poster

Fast Food Nation

 • USA

  Fast Food Nation

 • Slovensko

  Fast Food Nation

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  První polovina filmu je skvělá, nápaditá, svižná, jenže pak přijde polovina druhá a je tu problém. Tenhle film není ani dokument, jenže si na dokument tak trochu hraje. Jenže na celovečerní film mu tak trochu chybí nějaký příběh a na dokument zase opravdovost. Výsledkem je podivná směsice tří příběhů, která je tak nějak poskládaná dohromady, ale vlastně nevede odnikud nikam, ale občas docela příjemně šokuje a poodhaluje, co všechno se vlastně schovává za tím (a v tom), když si koupíte ten krásně vonící hamburger z fast foodu a náhodou ho i sníte...(4.5.2009)

 • majxik
  ***

  Docela rozporuplný snímek, jedna má čast by mu nejraději dala 4 hvezdičky a druhá říka že jedna je moc... No ale když si to sesumíruju na papír, tak se zde objevila lákavá tématika Fast Foodu a co v nich lidi jedí, k tomu tématika velikých korporací která "malé" lidi poměrně zajímá, a to došperkováno k práci ilegalních přistěhovalců a zacházení s nimi. Na druhé straně je tento snímek místy utahaný až běda. Dojem i kazí některé obsazení herců, kteří sice odvádějí dobrou práci, ale bohužel se sem nehodí.(7.2.2011)

 • D.Moore
  ****

  Inu, spíše než film s celistvým dějem je třeba tenhle velice povedený snímek brát jako pestrou mozaiku příběhů, které spojuje jedno velké fástfůdové svinské téma. Přesně tak je ostatně napsána i kniha, takže se není čemu divit, že zfilmovaná vypadá tak, jak vypadá. Fast Food Nation začíná podobně jako Děkujeme, že kouříte, ovšem postupem času přestane být satirickou (téměř)komedií a stane se z něj hned několikanásobné varování - pro zákazníky/žravce, pro zaměstnance i pro zaměstnavatele... Film přitom (jak by možná někdo čekal) nehýří záběry porážených a porcovaných zvířat. Návštěvy bourárny se "dočkáme" až v závěru, což je jedině dobře. Richard Linklater očividně věděl, co dělá, a podle mě se mu tenhle filmburgr podařilo uplácat takřka dokonale. Palec nahoru dávám i za soundtrack, který bych si rád poslechl samostatně. Fast Food Nation se rozhodně nemůže líbit všem, kteří si ho pustí. Dost možná ani většině z nich. Ale to je naprosto v pořádku. Jak tvrdí jedna z postav tohoto filmu "Čas od času musí všichni spolknout nějakou sračku" (Mimochodem říká to Bruce WIllis v jedné z nejlepších scén).___P.S. Na hambáče do mekáče jsem nikdy nechodil a jen tak se to nezmění.(5.3.2011)

 • hous.enka
  ***

  Ackoli mel film vysoke ambice, utopil se ve vlastni zmeti masa a exkrementu. Ani tema neni nikterak sokujici (mzna tak pro americke divaky, kteri si vetsinou nevidi do vlastni pusy). Nicmene musim uznat, ze fastfoodovym restauracim se po nejakou dobu vyhnu obloukem. Nejsem totiz jako Bruce, ze bych verila, ze dobrej gril dela zazraky :D Jinak bylo roztomile, jak se reziservi povedlo do filmu narvat aktivistku Avril Lavigne. Slabsi tri hvezdy a vic ze me nevytahnou ani za kus One Biga.(22.5.2011)

 • igi B.
  ****

  ...a tenhle film bych promítal se "Super size me" ( http://www.csfd.cz/film/166969-super-size-me/ ) jako dvojprogram. Ať už na něj navazující, nebo naopak... Jen si nejsem jist, jak by tyhle projekce končily. Každopádně si myslím, že jisté nejmenované >frančízy< v okruhu 1000 metrů od kin by měly v čase promítání preventivně zavřít a provádět třeba něco jako sanitární dny... :o/ . . . Jakési motto filmu, vyřčené v úvodu coby jedno ze základních pravidel marketingu - tedy že "...zákazníka nesmíte zabít, protože příště by nepřišel..." myslím hovoří za vše. Tři a půl hvězdičky tedy za film - zaokrouhleno nahoru právě pro onu nechtěnou >naléhavost< tvrzení marketingových sráčů, v tomto případě pak i jako celý film působící spíše jako memento, obnažující onu bídu a pomalé - ale jisté - zabíjení všech těch >šťastných< dlouholetých uživatel slastného fastfůdového světa... :-( - - - P.S. (13.3.2012) Dále k pochutnání něco mňamozního... http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/(26.11.2007)

 • - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

 • - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

 • - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)