kvůli skvělým záběrům z vojenské akademie v Hranicích a spoustě nekde jinde nepublikovaných záběrů ze cvičení.... kvůli rychlosti natáčení dokonce neuberu hvězdy za naprosto strašný scénář a přímmo pekelné scény na rozkvetlé louce :-)(29.4.2009)

• ivonius

americká ministryně zahraničí Condoleeza Riceová, která studovala politologii na univerzitě v Colorádu u čecha Josefa Korbela - otce Madeleine Albrigtové, napsala v knize kterou vydala Princetonská universita že češi jsou zbabělý národ a jeho vojáci se nikdy nebránili okupačním vojskům cizího státu, nebo nejčerstvější: Půjde-li do tuhého, budeme my, Rumuni bojovat a Češi pořádat semináře(summit Nato 2002).Československo byl stát který zklamal svou velkou zbabělostí a uvrhl na nás a slováky stín zbabělého národa.Vyspělí svět bohužel považuje Československé legionáře za druhořadou armádu, obdivuje neporažený boj R-U armády před Terstem, ale nikdo neví, že páteří celé obrany byli čeští vojáci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Australanům byl Anglický třídní systém taky odporný, ale cítili obrovskou povinnost pomáhat své mateřské zemi (VB) a trvale se zapsali do historie Velké bálky jako hrdinové! Buďte stateční jako byli vaši vojáci v Krasu a vyrábějte jen takové kvalitní výrobky, jakými byly vaše třistapětky moždíře a ve společné Evropě se nikdy neztratíte. Doporučení předsedy EU komise Itala Romana Prodiho ČEchům před vstupem ČR do EU.(24.12.2009)

Rozhodně nesouhlasím s Kulmonem. Není to >čistě< propagandistický film, i když z většiny možná ano, a českloslovenská armáda v té době patřila k nejlepším na světě, né-li přímo nejlepší.Morálka našich vojáků byla daleko lepší, než německýho zfanatizovanýho wehrmachtu. Je to hezká podívaná, o co všechno sme přišli... Zpět k filmu. Některé scény jsou opravdu takové vyplňující, ale berte v potaz, že jde o "hru o naději v lepší zítřek". Mimo to film zcela unikátně zachycuje vojenskou přísahu a některé služební "zvyky".(29.3.2011)

1 2 následující >>