Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 114 min

Niečo pre vegetariánov. Síce mám zo zeleniny najradšej pečené bravčové koleno a z ovocia kuracie stehno, no po tomto prejde chuť na mäsové výrobky asi každého. Síce sa Linkanter v koncepcii štyroch nezávisle rozprávaných príbehov zo začiatku stráca a línia s teenegerskými aktivistami a zamestnancami fastfoodov mohol radšej okresať na úkor ostatných dvch, no na konci to má ten správny úderný efekt, vďaka ktorému budete McDonalda obchádzať aspoň týždeň veľkým žltým oblúkom....a Bruce Willis (holá bravčová hlava vo vedení mäsokombinátu) a Ethan Hawke si svoje minirole úžasne vychutnávajú...(6.1.2009)

Filmy s kontroverznou problematikou majú u mňa malé bezvýznamné plus a určite ma zaujímajú a logicky medzi ne patrí aj Fast Food Nation... Na 99% sa podobné veci dejú aj v skutočnosti, no ja s tým nič nenarobím a je mi to (bezohľadne povedané) u riti. Samozrejme mi prišlo ľúto či už tých kráv alebo ľudí pri výrobe, ale aj ľudí, ktorí tie svinstvá jedia. Ale medzi nimi som určite aj ja a zatiaľ som živý a zdravý, takže určite ma to od najbližšej návštevy McDonalda neodradí. A čo sa týka filmu, myslím si, že väčšina známych hercov tu ani nemusela byť (Hawke, Willis...), film by pôsobil asi lepšie. Vo výsledku by som dal 2*, no za Avril (hoci hrala veľký kravský trus) pridávam pol * a beriem do úvahy aj malé bezvýznamné plus :)(18.9.2008)

Linklater FFN natočil až dokumentárním stylem, ve kterém vidíme přesně to, co všichni víme, nebo alespoň tušíme, ale nechceme to nikdy sledovat na vlastní oči. Nic víc, nic míň. Není to však žádná óda na nechutnost, i když by se k ní dalo snadno klesnout. Pouze v závěru režisér přitlačí na pilu trochu víc. Chválím využití mladých talentů (Avril Lavigne se nepočítá), spolu se slavnějšími herci (Willis, Hawke), kteří si své pidirole zjevně užívají.(16.1.2007)

Alternativní mainstream, jinak se Fast Food Nation nedá označit. Nikterak nekáže, spíše se pokouší poukázat, ale věrohodná sonda do duše USA to jistě není. Závěr z jatek se srdceryvnou hudbou působí poměrně emotivně, režisér dobře využívá silných filmových zbraní, ale člověk stojící pevně nohama na zemi pozná citové vydírání.(13.3.2012)

• choze

Nezávislácky roztěkaný a pomalý film se zástupem hvězd, jednou skvělou scénou (rozhovor Grega Kinneara s Bruce Willisem) a nechutným moorovským koncem, za který jednu hvězdičku strhávám. Opět jsem se nic nového pod sluncem nedozvěděl, ani mi není o nic víc líto krav a hambáč si dám při nejbližší příležitosti.(3.5.2007)

• - Film sa natáčal v texaskom meste Austin, v Colorado Springs a aj v Mexiku. (Greenpeacak)

• - Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)

• - Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)