Spáč (S06E40) (epizoda)

Československo, 1977, 12 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl
  • zette

To je hodne nepovedeny pokus, at uz po technicke strance, tak hlavne zapletka mi prijde neuveritelna a sotva vtipna.(28.6.2018)

• 6thSun

Příběh o člověku, který rád spí. Škoda, že při natáčení spala i většina štábu, jako třeba zvukař, který ze všech zúčastněných nejlépe nazvučil štěkajícího čokla, což mu asi rozbilo aparát, a tak je několik minut následující scénky ponořeno do ohlušujícího ticha. Zdříml si i scénárista s režisérem, a proto jsme nuceni být svědky další pamětihodné scény, kdy dlouholetý obyvatel bytovky až teprve jedné noci zjistí, že se do jeho bejváku dá pohodlně dostat přes střechu a balkón. Což mu ovšem nijak nebrání v tom, aby zase v pohodě usnul a ještě lišácky mrkl do kamery. Zbytečně, kameraman chrápal taky.(2.6.2016)

• Tommassi3

"Já bych moh dělat i půdního zloděje.." Tak tahle premisa se dala i na půdě kraťasu rozehrát stokrát jinak a především lépe.. Somr ovšem tradičně výtečný..(19.5.2019)

• LadyPupu

Možná by bylo vtipnější, kdyby Josef pochcal v polospánku prkýnko...(2.6.2016)

• ostravak30

Podobné příběhy píše sám život. A kdyby se mi před pár lety nestalo něco na podobné bázi, asi bych nikdy neuvěřil, že se něco takového může stát, i když jsme každý měli jiné pohnutky. A i když jsem to hned vykládal kolegyním v kanceláři, mysleli si, že si dělám legraci a nevěřili mi. Takže ano, stát se může ledacos. Rozčepýřený Josef Somr byl výborný. Škoda jen, že se sousedi hádají tak, že jim není rozumět a místy je to až nepříjemné. Stejně jako rozmazaná kamera, která zabírá Josefa, lezoucího po střechách jako Spiderman, hlavně proto, že se točí z protější střechy.(15.3.2020)