Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Docela rozporuplný snímek, jedna má čast by mu nejraději dala 4 hvezdičky a druhá říka že jedna je moc... No ale když si to sesumíruju na papír, tak se zde objevila lákavá tématika Fast Foodu a co v nich lidi jedí, k tomu tématika velikých korporací která "malé" lidi poměrně zajímá, a to došperkováno k práci ilegalních přistěhovalců a zacházení s nimi. Na druhé straně je tento snímek místy utahaný až běda. Dojem i kazí některé obsazení herců, kteří sice odvádějí dobrou práci, ale bohužel se sem nehodí.(7.2.2011)

Ackoli mel film vysoke ambice, utopil se ve vlastni zmeti masa a exkrementu. Ani tema neni nikterak sokujici (mzna tak pro americke divaky, kteri si vetsinou nevidi do vlastni pusy). Nicmene musim uznat, ze fastfoodovym restauracim se po nejakou dobu vyhnu obloukem. Nejsem totiz jako Bruce, ze bych verila, ze dobrej gril dela zazraky :D Jinak bylo roztomile, jak se reziservi povedlo do filmu narvat aktivistku Avril Lavigne. Slabsi tri hvezdy a vic ze me nevytahnou ani za kus One Biga.(22.5.2011)

Pro někoho je to možná šokující pro někoho jako jsem já ani ne. Tyhle tzv. povídačky, že v mase jsou obsaženy hovna, že v masnách běhají myši a že vám kuchař třeba naplive do burgru. To vše dle mého soudu se vždy dělo a dít se zkrátka bude. Navíc kdo ví, možná právě díky těmto "ingrediencím" mají hamburgery svou jedinečnou chuť. To by člověk, kdyby mu to mělo vadit, nesměl chodit ani do obyčejné restaurace. Jinak k filmu: po prvních asi 3 minutách jsem si myslel že to bude podobná pecka jako Děkujeme, že kouříte. Zklamání ale zavládlo, protože jediné světlé body jsou ukryty v několika minutových vystoupeních, ve kterých účinkuje buď Bruce Willis nebo Greg Kinnear. Nebýt několika těchto známých herců tak by mě film určitě nebavil. PS: Naivita s jakou jdou ty městké děti vyhánět krávy z ohrady mě šokovala mnohem více než celý film. Jejich následné rozbory na téma proč krávy vlastně neutekly by vydaly na Nobelovu cenu v kategorii psychologie zvířat.(8.1.2009)

72% Konečně antihamburgrový film, ve kterém jde opravdu i o ty hamburgry. Trošku nešťastnu linkou pospojované tři příběhy do jednoho, takže se navzájem trošku přehlušují. a obsazení známých herců do malých rolí spíš ruší. nic méně nadnárodní fastfoodové společnosti provádějí hrozná zvěrstva a nikdy není od věci na to upozornit a také na další nedostatky "naší dokolalé společnosti". Greg Kinnear je mi čím dál herecky sympatičtejší.(16.7.2007)

Ako komédia mi to moc neprišlo. No snímku musím priznať, že má v sebe niečo, vďaka čomu si dokáže pohrať s pocitmi diváka - išla z toho akási strohosť, cynizmus a chlad (napr. ten dialóg s B. Willisom v reštike) a v neposlednom rade to boli aj šokujúce zábery z bitúnku na konci filmu. Tie ma teda fakt nepríjemne zasiahli. Myslím, že veľa divákov po pozretí snímku na dlhú dobu na fast food ani len nepomyslí. Citlivejším povahám by to teda mohlo pomôcť k zdravšiemu životnému štýlu, pretože to nebol len film, taká je totiž realita pri spracovaní mäsa. 65/100(17.11.2017)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

• - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)