poster

Fast Food Nation

 • USA

  Fast Food Nation

 • Slovensko

  Fast Food Nation

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  ****

  72% Konečně antihamburgrový film, ve kterém jde opravdu i o ty hamburgry. Trošku nešťastnu linkou pospojované tři příběhy do jednoho, takže se navzájem trošku přehlušují. a obsazení známých herců do malých rolí spíš ruší. nic méně nadnárodní fastfoodové společnosti provádějí hrozná zvěrstva a nikdy není od věci na to upozornit a také na další nedostatky "naší dokolalé společnosti". Greg Kinnear je mi čím dál herecky sympatičtejší.(16.7.2007)

 • sta
  **

  nene, tak tohle se Linklaterovi prostě moc nepovedlo - skoro to vypadá, jako by se US-indie scéna vyčerpala. je to moc ukecané (salónní levičáctví snímku velmi dominuje, Evropa bude nadšena), natočeno bezpohlavně, beze stylu. výsledek zachraňuje výtečná muzika a především závěrečná scéna na jatkách, to bylo skutečně MASO!(16.1.2007)

 • liborek_
  ***

  Trošku překombinované... a dle mého skromného názoru kladl Linklater důraz na méně podstatné věci, než bych čekal. Nejde ani tak o hamburgery samotné, jako spíš o tu politiku kolem ní, že... A to zachytil všehovšudy ve třech scénách. Ono závěrečné korzo kolem porážky krav mi pak hodně připomnělo jednu dost nechutnou protipotratovou přednášku, z čehož mi vyplynula Linklaterova silná averze vůči pojídání masa vůbec. A jelikož jsem všežravec a vím, že maso nejde vyrobit jinak než zabíjačkou, trochu to tento film v mých očích shazuje. Čekal jsem kritiku fastfoodů a "mcdonaldizace společnosti" (viz stejnojmenná kniha George Ritzera), místo toho jsem ale dostal sice zajímavý a dobře natočený, leč nedotažený slepenec sociální a hlavně vegetariánské agitky, který v některých místech působil příliš prvoplánově. Linklaterovy nádherné filmy Před úsvitem a Před soumrakem stojí o dvě třídy výš...(27.11.2007)

 • slunicko2
  ***

  Agitační výkřik do tmy. 1) Film chce obsáhnout vše najednou - chování fastfoodových řetězců v honbě za ziskem, nehumánní "výrobu" hovězího masa, osudy mexických ilegálních gastarbeiterů i ekologické aspekty. Výsledkem je všechno a nic. Naštěstí si tvůrci odpustili milostnou linii, to by pak bylo úplně k nekoukání. 2) Nejvíce mě dostala mladá ekologcká aktivistka, která říká krávě, co se nechce hnout z ohrádky: Don´t you want to be free? Ovšem i tito bláhoví aktivisté se umí poučit: I think our major learning was cows are pretty stupid. 3) Film sám za moc nestojí, ale za jeho společenský apel přidávám jednu hvězdičku.(3.8.2014)

 • Sfinkter
  ***

  Alternativní mainstream, jinak se Fast Food Nation nedá označit. Nikterak nekáže, spíše se pokouší poukázat, ale věrohodná sonda do duše USA to jistě není. Závěr z jatek se srdceryvnou hudbou působí poměrně emotivně, režisér dobře využívá silných filmových zbraní, ale člověk stojící pevně nohama na zemi pozná citové vydírání.(13.3.2012)

 • - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

 • - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

 • - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace