Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Fast Food! Víte, co jíte? Že ne? Tak tady se to dozvíte! A nebude vám to teda zrovna milé! Kontrola kvality produktu jednoho řetězce s rychlým občerstvením. A není to zrovna pohled líbivý! Po shlédnutí tohoto filmu vás (možná) přejde chuť zajít pojíst hamburger. Varoval jsem vás! Nedali jste si říct!(28.12.2008)

Kontroverzný film o hamburgeroch a fastfoodoch, moment už sme to tu raz mali. Áno, mám na mysli Super Size Me, ktorý však bol dokumentom. Linklaterov snímok je však aj o rôznych ľuďoch, rôznych povahách, rôznych problémoch, mexičanoch.:) Súhlasím s KevSpa, že po zhliadnutí tohto filmu si asi ťažko hneď niekto zájde na hamburger. Linklater mi čiastočne pokazil chuť do jedla a pohľady na úbohé zakrvavené kravy si určite nechcem zopakovať, no musím priznať, že ma jeho film zaujal, mal kopu výborných hercov (hlavne Greg Kinnear) a bol zaujímavý, aj keď nechutný. Čo v tom hľadala Avril Lavigne?(5.7.2007)

Zpočátku jsem chtěl dát čtyři hvězdy, jenže potom se objevila klasická kritika zažitého řádu (jak to vlastně trefně ve svém výstupu popsal Bruce Willis) spolu s mladými zprofanovanci, už to tak kvalitní nebylo. Film nám tedy ukazuje (jako např. ve filmu "Crossing Over") problémy přistěhovalců, jejich zneužívání (známe i u nás např. u Ukrajinců) a jejich touhu po životě, který by v Mexiku neměli. Nejsem hlupák a nedělám si iluze o tom, jak se zpracovává hamburgří maso a kolik sraček se do něj cpe. Lidem to ale chutná a vždy, když se do Mc Donaldu stavím (hlavně kvůli desetileté dcery), kroutím hlavou, jaké množství lidí se tam neustále stravuje. Na druhou stranu musím uznat genialitu pana Mc Donalda, protože to, s jakou intenzitou si fastfoody zotročily lidi na celém světě, je minimálně na Nobelovu cenu.(26.2.2011)

...a tenhle film bych promítal se "Super size me" ( http://www.csfd.cz/film/166969-super-size-me/ ) jako dvojprogram. Ať už na něj navazující, nebo naopak... Jen si nejsem jist, jak by tyhle projekce končily. Každopádně si myslím, že jisté nejmenované >frančízy< v okruhu 1000 metrů od kin by měly v čase promítání preventivně zavřít a provádět třeba něco jako sanitární dny... :o/ . . . Jakési motto filmu, vyřčené v úvodu coby jedno ze základních pravidel marketingu - tedy že "...zákazníka nesmíte zabít, protože příště by nepřišel..." myslím hovoří za vše. Tři a půl hvězdičky tedy za film - zaokrouhleno nahoru právě pro onu nechtěnou >naléhavost< tvrzení marketingových sráčů, v tomto případě pak i jako celý film působící spíše jako memento, obnažující onu bídu a pomalé - ale jisté - zabíjení všech těch >šťastných< dlouholetých uživatel slastného fastfůdového světa... :-( - - - P.S. (13.3.2012) Dále k pochutnání něco mňamozního... http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/(26.11.2007)

Film má silný název, jemuž však nedostojí. Více jak půlka filmu je složeno z nudných nic neříkajících scén, dialogů a životních osudů. Film vyznívá mdle a mlhavě. Jediné silné scény, díky nimž film získá alespoň pár hvězdiček jsou výjevy z masokombinátu. Děkuji - přežvykování hambáčů mi zas chutná o něco méně - snad to vydrží..... :) 6/10(31.3.2007)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)