poster

Fast Food Nation

 • USA

  Fast Food Nation

 • Slovensko

  Fast Food Nation

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liborek_
  ***

  Trošku překombinované... a dle mého skromného názoru kladl Linklater důraz na méně podstatné věci, než bych čekal. Nejde ani tak o hamburgery samotné, jako spíš o tu politiku kolem ní, že... A to zachytil všehovšudy ve třech scénách. Ono závěrečné korzo kolem porážky krav mi pak hodně připomnělo jednu dost nechutnou protipotratovou přednášku, z čehož mi vyplynula Linklaterova silná averze vůči pojídání masa vůbec. A jelikož jsem všežravec a vím, že maso nejde vyrobit jinak než zabíjačkou, trochu to tento film v mých očích shazuje. Čekal jsem kritiku fastfoodů a "mcdonaldizace společnosti" (viz stejnojmenná kniha George Ritzera), místo toho jsem ale dostal sice zajímavý a dobře natočený, leč nedotažený slepenec sociální a hlavně vegetariánské agitky, který v některých místech působil příliš prvoplánově. Linklaterovy nádherné filmy Před úsvitem a Před soumrakem stojí o dvě třídy výš...(27.11.2007)

 • Endyis
  *****

  Stokrát lepší počin než trapný pseudodokument supersizeme. Dobře schématicky propracované prostředí "takového jednoho fastfoodu" všech možných skupin lidí, jenž se podílejí na výrobě dobrot ve fastfoodech. Film tohodle typu se mi líbil a oceňuji dobrý pohled na věc, který zbytečně nespadnul do nějaké levicové agitky a propletenec osudů lidí byl zpracován věru inteligentně. Když se nad tím zamyslíte, tak to vůbec vše nebylo přímočaré, nýbrž těžce spekultabilní a postavy nebyli vykreslovány prvoplánově. Snímek oceňuji poctivými 90% Ps: ale stejnak se občas do toho mekáče zajdu a dám si poctivýho burgera, pěkně pokypřenýho nějakou tou sračkou!! :D(13.8.2010)

 • Galadriel
  ***

  První polovina filmu je skvělá, nápaditá, svižná, jenže pak přijde polovina druhá a je tu problém. Tenhle film není ani dokument, jenže si na dokument tak trochu hraje. Jenže na celovečerní film mu tak trochu chybí nějaký příběh a na dokument zase opravdovost. Výsledkem je podivná směsice tří příběhů, která je tak nějak poskládaná dohromady, ale vlastně nevede odnikud nikam, ale občas docela příjemně šokuje a poodhaluje, co všechno se vlastně schovává za tím (a v tom), když si koupíte ten krásně vonící hamburger z fast foodu a náhodou ho i sníte...(4.5.2009)

 • Dionysos
  ****

  "Kvůli pár drobnejm vás klidně podřiznou. Nic proti vám nemají, chtějí jen těch pár drobnejch." Trefná kritika mamutích koncernů a všehoschopných společností, usilující jen o maximalizaci zisků a minimalizaci ztrát. Zvlášť smutně to pak působí v konfrontaci s mexickými imigranty, kteří v USA hledají práci a lepší život, ale dostane se jim jen cti nechat se oškubat v soukolí korporátního kapitalismu.(14.3.2012)

 • Pepinec
  ***

  Když si u hladového okna koupím za čtyřicet korun obří housku s flákem masa velkým jako talíř, napěchovanou hranolky, salátem, vejci, navrch politou kečupem, hořčicí a majolkou, musím počítat s tím, že asi ne úplně všechno bude all right. Za to bych ale předpokládal, že když si pustím film, s kterým mají co do činění Bruce, Kris nebo Ethan, bude toho all right daleko víc. To mi řekněte, kam mám tohle zařadit. Film to není, protože tomu chybí pointa. Dokument také ne, protože se to snaží tvářit právě jako film. Hraje tam Avril, přesto ani koncertem bych to nenazval. A nejvíce ze všeho mě mate označení ´romantický´. Takže ono to asi nakonec bude romantické hovno...(15.3.2012)

 • - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

 • - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)

 • - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace