Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Proč všichni hajzlové pořád vyhrávají??? Právě proto, že jsou hajzlové. --- To, že žereme hovna, není vůbec žádná novinka; kolikrát jsem slyšel, že všichni v těch všech výrobnách na všechno do všeho furt jenom všechno plivou a kdo-ví-co ještě furt všechno a pak to všichni stejně všechno žerou a všichni chrochtaj blahem, jak jim to všechno chutná a jak to bylo levný a že příště si to koupí zase, protože ta reklama a barevný obal jsou prostě cool. -To, že velké podniky ve velkých zemích zneužívají levnou a snadno manipulovatelnou pracovní sílu v podobě přistěhovalců, už vůbec není žádná novinka, protože všichni jsou hajzlové a aby byli hajzlové a měli se co nejlíp, tak musí na někom vydělávat (poměrně jednoduchá rovnice); skoro se zdá, že smyslem života dnešního pojetí je stát se tím hajzlem. -To, že mladí lidé chtějí změnit svět není taky žádná novinka; úsměvné je, že většinou zůstává u keců a když už se někdo k něčemu odhodlá ("Action is louder") tak to stejně stojí za prd a může se s tím leda pochlubit ve čtyřiceti u piva, jakej býval v mládí floutek, zatím co teď je tím hajzlem. --- Fast Food Nation si hraje na film s odkazem na hlubší myšlenku, ale znám mhohem lepší díla, která dané problémy mnohem lépe interpretují. Třeba problém s přistěhovalci, který je asi nejpalčivější, mnohem lépe vystihuje film "Špína Londýna" nebo román Uptona Sinclaira "Džungle" (obojí vřele doporučuju). Celkově film jakžtakž ušel, ale byl nudný a zaměřoval se na příliš mnoho postav a nejrůznějších více či méně nezajímavých a zbytečných odboček, které při tomto množství neměly prostor na nějaké zvláštní vyřešení. V tomto případě bych raději šel cestou kvality než kvantity. Když už jsem před chvílí nakousl to doporučování, tak z poslední doby je mnohem kvalitnější a hlavně nadnesenější snímek "Děkujeme, že kouříte". Dobrou noc a jezte co chcete, stejně si nevyberete, protože za vším stojí nějakej ten hajzl. //Super 16 - 1,85:1//(14.10.2008)

A i kdyby to byla pravda, přesto mě to neodradí, jednou za čas je prostě jídlo z fast foodu pochoutkou :). A budu tyto podniky navštěvovat i nadále, i přesto, že uvnitř není maso. Mají to dobře okořeněný a mýmu žaludku to chutná, takže ukazujte si obrázky z jatek klidně dál, třeba si tam melte i krysy, ve výsledku je to chutný hamburger a o tom to je.(1.2.2008)

Zpočátku jsem chtěl dát čtyři hvězdy, jenže potom se objevila klasická kritika zažitého řádu (jak to vlastně trefně ve svém výstupu popsal Bruce Willis) spolu s mladými zprofanovanci, už to tak kvalitní nebylo. Film nám tedy ukazuje (jako např. ve filmu "Crossing Over") problémy přistěhovalců, jejich zneužívání (známe i u nás např. u Ukrajinců) a jejich touhu po životě, který by v Mexiku neměli. Nejsem hlupák a nedělám si iluze o tom, jak se zpracovává hamburgří maso a kolik sraček se do něj cpe. Lidem to ale chutná a vždy, když se do Mc Donaldu stavím (hlavně kvůli desetileté dcery), kroutím hlavou, jaké množství lidí se tam neustále stravuje. Na druhou stranu musím uznat genialitu pana Mc Donalda, protože to, s jakou intenzitou si fastfoody zotročily lidi na celém světě, je minimálně na Nobelovu cenu.(26.2.2011)

Film má silný název, jemuž však nedostojí. Více jak půlka filmu je složeno z nudných nic neříkajících scén, dialogů a životních osudů. Film vyznívá mdle a mlhavě. Jediné silné scény, díky nimž film získá alespoň pár hvězdiček jsou výjevy z masokombinátu. Děkuji - přežvykování hambáčů mi zas chutná o něco méně - snad to vydrží..... :) 6/10(31.3.2007)

No, jestli jsou hambáče z hoven nebo ne, je mě úplně jedno. Já je nežeru. Kde mám však záruku, že jsem někdy nesežral nějakej ten výživnej kuchařův plivanec dovedně zamíchanej v jídle v klasický hospodě. Jídlo složený z kousku hovna jsem snad nikdy neměl, ale jeden nikdy neví. Třeba jsme už všichni sežrali nějaký to hovno, ale hrajeme si na to, že máme nóbl držky. To, že nežeru ve fastech má jiný důvod. Abych se tam nadlabal jako v hospodě, musel bych vysolit tak dvě kila a to ještě budu žrát rukama, budu mít umaštné ruce i nohy a o hubě ani nemluvě, přitom za dvě kila se v hospodě naměju jak král. Takže tahle část kritiky mě ve filmu přišla zbytečná. Druhá část kritiky ve filmu je však daleko závažnější. Novodobé otroctví v podobě zaměstnávání nelegálních uprchlíků je totiž dost velká nemoc současného světa.(15.7.2007)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)