poster

Den zlomu

 • USA

  Day Zero

Drama

USA, 2007, 92 min

 • ivishka
  odpad!

  Čekala jsem alespoň solidní drama o psychice třech chlápků vyplývající z různých životních situací, ale opak byl pravdou. Místo toho jsem byla svědkem více než hodinu a půl trvající tlachačky nad vojenským systémem americké vlády. Jeden ze tří "kámošů" tvrdí, že kvůli Kristovi a 11.září nutně musí válčit(už u téhle části jsem se notně rozčílila, jelikož na to mám velmi striktní názor) druhý je doslova postavou kuře, které neudrží samopal(ano mluvím o Elijahovi)a určitě mu v nejedné hospodě nevěří ani 21 let...další z nich je zaláskovaný a citově velice labilní Chris Klein(v jiných filmech mi byl sympatický, ale nyní mě naštval). Zase scénář jakoby ho psalo pětileté dítě....hrozný.(28.12.2012)

 • larelay
  ****

  Moj komentar sa bude trosku lisit od ostatnych. Kedze som zatazena na tzv "ukecane" dramy, mne sa tento film pacil. Herecke vykony boli fajn, malo to spravnu dlzku a celkom som tym pribehom uverila. Bolo to tvrde a uprimne povedane, nechcela by som sa dostat do ich situacie, kedy by som isla bojovat za nieco, comu neverim do vojny, v ktoru tiez neverim...(20.4.2008)

 • Fiftis
  *****

  Neuveriteľné, že túto vynikajúcu snímku videlo tak málo ľudí. Už ten obsah láka. V hlavných úlohách skvelí Elijah Wood, Chris Klein a Jon Bernthal. Všetci traja dostali peverávak do vojny v Iraku. Majú už len pár dní na užívanie života, než sa dostanú do vojny. Každý z nich to berie inak. Elijah má strach, Chris vie, že Amerika kolonizuje krajiny a Jon je poverením nadšený. Veľa ľudí to síce nemá rado, ale táto snímka je mixom všetkých žánrov. Romantiky, drámy, komédie.. Každý si nájde to svoje. Záver je smutný a končí depresívne. Mám veľmi rád túto snímku, je natočená veľmi presvedčivo a kvalitne a videl som ju už niekoľko krát. Mám ju uloženú na disku svojho notebooku, aby som sa k nej mohol kedykoľvek vrátiť, ak dostanem na ňu chuť. Rozhodne môžem len odporučiť a kiež by mala aspoň 5000 hodnotení.(19.10.2019)

 • danliofer
  ***

  Vcelku mám upovídané filmy ráda. Když je pak k tomu ještě nosné téma, pak už ani není co řešit. Proč se to ale v tomto filmu nějak míjí účinkem, nedovedu posoudit. Kdysi jsem viděla dokumentární film o tom, které americké válečné filmy jsou financované (či aspoň podporované) armádou US a které ne, protože jdou mimo její zájmy. V dokumentu bylo dost ukázek z obou skupin a ten rozdíl je dost znát. Prostě Tři králové jsou tři králové. Ze Dne zlomu jako bych cítila drápky vlivu US Army...(20.12.2009)

 • Radiq
  **

  Traja americký chalani sú nadraftovaní na vojnu v Iráku, ale já nejsu slovák, takže to dopíšu česky. Dalo by se říct, že je člověku až líto těch chudáků, kteří jsou donuceni jít zabíjet a nechat se zabít. Vznikne jim z toho v hlavě hrozný dilema, protože když někdo ve vládě je debil, nedá se s tím nic dělat (to platí ve všech zemích, bez rozdílu - politici si nezaslouží život, ti by si měli vybojovat svoje spory jeden na jednoho). Líbilo se mi, jak se mezi sebou během toho měsíce různě hašteřili, pomáhali si, hádali se a snažili se s tím vyrovnat každej po svým. Žral jsem jim herecké výkony? Ale aji jo. Žral jsem ten jejich příběh? Ale ani ne. Su nasranej, že jsem to viděl? Ne. Chcu to vidět znovu? Ne. Nějaký další otázky? Ne ne a ne.(5.1.2009)