poster

Píseň o velké lásce

Romantický / Drama

Československo, 1932

 • Véča
  *****

  Kdo by do Aši řekl, že je taková běhna...(10.12.2011)

 • rogerkint
  **

  Hodnocení "teaseru";)(29.12.2011)

 • Douglas
  odpad!

  Film, který diskontinuitu na všech úrovních povyšuje na formální princip. Vlastně je v jistém slova smylsu geniální a zábavný... pro neoformalistu. Jednou si ho musím sehnat na nějakém domácím nosiči a důkladně rozebrat všechny ty úžasně a opulentně šáhlé porušení návazností, které Píseň o velké lásce poskytuje. Produkční historie tohoto filmu musí být vzrušující!(8.12.2011)

 • - Ve filmu zpívá L. H. Struna píseň v rytmu valčíku. Melodie byla přejata od hudebního skladatele V. A. Viplera, slova složil Fr. Kudrna. Později vyšla píseň též na gramofonových deskách v podání tenoristy Jana Malíka. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - "Píseň velké lásky" je příběhem lásky a nevěry. Nejprve se natáčel v malém komorním obsazení pouze jako film exteriérový v oblasti Štěchovic a Vraného nad Vltavou, později byly ještě připsány postavy a film byl dokončen v ateliérech na Vinohradech. (Zdroj: ČSFD.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace