Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Jeden z filmů, kterému by neuškodila delší stopáž. Knihu jsem bohužel nečetl, ale přesto si myslím, že se jednalo o téma, které šlo propracovat poněkud hlouběji. Děj filmu se až příliš často směruje k migraci do USA a nezbývá čas na to hlavní. Co je mi po tom, že předák masokombinátu v Coloradu přejede každou druhou přistěhovalku, která touží po lepší práci. Já ve skutečnosti nemám nic proti ději jako takovému. Z mého pohledu se jedná o slušně realizované drama z fast food průmyslu. Jde spíše o to, že bych byl rád, kdyby k němu bylo přidáno 10 až 20 minut problematiky z velkoobchodního "podsvětí". Taktéž se mi zamlouvala dějová vsuvka vysokoškolských studentů, bojujících za práva zvířat, ikdyž byla obsažena v tak malé míře, že může pro někoho působit spíše komicky až nepřirozeně. Co se týče pro mě hlavního lákadla tohoto filmu Avril Lavigne, tak její herecký výkon nebyl ničím oslnivým ani výjimečným. Ve skutečnosti se ani nemohla k žádnému hereckému "koncertu" s takovouto mini-rolí propracovat. Rád bych řekl, že až jednou dostane skutečnou roli, že bude skvělou herečkou, ale to si opravdu netroufám tvrdit a abych byl upřímný, ani si to nemyslím. Ale čas ukáže. Z mého příspěvku, nebo kritiky chcete-li, může být cítit nespokojenost, ale není to uplně pravda. Film se mi líbil a bez mrknutí oka bych ho doporučil opravdu každému. Možná bych vynechal povahy se slabým žaludkem, protože závěrečné scény jsou opravdu odpudivé a i mě se zvedal žaludek. Ale pokud bych zmíněné scény přeskočil, jen bych odvracel zrak od skutečnosti. Amerika je národ rychlého občerstvení a toto je jeden z mála filmů zabývajících se touto problematikou. Můžeme jen doufat že se jich do budoucna dočkáme víc a budeme moci shlédnout další nechutnosti tohoto odvětví. 4* - 80%(8.9.2007)

Obzaloba velkych stravovacich korporaci z perspektiv mexickych emigrantu, jednoho vysoce postaveneho pracovnika nebo ku prikladu obycejne obsluhy u pokladny. K tomu par znamych tvari v prima minirolickach v jinak pohodovem polodokumentu s nedostatecne silnym, i kdyz k tematu by se to hodilo, vyznenim, i kdyz surove zabijeni kravicek moze byt pro nekoho silnou kavou. 65%(31.10.2008)

"Kvůli pár drobnejm vás klidně podřiznou. Nic proti vám nemají, chtějí jen těch pár drobnejch." Trefná kritika mamutích koncernů a všehoschopných společností, usilující jen o maximalizaci zisků a minimalizaci ztrát. Zvlášť smutně to pak působí v konfrontaci s mexickými imigranty, kteří v USA hledají práci a lepší život, ale dostane se jim jen cti nechat se oškubat v soukolí korporátního kapitalismu.(14.3.2012)

Nevim proc Amerika stale vybira nejvetsi nepratele ve fast foodech zatimco nejvetsim problemem v Americe vidim stale blbost, negramotnost a hlavne ekologii. Ovsem jestli mi neco trosku zkazilo chut k jidlu po tomto filmu tak je to jednoznacne samotna porazka dobytka a rychlost se kterou se kravy rozebiraji jak lego na kusy. Bohuzel ale sam bych to neudelal lepe, vice bezbolestne a po mesici pojidani korinku kdovi co bych vyvedl.(3.3.2008)

• KatanaCZ

Četl jsem zde celou řadu zajímavých komentářů týkajících se tohoto filmu a zajímal mě už jen kvůli tomu, co zde napsal Radek99. Těšil jsem se.........chyba! Normální divák se dívá na film kvůli zábavě a ne aby v něm hledal nějaké více či méně skryté bůh ví co. Takže řeči o kapitalismu, levicové orientaci apod. jsou naprosto zbytečné, stejně jako několik příběhů, které se prolínají během filmu. Vlastně jsou to úplně zbytečné dějové linie, bez kterých by se film klidně obešel. Pokud se přeci jen chce někdo nudit, tak mu tento snímek vřele doporučuji!(18.5.2007)

• - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)