Mapa míst svatých a klatých (TV film)

Dokumentární

Česko, 2003, 28 min

Kamil Holub
  • WANDRWALL

Stopy minulosti, záznamy o přítomnosti předků. Ale jací vlastně byli?(13.8.2010)

• raroh

Ezoterická duchařina.(19.5.2010)

"Mapy jsou různé, i když mapují stejnou krajinu. Podobně je tomu i s námi..." "Kolikrát dnes v krajině, bez povšimnutí, mineme stopy dávných událostí, bezejmenné památníky předků. Už neumíme přečíst vzkazy kamenů a mlčenlivých bytostí kolem nás. Míjíme tisíce let a netušíme, že procházíme kalendářem věků."(20.1.2009)

Můj oblíbený dokument z roku 2002 bobtná každým rokem novou silou. Čím víc člověk ducha zabíjí, tím víc ducha se soutřeďuje proti člověku – to není trest ani pokus o nápravu, ale v celku člověk není sám a nebezpečné extrémy jsou nastaveny tak, aby pohlcovaly samy sebe. Dokument, který určitě osloví jen někoho, má charakter Valhalla Rising – iniciační, posvátné, transmisivní, restorační. A čím dál tím aktuálnější. Nabízí i zábavné dramaturgické vtípky (ocení milovníci Kalendária se Saskií Burešovou ;) ). Kdyby jen Josef Císařovský v roce 2002 věděl, jak historicky budou znít jeho slova o „ztrácení se míst“ a o proměně krajiny v roce 2017.(22.4.2017)

• mr.filo

zmatené a nesmyslné (řekl historik)(16.4.2012)