Štěstí (S13E09) (epizoda)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1984, 20 min

 • LadyPupu
  ***

  "Kdybych měl kravatu, tak se oběsím". Vinklář je tady ve formě a zvedá tuhle standardně nablblou bakalářskou historku o level výš.(3.11.2015)

 • vitekpe
  ***

  Trosku crazy dil o svatbe, s vynikajicim Vinklarem v cele... :) A Marketa samozrejme...(11.11.2015)

 • EKLEKTIK
  ***

  "Ještě to nezačalo a půlka flašky je pryč." Svatební příběh, natočený podle zadaného tématu "Když jsem přestal věřit na zázraky", vyprávějící nejen o štěstí, ale také o pověstném štěstí v neštěstí.(3.11.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Ať si laskavě všichni hned z toho auta vystoupí !!" - "Ne, prosím vás to ne !! To nedělejte !! Já už bych je tam takhle krásně nikdy znovu neposkládal !!" ;) Pověry, to je prostě fenomén !! Ale já to říkám pořád.. Hlavně se (nikam) nežeňte !! ;) Věřit na kdejakou ptákovinu, dokonce se jí děsit, od černé kočky, přes třináctku až ke kominíkům, na to vás užije !! Ale že za jedno z největších znamení blížící se pohromy platí svatba samotná, to vám jaksi pořád všem uniká, co ?? ;) Tak tenhle kraťas se režiséru Václavu Hudečkovi skutečně nesmírně podařil, když mu po dlouhé době zas jednou ta sázka na improvizující herecké velikány vyšla na jedničku, není se co divit, když má tahle bakalářská groteska dokonce i výživnou pointu, která velké většině jiných naprosto fatálně schází.. I dík této skutečnosti lze vnímat Štěstí jako jeden z nejzdařilejších projektů Miroslava Sovjáka, bez ohledu na tu zanedbatelnou šíři příběhu, když zvlášť potěší, jak se tentokrát ve svém scénáři chvályhodně takřka vyhnul tomu obludně trapnému klišé s karikováním policistů.. A tu šílenou neopakovatelnou atmosféru svatebního dne by tvůrci mohli klidně vyvážet za hranice !!(6.11.2015)

 • ostravak30
  ****

  Jestli se to odehrálo přesně takhle, to se už nikdy nedozvíme. Ale pokud ano - pak se dá říct jen to, že tohle skutečně dokáže napsat život. Ovšem fakt jsem se pořádně nasmál. "Strýčku, vás je všude pořád dost a jste takový neskladný. Vydechněte si, vydechněte si." A taky: "Já bych to nedělal, takhle pěkně už je tam nikdy nenaskládám." Výborný Vinklář. Mezi Bakalářskými povídkami jedna z nejlepších. Asi nejlepší byly Zuby s Menšíkem a Závorkovou. Jediný důvod, proč nedám maximum hvězd je ten, že nelogické je, že Vinklář říká Zázvorkové babičko a přitom jsou od sebe jen osm let.(1.3.2020)