Bakaláři (TV seriál)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1972–1987, 163 h 39 min (Minutáž: 5–58 min)

Předloha:

Ladislav Županič (povídka)

Vladimír Menšík, Martina Menšíková, Nina Popelíková, Nelly Gaierová, Martin Růžek, Ota Sklenčka, Iva Janžurová, Miloš Kopecký, Josef Bláha, Luba Skořepová, Alena Vránová, Dana Hlaváčová, Miloš Nedbal, Jaroslav Kepka, Stella Zázvorková, Břetislav Slováček, Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová, Josef Dvořák, Antonie Hegerlíková, Viktor Maurer, Zita Kabátová, Kryštof Nohýnek, Marcela Nohýnková, František Kovářík, Míla Myslíková, Miroslav Masopust, Ilja Prachař, Martin Štěpánek, Miroslav Horníček, Libuše Pospíšilová, Jan Mervart, Ladislav Běhůnek, Jana Štěpánková, Josef Abrhám, Milena Dvorská, Josef Bek, Jan Potměšil, Magdalena Reifová, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Řehoř, Lída Roubíková, Veronika Dostálová, Martin Nezval, Jiří Kováč, Patrik Hezucký, Marek Cisovský, Michaela Dudová, Ota Filip, Radka Stupková, Hana Maciuchová, Oľga Hlaváčková, Slávka Hozová, Helga Čočková, Josef Somr, Bohuš Záhorský, Miroslav Homola, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Růžena Merunková, Jiří Hrzán, Jiří Pleskot, Lubomír Lipský st., Jiřina Bohdalová, Petr Haničinec, Otto Šimánek, Slávka Budínová, Milan Stehlík, Vladimír Brabec, Pavlína Filipovská, Jiří Lír, Vlastimil Hašek, Jindra Kvardová, Gabriela Vránová, Zdena Hadrbolcová, Antonín Molčík, Pavla Maršálková, Eduard Cupák, Jana Dítětová, Věra Bublíková, Ladislav Mrkvička, Oldřich Nový, Vladimír Bičík, Zdeněk Kutil, Lubomír Kostelka, Ljuba Benešová, Dana Medřická, Michal Kocourek, Roman Skamene, Kateřina Burianová, Eva Svobodová, Josef Kemr, Věra Tichánková, Lenka Machoninová, Božena Böhmová, František Husák, Marie Brožová, Jana Andresíková, Alena Kreuzmannová, Jaroslav Satoranský, Jana Robbová, Josef Hlinomaz, Boleslav Skalski, Vladimír Klemens, Marta Vančurová, Jiří Adamíra, Stanislav Pillmann, Karolina Slunéčková, Libuše Havelková, Dana Homolová, Jiřina Krejčíková, Ladislav Trojan, Václav Sloup, Jana Drbohlavová, Zora Jiráková, Václav Voska, Zuzana Hášová, Ludmila Píchová, Jiří Vala, Svatopluk Skládal, Ludmila Vostrčilová, Vladimír Krška, Michal Pavlata, Antonín Jedlička, Marie Motlová, Jaroslav Moučka, Čestmír Řanda st., Jiřina Štěpničková, Miloš Filipovský, Eduard Kohout, Blažena Holišová, Dalimil Klapka, David Bonaventura, Josef Patočka, Josef Beyvl, Petr Svojtka, Jaromír Spal, Jaroslava Obermaierová, Hana Pastejříková, Vilém Besser, Miloš Willig, Jana Gazdíková, Ladislav Pešek, Jan Faltýnek, Ludmila Burešová, Dana Syslová, Petr Kostka, Jana Hlaváčová, Jitka Smutná, Tomáš Král, Kateřina Macháčková, Jiří Zahajský, Jiřina Bílá, Libuše Štědrá, Ladislav Frej st., David Prachař, Karel Houska, Václav Lohniský, Valerie Chmelová, Jiří Bruder, Hana Czivišová-Hessová, Jiřina Šejbalová, František Hanus, Luděk Munzar, Marek Vašut, Otto Lackovič, Ladislav Křiváček, Terézia Hurbanová-Kronerová, Ľubo Roman, Zora Kolínska, Kamila Magálová, Oldo Hlaváček, Oľga Zöllnerová, Hana Kováčiková, Věra Kubánková, Jaroslava Brousková, Otakar Brousek st., Václav Vydra nejml., Věra Budilová, Irena Kačírková, Viktor Preiss, Libuše Šafránková, Stanislava Bartošová, Zdeněk Dítě, Marek Eben, Soběslav Sejk, Emilie Hráská, Ema Skálová, Marcela Dürová, Svatopluk Skopal, Milan Vágner, Jiří Papež, Leopold Franc, Eva Hradilová, Otakar Dadák, Stanislav Fišer, Libuše Billová, Pavla Severinová, Jaroslav Dufek, Oldřich Slavík, Blažena Rýznarová, Jiří Štěpnička, Nina Jiránková, Jana Boušková, Radoslav Brzobohatý, Zora Polanová, Pavel Spálený, Jan Hartl, Vladimír Huber, David Ondříček, Roman Hemala, Ivan Pokorný, Pavel Kováč, Klára Jerneková, Václav Kaňkovský, Vladimír Hlavatý, Simona Stašová, Věra Galatíková, Josef Langmiler, Taťjana Medvecká, Otakar Brousek ml., Naďa Konvalinková, Oldřich Musil, Milena Zahrynowská, Vítězslav Černý, Vladimír Hrubý, Marie Rosůlková, Jiří Krampol, Jaroslav Cmíral, Růžena Lysenková, Miriam Vránová, Josef Husník, Stanislav Zindulka, Zdena Herfortová, Gád Vojkůvka, Richard Mihula, Petr Smolík, Michal Nevěčný, Ladislav Lakomý, Erik Pardus, Lubomíra Sonková, Jiří Dušek, Karel Mišurec, Helena Kružíková, Milada Janderová-Kratochvílová, Jarmila Krulišová, Otto Budín, Jana Preissová, Josef Čáp, Petr Oliva, Simona Stašová (vyp.), Vlasta Jelínková, Jana Šulcová, Viola Zinková, Renata Šejnohová, Eva Jiroušková, Jaroslav Mareš, František Filipovský, Jana Postlerová, Jan Odl, Osvald Albín, Jan Vlasák, Jiří Dědeček, Johanna Tesařová, Stanislav Šárský, Karel Vochoč, Milan Šulc, Milena Asmanová, Jiří Máša, Otakar Janda, Václav Antoš, Milena Svobodová, Vladimír Staš, Jiřina Froňková, Mikuláš Křen, David Schneider, Miroslav Horák, Miroslav Etzler, Adolf Kohuth, Stella Májová, Karel Koloušek, Zdeněk Jelínek, Jiří Lábus, Mirko Musil, Ivan Luťanský, Miroslava Šafránková, Monika Hálová, Josef Mixa, Sylva Sequensová, Iva Hüttnerová, Václav Trégl, Oldřich Vízner, Darja Hajská, Consuela Morávková, Luděk Kopřiva, Jan Valihrach, Jaroslav Tuček, Miloslav Hájek, Miroslav Výlet, Marie Pavlíková, Ladislav Jurečka, Libuše Přichystalová, Bohumil Slezáček, Rudolf Krátký, Jindřich Světnica, Olga Hegerová, Otakar Vážanský, Zdeněk Junák, Jaroslav Kaňkovský, Jaroslav Fert, Zdeněk Maryška, Vlasta Fabianová, Jaroslava Tichá, Dagmar Havlová, Jana Gýrová, Lenka Termerová, Jaroslav Drbohlav, Laďka Kozderková, Jarmila Beránková, Jana Paulová, Zdena Burdová, Patricie Limberská, Miroslav Berka, Lenka Kořínková, Jana Švandová, Miroslav Středa, Jan Skopeček, Marie Beránková, Vlasta Fialová, Ivana Valešová, Eliška Velímská, Jarmila Švehlová, Jiří Ptáčník, Vlastimil Zavřel, Josef Vinklář, Jiří Havel, Bohuslav Čvančara, Zuzana Fišárková, Jiří Zach, Tomáš Töpfer, Jan Filip, Stanislav Malý, Jana Hlaváčková, Ludmila Slancová, Libuše Geprtová, Vladimír Salač, Vít Olmer, Jaroslava Tvrzníková, Věra Kalendová, Milan Neděla, Ladislav Potměšil, Václav Kyzlink, Zdeněk Sedláček, Petr Svojtka ml., Vlasta Peterková, Milan Horský, Marie Marešová, Václav Kotva, Alois Švehlík, Jan Krafka, Slávka Hamouzová, Natálie Švédová, Ondřej Kepka, Eva Boušková, Jiřina Jelenská, Jiří Fišer, Mojmír Maděrič, Oldřich Navrátil, Jiří Tomek, Maroš Kramár, Josef Karlík, Anna Bazgerová, Vladimír Čech ml., Michaela Černá, Alois Müller, Jan Kuželka, Vlastimil Bedrna, Jiří Kodet, Lucie Žulová, Josef Větrovec, Kateřina Lírová, Martin Velda, Helena Růžičková, Marcela Martínková, Svatopluk Beneš, Jana Koulová, Ivan Dědeček, Karla Pyšková, Přemysl Matoušek, Zdeněk Žák, Miloslav Čížek, Vítězslav Kryške, Antonín Hardt, Marta Kučírková, Vladimír Dlouhý, Jiřina Švorcová, Miluše Dreiseitlová, Karel Effa, Jarmila Májová, Miloš Rozhoň, Ladislav Navrátil, Karel Urbánek, Josef Velda, Eva Jakoubková, Marie Glázrová, Petra Jindrová, Helena Brabcová, Eva Sitteová, Jiří Novotný, Zdena Grúberová, František Kovár, Eduard Bindas, Juraj Slezáček, Petr Nárožný, Naďa Urbánková, Milan Holubář, Vilém Pfeiffer, Zdeněk Blažek, Eva Vidlařová, Stanislav Fišer, Karel Kabíček, Jan Němeček, Jiří Jurka, Vladimír Švabík, Ladislav Suchánek, Josef Štefl, Sylvie Nitrová, Zdeněk Hradilák, Blanka Meierová, Alexandra Gasnárková, Ferdinand Krůta, Karel Máj, Petr Skarke, František Paul, Lukáš Bech, Eva Klepáčová, Ondřej Pavelka, Zuzana Bydžovská, František Němec, Zdenek Sirový, Marcel Vašinka, Julie Jurištová, Vladimír Čech st., Jiří Schwarz, Robert Vrchota, Nina Divíšková, Helena Friedrichová, Filip Venclík, Eliška Balzerová, Rudolf Hrušínský, Bohuš Pastorek, Tereza Pokorná-Herzová, Andrea Čunderlíková, Renáta Doleželová, Libuše Kafková, Hana Militká, Michal Pešek, Zdeněk Ornest, Karel Heřmánek, Dana Bartůňková, Pavel Zedníček, Ondřej Havelka, Stanislav Tříska, Miloslav Holub, Ondřej Malý, Marie Logojdová, Ivana Chýlková, Bedřich Kolliner, Tomáš Juřička, Miroslav Olejníček, Alexandr Postler st., Nataša Kalousová, Alena Tománková, Jiřina Prokšová, Tomáš Hájek, Tomáš Herfort, Jiří Dvořák, Zdeněk Hrabal, Soňa Ondroušková, Karel Riegel, Petr Maláč, Roman Nevěčný, Daniel Junas, Helena Trýbová, Luděk Randár, Daniel Dítě, Aleš Zbořil, Viktor Blaho, Petra Vančíková, Ivan Krajíček, Michaela Mikulášová-Čobejová, Eva Hořánková, Zlata Adamovská, Jan Hrušínský, Magdalena Ledvinková, Jaroslav Štercl, Ladislav Šimek, Miloš Hlavica, Tat'ána Puttová, Karel Augusta, Ivan Vyskočil, Vanda Švarcová, Jan Čenský, Ilona Svobodová, Antonín Navrátil, Jiří Knot, Arnoštka Mohelská, Jiří Císler, Eva Gorčicová, Václav Štekl, Magdaléna Holendrová, Jan Pohan, Pavel Pípal, Helena Lehká-Rejšková, Dušan Blaškovič, Juraj Nvota, Ivan Matulík, Viera Strnisková, Valéria Paldiová, Ladislav Chudík, Ivana Dufková, Monika Ottová, Arnošt Goldflam, Jana Hliňáková, Lenka Kodešová-Skopalová, Antonín Kala, Drahomíra Hofmanová, Vlasta Žehrová, Jindra Bartošová, Jana Březinová, Milena Steinmasslová, Libor Hruška, Apolena Veldová, Alexej Pyško, Štěpánka Ranošová, Karel Bartoň, Svatopluk Matyáš, Ivan Misař, Pavel Skřípal, Dagmar Novotná, Bořivoj Navrátil, Petr Štěpánek, Miroslav Saic, Martin Šotola, Jan Schánilec, Jan Teplý st., Jiří Smutný, Miriam Chytilová, Carmen Mayerová, Tereza Kostková, Aleš Jarý, Jaromíra Mílová, Alois Liškutín, Oldřich Vlach, Blanka Bohdanová, Milan Duchek, Michaela Dolinová, Leoš Kaltofen, František Ringo Čech, Zuzana Burianová, Miroslav Vladyka, Filip Švarc, Bronislav Poloczek, Karel Hábl, Uršula Kluková, Karel Bělohradský, Jana Matiášková, Ladislav Odcházel, Miroslav Hruška, Pavel Handl, Petr Pelzer, Eva Režnarová, Pavol Mikulík, Zdena Studenková, Jozef Vajda, Slávo Zahradník, Jaroslava Kretschmerová, Václav Svoboda, Jiří Ornest, Dagmar Erychlebová, Hana Bažantová, Stanislav Aubrecht, Romana Kvapiková-Julinová, Jiří Langmajer, Zuzana Šavrdová, Dana Horčicová, František Kubíček, Gustav Bubník, Bohuslav Čáp, Oldřich Vlček, Petra Koželuhová, Jiří Sedláček, Radovan Lukavský, Kateřina Seidlová-Hrušková, Pavel Pochylý, Tomáš Sagher, Miroslav Donutil, Jakub Špalek, Václav Vostarek, Miroslava Součková, František Řehák, František Derfler, Andrej Hryc, Jana Nagyová, Katka Zatovičová, Dušan Szabó, Ivan Vojtek, Andrea Timková, Zuzana Tlučková, Vlado Černý, Magda Paveleková, Táňa Hrivnáková, Ivona Krajčovičová, Klára Špálová, Bedřich Šetena, Jiří Wimmer, Evelyna Steimarová, Ivana Andrlová, Regina Rázlová, Jiří Plachý ml., Sylvia Turbová, Adriana Sobotová, Martina Hudečková, Martin Kolár, Jiří Holý, Radvana Havelková, Vítězslav Jandák, Jana Vochočová, Naděžda Letenská, Tereza Nekudová, Martin Telecký, Jana Janěková, Jana Janěková ml., Alena Procházková, Linda Skarlandtová, Marta Skarlandtová, Zuzana Gutheisová, Vladimír Kostovič, Juraj Ďurdiak, Ivan Krivosudský, Dušan Tarageľ, Dušan Vaňo, Jana Bittnerová, Ivan Rajniak, Ivan Richter, Marie Fischerová-Wolffová, Markéta Fišerová, Jiří Přichystal, Jiří Pecha, Miloslav Kročil, Dáša Neblechová, Monika Maláčová, Pavel Zatloukal, Marcela Pavlasová, Jan Miller, Jaromír Tůma, Jan Počepický, Daniel Landa, Michal Dlouhý, David Novotný, Marek Pavlovský, Pavel Kříž, Veronika Gajerová, Hana Zaoralová, Marcela Peňázová, Pavel Soukup, Milan Mach, Miloslav Štibich, Petr Vaněk, Arnošt Borovec, Ingrid Trněná, Veronika Žilková, Roman Luknár, Eliška Müllerová, Mário Konstantinidis, Peter Rúfus, Peter Pilz, Eva Landlová, Vladimír Minarovič, Alfréd Aczel, Jozef Cút, Ján Géc, Pavol Lazar, Ladislav Šamlot, Eva Matalová, Karel Adam, Lubor Tokoš, Václav Postránecký, Miloš Vávra, Vladimír Hrabánek, Marta Richterová, Luděk Sobota, Jitka Zelenohorská, Dagmar Patrasová, Jan Kanyza, Hana Čížková, Renata Mašková, Jiří Konečný, Josef Kobr, Ladislav Brückner, Lenka Kucharská, Jan Fišar, František Dibarbora, Anna Javorková, Eva Rysová, Vladimír Durdík ml., Ľubo Gregor, Eva Kristínová, Ján Mistrík, Vilma Jamnická, Elena Latečková-Rampáková, Boris Farkaš, Oľga Šalagová, Monika Paššová, Dušan Kaprálik, Božidara Turzonovová, Soňa Valentová, Lucia Párnická, Natálie Mukařovská, Lukáš Bauer, Simona Peková, Světlana Nálepková, Miloslav Homola, Eva Hrušková, Blanka Blahníková, Emil Horváth ml., Eduard Vítek, Martin Magál, Igor Čillík, Vlado Müller, Ivan Palúch, Karol Čálik, Marián Labuda st., Jozef Skovay, Magda Šputová, Miroslav Etzler, Dagmar Veselá, Kostas Zerdaloglu, Martin Valihora, Viera Richterová, Marta Bieliková - Černická, Ľudovít Tóth, Katarína Binderová, Mária Breinerová-Mačáková, Stano Král, Igor Krempaský, Ady Hajdu, Viliam Polónyi, Ivan Letko, Karol Polák ml., Jiří Sequens ml., Yvetta Kornová, Stano Dančiak, Eva Večerová, Naďa Kotršová, Zuzana Cigánová, Alojz Kramár, Milan Kiš, Michal Belák, Oľga Adamčíková, Jozef Dóczy, Rudolf Kraus, Ondrej Rimko, Jozef Bednárik, Oldřich Kaiser, Paľko Lazar, Ivan Svetko, Benjamín Michalský, Ondrej Jariabek, Oľga Vronská, Eva Krížiková, Vladimír Leraus, Petr Čepek, Pavel Kunert, Karel Janský, Petr Macháček, Jan Kreidl, Rudolf Jelínek, Michal Suchánek, Dana Vávrová, Ondřej Mikšíček, Milan Šimáček, Tereza Chudobová, Emil Horváth st., Helena Geregová, František Landl, Miroslav Noga, Dagmar Sanitrová, Deana Horváthová-Jakubisková, Marek Ťapák, Štefan Tkáč, Cyril Králik, Marián Zednikovič, Michal Gučík, Karol Spišák, Jozef Benedikt, Oľga Hudecová, Adela Gáborová, Július Vašek, Žaneta Fuchsová, Vladimír Javorský, Jiří Čapka, Miloš Vavruška, Bedřich Prokoš, Marcel Rošetzký, Pavel Anděl, Šárka Joklová (vyp.), Jana Robenková, Kateřina Vinická, Tereza Brodská, Miroslav Moravec, Šárka Joklová, Karel Greif, Jiřina Lukešová, Tomáš Jirman, Josef Haukvic st., Vladimír Pospíšil, Milan Pěkný, Miriam Brochová, Luboš Ondráček, Věra Janků, Miroslav Kudela, Irena Rozsypalová, Jana Lukešová, Jana Ebertová, Zora Muchová, Kateřina Frýbová, Miroslav Babuský, Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Miloš Hájek, Michal Ženíšek, Jitka Sedláčková, Drahomíra Kočová, Vladimír Čapka, Antonín Tázlar, Jan Novák, Naděžda Gajerová

Komentáře uživatele Tommassi3 k tomuto TV seriálu

Přes ten původní Horníčkův nápad, diváckou oblíbenost i nemálo skutečně dobrých epizodek platí Bakaláři za projekt nakonec veskrze průměrný, když na Kavkách nebyli schopni ani udržet kvalitu, protože jednotlivé dílky nezřídka svěřovali do pracek neskutečným patlalům, tak ani včas přestat.. O tom, jak projekt nakonec zkoušeli znovu dojit coby porevoluční Trapasy, které se staly trapasem nakonec pouze řemeslným, ani netřeba psát.. Veliká potíž celého konceptu tkví navíc ve skutečnosti, že náměty diváků často ani neměly vůbec co nabídnout, díky čemuž se v rámci zadaného tématu zpracovávaly historky tak prázdné, tupé či nevkusné, že by jim důstojnou podobu prostřednictvím vhodně dofabulovaného či poupraveného scénáře nedokázaly vtisknout ani větší kabrňáci než třeba takový nesmírně přeceňovaný mistr floskulí Jaroslav Dietl, díky čemuž vzniklo tolik odpudivých kraťasů, že by se jeden při jejich sledování studem malém pozvracel.. A tak nakonec lze vlastně jako jedinou pozitivní konstantu Bakalářů vidět pouze osobu Vladimíra Menšíka, ať už v pozici moderátora coby symbolicky jedinečného vypravěče, či přímo hereckého účastníka jednotlivých příběhů, které mnohdy právě svým mistrovským darem improvizace dokázal učinit koukatelnými, často i přímo jako typické one-man show skvostnými..(2.11.2015)

• Žárlivost (S01E06) (epizoda) (1972)

"Tak si pusť televizi.. Nebo plyn.." ;) Naprosto marná snaha Lipského s Bohdalovou zachránit ztracenou bakalářku bez scénáře i nápadu.. Dramaturg se patrně rovněž ztratil..(3.10.2020)

"Táto, já číhám !!" - "Jen číhej, pusinko, číhej !!" ;)(27.7.2016)

• Nádraží (S03E02) (epizoda) (1974)

"Nekoukej na mě !! Všechno, co dělám, je hodný odsouzení !!" ;)(22.3.2017)

"Ale vždyť my žádnou větev nemáme !!" - "Tak ať spí na trubce vod vysavače !!" ;) Poměrně tragická bakalářka, kterou zachraňuje pouze improvizující opičák Vladimír Menšík, který však žel zůstává až příliš dlouho uvázaný na obojku..(26.9.2017)

"Myslíš, že už je to dobrý, tatínku ??" - "No, mně se to líbí !!" - "A myslíš, že se to bude líbit i mamince ??" - "To určitě ne !!" ;)(17.2.2016)

• Krádež (S03E13) (epizoda) (1974)

"A vpředu visela taková malá opička !!" - "Jaká značka ??" - "To já nevím !! Asi šimpanz.." ;) Dudkova slaboučká socialistická bakalářská studie socialistické slepice.. Moučka ovšem výtečný !!(14.3.2017)

"Já netrucuju, maminko !! Mně je hanba.."(5.10.2016)

• Aero 30 (S03E15) (epizoda) (1974)

"A držte nám palce !! Ať nám to v půli cestě nechcípne.." To spíš tradičnímu duu Dudek, Dietl došel dech !! Pointa by tu byla, diletantovi Dietlovi navzdory, ovšem ta moralistická katarze či alespoň opovržlivý postoj tvůrců, co jsem si tak, ruce málem sevřené v pěsti, přál, jaksi schází.. Tragická normalizačně socialistická báchorka podbízivě a v důsledku nedůsledně a bez využití z hlavy dítěte jako vypravěče.. Asociace s kontrastně užitým motivem z bijáku Na samotě u lesa, kde malý syn píše domácí úkol s myšlenkou děda nám překáží, se přímo nabízí.. Svěrák, to je ovšem docela jiná liga, bez ohledu na žánr i metrážní půdorys..(6.10.2016)

"Jak je ta věda dneska dál, viď ?! To my jsme tenkrát zhasli petrolejku a co přišlo, to se voslavovalo !!" ;)(27.4.2014)

• Davídek (S03E34) (epizoda) (1974)

"Tak pojď, ty psí žalobníčku !!" ;) Další scenáristická sraženina páně Dietla, který tradičně žongluje floskulemi a rádoby vtipnými replikami, jinak ovšem znovu tak marný, že ani režisér Dudek nezmůže zhola nic.. Bakalářka holá jako dětská prdelka..(21.9.2016)

• Dveře (S03E37) (epizoda) (1974)

"Rozumíš tomu ?? Já taky ne !! Asi ho něco kouslo.." ;)(3.2.2016)

• Kousek života (S04E10) (epizoda) (1975)

"A už kakáte normálně ??" ;)(27.7.2019)

"Tak on je to komplot !! Vy jste na mě domluveni !!" ;)(5.11.2016)

• Tornádo (S04E28) (epizoda) (1975)

"Kdybych byl tak chytrej, jak jsem blbej !!"(20.1.2017)

• Svatba (S04E34) (epizoda) (1975)

"Já se omlouvám, že nejsem tak rozumnej jako vy, a moh bych se dopustit nějaké hlouposti.." A jak slíbil, tak i udělal.. A ožral se jako Dán !! Bohužel ani Dudek s Dietlem si svou porci hlouposti a neumětelství rovněž nedokázali odpustit, když přišli s příšernou šmudlou bez příběhu, smyslu i pointy, jakkoli si na ni ten Hartlův voiceoverový dovětek snaží hrát.. Hrát ovšem nemá co ani on, ani Martin Růžek s Milenou Dvorskou.. A takové mrhání hereckými esy a v neposlední řadě i diváckým časem nelze tolerovat..(2.8.2016)

"Ty seš ale holka bláznivá !!" ;) Ladislav Frej, respektive jeho postava manžela, tu má sice doslova máslo na hlavě, nicméně ani ta bláznivá cukrářka není v naprosto zbytečné hádce úplně bez viny.. Tahle lehce unylá, leč příjemně civilní, vánoční bakalářská povídka dua Dudek, Dietl sice stojí na mizerných nožkách, ty však nakonec dík Dudkově snaze i vtipné pointě, byť očekávané, tuhle účelně vyprázdněnou krátkometrážku bez problémů udrží.. Vánoční svátky jsou zkrátka oslavou stresu a hádek, dnes čím dál spíš víc než míň, a tak tahle povídka jistě stojí za zamyšlení, ačkoliv její poselství nabízí vícero výkladů.. Nic se vlastně nezměnilo, snad jen skutečnost, že dnes nejen ty kvasnice seženete de facto i na Štědrý den.. Ale je to ještě vůbec pozitivum ??(7.12.2015)

"Ahoj mami !! Je táta doma ?? A je veselej nebo spí ??" Menšík dokonale civilní, přirozený, vlastně až nemenšíkovský, ve snaze (ne)herecky se vyrovnat malému Potměšilovi, dítěti, opravdu kongeniální.. Jaroslav Dudek natočil takový milý Menšíkův vánoční dárek divákům a zároveň další z řady filmových důkazů, že Vladimír Menšík dokázal herecky na svých bedrech utáhnout skutečně téměř cokoli.. To právě nedoceněný Menšík je ta skutečná herecká lokomotiva..(8.11.2016)

"No, snad si nemyslíš, že nám všem kromě babičky ty tvoje služební cesty nebyly dávno jasný !!" ;)(29.12.2015)

• Párek (S05E05) (epizoda) (1976)

"Já byla tak navztekaná, když ste mně ten párek brala vod huby !!" ;)(16.10.2015)

"Jakýho zas taktu ?? Co je to taktu ??" ;) Výtečně dovypointovaná záležitost s překrásnou Janou Preissovou a cholerickou burankou Zázvorkovou na čele.. Jen ta maloměšťácká kritika poněkud mimo tu normalizační záchodovou mísu..(9.11.2016)

"Prosím tě, dyť tý holce je šestnáct !! Má na takový věci ještě dost času.." - "To si myslíš ty, ale ona je určitě jinýho názoru.."(26.9.2016)

"Já nemám asi pravdu, ale docela určitě pravdu.."(25.10.2016)

• Světlík (S05E30) (epizoda) (1976)

"Haló ?? Tady Lžička !! Ano, jako vidlička, jenže lžička.." ;)(27.9.2016)

• Noční stolek (S05E35) (epizoda) (1976)

"Antonie, nenuť mě použít násilí !!" ;) Tradiční upatlaná Dietlovina.. Příběh vlastně výtečný, tedy ta prvotní myšlenka, včetně pointy, jíž mnozí nemohou přijít na chuť.. Ocenil bych právě tu svojskost kraťasu a překvapivou nedořečenost.. S důslednějším řemeslem mohl vzniknout velmi zajímavý experimentální minibijásek.. Úplně to vidím !! ;)(14.10.2018)

• Soused (S06E01) (epizoda) (1977)

"A já najednou koukám a von má šlápoty na zádech !!" ;)(31.3.2019)

"No, je tohleto možný ?! Já se snažím posunout celý děj kupředu, a tohle je ten vděk ?!" ;) Nesmírně formálně zajímavý Dudek a tradičně skvostný Menšík, u něhož není pochyb, proč se stal u téhle bakalářky vypravěčem..(7.9.2019)

"Prosím vás, nedělejte mi tady kázání !! Na to jsem snad už dost starej, ne ?!"(2.11.2015)

"Pani učitelka řikala, že si máme dát penízky na spořitelnou knížku, že nám tam porostou porcenta.." ;) Tak toho Bohdá(lka) nebude, aby Somr učil vlastní děcka krást !!(25.11.2015)

• Láska (S06E20) (epizoda) (1977)

"A hlavně nebreč !!" Dietlovy Krátke lásky dokazují, že rodiče mají téměř vždycky pravdu..(2.9.2019)

• Spáč (S06E40) (epizoda) (1977)

"Já bych moh dělat i půdního zloděje.." Tak tahle premisa se dala i na půdě kraťasu rozehrát stokrát jinak a především lépe.. Somr ovšem tradičně výtečný..(19.5.2019)

"Dobrý den !! Tak copak jste nám přinesli ?? Ááá, štokrlátko !!" ;) Paráda holt bolí !! To je známá věc !! Což tedy jistě nepřekvapí tolik jako skutečnost, že tentokrát ani tolik jednoho nebolela ta bakalářka známého - Spíš nechvalně, než chvalně z mého pohledu..;) - dua Dudek, Dietl.. Byť to tentokrát měli kluci dík té divácké předloze o dost snazší.. Nicméně tentokrát floskulofil Jaroslav Dietl přišel s dialogy takřka sitcomově geniálními..(8.11.2016)

"Víte, já tady mám jedno takový místečko, kam chodím, když je mi dobře, ale i když je mi ouzko !! Jednou jsem tam dokonce i brečel !!" - "To když jste se dozvěděl, že vám zahnula ??" - "Ne, to ne !! To když mi spad hrnec na nohu !!" ;)(13.12.2013)

"Co nám může udělat víc ?? Vždyť nás už vyhodila !!" - "Nene, závist je mocná čarodějka !!"(13.12.2013)

"Von je fajn, ale já mít víc takovejch hostů, tak jdu radši vod toho.." ;) Jeden by hádal, že když se sejdou dva mistři improvizace, totiž Vladimír Menšík s Jiřím Sovákem, i Jaroslav Dudek je jen stěží dokáže udržet na řetězu, nicméně nestalo se tak, a Jožin vlastně platí za opravdu velmi dobrou bakalářku, jejíž pointa jen podtrhuje výborně zahraný příběh o opilecké pýše, v němž jeden starej mládenec ke štěstí přišel jak slepej k houslím.. Na druhou stranu ovšem i do takový buranský putyky, kde by stál za pípou náš Laďa, bych chodil nejspíš taky a ještě k tomu rád..;)(7.12.2015)

• Pytel (S07E17) (epizoda) (1978)

"Já se ve vypůjčeném stydím !!" - "A takhle se nestydíš ??" - "Já už jsem si zvykla.." ;)(27.1.2019)

"Chápeš, co je to za zvíře ??" ;) Munzar obecný, skutečný chlap, téměř vyhynulý..;) Ovšem Jana Hlaváčová herecky rovněž skvostná, ostatně jako vždy, všemu ostatnímu navzdory.. I tomu dalšímu zvířeti, které tuhle nesmírně příjemnou záležitost režírovalo.. Jakkoli bych rozhodně nechtěl tvrdit, že Jaroslav Dudek platí za špatného režiséra, moje výtky totiž většinou platily právě zejména Dietlovi a tomu jejich tvůrčímu tandemu.. Ale to už by vyžadovalo rozsáhlejší rozbor..(25.10.2016)

• Prášky (S07E29) (epizoda) (1978)

" Tak už jsem to vymyšlenkovala !! My spácháme sebevraždu.." Tímhle obludným škvárem trestuhodně bez očekávané katarze sebevraždu tentokrát, byť jen profesně, spíš spáchal pan Floskule Dietl.. Samozřejmě za doprovodu páně Dudka !! To je totiž taky pěknej ptáček..(27.11.2015)

"Já jsem za ním nejela, já jsem jenom nevěděla, kam bych jinam jela !! Vždyť taky proto jsem si nechala všechny vlaky na Hodonín ujet.."(13.12.2013)

"A nemáš je v puse ??" - "Ale prosim tě !! A čim asi šišlám, ty chytrá ?? Uchem, ne ?!" ;) Sakra !! Někde jsem tu měl schovanou velice inteligentní a erudovanou recenzi suverénně té úplně nejlepší Dietlodudkovy bakalářky, byť tedy jednoznačně vůbec ne jejich zásluhou, ale dík koncertu geniálně cholerického šišly Vladimíra Menšíka.. Ale kam já ji, hergot, jenom dal ?? ;)(29.12.2015)

• Nápadník (S08E07) (epizoda) (1979)

"Prosím tě, vyslechni mě !!" - "Já na ty tvoje učitelský historky nejsem zvědavá.." ;)(18.10.2016)

• Vlak (S08E08) (epizoda) (1979)

"Kdo není sám, tak to těžko pochopí.." Tak tady ten vlak nejspíš ujel Dietlovi s Dudkem, protože podobně prázdnou báchorku, byť na podobný kraťas překvapivě hřejivě a lidsky životnou, bych zrovna od tohoto dua nečekal.. A nic na tom nezmění ani fakt, že Vlastimil Hašek zde na tom maličkém prostoru rozehrává nejzajímavější postavu, v níž ho vůbec pamatuji..(5.10.2015)

"Tady něco doutná !! Cítím kouř z cigarety.." - "Prosím, to já !! Já jsem byl právě u školníka a on tam měl hrozně nakouřeno.." ;) Ve své podstatě nesmírně svým krátkometrážním půdorysem zmršená záležitost, což ovšem v rámci logiky v souvislosti s tvorbou dua Dietl, Dudek neplatí symbolicky za žádné překvapení, které by snad i slušelo alespoň několik minut navíc k dobru.. Jinak ovšem povídka svými motivy nesmírně životná a zejména v Ladislavu Peškovi, který si to vlastně po své roli chuligána Kulíka, potažmo Čuřila, ve Fričových veselohrách ze školních lavic zkusil z druhé strany katedry, skvostně zahraná..(22.10.2016)

"Já vás chápu, ale to hodláte až do konce života jezdit z jedný konečný stanice na druhou ??" - "To ne !! Jen do doby, než mě napadne něco chytřejšího.." ;) Taky to chápu..;) Kouzelný Jiří Sovák v kratičké bakalářské povídce, která vypráví o tom, jak se pan Provazník na stará kolena rozhodl přestat kouřit..(13.5.2013)

"Jó, každé svyho štěstí strojvedócí !!" ;)(1.10.2015)

• Syn (S08E35) (epizoda) (1979)

"Musíš se prostě smířit s tím, že máš maminku, která ti nerozumí.." Tak s tím se poměrně brzy poté, co začne mluvit baritonem, smíří většina synů, a to ani jejich matky nemusí přijít o sluch.. Já zas poměrně rychle přišel o iluzi, že Jaroslav Dietl nebyl obyčejný packal, což dokazuje i tahle i přes svoji kratičkou stopáž plochá a zkratkovitá plačka..(1.9.2016)

"Soudruhu, můžete mi říct, proč ta husa se mnou nemluví ?? Já nejsem žádnej Národní výbor !! Já jí nic neudělala.." ;) Rozhodně jedna z těch nejpovedenějších bakalářek provařeného dua Dudek, Dietl, či přinejmenším jedna z emočně nejsilnějších, která dokonce skýtá velmi příjemnou pointu, byť si s objasňováním motivací hlavu příliš neláme..(17.12.2015)

• Stopař (S08E38) (epizoda) (1979)

"Každej pořádnej kluk musí utíkat z domova aspoň jednou za život.. Ale každej pořádnej kluk se taky zase musí domů vrátit.." V důsledku vlastně především nablblá ideová agitka s výsostně moralistickým poselstvím, dík tradičnímu dietlovskému žonglování s floskulemi o to bizarnější.. A hlavně raritka jak noha..(12.10.2016)

• Tatínek (S08E39) (epizoda) (1979)

"Nelituješ toho, že nás máš ??" - "Jak to myslíš, prosím tě ??" - "No, já jsem nemohoucí a Renata tě nemá ráda.."(3.12.2015)

Vcelku průměrná bakalářská povídka, na níž mě nejvíc pobavily děti tlumočící rozvádějícím se rodičům..;)(16.5.2013)

• Zabijačka (S09E05) (epizoda) (1980)

"Žádnej kuchař nikdy neměl hlad.. A kdyby měl, však on by si vzal sám.."(12.12.2016)

• Abiturientský večírek (S09E06) (epizoda) (1980)

"Vydrž, Součková, vydrž !! Teď hovoří ti, co nepropadli !!" ;) Jedna nepřekvapivě bizarní bakalářka o té mužské ješitnosti..(22.6.2019)

"Já bych se přiznal !! A co ty, tati ??"(9.3.2017)

• Spánek (S09E08) (epizoda) (1980)

"Já budu spát na zemi jako zálesák !!" Nebo jako Dudek !! ;) Spánek léčí, tenhle ovšem rozhodně ne..(30.12.2016)

"Měla jsi pravdu !! Ta kostkovaná kravata by nebyla dost nóbl.." ;)(1.10.2015)

• Blondýna (S09E17) (epizoda) (1980)

"Promiňte, ale není to vaše taška ??" - "Díkybohu ne !! Já tuhle zelenou totiž úplně nesnáším.." ;)(18.9.2015)

• Nešťastný šafářův dvoreček (S09E18) (epizoda) (1980)

"A pamatuj, že dobrej muzikant nikdy nehraje zadarmo !!"(8.11.2016)

"Ivuško, spíš ??" - "Jak můžu spát, když sem pořád někdo leze oknem ??" ;)(5.2.2014)

• Pleš (S09E32) (epizoda) (1980)

"Prosím vás, vy se třesete jako lapené ptáčátko !!" Typický bakalářský kraťas, v němž tvůrci variují motiv trémy ze zkoušek z Fričova bijáku ze školních lavic, dua Dudek, Dietl sice tentokrát vyjma nablblých floskulí disponuje funkční smysluplnou pointou, ovšem při jejím sledování zprvu jeden trpí jako kůň.. Taková Cesta do hlubin Dietlovy nápaduprosté mysli, na níž však musím ocenit, že nesklouzne k normalizačnímu moralizování o protekci, k čemuž tahle báchorka přímo vyzývala..(19.10.2016)

"Zase veky !! Pořád veky !! Já jim můžu řikat donekonečna: Veky nekupuj !! Veky oschnou !! A pak už se může rovnou vyhodit.." ;) Nejen u džbánku, ale i u kbelíku na manželské smetí se může, a hlavně by mělo, ucho utrhnout.. Jedna z té hrstky skutečně - Byť zejména herecky, když zde namísto tradičního Menšíka září neskutečně, svým skutkům navzdory, roztomilý záletník Josef Bláha nadrzle věřící, že pod svícnem bývá největší tma.. - skvostných vypointovaných bakalářek dua Dudek, Dietl, díky nimž je diváci považovali - A nutno doupřesnit, že mylně.. - za mistry..(25.10.2016)

• Myš (S10E08) (epizoda) (1981)

"Hryzání ?? To tě asi hryzalo svědomí před tou zkouškou.." ;) Poměrně tragický, rozuměj nulový, příběh, který protože je průhledný jako slída Dietlovy stranické průkazky, jednoho snad ani nemůže zaujmout, když vlastně spíš otravuje, podobně jako ten nesmírně nepříjemný "myší" zvuk.. Myš tedy jen platí za další důkaz mé teorie, která říká, že ne vše, co vzešlo z tvůrčí mysli dua Dudek, Dietl, muselo nutně spatřit světlo filmového světa.. Byť tedy kdyby ta pravděpodobně manželská dvojka v podání z dnešního pohledu až neuvěřitelně štíhlé Jaroslavy Obermaierové a Zdeňka Štěpánka spala v jedné posteli jako normální běloši, divák by byl podobně prázdného kraťasu ušetřen zcela..;)(15.10.2015)

• Herečka (S10E09) (epizoda) (1981)

"Vona jediná z vás ze všech totiž pochopila, co je ve mně.." ;)(5.11.2016)

• V porodnici (S10E25) (epizoda) (1981)

"Já mám švagra, kterej při porodu tak trpěl, že při prvním utek, pak byl dlouho nezvěstnej a vrátil se až při narození druhýho dítěte.." ;) Zdá se to až trestuhodné obsadit do role primáře porodníka za všech okolností skvostného Vladimíra Menšíka, který právě bakalářskému konceptu vždy slušel a dokázal jeho zástupce svou mistrovskou improvizací obohatit, často i překlenout nezřídka jalové pasáže skriptu, a nakonec z jeho účasti nevytěžit ani to blbý ň !! Tentokrát Václav Hudeček zklamal na celé čáře, když vlastně ani svým bezobsažným a technicky nezvládnutým kraťasem nedokázal zaujmout nejen postoj k oné neustále na přetřes jdoucí otázce přítomnosti muže u porodu, ale ani zhnuseného diváka, který by se nejradši oběsil na pupeční šňůře..(2.11.2015)

• Dům pro celou rodinu (S10E27) (epizoda) (1981)

"Prosím tě, v kolika tě vlastně máma měla ??" - "Ani se neptej !!" - "Ale vypadá dobře na tolik dětí.. Já bych to nedala !!" ;)(29.9.2015)

"Kde je televize ??" - "Na Kavčích horách !!" ;) Ale jo !! Režisér Václav Hudeček, podobně jako často dost oplzlý pisálek Miroslav Sovják, se převážně ukájel právě prostřednictvím časově nevelkoformátových kusů, a tak Fotbalová odysea s morální katarzí otravnější než protěžovaný Michal Pešek vlastně ani nemá čím překvapit.. Sovják se sice tentokrát především skrze velmi životné dialogy hodně vytáhl, tedy mimo toho zmiňovaného finále téhle unylé bakalářoviny, Hudeček se však zde neměl moc co opřít o podobné machry jako Menšíka či Janžurovou, kteří Cestu do Rokycan učinili jeho tvůrčím vrcholem, sterilní herectví narušuje snad jen nedbale elegantní - Dobrej fór !! ;) - a hlavně přehrávající, leč v té namachrované poloze svým způsobem rozkošný, Vlastimil Hašek v roli typického normalizačního fotra trotla, i tak ovšem Fotbalová odysea alespoň na tu slabou dvacetiminutovku dokáže zaujmout..(15.10.2015)

• Nohejbal (S10E40) (epizoda) (1981)

"Já jak nespím, najednou jsem si vzpomněl na hurdisky !!" ;) Kaviárový toasty !! Hrozná šmudla páně Hudečka, taková ta jeho typická plzákovina..(14.10.2018)

"Á pozor !! Už je to tady !! Už jede !! Před pětadvaceti lety moje největší láska, posléze matka tmelu a dnes ?? Bohyně pomsty !!" ;)(9.11.2015)

"No vidíš, maminko, a ty ses tolik bála, když jsem namotával tu cívku.." ;)(26.2.2020)

• Carmen (S11E12) (epizoda) (1982)

"Ty by sis chtěla užívat !! Ale správná ženská má sedět doma.."(30.10.2015)

• Pokušení (S11E13) (epizoda) (1982)

"Kam jdeš ?? Jdu si umejt ruce, ale do hospody !! Páč tam bude určitě větší legrace.."(4.10.2016)

• Výlet do Prahy (S11E14) (epizoda) (1982)

"Kdo to moh tušit, že zrovna dneska bude Krupička v Mexiku !! V takovýmhle počasí !!" - "Tak to je škoda, že nejsme v Mexiku.." ;) Zvlášť když tam jsou už přece všichni !! Typická noskovina, nedůsledná, bez myšlenky.. Cízler puštěný z řetězu sice hláškuje jako o život, ovšem cílí na typického osmdesátkového pivního blba, totiž pána tvorstva..(9.2.2019)

• Nevěra (S11E27) (epizoda) (1982)

"To sem si vod tebe nezasloužila, dědku, po tolika letech !!" - "Ale právě že zasloužila !! Zasloužila !!" ;)(11.1.2016)

• Žhářka (S11E29) (epizoda) (1982)

"Ale musím ti říct, že ta lékařská věda jde hrozně kupředu !!" - "To jó !! Dneska tě doktor léčí na zápal plic a taky na něj za tři dny umřeš.."(4.10.2016)

• Dopis (S12E01) (epizoda) (1983)

"Víš, kolik je na světě kavalírů ?? Jenom já znám tři.." ;)(1.2.2015)

"Tak tenhle případ vstoupí do dějin kriminalistiky !!" ;)(9.4.2014)

"Ne, počkej !! My budeme dělat, jako že nic.." ;)(1.2.2015)

• Kaskadér (S12E04) (epizoda) (1983)

"No, schválně !! Kolik jsi zhubla loni ??" - "Štyry dvacet !!" - "No, prosim !! Štyry dvacet !! Ne, vážně !! To nechci se tady nějak jako vytahovat, ale.. Úspěchy máme !!" ;)(1.2.2015)

"Devět ?? No, tak to jste musel rok čekat !!" - "No, já ne !! Maminka čekala.." ;)(4.10.2016)

• Šípková Růženka (S12E11) (epizoda) (1983)

"Nó, už nám ta postavička pěkně leze !!" ;)(24.2.2019)

• Zázračný lékař (S12E37) (epizoda) (1983)

" Ty jsou krásný !! Ještě před chvílí se mi zdály, jako když do kedluben nastřílíte prasečí štětiny.. Ale teď už jsou krásný !!" ;) Dík bakalářské příslušnosti, a tak i zejména krotké stopáži, platí Zázračný lékař za docela pohodovou záležitost v hlavní roli s Jiřím Sovákem, který si po letech střihnul variaci svého legendárního Dařbujána.. Těžko hádat, zda by tahle povídka dopadla lépe nedostat ji do rukou bezkrevný Saša Nosek, když ani povětšinou velmi šikovný Jiří Melíšek nepřišel s žádným zrovna dvakrát zajímavým skriptem.. Jen pár hodně vtipných hlášek a pointa s křečovými žilami..(23.9.2015)

"Marná věc !! Co člověk nevyžení, to nemá.." Ačkoli Saša opět dělá na diváka dlouhý Nosek, dosti věrně vystihuje dobu, v níž se tahle bakalářka odehrává..(4.8.2018)

"Slepice !!" - "Ale tak Božka je trošku slepice, ale.." - "Ne, Božka, ale ty jsi ukdákaná slepice !!" ;)(25.12.2014)

"To jsme to dopracovali s tou mládeží, viďte ??" - "No, ale hezky zametal !!" - "Jo, ale jenom před sebou !!" ;)(26.12.2014)

• Poklad (S12E41) (epizoda) (1983)

"Kdyby měla máma fantazii, tak se nemusí rozčilovat.."(23.12.2014)

• Výhra (S13E01) (epizoda) (1984)

"Doufám, že se u nás pořád ještě krade !!" ;)(16.11.2015)

• Křeček (S13E02) (epizoda) (1984)

"Tuhle psali, jak jeden sympaťák tu svoji mlátil železnou tyčí !! A to jenom pro to, že on chtěl do Splitu, a ona na Hvar.." ;)(12.8.2016)

"Ať si laskavě všichni hned z toho auta vystoupí !!" - "Ne, prosím vás to ne !! To nedělejte !! Já už bych je tam takhle krásně nikdy znovu neposkládal !!" ;) Pověry, to je prostě fenomén !! Ale já to říkám pořád.. Hlavně se (nikam) nežeňte !! ;) Věřit na kdejakou ptákovinu, dokonce se jí děsit, od černé kočky, přes třináctku až ke kominíkům, na to vás užije !! Ale že za jedno z největších znamení blížící se pohromy platí svatba samotná, to vám jaksi pořád všem uniká, co ?? ;) Tak tenhle kraťas se režiséru Václavu Hudečkovi skutečně nesmírně podařil, když mu po dlouhé době zas jednou ta sázka na improvizující herecké velikány vyšla na jedničku, není se co divit, když má tahle bakalářská groteska dokonce i výživnou pointu, která velké většině jiných naprosto fatálně schází.. I dík této skutečnosti lze vnímat Štěstí jako jeden z nejzdařilejších projektů Miroslava Sovjáka, bez ohledu na tu zanedbatelnou šíři příběhu, když zvlášť potěší, jak se tentokrát ve svém scénáři chvályhodně takřka vyhnul tomu obludně trapnému klišé s karikováním policistů.. A tu šílenou neopakovatelnou atmosféru svatebního dne by tvůrci mohli klidně vyvážet za hranice !!(6.11.2015)

• Divočák (S13E10) (epizoda) (1984)

"Tak co ?? Kolik jste toho trefili ??" - "Sto jednatřicet !!" - "Ale já se ptám na zajíce, ne na lidi !!" ;)(30.1.2015)

"Kdepak, tady je svatej klid !!" ;) Když hned zkraje Navrátilův nadržený pechfógl kochaje se výhledem z terasy své chaty - Ačkoliv dodnes netuším, čím se to vlastně kochal a co mu vlastně soused záviděl !! I když možná se bavili o té nádherné červené škodovečce.. ;) - vypustí tuhle repliku, divák znalý Murphyho zákonů si může být jistý, že klid a prostor pro to nevěrnické pelešení bude jistě tím posledním, čeho se panu inženýrovi dostane..;) Ale ten coby neudělal pro trochu těch směšných upocených pohybů, že ?? A tak se vesele tahá s kusy betonu, (ne)seká dřevo a přesívá zeminu, kterou si nechal přivést z místního JZD, jen aby se konečně zbavil těch otravných sousedů..;) Ačkoliv tedy Džínsy určitě patří mezi nejlepší bakalářské povídky brněnského studia, jeden se neubrání pocitu zmaru, podobné vysvědčení tady totiž rozhodně samo o sobě nic moc neznamená, většinou se totiž jednalo o příšerně ušmudlané kraťasy, byť tedy se spoustou lokálně známých tváří, jimž však ani ta vlídná stopáž příliš nepomohla.. Ani Jiří Vanýsek se zrovna nevytáhnul, podobná zápletka se dala rozhodně lépe využít, natočit přinejmenším živočišněji, a tak při tradičně ospalé a nenápadité Vanýskově režii a hudebním podkresu z mých nočních můr táhne snímek hodně vysoko především ta trestuhodně promrhaná pointa a zejména herecké schopnosti Oldřicha Navrátila v roli záletného smolaře, ani ten kazimrd Františaja Řeháka však nemá chybu..(30.1.2015)

• Lyže (S13E17) (epizoda) (1984)

"My totiž hledáme svoje děti.." - "Tak to vám tedy, pánové, nezávidím !!" Další typická noskovina bez pointy, plná chaotického moralizování.. Takovej ucpanej Nos(ek).. Zaujme snad jen pubertální kouzelník Žito, toho času student prvního ročníku, jemuž se tehdá ještě o bosejch hlavách ani nesnilo..(3.3.2019)

• Jako tenkrát (S13E27) (epizoda) (1984)

"No, ale musíte uznat, že my muži máme mnohem větší kuchařskou fantazii.. Ostatně stejně jako při psaní knih.." Nebo při psaní scénářů.. Ovšem jak kdo, že ?!(26.10.2015)

• Kufr (S13E28) (epizoda) (1984)

Typická zfušovaná záležitost ostravského studia, jejíž jediným pozitivem by mohla být stopáž. Velmi nesympatičtí a nevýrazní (ne)herci v nudném paskvilu o záletníku-idiotovi předvádí v čele s Šárským to zřejmě nejnudnější a nejtrapnější, co ze sebe dokázali vypotit, a tak mi i těch dvacet minut připomínalo tříhodinové posezení v čekárně u zubaře !! Jediné dvě věci, které mi utkvěly v této vzpomínky se patrně bohužel již nikdy nezbavím, jsou neoholené nohy slečny Moniky, kterou si Bobek přivedl domů..;)(15.7.2013)

"Ani nevíte, jak jsem záviděla těm, kdo cigarety jenom kouřili !!" ;)(4.6.2014)

"Každej šprým něco stojí.."(4.6.2014)

• Tři bratři (S14E03) (epizoda) (1985)

"Až budeš ten náhrobek dělat pro mě, dej si záležet !!" - "Nějaká fuška, jo ?!" - "Ale ne !! Umírám !!" ;)(4.6.2014)

• Přírůstek (S14E15) (epizoda) (1985)

"Hele, nekřič !! Já Tě slyšim !! Co si řikal ??"(24.11.2016)

"Zuzanko, vynes to smetí !!" - "Zase já ??" ;) Velmi hezká, spíš vlastně bohužel taková vysněná a především ideově poplatná, bakalářka o tulácích, o tetách i o lidech, kteří se kupodivu nechovají jako zvířata.. Taková normalizační populistika.. Leč slušně obsazená a zahraná !! Až na Zuzanku.. Martin Šotola ovšem tradičně výborný, i bez Trošky..(18.3.2017)

• Doktor a bubeník (S15E01) (epizoda) (1986)

"Lehni si, ty tele !!" ;) Znovu naprosto skvostný Jiří Sovák v roli svérázného lékaře v jinak naprosto jalové záležitosti Brněnského studia České televize, chce se až říct v typické štursovině, která odpuzuje svou diletantskou strojeností i směšnými voiceovery pisatele a hlavního hrdiny v jedné osobě.. Nicméně odmítám věřit, že by autor dopisu nalezl po letech tolik v důsledku vtipné sebereflexe, díky čemuž by nakonec ta jeho idiotská postava přece jen nebyla zralá na pár facek.. A tak nakonec tahle zhovadilá křeč prostřednictvím mladého Erika Parduse pouze zas a znovu potvrzuje, že není malých rolí, pouze malých ( špatných ) herců..(29.1.2015)

"A co kdyby sis třeba zašla k psychiatrovi ??" Je fakt, že jen těžko mohl Hynek Bočan, který se snažil, jak mohl, aby tuhle jalovou povídečku učinil alespoň krapet koukatelnou, hlavní roli matky lépe obsadit, osobně mě totiž nenapadá příliš mnoho jmen, která by takovou slepici zahrála lépe a věrohodněji než dokonale asexuální Naďa Konvalinková, která tu zvláštní kreaci naivní dobrosrdečné prázdné hlavy dovedla takřka až k dokonalosti.. To si i zde hodně dobrý Čmaňa zas jednou vybral polovičku !! ;)(16.11.2015)

• Buchty (S15E13) (epizoda) (1986)

"Dát pekáč na balkon, kde už se předtím něco ztratilo, to může se svojí exemplární logikou udělat jenom ženská.." ;) Ta elegantní pointa dá jednomu téměř zapomenout, že se jej režisér Sobota snažil předchozích patnáct minut svojí bakalářkou uspat, což už prostřednictvím tak kratičkého filmového (pa)tvaru vyžaduje velkou dávku (ne)šikovnosti.. Pavel Zedníček ovšem ve finále, když tedy dostane kousek prostoru, okouzlující..(16.6.2016)

• Babička (S15E22) (epizoda) (1986)

Libuše Havelková se své role nezdravě šetrné tchyně zhostila dokonale, příběh z pera scénáristy Jana Míky sice nepostrádá jistou úsměvnost, ale jinak tato záležitost ostravského studia České televize působí naprosto odfláknutým dojmem.. Vyznívá navíc velmi trapně přesně pasujíc do doby svého vzniku.. Hodně mdlý bakalářský příběh..(3.6.2013)

• Snacha (S15E36) (epizoda) (1986)

"Tak snad abychom zas šli !!" Absolutně diletantská a pomýlená mor(t)alita..(13.1.2019)

• Jeskyně (S16E01) (epizoda) (1987)

"Dneska maj totiž malí kluci víc rozumu než ti dospělí.."(5.1.2016)

• Profesor Popelnice (S16E07) (epizoda) (1987)

"Jistě, z akvária se udělá terárium, do něj se dá had, já dostanu infarkt a dědeček mě mumifikuje a přidá mě do sbírky ke tvé usušené svatební kytici !! To je moc zajímavej příběh.. Jenže já v něm odmítám hrát hlavní roli můmie !! Slyšíš ?? Odmítám !!" ;)(15.9.2014)