV seriál)

• Jižní Korea

Peurahaui yeonin

• Jižní Korea

프라하의 연인

Lovers in Prague

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2005, 18x60 min

Eun-sook Kim

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Mé první setkání s korejským seriálem a hned z pražského prostředí (to byl ostatně ten jediný důvod proč jsem se o seriál začala zajímat). Lovers in Prague jsou oproti "normální" korejské produkci slabším dílkem. Těžko říct, kde se stala chyba. Tvůrci se trochu křečovitě snaží držet postupů z amerických seriálů, což jim moc nejde a vznikají komické a nešikovně natočené situace. Jinak teda Korejci mají neskutečně roztomilou představu o Praze - Staromák, Pražský hrad, panorama Pražského hradu, panorama Starého města, luxusní apartmá a korejské restaurace a samozřejmě nechybí ani domestikovaní Korejci, kteří u nás žijí, pracují a pomáhají hlavním hrdinům. Jo a taky se zde mluví trochu česky :)). Jsem docela zvědavá na další díly jak se to vyvine (hodnoceno po prvním).(3.3.2010)

• May

Je zvlastni, jak zasedla Praha pod rukama korejcu prokoukne, ovsem nalakat celou zemi na serial z exotickych cech, ktery se u nas odehrava intenzivne jen v prvnich dvou dilech, je docela podraz.(13.5.2006)

• molotov

Viděl jsem jenom první díl, navíc je to jediný korejský seriál, z kterého jsem viděl cokoliv. Protože jsem k tomu prvnímu dílu dělal titulky, tak jsem na něj koukal v podstatě nepřetržitě týden. Nejsem z Prahy, ale Praha mi v seriálu přišla téměř taková, jaká připadá mě, když tam občas vyrazím. K ději se vyjadřovat po prvním dílu seriálu je docela zrádné, ale kdybych to srovnal s pár prvními díly českých seriálů, tak tenhle si nevede špatně. Herecké výkony mi přišli velmi nevyrovnané. Ze čtyř hlavních postav (dvě holky a dva kluci) jsou dvě fajn (ústřední pár), jedna aspoň sexy a ten druhý kluk neměl zatím moc prostoru. V prvním díle se vyskytují i čeští herci (Jan Revai neboj jak se píše) a ti jsou příšěrní, ještě horší je český komparz. Co bych naopak pochválil, je technické zpracování. Hlavně exteriéry jsou pěkně natočené. A navíc je to doplněno docela slušnou hudbou.(14.5.2006)

• ainny

Pokud chtěla Nova zabít v našich končinách jihokorejskou tvorbu, stejně jako kdysi Velkého Bráchu, tak se jí to povedlo dokonale. Asi kvůli té Praze si vybrala jeden z nejhorších seriálů, které jsem do teď viděla. Nedala ho duálně, ale jenom s naprosto příšerným dabingem a ještě v čas, který nemohl vyhovovat snad nikomu. Celou dobu jsem si říkala, že to vzdám, protože herecké výkony byly tragické a hodné latinskoamerické telenovely. Stejně jako scénář. Nějak začínám mít pocit, že jediné opravdu dobré, na co se Kim Eun-sook zmohla, byla Secret Garden. Hodnocení je po šestnácti dílech, a když jsem došla až sem, tak vydržím i ty dva poslední, které na něm ale nemůžou už nic změnit. To by se musel stát zázrak. Milenci mi dali dvě věci - první je poznání, že dabing u JK produkce už nikdy více. Tou druhou je soundtrack, ten se mi líbil a určitě si ho ještě někdy poslechnu.(30.7.2015)

• mr.filo

Romantický seriál je stále romantickým seriálem. Nic na tom, že to dělali na druhé straně světa, nemění.(4.4.2012)

• mandlova

Těžkej bizár!(2.7.2015)

• PatrikP4

Je to odpad! ani ta Praha to nezachrání... tomu se budu vyhejbat a opravdu velkým obloukem...(17.7.2015)

• hackstolle

Velky prusvih. 10% max.(5.8.2015)

• Hachi707

Možná bych byla při hodnocení milejší, kdybych to viděla s originálním dabingem. Seriál je podle mě sám o sobě slabý, ale v tom českém znění to byla už vážně katastrofa. Mrzí mě že se do vysílání tady u nás dostal tak špatný kus, protože to pravděpodobně pohřbilo naprostý zájem o korejskou seriálovou tvorbu. Na druhou stranu bych měla být ráda, protože kdyby byl tak otřesně nadabovaný nějaký můj oblíbený seriál, tak bych asi zuřila víc. Co se samotného seriálu týče, tak tohle jde spíš do telenovely. Děj je v celku kýčovitý a scénář taky nic moc. Od autorky raději sáhněte po Secret Garden nebo Gentleman´s Dignity. To jsou seriály, co stojí za to vidět.. tenhle je ztráta času.(5.8.2015)