Na svou dobu velmi nadčasové.(15.3.2009)

• Pitryx

Tak jako starý pacifista jsem se na to podíval a už u úvodních titulků, které měly vyzdvihnout důležitost armády jsem se královsky bavil. Vzpomněl jsem si při nich na větu jistého komika, který se ve své roli ptá, kdy že si to naposledy naše armáda naposledy vystřelila. No, nic proti armádě, je to každého věc, zda má špenát na zmuchlaných teplácích v hlavě. Snímek jako takový je skládán z mnoha záběrů co vše armáda umí. Do toho sem tam jest kousek filmu a pokud se zrovna netančí, má to i děj. Někde. Asi ukrytý. Bohužel jsem přetáčel, takže nemohu dát více než dvacet, ale i to je myslím více než dost. Těch dvacet je stejně jen panu Štěpánkovi, který tu neměl dost prostoru.(16.4.2018)

kvůli skvělým záběrům z vojenské akademie v Hranicích a spoustě nekde jinde nepublikovaných záběrů ze cvičení.... kvůli rychlosti natáčení dokonce neuberu hvězdy za naprosto strašný scénář a přímmo pekelné scény na rozkvetlé louce :-)(29.4.2009)

• ivonius

americká ministryně zahraničí Condoleeza Riceová, která studovala politologii na univerzitě v Colorádu u čecha Josefa Korbela - otce Madeleine Albrigtové, napsala v knize kterou vydala Princetonská universita že češi jsou zbabělý národ a jeho vojáci se nikdy nebránili okupačním vojskům cizího státu, nebo nejčerstvější: Půjde-li do tuhého, budeme my, Rumuni bojovat a Češi pořádat semináře(summit Nato 2002).Československo byl stát který zklamal svou velkou zbabělostí a uvrhl na nás a slováky stín zbabělého národa.Vyspělí svět bohužel považuje Československé legionáře za druhořadou armádu, obdivuje neporažený boj R-U armády před Terstem, ale nikdo neví, že páteří celé obrany byli čeští vojáci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Australanům byl Anglický třídní systém taky odporný, ale cítili obrovskou povinnost pomáhat své mateřské zemi (VB) a trvale se zapsali do historie Velké bálky jako hrdinové! Buďte stateční jako byli vaši vojáci v Krasu a vyrábějte jen takové kvalitní výrobky, jakými byly vaše třistapětky moždíře a ve společné Evropě se nikdy neztratíte. Doporučení předsedy EU komise Itala Romana Prodiho ČEchům před vstupem ČR do EU.(24.12.2009)

• Víteček

Sledování hodné je to z hlediska dobového zasazení a jako ukázka snahy probudit národní hrdost. Je ovšem také pravda, že jako film je to velmi špatné, dialogy neskutečně strojené a děj neuvěřitelný a extrémně propagandistický. Já vím, byl to záměr, ale i tak mi to nepřijde dobré a myslím, že to mohlo být udělané lépe a méně nuceně. I u mnoha herců mi přišlo, že neodvedli příliš kvalitní výkon. Třeba i pro ně byly texty příliš absurdní nebo prostě spíš byl film spíchnut tak narychlo, že se jelo na první špatnou. Je to zajímavý náhled, ale filmařsky jsem zůstal neuspokojen a nemůžu jít nad 30%.(31.10.2018)

Príbeh nie je nič moc, skoro o ničom ak by snímok nemal do istej miery propagandistický charakter. Herci mali nacvičené dialógy až by to nebolo pekné, ale čo čert nechcel... všetko som im veril.(28.9.2018)

Žádná sláva a to mám takové filmy rád...Nejde ani tak o tu naivitu, ale celou dobu je to takřka o ničem. A ten pokus Pivce o to náŕečí boda do uší. 3x*** za neporaženou armádu. Podobné filmy: Uloupená hranice a Neporaženi.(8.10.2018)

Rozhodně nesouhlasím s Kulmonem. Není to >čistě< propagandistický film, i když z většiny možná ano, a českloslovenská armáda v té době patřila k nejlepším na světě, né-li přímo nejlepší.Morálka našich vojáků byla daleko lepší, než německýho zfanatizovanýho wehrmachtu. Je to hezká podívaná, o co všechno sme přišli... Zpět k filmu. Některé scény jsou opravdu takové vyplňující, ale berte v potaz, že jde o "hru o naději v lepší zítřek". Mimo to film zcela unikátně zachycuje vojenskou přísahu a některé služební "zvyky".(29.3.2011)

1 2 následující >>