poster

Fast Food Nation

 • USA

  Fast Food Nation

 • Slovensko

  Fast Food Nation

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • _DAVE_
  ****

  Zajimvy namet zabyvajici se Americkou "narodni masinerii" - rychlymi obcerstvenimi. Film celou problematiku popisuje z pohledu Marketingoveho poradce jedne takove firmy, dale pak z pohledu Mexickych uprchliku, kteri byli nuceni pracovat v jedne z tovaren vyrabejici hamburgry. A posledni pohled je z pozice mlade studentky pracujici v jednom z FastFoodu.. Pokud jste naruzivymi konzumenty hamburgeru, doporucuji vychovne shlednuti :-)(19.6.2007)

 • Sfinkter
  ***

  Alternativní mainstream, jinak se Fast Food Nation nedá označit. Nikterak nekáže, spíše se pokouší poukázat, ale věrohodná sonda do duše USA to jistě není. Závěr z jatek se srdceryvnou hudbou působí poměrně emotivně, režisér dobře využívá silných filmových zbraní, ale člověk stojící pevně nohama na zemi pozná citové vydírání.(13.3.2012)

 • Galadriel
  ***

  První polovina filmu je skvělá, nápaditá, svižná, jenže pak přijde polovina druhá a je tu problém. Tenhle film není ani dokument, jenže si na dokument tak trochu hraje. Jenže na celovečerní film mu tak trochu chybí nějaký příběh a na dokument zase opravdovost. Výsledkem je podivná směsice tří příběhů, která je tak nějak poskládaná dohromady, ale vlastně nevede odnikud nikam, ale občas docela příjemně šokuje a poodhaluje, co všechno se vlastně schovává za tím (a v tom), když si koupíte ten krásně vonící hamburger z fast foodu a náhodou ho i sníte...(4.5.2009)

 • D.Moore
  ****

  Inu, spíše než film s celistvým dějem je třeba tenhle velice povedený snímek brát jako pestrou mozaiku příběhů, které spojuje jedno velké fástfůdové svinské téma. Přesně tak je ostatně napsána i kniha, takže se není čemu divit, že zfilmovaná vypadá tak, jak vypadá. Fast Food Nation začíná podobně jako Děkujeme, že kouříte, ovšem postupem času přestane být satirickou (téměř)komedií a stane se z něj hned několikanásobné varování - pro zákazníky/žravce, pro zaměstnance i pro zaměstnavatele... Film přitom (jak by možná někdo čekal) nehýří záběry porážených a porcovaných zvířat. Návštěvy bourárny se "dočkáme" až v závěru, což je jedině dobře. Richard Linklater očividně věděl, co dělá, a podle mě se mu tenhle filmburgr podařilo uplácat takřka dokonale. Palec nahoru dávám i za soundtrack, který bych si rád poslechl samostatně. Fast Food Nation se rozhodně nemůže líbit všem, kteří si ho pustí. Dost možná ani většině z nich. Ale to je naprosto v pořádku. Jak tvrdí jedna z postav tohoto filmu "Čas od času musí všichni spolknout nějakou sračku" (Mimochodem říká to Bruce WIllis v jedné z nejlepších scén).___P.S. Na hambáče do mekáče jsem nikdy nechodil a jen tak se to nezmění.(5.3.2011)

 • zdenny
  ***

  Zpočátku jsem chtěl dát čtyři hvězdy, jenže potom se objevila klasická kritika zažitého řádu (jak to vlastně trefně ve svém výstupu popsal Bruce Willis) spolu s mladými zprofanovanci, už to tak kvalitní nebylo. Film nám tedy ukazuje (jako např. ve filmu "Crossing Over") problémy přistěhovalců, jejich zneužívání (známe i u nás např. u Ukrajinců) a jejich touhu po životě, který by v Mexiku neměli. Nejsem hlupák a nedělám si iluze o tom, jak se zpracovává hamburgří maso a kolik sraček se do něj cpe. Lidem to ale chutná a vždy, když se do Mc Donaldu stavím (hlavně kvůli desetileté dcery), kroutím hlavou, jaké množství lidí se tam neustále stravuje. Na druhou stranu musím uznat genialitu pana Mc Donalda, protože to, s jakou intenzitou si fastfoody zotročily lidi na celém světě, je minimálně na Nobelovu cenu.(26.2.2011)

 • - Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)

 • - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

 • - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace