Televízna adaptácia novely A.P.Čechova. Komorná dráma o nešťastnom ľúbostnom pomere vydatej ženy k mladému peterburgskému šľachticovi, ku ktorému sa nasťahuje v úprimnej, no nepochopenej snahe žiť v súlade s vlastným citom. Vyvolá tým odpor svojho povrchného a konvenčného milenca a výsmech jeho priateľov. Psychologicky presná štúdia charakterov, komentovaná a nazeraná postavou tajomného lokaja, vyvrcholí útekom a tragickým rozuzlením. (RTVS)

Aky

Čechov byl nezpochybnitelný génius. Je-li režisér dostatečně pokorný a uzná jeho autoritu, obvykle do dopadá dobře; jako zde, kde slovenští herci hrají jako z partesu. ()

Autogram

Nevera po rusky. V podstate inscenácii nemám čo vytknúť. Len ten Čechov, to je na mňa priveľa so svojou pomalosťou a rozpitvávaním detailov. Aj keď to rozpitváva neznámy lokaj, postava, ktorá nemá na dej podstatný vplyv. V titulkoch ma prekvapil údaj Dramaturgia Marek Maďarič. –––– Ak sa rozhodneš nasadiť mi parohy, rob to tak, aby som to nevedel. Keď ma oklameš, je to oveľa čestnejšie, ako keď mi narušíš zabehaný spôsob života. ()