Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Neřekl bych, že je to zas až taková agitka. Nebo jste měli pocit, že to, co tam povídá Bruce Willis, je nějak mimo mísu? Scéna s bojácnými, hloupými kravičkami je také výživná. Nechováme se, my lidi, kolikrát úplně stejně? Klid, pohoda, jistoty... vystoupit z komfortní zóny netřeba. Kdo ví, co číhá za hranicemi ohrady. Spíše než cokoli jiného, je Fast Food Nation obrazem naší společnosti, ve které chceme mít všechno rychle a pak se divíme, že je to sračka (doslova). A když s tím chceme něco dělat, zjistíme, že systém je chytře nastaven tak, aby se z něj ovečkám nechtělo. Ostatně, jak také ukázáno na mexické linii příběhu, člověk riskuje a odhodlá se změnit svůj život, až když mu teče do bot.(15.7.2009)

Jedna vec je jasna, po shlednuti si vazne nepujdete do MC koupit hamburger. Kdo by to delal, kdyz je maso slozene z xx% z hoven, ze? A to se vazne netyka jen fast foodu, ale vseho masa, ktere jite. Je to i excelentni filmecek, ktery vas muze inspirovat k tomu prestat jist maso obecne, protoze si treba uvedomite co to vlastne konzumujete. Precijen, kdyz vidite roztomilou kravicku, kterou systematicky strileji do hlavy, rezaji, stahuji z kuze atd. a vy si to potom objednate v restauraci jakoby se nechumelilo. Nejvetsi fun jsou lidi, kteri remcaji, ze v Cine zabijeji a zerou psi, ale pak si v klidu objednaji biftek. Co se samotneho filmu tyce, Linklater to bohuzel plne neukociroval. Skvele se to rozjelo, cast ilegalnich pristehovalcu a levne pracovni sily spojene s prostituci atd. byla take rana na ten spravny aktualni hrebicek, ale ty zajimave pasaze a zabery zacaly cim dal casteji stridat ty naprosto zbytecne a nudne. Snaha nacpat tam hvezdicky byla taky prilis krecovita, napr. linie s Ethanem Hawkem, nebo Avril Lavigne byly absolutne k nicemu a odvadely pozornost od zbytku. I kdyz naopak Bruce Willise musim pochvalit, protoze si svou rolicku uzil pekne po americku s hambacem v puse: "It is a sad fact of life, Don, but the truth is we all have to eat a little shit from time to time." 6/10(27.9.2009)

• Soweek

Rozhodně jedno z mých největších zklamání za poslední dva roky hned po Saw III,z dramatu o fast foodech, na které jsem se těšil hodně dlouhou dobu se vyklubala absolutní příběhpostrádající blbost. Místo fast food problematiky se film spíše točí kolem mexických přistěhovalců. Čekal jsem nějaké nové poznatky do dané problematiky, nejenom že poznatky nebyly nové, oni nebyli žádné. Super size me zůstává neporažen, tento velmi slabý odvar mu nesahá ani po kotníky.(24.3.2007)

Ked niekto natoci film ako Before Sunset/Sunrise, kazdy jeho film ocakavam s urcitym nadsenim. Na FFN som sa riadne tesil uz od jeho prvotneho ohlasenia. Vysledkom som vsak sklamany. Je to urcite dobry film, to je jasne. Linklater sa vsak akoby stracal v epizodickom charaktere filmu a prepojenie jednotlivych dejovych linii nefunguje tak akoby malo. Film je podla mojho nazoru zbytocne dlhy, cim zaujimava tema straca svoju udernost. Niektore sceny a zabery su vsak mimoriadne vydarene, len skoda, ze nie cely film.(22.3.2007)

První polovina filmu je skvělá, nápaditá, svižná, jenže pak přijde polovina druhá a je tu problém. Tenhle film není ani dokument, jenže si na dokument tak trochu hraje. Jenže na celovečerní film mu tak trochu chybí nějaký příběh a na dokument zase opravdovost. Výsledkem je podivná směsice tří příběhů, která je tak nějak poskládaná dohromady, ale vlastně nevede odnikud nikam, ale občas docela příjemně šokuje a poodhaluje, co všechno se vlastně schovává za tím (a v tom), když si koupíte ten krásně vonící hamburger z fast foodu a náhodou ho i sníte...(4.5.2009)

• - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)

• - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)