Hlemýžď Matěj a skřítek Vítek (TV seriál)

Šnek Flek a skřítek Vítek

Animovaný / Pohádka

Československo, 1976, 100x7 min

Jaroslav Cita

Ľubo Gregor

Komentáře uživatelů k TV seriálu (21)

Jedny z mojich obľúbených postavičiek Maťko a Klingáčik z ranného detstva. Môžem len súhlasiť s užívateľom Flipper. Najkrajšie scény sú v tej teplej, hrubej postieľke, ktorá dieťaťu dodá pocit utúlia a istoty. Dnes už však vidím chyby ako slabú animáciu, nudné "zápletky" vyslovene pre deti do troch rokov. Ale za spomienku stojí.(25.3.2010)

Ale neblbněte vždyť je to pro děti od 3 roků, ovšem podle etikety na obalu až do 93:-) Zajímavé, podle čeho je to bráno... Jak já měl kdysi ale tyto roztomilé příhody slimáka Maťa a skřítka Klinčeka a jejich přátel rád to si ani neumíte představit.(18.5.2008)

10/100 Pamatujete na seriál Ďubka a Klouzek ze Čtyřlístku? Vycházel v letech 1977-1981 (Knihovnička 59-93). Tento autorský Citův seriál byl nedávno znovuobjeven jako Slimák Maťo a škriatok Klinček či Hlemýžď Matěj a skřítek Vítek / Šnek Flek a skřítek Vítek, slovenský Večerníček, který v Čechách zapadl. Je to poměrně škoda, protože fandů Pepy a Pivoňky (jak se postavičky původně jmenovaly) by se mezi čtyřlístčany našlo povícero.(26.12.2009)

trošku "primitívna" animácia avšak so svojráznym humorom, ktorý veľmi dobre interpretoval svojský Ľubo Gregor(13.5.2006)

• MM_Ramone

Séria krátkometrážnych rozprávok, pre tých najmenších divákov, "Slimák Maťo a škriatok Klinček" bola, z môjho pohľadu, priamou večerníčkovou konkurenciou dvojici pastierov oviec, Maťkovi a Kubkovi. Podobné charaktery hlavných hrdinov. Podobné námety príbehov. Podobný druh animácie. Približne rovnaký rok vzniku. Ako decko som mal rád oba tieto večerníčky, ale predsa len ma vedeli viacej potešiť tí naši dvaja slovenskí valasi. **(18.7.2011)

ja mám jednoducho slabosť na staré večerníčky(1.7.2008)

Skutočne originálna rozprávka, ktorú si pamätá mnoho detí nielen z čias socializmu. Malo to jednoduché príbehy a dosť jednoduchú animáciu. Taktiež sedem minút bolo ozaj menej ako dnešné reklamy medzi programami. Nostalgiu tu hádžem za hlavu, ale proste väčšina našej domácej tvorby je síce často jedinečná, ale pre mňa svetovo priemerná, taktiež aj táto rozprávka.(23.7.2012)

Úsmevné a veľmi podarené. Spomienky nikdy nezaniknú.(21.2.2011)

Ako "pohádka" na dobrú noc ok, ale dnes je to iba priemer. Ako malý som to hltal ale teraz si všímam tých drobných nedostatkov... 70%(27.8.2014)

• rudeboy

Toto mi vážne nesadlo.(6.1.2011)

• Trevor

Jeden z mála večerníčkov, ktorý ma ako dieťa príliš nebavil. Prišlo mi to strašne nudné, avšak hlasy teda dokázali uspať. Bohužiaľ aj samotné príbehy tejto dvojice.(15.9.2019)

Nezabudnuteľná československá rozprávka.(13.5.2008)

Slovenská verzia Křemílka a Vochomúrky. Nádherná farebná odychovka pre tých najmenších, pri ktorej sa zabavia i tí starší. Do toho ešte pripočítajte ľúbezný hlas Ľuba Gregora a o audiovizuálny zážitok máte postarané. Na tento seriál mám len dobré spomienky, ktoré nikdy nevymiznú. Škoda, že po páde komunizmu sa Slovenská kinematografia zväčša zprasila...(22.8.2020)

Neviem koľkí z užívateľov pozreli seriál kompletný... Večerníčky som pozeral vždy a vždy budem. Je to dobrá oddychovka, no nečakal som, že STV hodí všetkých 100 dielov za sebou. Mám malé deti a pozeráme spolu takmer všetky večerníčky na STV1, STV2 Po troch týždňoch mi Maťo s Klinčekom mi začínali liezť poriadne na nervy:-) V nervovaní dokonca tromfli aj Medvedíka Ruperta. OK, prvých 14 dielov je nádherne nostalgických. Ale keď ide už asi tretia séria (z roku 1982) dá to psychicky zabrať. Však je to žmýkanie tej istej špongie, prevárenie vyluhovaného čaju. Pre poctivého diváka Večerníčkov to znamená neskutočných 14 týždňov!!!!(5.7.2011)

• Peter-1307

Nijako ma tieto rozprávky nechytili. A to hlavne svojou svojou animáciou. Bol som odchovaný na trocha odlišných. Najlepšie na tom je hovorené slovo Ľubomíra Gregora.(12.7.2011)

Tento animovany serial sprevadzal moje detske casy a musim povedat,ze som ho zboznoval,sledoval som ho kazdy den ako vecernicek pred spanim,jasna volba...:-)(27.4.2019)

A ja to mám rád a nedám na to dopustiť!(27.12.2017)

Srdeční záležitost(22.12.2010)

Ako malý som pozerával na STV-čke všetky tieto rozprávky, a na túto si taktiež veľmi dobre pamätám a viem, že sa mi moc nepáčila, nebolo to ono proste...(20.6.2011)

Nezabudnuteľná Večerníčkova rozprávka o Maťovi a Klinčekovi. 85%(24.2.2018)

Docela pěkný večerníček. Super motivace pro děti je díl "Ako Maťo s Klinčekom varili pivo".(9.3.2009)

<< předchozí 1 2