Vlast volá. Český film z prostředí první vojenské akademie.  Mladý zemědělec Jan Aleš je z rodného Pošumaví povolán na vojnu. Jelikož se mu v novém prostředí zalíbí, zůstane u armády jako délesloužící. Dokonce úspěšně složí zkoušky na vojenskou akademii. Tam se spřátelí se slovenským kolegou Milanem Jurčíkem. Pilně studuje, ale díky Milanovi si občas najde čas i na vycházky do města. Tak se seznámí s dcerou továrníka Zdenkou, do které se zamiluje. Její otec však nadějnému vztahu příliš nepřeje. Do života mladých vojáků zasáhne tragédie, když se z leteckých závodů nevrátí Milanův bratr Michal. Jan požádá o propuštění z armády. Chce se oženit se Zdenkou. Avšak to už se chystá tragédie pro národ ještě větší. Je vyhlášena mobilizace a Jan svou žádost ruší... (oficiální text distributora)

majec4

Propaganda ako delo, ale je zaujimave vidiet tu hrdost v ludoch. Niektore sceny su ale uplne na smiech, rozhovor o stromoch ma fakt zabil. Je to blbost trochu, ale nabilo ma to pozitivnou energiou. Treba vidiet, nieco take ste este nevideli. ()

Curunír

Neporažená armáda je film s pohnutým osudem. Jedná se o nejvýraznější propagandistický československý film tehdejší doby, reagující na ohrožení naší republiky ze strany Německa...Hlavními hrdiny jsou tři mladí vojáci (Chod - pěchota, Moravák - dělostřelectvo, Slovák - letectvo), kteří studují na důstojnické školy v Hranicích na Moravě, zatímco nad republikou se pomalu stahují mračna...Film byl uveden do kin na 20. výročí vzniku republiky,tzn 28.10. 1938, ale bohužel za změněné poltické situace, tzn. po Mnichovu...Z tohoto důvodu byly dotočeny některé scény, které reagovaly na aktuální dění a film byl přejmenovám z Vlast volá! na Neporažená armáda...Po vzniku Protektorátu byl stažen samozřejmě kin...I přes svou naivitu, patos a tendenčnost je Neporažená armáda zajímavým svědectvím o tehdejší náladě a strachu, který panoval ve společnosti a odhodlání obyvatel ČSR padnout za svobodu republiky, což potvrzuje nejen filmová mobilizace, ale i ta skutečná ze 23.září 1938...Vyznění filmu je i přes nutnost reflektovat mnichovské události poměrně optimistické, nebo přesněji řečeno burcující...Stojí rozhodně za vidění... ()

Lelíček

Vzhledem k tomu co po Mnichovu následovalo vyšel tento film úplně na prázdno s křečovitou příchutí,která ještě navíc řádně zhořkla. ()

Véronique

Tvůrcům tohoto filmu se podařilo skloubit válečnou tématiku a osobní život hrdinů zajímavým způsobem, který rozhodně nenudil. Přispělo k tomu i herecké obsazení: sympatický Ladislav Boháč, neodolatelný Moravák v podání Jana Pivce, vždy vtipný a v tomto snímku ještě mladinký František Dibarbora či okouzlující Eva Gérová. Kromě obrázků z armády mě zaujala i slovenština, která v prvorepublikovém filmu mockrát nezazněla. Stejně jako obrázek Vánoc, který je ve filmech té doby spíše vzácností. ()

Pitryx

Tak jako starý pacifista jsem se na to podíval a už u úvodních titulků, které měly vyzdvihnout důležitost armády jsem se královsky bavil. Vzpomněl jsem si při nich na větu jistého komika, který se ve své roli ptá, kdy že si to naposledy naše armáda naposledy vystřelila. No, nic proti armádě, je to každého věc, zda má špenát na zmuchlaných teplácích v hlavě. Snímek jako takový je skládán z mnoha záběrů co vše armáda umí. Do toho sem tam jest kousek filmu a pokud se zrovna netančí, má to i děj. Někde. Asi ukrytý. Bohužel jsem přetáčel, takže nemohu dát více než dvacet, ale i to je myslím více než dost. Těch dvacet je stejně jen panu Štěpánkovi, který tu neměl dost prostoru. ()

ilclassico

Dobrý úmysl se sice cení, ale za to se frčky nedávají. Film trpí chabým režijním vedením a špatným scénářem, s tristně napsanými dialogy, které až uši trhají. Že se film nepovedl není ani překvapivé, takhle končí všechna umělecká díla, do kterých vstoupí státní propaganda. Film má svou dokumentární hodnotu, ale mizivou uměleckou. Filmařům nic nebránilo natočit to dobře alespoň po řemeslné stránce. V rámci žánru za 1,5. ()

petz1985

kvůli skvělým záběrům z vojenské akademie v Hranicích a spoustě nekde jinde nepublikovaných záběrů ze cvičení.... kvůli rychlosti natáčení dokonce neuberu hvězdy za naprosto strašný scénář a přímmo pekelné scény na rozkvetlé louce :-) ()

ivonius

americká ministryně zahraničí Condoleeza Riceová, která studovala politologii na univerzitě v Colorádu u čecha Josefa Korbela - otce Madeleine Albrigtové, napsala v knize kterou vydala Princetonská universita že češi jsou zbabělý národ a jeho vojáci se nikdy nebránili okupačním vojskům cizího státu, nebo nejčerstvější: Půjde-li do tuhého, budeme my, Rumuni bojovat a Češi pořádat semináře(summit Nato 2002).Československo byl stát který zklamal svou velkou zbabělostí a uvrhl na nás a slováky stín zbabělého národa.Vyspělí svět bohužel považuje Československé legionáře za druhořadou armádu, obdivuje neporažený boj R-U armády před Terstem, ale nikdo neví, že páteří celé obrany byli čeští vojáci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Australanům byl Anglický třídní systém taky odporný, ale cítili obrovskou povinnost pomáhat své mateřské zemi (VB) a trvale se zapsali do historie Velké bálky jako hrdinové! Buďte stateční jako byli vaši vojáci v Krasu a vyrábějte jen takové kvalitní výrobky, jakými byly vaše třistapětky moždíře a ve společné Evropě se nikdy neztratíte. Doporučení předsedy EU komise Itala Romana Prodiho ČEchům před vstupem ČR do EU. ()

Víteček

Sledování hodné je to z hlediska dobového zasazení a jako ukázka snahy probudit národní hrdost. Je ovšem také pravda, že jako film je to velmi špatné, dialogy neskutečně strojené a děj neuvěřitelný a extrémně propagandistický. Já vím, byl to záměr, ale i tak mi to nepřijde dobré a myslím, že to mohlo být udělané lépe a méně nuceně. I u mnoha herců mi přišlo, že neodvedli příliš kvalitní výkon. Třeba i pro ně byly texty příliš absurdní nebo prostě spíš byl film spíchnut tak narychlo, že se jelo na první špatnou. Je to zajímavý náhled, ale filmařsky jsem zůstal neuspokojen a nemůžu jít nad 30%. ()

brasek

Príbeh nie je nič moc, skoro o ničom ak by snímok nemal do istej miery propagandistický charakter. Herci mali nacvičené dialógy až by to nebolo pekné, ale čo čert nechcel... všetko som im veril. ()

Winster

Žádná sláva a to mám takové filmy rád...Nejde ani tak o tu naivitu, ale celou dobu je to takřka o ničem. A ten pokus Pivce o to náŕečí boda do uší. 3x*** za neporaženou armádu. Podobné filmy: Uloupená hranice a Neporaženi. ()

HJ-FILIP

Rozhodně nesouhlasím s Kulmonem. Není to >čistě< propagandistický film, i když z většiny možná ano, a českloslovenská armáda v té době patřila k nejlepším na světě, né-li přímo nejlepší.Morálka našich vojáků byla daleko lepší, než německýho zfanatizovanýho wehrmachtu. Je to hezká podívaná, o co všechno sme přišli... Zpět k filmu. Některé scény jsou opravdu takové vyplňující, ale berte v potaz, že jde o "hru o naději v lepší zítřek". Mimo to film zcela unikátně zachycuje vojenskou přísahu a některé služební "zvyky". ()