Reklama

Reklama

Bakaláři - Série 4 (1975) (série)


Kousek života (S04E10)

(epizoda)

Obsahy(1)

Tak už se na mě nezlobte... Studentka Jana (J. Brousková) se loučí se svým partnerem Františkem (J. Abrhám), který odjíždí na dlouhodobou zahraniční stáž, a zároveň se s ním rozchází. Krátce po jeho odjezdu ovšem zjistí, že je těhotná. Rozhodne se ale dítě ponechat, zůstane s ním sama, svobodná a dostuduje. Po roce se vrací se zahraničí její bývalý partner... (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

Marthos 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zpočátku to vypadalo na docela slušnou story o tom, jak se stát emancipovanou socialistickou svobodnou matkou, ale konec všechno vrátil do starých kolejí a dost možná, že nejedno očičko nezůstalo suché (17%). ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Tatínku, maminko, já se musím vdávat!" praví Brousková rodičům s ledovým klidem a zatímco otec se snaží zachovat dekorum, matka předvede lehký soubor písní a tanců, aby taky ne, když ženich je v nedohlednu a bejt svobodnou matkou se v té době nenosilo. Naštěstí jsou všichni uvědomělí, nastávající matka má kolem sebe samé hodné lidi (ta banda jejích kamarádů byla obzvlášť otravná), kteří se mohou přetrhnout, aby jí mohli pomoct a jako bonus má dítě, který furt jen spí nebo jen kouká (chválím dobře zvolený casting, poněvadž koukat se na baka historku s uječeným kojencem by byl už opravdu hard core). ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na Bakalářích se mi líbilo, že to byly většinou opravdové příběhy ze života. Samozřejmě, že pokaždé více či méně upravené. Ale tenhle příběh byl tak naaranžovaný a působil tak uměle a klišovitě, že to až hezké nebylo. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mě se naopak povídka velmi líbila. Nabízela happy end i hlubší myšlenku. Těžko říct, proč Jana odmítala Františkovi napsat, možná nechtěla, aby kvůli tomu vracel, tím mu ale připravila větší šok. I rodiče mohou mít různé důvody, proč nakonec dceři pomáhají, i když jsou zpočátku zděšeni. Třeba stále doufají, že se Franta nakonec vrátí, zachová se jako chlap a svět bude zase v pořádku. A přesně to se nakonec stane, ono to mimčo rozněžní kdejakého chlapa, tím spíš, když je vaše. ()

Reklama

Reklama