Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Moc pěknej kousek. To sta: Máš pravdu, republikán Willis je opravdu prototyp salónního levičáka, který vymetá kdejakou levičáckou agitku.(21.3.2007)

Tenhle film je rozhodně agitka, a to agitka silně levicová, s mnoha argumenty tu použitými lze polemizovat a mnohé jsou zjevně zvoleny pouze proto, že se hodily autorům snímku do koncepce scénáře, jakož i do koncepce angažovanosti celého snímku, ale na rozdíl třeba od politicky a názorově obdobně motivovaného Michaela Moora (hlavně jeho Fahrenheita 9/11) s tímhle snímkem souzním a ztotožňuji se s ním... Je dobře, že už konečně někdo takovýhle film plný hollywoodských hvězd natočil a že zase nejde o nezávislou produkci s minimálním dopadem. Přesně takhle podle mého světonázoru funguje náš západní svět. Kapitalismus, jenž svou dravostí a premisou maximálního zisku zašlapává demokratické principy do hlíny... (Tenhle film funguje trochu na principu knihy - nejspíš realistického románu...musíte se prokousat nezáživnými popisnými pasážemi symbolizujícími svět, který film popisuje, stejně jako si musíte projít stohy nezáživných materiálů, jestliže se chcete dostat k meritu věci, možná už s tím mají diváci na konci alfabetického věku tak trochu problém, ale já v tom nevidím nějaké mínus filmu...to by dneska například taková Markéta Lazarová už vůbec neměla žádné diváky...)(18.4.2007)

• PinokKio

To, že v burgerech jíme s*ačky, je snad každýmu jasný, ovšem nevím, jestli tenhle ani film ani dokument to omlouvá či naopak (poctivý farmář Kristofferson, macek Kinnear, práce dožadující se mexikáni). Linklatera jako experimentátora mám rád, ovšem tady jako by on sám nevěděl, co vlastně točí.(2.2.2009)

Velmi zajímavé téma, super obsazení ale Richard Linklater není Alejandro González Ińárritu v jehož režii by výsledek vypadal nejspíš o 100% lépe..(13.8.2007)

Asi to měla být kritika konzumní společnosti, nicméně tvůrci se rozhodli pro takový formát, kterým vysloužili kritiku sami sobě.(12.1.2008)

• - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)