Bakaláři (TV seriál)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1972–1987, 163 h 39 min (Minutáž: 5–58 min)

Předloha:

Ladislav Županič (povídka)

Vladimír Menšík, Martina Menšíková, Nina Popelíková, Nelly Gaierová, Martin Růžek, Ota Sklenčka, Iva Janžurová, Miloš Kopecký, Josef Bláha, Luba Skořepová, Alena Vránová, Dana Hlaváčová, Miloš Nedbal, Jaroslav Kepka, Stella Zázvorková, Břetislav Slováček, Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová, Josef Dvořák, Antonie Hegerlíková, Viktor Maurer, Zita Kabátová, Kryštof Nohýnek, Marcela Nohýnková, František Kovářík, Míla Myslíková, Miroslav Masopust, Ilja Prachař, Martin Štěpánek, Miroslav Horníček, Libuše Pospíšilová, Jan Mervart, Ladislav Běhůnek, Jana Štěpánková, Josef Abrhám, Milena Dvorská, Josef Bek, Jan Potměšil, Magdalena Reifová, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Řehoř, Lída Roubíková, Veronika Dostálová, Martin Nezval, Jiří Kováč, Patrik Hezucký, Marek Cisovský, Michaela Dudová, Ota Filip, Radka Stupková, Hana Maciuchová, Oľga Hlaváčková, Slávka Hozová, Helga Čočková, Josef Somr, Bohuš Záhorský, Miroslav Homola, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Růžena Merunková, Jiří Hrzán, Jiří Pleskot, Lubomír Lipský st., Jiřina Bohdalová, Petr Haničinec, Otto Šimánek, Slávka Budínová, Milan Stehlík, Vladimír Brabec, Pavlína Filipovská, Jiří Lír, Vlastimil Hašek, Jindra Kvardová, Gabriela Vránová, Zdena Hadrbolcová, Antonín Molčík, Pavla Maršálková, Eduard Cupák, Jana Dítětová, Věra Bublíková, Ladislav Mrkvička, Oldřich Nový, Vladimír Bičík, Zdeněk Kutil, Lubomír Kostelka, Ljuba Benešová, Dana Medřická, Michal Kocourek, Roman Skamene, Kateřina Burianová, Eva Svobodová, Josef Kemr, Věra Tichánková, Lenka Machoninová, Božena Böhmová, František Husák, Marie Brožová, Jana Andresíková, Alena Kreuzmannová, Jaroslav Satoranský, Jana Robbová, Josef Hlinomaz, Boleslav Skalski, Vladimír Klemens, Marta Vančurová, Jiří Adamíra, Stanislav Pillmann, Karolina Slunéčková, Libuše Havelková, Dana Homolová, Jiřina Krejčíková, Ladislav Trojan, Václav Sloup, Jana Drbohlavová, Zora Jiráková, Václav Voska, Zuzana Hášová, Ludmila Píchová, Jiří Vala, Svatopluk Skládal, Ludmila Vostrčilová, Vladimír Krška, Michal Pavlata, Antonín Jedlička, Marie Motlová, Jaroslav Moučka, Čestmír Řanda st., Jiřina Štěpničková, Miloš Filipovský, Eduard Kohout, Blažena Holišová, Dalimil Klapka, David Bonaventura, Josef Patočka, Josef Beyvl, Petr Svojtka, Jaromír Spal, Jaroslava Obermaierová, Hana Pastejříková, Vilém Besser, Miloš Willig, Jana Gazdíková, Ladislav Pešek, Jan Faltýnek, Ludmila Burešová, Dana Syslová, Petr Kostka, Jana Hlaváčová, Jitka Smutná, Tomáš Král, Kateřina Macháčková, Jiří Zahajský, Jiřina Bílá, Libuše Štědrá, Ladislav Frej st., David Prachař, Karel Houska, Václav Lohniský, Valerie Chmelová, Jiří Bruder, Hana Czivišová-Hessová, Jiřina Šejbalová, František Hanus, Luděk Munzar, Marek Vašut, Otto Lackovič, Ladislav Křiváček, Terézia Hurbanová-Kronerová, Ľubo Roman, Zora Kolínska, Kamila Magálová, Oldo Hlaváček, Oľga Zöllnerová, Hana Kováčiková, Věra Kubánková, Jaroslava Brousková, Otakar Brousek st., Václav Vydra nejml., Věra Budilová, Irena Kačírková, Viktor Preiss, Libuše Šafránková, Stanislava Bartošová, Zdeněk Dítě, Marek Eben, Soběslav Sejk, Emilie Hráská, Ema Skálová, Marcela Dürová, Svatopluk Skopal, Milan Vágner, Jiří Papež, Leopold Franc, Eva Hradilová, Otakar Dadák, Stanislav Fišer, Libuše Billová, Pavla Severinová, Jaroslav Dufek, Oldřich Slavík, Blažena Rýznarová, Jiří Štěpnička, Nina Jiránková, Jana Boušková, Radoslav Brzobohatý, Zora Polanová, Pavel Spálený, Jan Hartl, Vladimír Huber, David Ondříček, Roman Hemala, Ivan Pokorný, Pavel Kováč, Klára Jerneková, Václav Kaňkovský, Vladimír Hlavatý, Simona Stašová, Věra Galatíková, Josef Langmiler, Taťjana Medvecká, Otakar Brousek ml., Naďa Konvalinková, Oldřich Musil, Milena Zahrynowská, Vítězslav Černý, Vladimír Hrubý, Marie Rosůlková, Jiří Krampol, Jaroslav Cmíral, Růžena Lysenková, Miriam Vránová, Josef Husník, Stanislav Zindulka, Zdena Herfortová, Gád Vojkůvka, Richard Mihula, Petr Smolík, Michal Nevěčný, Ladislav Lakomý, Erik Pardus, Lubomíra Sonková, Jiří Dušek, Karel Mišurec, Helena Kružíková, Milada Janderová-Kratochvílová, Jarmila Krulišová, Otto Budín, Jana Preissová, Josef Čáp, Petr Oliva, Simona Stašová (vyp.), Vlasta Jelínková, Jana Šulcová, Viola Zinková, Renata Šejnohová, Eva Jiroušková, Jaroslav Mareš, František Filipovský, Jana Postlerová, Jan Odl, Osvald Albín, Jan Vlasák, Jiří Dědeček, Johanna Tesařová, Stanislav Šárský, Karel Vochoč, Milan Šulc, Milena Asmanová, Jiří Máša, Otakar Janda, Václav Antoš, Milena Svobodová, Vladimír Staš, Jiřina Froňková, Mikuláš Křen, David Schneider, Miroslav Horák, Miroslav Etzler, Adolf Kohuth, Stella Májová, Karel Koloušek, Zdeněk Jelínek, Jiří Lábus, Mirko Musil, Ivan Luťanský, Miroslava Šafránková, Monika Hálová, Josef Mixa, Sylva Sequensová, Iva Hüttnerová, Václav Trégl, Oldřich Vízner, Darja Hajská, Consuela Morávková, Luděk Kopřiva, Jan Valihrach, Jaroslav Tuček, Miloslav Hájek, Miroslav Výlet, Marie Pavlíková, Ladislav Jurečka, Libuše Přichystalová, Bohumil Slezáček, Rudolf Krátký, Jindřich Světnica, Olga Hegerová, Otakar Vážanský, Zdeněk Junák, Jaroslav Kaňkovský, Jaroslav Fert, Zdeněk Maryška, Vlasta Fabianová, Jaroslava Tichá, Dagmar Havlová, Jana Gýrová, Lenka Termerová, Jaroslav Drbohlav, Laďka Kozderková, Jarmila Beránková, Jana Paulová, Zdena Burdová, Patricie Limberská, Miroslav Berka, Lenka Kořínková, Jana Švandová, Miroslav Středa, Jan Skopeček, Marie Beránková, Vlasta Fialová, Ivana Valešová, Eliška Velímská, Jarmila Švehlová, Jiří Ptáčník, Vlastimil Zavřel, Josef Vinklář, Jiří Havel, Bohuslav Čvančara, Zuzana Fišárková, Jiří Zach, Tomáš Töpfer, Jan Filip, Stanislav Malý, Jana Hlaváčková, Ludmila Slancová, Libuše Geprtová, Vladimír Salač, Vít Olmer, Jaroslava Tvrzníková, Věra Kalendová, Milan Neděla, Ladislav Potměšil, Václav Kyzlink, Zdeněk Sedláček, Petr Svojtka ml., Vlasta Peterková, Milan Horský, Marie Marešová, Václav Kotva, Alois Švehlík, Jan Krafka, Slávka Hamouzová, Natálie Švédová, Ondřej Kepka, Eva Boušková, Jiřina Jelenská, Jiří Fišer, Mojmír Maděrič, Oldřich Navrátil, Jiří Tomek, Maroš Kramár, Josef Karlík, Anna Bazgerová, Vladimír Čech ml., Michaela Černá, Alois Müller, Jan Kuželka, Vlastimil Bedrna, Jiří Kodet, Lucie Žulová, Josef Větrovec, Kateřina Lírová, Martin Velda, Helena Růžičková, Marcela Martínková, Svatopluk Beneš, Jana Koulová, Ivan Dědeček, Karla Pyšková, Přemysl Matoušek, Zdeněk Žák, Miloslav Čížek, Vítězslav Kryške, Antonín Hardt, Marta Kučírková, Vladimír Dlouhý, Jiřina Švorcová, Miluše Dreiseitlová, Karel Effa, Jarmila Májová, Miloš Rozhoň, Ladislav Navrátil, Karel Urbánek, Josef Velda, Eva Jakoubková, Marie Glázrová, Petra Jindrová, Helena Brabcová, Eva Sitteová, Jiří Novotný, Zdena Grúberová, František Kovár, Eduard Bindas, Juraj Slezáček, Petr Nárožný, Naďa Urbánková, Milan Holubář, Vilém Pfeiffer, Zdeněk Blažek, Eva Vidlařová, Stanislav Fišer, Karel Kabíček, Jan Němeček, Jiří Jurka, Vladimír Švabík, Ladislav Suchánek, Josef Štefl, Sylvie Nitrová, Zdeněk Hradilák, Blanka Meierová, Alexandra Gasnárková, Ferdinand Krůta, Karel Máj, Petr Skarke, František Paul, Lukáš Bech, Eva Klepáčová, Ondřej Pavelka, Zuzana Bydžovská, František Němec, Zdenek Sirový, Marcel Vašinka, Julie Jurištová, Vladimír Čech st., Jiří Schwarz, Robert Vrchota, Nina Divíšková, Helena Friedrichová, Filip Venclík, Eliška Balzerová, Rudolf Hrušínský, Bohuš Pastorek, Tereza Pokorná-Herzová, Andrea Čunderlíková, Renáta Doleželová, Libuše Kafková, Hana Militká, Michal Pešek, Zdeněk Ornest, Karel Heřmánek, Dana Bartůňková, Pavel Zedníček, Ondřej Havelka, Stanislav Tříska, Miloslav Holub, Ondřej Malý, Marie Logojdová, Ivana Chýlková, Bedřich Kolliner, Tomáš Juřička, Miroslav Olejníček, Alexandr Postler st., Nataša Kalousová, Alena Tománková, Jiřina Prokšová, Tomáš Hájek, Tomáš Herfort, Jiří Dvořák, Zdeněk Hrabal, Soňa Ondroušková, Karel Riegel, Petr Maláč, Roman Nevěčný, Daniel Junas, Helena Trýbová, Luděk Randár, Daniel Dítě, Aleš Zbořil, Viktor Blaho, Petra Vančíková, Ivan Krajíček, Michaela Mikulášová-Čobejová, Eva Hořánková, Zlata Adamovská, Jan Hrušínský, Magdalena Ledvinková, Jaroslav Štercl, Ladislav Šimek, Miloš Hlavica, Tat'ána Puttová, Karel Augusta, Ivan Vyskočil, Vanda Švarcová, Jan Čenský, Ilona Svobodová, Antonín Navrátil, Jiří Knot, Arnoštka Mohelská, Jiří Císler, Eva Gorčicová, Václav Štekl, Magdaléna Holendrová, Jan Pohan, Pavel Pípal, Helena Lehká-Rejšková, Dušan Blaškovič, Juraj Nvota, Ivan Matulík, Viera Strnisková, Valéria Paldiová, Ladislav Chudík, Ivana Dufková, Monika Ottová, Arnošt Goldflam, Jana Hliňáková, Lenka Kodešová-Skopalová, Antonín Kala, Drahomíra Hofmanová, Vlasta Žehrová, Jindra Bartošová, Jana Březinová, Milena Steinmasslová, Libor Hruška, Apolena Veldová, Alexej Pyško, Štěpánka Ranošová, Karel Bartoň, Svatopluk Matyáš, Ivan Misař, Pavel Skřípal, Dagmar Novotná, Bořivoj Navrátil, Petr Štěpánek, Miroslav Saic, Martin Šotola, Jan Schánilec, Jan Teplý st., Jiří Smutný, Miriam Chytilová, Carmen Mayerová, Tereza Kostková, Aleš Jarý, Jaromíra Mílová, Alois Liškutín, Oldřich Vlach, Blanka Bohdanová, Milan Duchek, Michaela Dolinová, Leoš Kaltofen, František Ringo Čech, Zuzana Burianová, Miroslav Vladyka, Filip Švarc, Bronislav Poloczek, Karel Hábl, Uršula Kluková, Karel Bělohradský, Jana Matiášková, Ladislav Odcházel, Miroslav Hruška, Pavel Handl, Petr Pelzer, Eva Režnarová, Pavol Mikulík, Zdena Studenková, Jozef Vajda, Slávo Zahradník, Jaroslava Kretschmerová, Václav Svoboda, Jiří Ornest, Dagmar Erychlebová, Hana Bažantová, Stanislav Aubrecht, Romana Kvapiková-Julinová, Jiří Langmajer, Zuzana Šavrdová, Dana Horčicová, František Kubíček, Gustav Bubník, Bohuslav Čáp, Oldřich Vlček, Petra Koželuhová, Jiří Sedláček, Radovan Lukavský, Kateřina Seidlová-Hrušková, Pavel Pochylý, Tomáš Sagher, Miroslav Donutil, Jakub Špalek, Václav Vostarek, Miroslava Součková, František Řehák, František Derfler, Andrej Hryc, Jana Nagyová, Katka Zatovičová, Dušan Szabó, Ivan Vojtek, Andrea Timková, Zuzana Tlučková, Vlado Černý, Magda Paveleková, Táňa Hrivnáková, Ivona Krajčovičová, Klára Špálová, Bedřich Šetena, Jiří Wimmer, Evelyna Steimarová, Ivana Andrlová, Regina Rázlová, Jiří Plachý ml., Sylvia Turbová, Adriana Sobotová, Martina Hudečková, Martin Kolár, Jiří Holý, Radvana Havelková, Vítězslav Jandák, Jana Vochočová, Naděžda Letenská, Tereza Nekudová, Martin Telecký, Jana Janěková, Jana Janěková ml., Alena Procházková, Linda Skarlandtová, Marta Skarlandtová, Zuzana Gutheisová, Vladimír Kostovič, Juraj Ďurdiak, Ivan Krivosudský, Dušan Tarageľ, Dušan Vaňo, Jana Bittnerová, Ivan Rajniak, Ivan Richter, Marie Fischerová-Wolffová, Markéta Fišerová, Jiří Přichystal, Jiří Pecha, Miloslav Kročil, Dáša Neblechová, Monika Maláčová, Pavel Zatloukal, Marcela Pavlasová, Jan Miller, Jaromír Tůma, Jan Počepický, Daniel Landa, Michal Dlouhý, David Novotný, Marek Pavlovský, Pavel Kříž, Veronika Gajerová, Hana Zaoralová, Marcela Peňázová, Pavel Soukup, Milan Mach, Miloslav Štibich, Petr Vaněk, Arnošt Borovec, Ingrid Trněná, Veronika Žilková, Roman Luknár, Eliška Müllerová, Mário Konstantinidis, Peter Rúfus, Peter Pilz, Eva Landlová, Vladimír Minarovič, Alfréd Aczel, Jozef Cút, Ján Géc, Pavol Lazar, Ladislav Šamlot, Eva Matalová, Karel Adam, Lubor Tokoš, Václav Postránecký, Miloš Vávra, Vladimír Hrabánek, Marta Richterová, Luděk Sobota, Jitka Zelenohorská, Dagmar Patrasová, Jan Kanyza, Hana Čížková, Renata Mašková, Jiří Konečný, Josef Kobr, Ladislav Brückner, Lenka Kucharská, Jan Fišar, František Dibarbora, Anna Javorková, Eva Rysová, Vladimír Durdík ml., Ľubo Gregor, Eva Kristínová, Ján Mistrík, Vilma Jamnická, Elena Latečková-Rampáková, Boris Farkaš, Oľga Šalagová, Monika Paššová, Dušan Kaprálik, Božidara Turzonovová, Soňa Valentová, Lucia Párnická, Natálie Mukařovská, Lukáš Bauer, Simona Peková, Světlana Nálepková, Miloslav Homola, Eva Hrušková, Blanka Blahníková, Emil Horváth ml., Eduard Vítek, Martin Magál, Igor Čillík, Vlado Müller, Ivan Palúch, Karol Čálik, Marián Labuda st., Jozef Skovay, Magda Šputová, Miroslav Etzler, Dagmar Veselá, Kostas Zerdaloglu, Martin Valihora, Viera Richterová, Marta Bieliková - Černická, Ľudovít Tóth, Katarína Binderová, Mária Breinerová-Mačáková, Stano Král, Igor Krempaský, Ady Hajdu, Viliam Polónyi, Ivan Letko, Karol Polák ml., Jiří Sequens ml., Yvetta Kornová, Stano Dančiak, Eva Večerová, Naďa Kotršová, Zuzana Cigánová, Alojz Kramár, Milan Kiš, Michal Belák, Oľga Adamčíková, Jozef Dóczy, Rudolf Kraus, Ondrej Rimko, Jozef Bednárik, Oldřich Kaiser, Paľko Lazar, Ivan Svetko, Benjamín Michalský, Ondrej Jariabek, Oľga Vronská, Eva Krížiková, Vladimír Leraus, Petr Čepek, Pavel Kunert, Karel Janský, Petr Macháček, Jan Kreidl, Rudolf Jelínek, Michal Suchánek, Dana Vávrová, Ondřej Mikšíček, Milan Šimáček, Tereza Chudobová, Emil Horváth st., Helena Geregová, František Landl, Miroslav Noga, Dagmar Sanitrová, Deana Horváthová-Jakubisková, Marek Ťapák, Štefan Tkáč, Cyril Králik, Marián Zednikovič, Michal Gučík, Karol Spišák, Jozef Benedikt, Oľga Hudecová, Adela Gáborová, Július Vašek, Žaneta Fuchsová, Vladimír Javorský, Jiří Čapka, Miloš Vavruška, Bedřich Prokoš, Marcel Rošetzký, Pavel Anděl, Šárka Joklová (vyp.), Jana Robenková, Kateřina Vinická, Tereza Brodská, Miroslav Moravec, Šárka Joklová, Karel Greif, Jiřina Lukešová, Tomáš Jirman, Josef Haukvic st., Vladimír Pospíšil, Milan Pěkný, Miriam Brochová, Luboš Ondráček, Věra Janků, Miroslav Kudela, Irena Rozsypalová, Jana Lukešová, Jana Ebertová, Zora Muchová, Kateřina Frýbová, Miroslav Babuský, Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Miloš Hájek, Michal Ženíšek, Jitka Sedláčková, Drahomíra Kočová, Vladimír Čapka, Antonín Tázlar, Jan Novák, Naděžda Gajerová

Komentáře uživatele LadyPupu k tomuto TV seriálu

Ano, chemie mezi oběma protagonisty překvapivě dobře funguje, Hanzlík je v roli žárlivýho kreténa velmi přesvědčivý, Čočková mu zdárně sekunduje, jiskří to mezi nimi a nebýt textu distributora člověk by se i těšil na pointu. Jenže OTD Baka příběhů píše nějakej zanícenej fanatik, kterej pokaždý vykecá 90 - 100% obsahu, tentokrát byl asi v útlumu, takže tady je prozrazeno pouhých 80 procent, páč distributor zapomněl napsat, že ještě dřív než Helga se o kufr přerazí Hanzlík.(18.7.2017)

• Milostné dopisy (S01E02) (epizoda) (1972)

Štěpánková zabalí manželovi kufr a kromě hadrů mu do něj nacpe i vkladní knížku... WTF? Která zhrzená manželka tohle udělá??? Přece, když vyhazuju manžela, nedávám mu prachy na cestu... V podstatě celý tenhle bakalářský příběh na téma Kufr za dveřmi je nedomrlý a pointa je o hovně.(9.1.2017)

• Kredenc (S01E03) (epizoda) (1972)

Sovák se snaží jak může, Hegerlíková se zase snaží udržet s ním krok, ale z celkové stopáže 17ti minut je cirka polovina o ničem, respektive o šrámu na kredenci, druhá půlka je Sovákovou opileckou exhibicí. Suma sumárum je to bakalářská nuda na téma Kufr za dveřmi.(10.1.2017)

Velká škoda zbytečně vykecané pointy. Přesto se jedná o jeden z lepších bakalářských příběhů, hlavně díky úžasné Aleně Vránové (jí patří 4. hvězda). Ještě se hodí podotknout, že doktor Plzák není autorem proslulé rady pro nevěrníky "zatloukat, zatloukat a zatloukat", jak se v souvislosti s jeho jménem traduje. Zbavit se autorství se mu do konce života nepodařilo, i když v mnoha rozhovorech se od výše zmíněné hlášky distancoval. To jen pro pořádek.(27.12.2016)

• Rozvod (S01E05) (epizoda) (1972)

Hrzán je za blbce, z lásky skládá manželce žehlící prkno, koupí jí lístky do kina, k těm jí ještě jako bonus dohodí i šamstra, aby nešla sama a pak se diví, že se ta chce rozvést, protože se šamstrem je větší zábava. Závěr je divně upatlanej a v podstatě se dá říct, že tenhle baka příběh na téma "Musím se ti k něčemu přiznat" stojí pěkně za pendrek.(28.7.2017)

Na to, jak pitomá je ve skutečnosti zápletka, to není vůbec špatný.(1.9.2017)

V podstatě pitomou baka povídku s ještě pitomější zápletkou (s Haničincem v roli českého Columba) vytahuje nad průměr přítomnost skvělé Slávky Budínové. Nebýt jí ani bych to nedokoukala.(1.3.2018)

Docela prdel.(28.7.2017)

• Nádobí (S02E04) (epizoda) (1973)

Škoda slov...(22.2.2018)

Bakaláři na téma Vysoká škola logistiky řízení předávky klíčů aneb Šest osob vs. dvoje klíče.(28.12.2016)

"Budu eště číhat? - Budeš! Já ti dám potom noviny, to je ještě vzácnější." Někdo rozstříhá deštník, někdo v podobném věku propálí koberec (sorry, rodiče, měli jste mě líp hlídat a ty sirky uklidit). Docela legendární bakalářský příběh. Se divím, že do teď nehodnocen... Takový skvost ;-)(1.2.2016)

Bakalářský příběh z doby, kdy si ještě osmileté děti byly ochotny hrát s vláčky a tatínci s nimi. Úroveň povídky zvedá výborně hláškující Růžek. "Martičko, já ti něco řeknu. Já jsem nevodřel vůz už ani nepamatuju! No, naposledy trošku dneska ráno vo náklaďák."(15.2.2016)

Ty woe, jako nádražák a nosí domů mandarinky a banány? V 74.? To zírám. Smrady bych seřezala těma řetězama hned, jak bych se dostala ven. Vlastní nevlastní. To vem čert.(23.1.2016)

• Úklid (S03E07) (epizoda) (1974)

Tak k tomu se snad ani nedá nic zajímavého napsat... Snad jen, že kdyby ti lidé uklízeli doma průběžně, nemuseli by pak tak jančit... Za poslední 2 minuty 1 *.(17.2.2016)

Cotokurvózní start - jako neznám nikoho, kdo by dobrovolně první (!!!) den stěhování pekl kynutý buchty s mákem a ještě šel prudit sousedy, jestli nemaj mlýnek na mák, pak se se sousedama vylil jak váza a považoval to za začátek bezva přátelství. Dost hlučný bakalářský příběh na téma Ty lidi mi k nám nezvi!(31.10.2016)

"Vy se tady v tom baráku vyvztekáte, vod rána do večera - vod večera do rána, furt něco hledáte!" Původně jsem si myslela, že ztracené věci ta holčička žere (soudě dle její postavy), ale až takový bakalářský peklo to nebylo... Spoilerovat nebudu, aby ti další cca 3 lidé, co se na to v příštích 10ti letech kouknou, nebyli zklamaní, ale je to WTF příběh ;-)(16.2.2016)

• Krádež (S03E13) (epizoda) (1974)

Tak na to, jaký to mělo obsazení (Moučka, Vala), to byl docela vopruz, znásobený navíc oficiálním textem distributora, který opět vykecal hlavní pointu. I to ale bylo ve finále menší zlo, než Lída Vostrčilová v hlavní roli hysterické manželky.(6.4.2016)

Bakalářský příběh z doby, kdy na auta byl pořadník a na byt si průměrná rodina se třemi dětmi našetřila za 5 let. Krásný. Co nebylo krásný, byla akce, kterou rozjeli Zázvorková s Řandou. Mně teda byla za všechny zúčastněné hanba, takže jsem se ani nedokázala pobavit. Jediná vtipná věc na celém trapnosmutném příběhu byla monstrózní paruka S. Zázvorkové.(11.4.2016)

Bakalářský příběh na téma Automobilová dramata, i když víc by se hodil tématický název Po přízni řízni. Protože prodávat dědovi jeho auto bez předchozí domluvy je prostě hnus. Skvělý Bohuš Záhorský jako dědeček, který vlastní veterána a výborný Josef Somr, který vlastní luxusní (při rozčilení i vlající) přehazovačku.(17.3.2016)

• Prkno (S03E19) (epizoda) (1974)

Ještě, že tu máme oficiální text distributora. Jeden by si myslel, že to bude příběh na téma plochého hrudníku Daniely Kolářové. I když v tom námořnickém tričku to zase tak zlý nebylo... No nic, krásný bakalářský příběh, jen co je pravda. Akorát mi není jasný, proč ta Kolářová hoblovala prkna, který byly celkem rovný.(4.2.2016)

Bakalářská povídka, která mne utvrdila v tom, že je snad lepší nechodit do kina :-)(10.11.2015)

• Tele (S03E21) (epizoda) (1974)

Já tímto děkuji České televizi, že po delší době vyhrabala z temnot archivu tento zapomenutý bakalářský příběh na téma "Když ty se nezajímáš o moji práci". Pravdou je, že si ho klidně ČT mohla nechat schovanej, protože zas takovej šlágr to není. Jaruš v roli emancipované ženy je dobrá, emancipace jako taková je důležitá, ovšem chápu i manžela, že nestojí o to, aby mu manželka chodila domů smradlavá a ještě měl na starost fakany. Vlastně chápu obě dvě strany, to ale neznamená, že se tím kvalita příběhu zvyšuje. Nezvyšuje.(3.11.2016)

Bakalářská povídka na téma Mami, já chci bratříčka. Tentokrát má ČST Brno lehce hard core nástup, neboť hlasatelka mele něco o (cituji) československé kamasutře lásky. V zásadě jde o to, že si malý chlapec přeje sourozence, a protože žije v domnění, že děti nosí čáp, dává mu za okno pralinky, aby mu donesl bratříčka. Pozdější otcovo vysvětlení, kde se děti vlastně berou, stojí za pozornost.(3.6.2016)

Další bakalářský příběh na téma Mami, já chci bratříčka. Zde matka zblbne vlastního potomka informací, že si bratříčka může koupit v porodnici. Chudák kluk když zjistí, že je nejdřív ze všeho potřeba mít tatínka, se rozhodne podat inzerát a nějakého si sehnat.(3.6.2016)

Manželé mají 6 dcer a čekají další přírůstek, údajně syna. Čemuž děda (vynikající L. Lipský) nevěří a taky to náležitě komentuje... "Prosim tě, když jsi 6x střelil koroptvičku, tak mi neřikej, že ti po 7-mé spadne sokol!"(3.6.2016)

• Stokoruna (S03E28) (epizoda) (1974)

Ty dvě hvězdy jsou za to, že to mělo jen 11 minut, což je i tak moc (času i hvězd), protože i přes relativně koukatelný začátek a průměrný bakalářský střed, došlo v poslední třetině opravdu k čemusi takovému čemu já osobně říkám cotokurvózní finále.(31.5.2017)

Česká televize prohrábla archiv a vytasila se s tímhle staronovým bakalářským příběhem o 27 kilech lesního medu. V. Hašek se snaží seč může, med víceméně vnucuje na potkání, veksluje med za celer, oslňuje sladkými řečičkami kolegyně a kolegy, jen aby se medu zbavil. No, celý se to táhne jak med (tsss) a pointa je ulepená jak nejupatlanější sklenice medu (hmmm).(15.3.2016)

Velmi dojemný příběh...(8.2.2016)

• Davídek (S03E34) (epizoda) (1974)

V první řadě nerozumím tomu, proč distributor píše něco o "lamači ženských srdcí", když ten Masopust vypadá spíš jako zoufalec a po těch ženskejch kouká zpoza novin jak úchyl. Pak teda jednu holku sbalí, oslintaj spolu plechovku s džusem (předehra jako blázen) a je ruka v rukávě. Teda není. Takže si vezme opět dítě jako rukojmí a hurá znovu na hřiště... Jo jo, tak dlouho se chodí s kyblíkem na pískoviště, až se ucho utrhne.(24.2.2016)

Bakalářská povídka na téma "Co budeme dělat v sobotu?" se nese lehce ve stylu seriálu Randall a Hopkirk (V. Menšík ve světlém obleku jako duch neustále vstupuje do děje a mele pantem). No, jinak je to v zásadě o tom, že se občas všichni chováme jak kreténi...(1.11.2016)

Jsem vždycky myslela, že zvířata se chovají a pěstují se kytky... Nicméně pánové se rozhodnou křečky pěstovat a místo, aby si koupili pár ve Zverexu, jdou je odlovit na pole, při tom mladýho jeden akční křeček kousne, nateče mu ruka, pak mu shnije a upadne. Ten pak zešílí bolestí a celou rodinu nechá sežrat ostatníma pochytanejma křečkama. No, to kecám, ale kdyby to tak bylo, bylo by to možná ještě o fous zábavnější.(4.8.2017)

• Dveře (S03E37) (epizoda) (1974)

V hlavní roli skřípající dveře, hysterický Štěpánek, který kdyby věděl, co ho čeká, tak by se asi snad neženil a skvělý Záhorský jako jeho tchán, který z něj a z toho všeho má pr...legraci.(3.2.2016)

• Schody (S03E38) (epizoda) (1974)

17-ti minutový bakalářský příběh, ve kterém se 14 minut nic neděje a ty poslední 3 minuty... se vlastně taky nic extra zajímavého neděje.(12.5.2016)

Dítě přinese domů užovku, otec je z toho nadšenej, matka na mrtvici. No, a to jim ten had uteče... Obrovským bonusem téhle krátké povídky je herecký výkon Jany Štěpánkové.(9.1.2016)

• Dům (S04E05) (epizoda) (1975)

"Mně stačí normální rodinný domek o dvou bytových jednotkách..." Skromná Bohdalová natupírovaná tak, že vypadá, jako když se zkoušela česat ručním granátem, táhne tuhle baka story stejně jako stavbu s grácií sobě vlastní. Nebýt jí, nebylo by na co koukat.(18.12.2017)

• Kousek života (S04E10) (epizoda) (1975)

"Tatínku, maminko, já se musím vdávat!" praví Brousková rodičům s ledovým klidem a zatímco otec se snaží zachovat dekorum, matka předvede lehký soubor písní a tanců, aby taky ne, když ženich je v nedohlednu a bejt svobodnou matkou se v té době nenosilo. Naštěstí jsou všichni uvědomělí, nastávající matka má kolem sebe samé hodné lidi (ta banda jejích kamarádů byla obzvlášť otravná), kteří se mohou přetrhnout, aby jí mohli pomoct a jako bonus má dítě, který furt jen spí nebo jen kouká (chválím dobře zvolený casting, poněvadž koukat se na baka historku s uječeným kojencem by byl už opravdu hard core).(1.9.2017)

Velmi dojemný příběh se skvělou Irenou Kačírkovou. Rozhodně to lepší z mnohdy plytké bakalářské produkce.(26.11.2015)

• Šachy (S04E21) (epizoda) (1975)

Bakalářský příběh na téma Hezká holka to má těžký... A ošklivá prý ještě těžší... Já nevím. Já tomu nerozumím, protože já jsem krásná a navíc inteligentní. Akorát ty šachy neumím. Na rozdíl od Janžurky, která na ně sbalila Štěpánka. Tohle není spoiler, ten už obsahuje oficiální text distributora, kterej nám tím, že víceméně vykecal pointu, dává pomyslný šach mat.(23.6.2016)

Manžel - dominantní nadsamec vs. manželka - submisivní slípka (p)oddaně "dodržuje minutáž" nastolenou výše zmíněným despotickým idiotem, který trousí moudra na potkání ("Žena, ta je od přírody podřízena muži."). Jenže pak se méně dokonalá polovička (čti: manželka) nechá inspirovat Dámou na kolejích a začne legrace...(3.6.2016)

Trestný komando v akci aneb Vzpoura nas*anejch manželek.(3.6.2016)

Bakalářská perla z Brna. Manžel pokutující manželku mě fakt rozsekal. Nevím, jestli trpěl obsedantně - kompulzivní poruchou chování, byl šovinistický hovado anebo byl jen tak trochu praštěnej, každopádně exot to byl. Manželka v roli švadleny neměla chybu... "Baumvolle?" - "Prvotřídní drážďanská bavlna."(3.6.2016)

• Tornádo (S04E28) (epizoda) (1975)

Já teda nevím, co dokáže rozzuřenej jezevec, ale určitě by mě bavil víc pohled na něj, než na tenhle příběh.(28.4.2016)

• Matematika (S04E29) (epizoda) (1975)

V povídce na téma "A na tu kytaru už nesáhneš" brnká Boušková celou dobu střídavě na kytaru a střídavě rodičům na nervy. Ve finále začala brnkat na nervy i mně, takže jsem to horko těžko dokoukala.(27.12.2016)

• Svatba (S04E34) (epizoda) (1975)

Tohle je přesně ten typ bakalářského příběhu, který je natolik příšerný a trapný, že je daleko zábavnější číst komentář(e) u něj.(5.4.2016)

Mladej sexuchtivej frajer si chce užít s frajerkou, koupí čůčo, udělá jednohubky a dřív, než se na něco vzmůže, přivede mu sousedka domů jeho mladšího bratra. Medvěd grizzly ve špajzu alias polonahá frajerka na gauči, Péťa, kterej si ne a ne užít a aktivní Zázvorková jako lovec medvědů...V hlavní roli medvěda je Robbová s tím jejím hlasem, jak kdyby frčela 10 let na héráku. Velmi povedený příběh na téma Jak jsem byl za kreténa...(18.2.2016)

"Proč máme jen dva talíře??? - Protože jsme dva!" Příběh ze života, kterému vévodí krásně civilní herectví J. Štěpánkové.(10.3.2016)

• Linecké pečivo (S04E37) (epizoda) (1975)

Povídka o úplně zbytečném sporu kvůli vánočnímu cukroví aneb Vánoce jsou svátky "klidu" :-) Frej si tady střihl roli ideálního manžela... "Já ti říkám, že úplně stačila krabice kupovanýho cukroví... "(8.12.2015)

• Hrachová polívka (S04E38) (epizoda) (1975)

Somr chce "hotovej" stromek, Obermaierová ho nejdřív vyfakuje, ale páč se jí líbí, dotáhne mu nějaký ozdoby z domova a už je ruka v rukávě. Co se musí ocenit je fantastická práce kameramana, kterej X minut zabírá bublající polívku v hrnci a roztřepenou šňůru v bakelitový zásuvce. Takže i my, méně chápavý, pochopíme, že asi Jarka zapomněla odpojit plotýnku. Masakr...(8.12.2015)

No, ta Šejbalová tady je úžasná!!! "Neni svobodnej, je rozvedenej!" Krásný bakalářský příběh s moc pěkným obsazením. Již zmíněná Šejbalová, Medřická a Záhorský. Ten je v té roli kruci dědka k sežrání... "Nazdar, rodino. Já jsem ňákej Vavřinec."(29.12.2015)

Je fakt, že někdy je potřeba, aby nám distributor sdělil, o čem daný film je, páč bez toho bychom to mnohdy třeba vůbec nepochopili. Ale to mluvím o filmech, ne o bakalářských povídkách, které většinou pochopí i labilnější jedinci (mluvím o sobě samozřejmě). O to víc mě nepřestane překvapovat, když u příběhu, který trvá cca. 13 minut máme nejen oficiální text distributora, ale i stručnější vysvětlení od některého z uživatelů. To je vskutku milé. Obzvlášť u tohoto příběhu (zaslal ho mmch. herec Ladislav Županič na základě vlastní zkušenosti), je to důležité, protože, že Hanzlík visí na balkónu, bych asi bez nápovědy nebyla schopna pochopit.(29.7.2016)

Ježkovy oči, já ani nevím, co na to napsat. To je tak blbý až to je legrační.(10.12.2015)

"Kapesníček na nosánek, za chvilku pyžámko do postýlky a už je ruka v rukávě." Preissová dobrá. Zázvorková ještě lepší. Přijít mi něco takového domů, prohodím to oknem, ale v televizi se u toho baví člověk docela dobře.(10.12.2015)

"Banda chudobná, nic to nemá a ještě to bude dělat drahoty." Krška opět potvrdil status velkého herce malých rolí. A jinak to je takové ze života, bych řekla, až mám chuť se jít oběsit... Na kravatě...(23.1.2016)

• Cukrárna (S05E13) (epizoda) (1976)

Retro jako blázen z doby, kdy tři dorty stály 8 korun. To je tak asi všechno zábavné na téhle povídce.(24.11.2015)

• Dlažba (S05E14) (epizoda) (1976)

"A Vy se jaksi cítíte způsobilá v těch dlaždičských pracích?" Ema si odskočila z Nemocnice na kraji města aby si střihla hlavní roli v bakalářské povídce na téma To naše ulice ještě nezažila. Její postava je sice značně akční, to se ale nedá říct o sousedech a už vůbec ne o povídce jako takové. Ještě bych ráda závěrem poznamenala, že ten kolemjdoucí prudič v podání F. Filipovského měl dostat dlažební kostkou po hlavě hned napoprvé.(10.11.2016)

• Kufr (S05E26) (epizoda) (1976)

Motlová je tady důležitá jak rejžák na posledním schodu a závěrečné dopadení zločince je natolik nervydrásající, že se z toho klepu ještě teď.(13.4.2016)

• Dcera (S05E27) (epizoda) (1976)

Tak tenhle bakalářský příběh si milá ČT klidně mohla nechat v archivu... Dojemný mi nepřišel vůbec, spíš smutně trapný. A to z důvodu zbytečného tutlání pravého (ne)otcovství dceři v podání M. Šafránkové. Rodiče tím dali zbytečnou zbraň do rukou lidem, jako byla sousedka. Ani herci mě nepřesvědčili. Pro mě zklamání.(25.2.2016)

• Revizoři (S05E29) (epizoda) (1976)

Úplně stačí přečíst si oficiální text dodaný Českou televizí a už není potřeba tento bakalářský příběh sledovat. Je tu vykecaný všechno od začátku do konce. Dvě hvězdy pro Miloše Nedbala, ten hraje standardně dobře, jinak je to slabota.(25.4.2016)

• Světlík (S05E30) (epizoda) (1976)

Bakalářský příběh na téma To nemám v popisu práce... Hele, já taky nemám v popisu práce hodnotit takovýhle bakalářský výpotky, ale je to silnější než já. Náběh na tři hvězdy jsem nezaznamenala, náběh na migrénu z lehké imbecility scénáře ano.(5.5.2016)

• Noční stolek (S05E35) (epizoda) (1976)

Bakalářský příběh na téma "Tomu říkáš šťastné manželství?". Trvá to 13 minut, z toho asi minutu trvají titulky, 9 minut chodí Rosůlková po schodech nahoru a dolů a 3 minuty se dohaduje s Peškem. Hodnocení pěti hvězdami považuji za perverzní.(13.3.2017)

Dost silný a dojemný příběh. Menšík je v netradičně vážné roli perfektní.(26.1.2016)

• Alimenty (S06E11) (epizoda) (1977)

Tenhle veskrze obyčejný bakalářský příběh zachraňuje pouze účast skvělé Dany Medřické.(3.11.2015)

Bakalářský příběh o tom, že ne každá tchyně musí být zákonitě svině a že platí pořekadlo, že komu není rady, tomu není pomoci aneb kdo chce kam, pomozme mu tam. V tomto případě si Marta Vančurová "pomůže" do manželství s nevybouřeným Preissem, který nejdřív mele sladký řečičky a pak ji znenadání hrdinně opustí neboť musí odkráčet za voláním hlasu svého srdce ("Beze mně ti bude líp. Tak ahoj."). Hezký příběh. Takový ze života.(22.3.2016)

• Krabička (S06E14) (epizoda) (1977)

Ježkovy voči, to byla zase játrovina!(20.11.2015)

Za pozornost stojí tahle povídka především díky manželské dvojici Skopeček - Tichánková... "Tak co, jakej je tatínek?!" - "Takovej, jakýho si ho maminka udělala."(14.3.2017)

• Svatba (S06E17) (epizoda) (1977)

Nácvik svatebního obřadu se stopkama v ruce na samém začátku není vůbec špatnej. Bohužel pak už to jde se zábavou do kopru.(14.3.2017)

Nejlepší je, když distributor vykecá kompletně obsah od začátku do konce, takže případná pointa vyšumí do ztracena... Brodský v roli sběratele - maniaka standardně výbornej. Na jedno pokoukání úplně v pohodě.(14.3.2017)

• Špionáž (S06E19) (epizoda) (1977)

Jakýsi Petr Soukup z Ústí nad Orlicí kdysi před lety poslal celkem dost trapnej námět do Československé televize, která ho roku 1974 zfilmovala (tsss!) a já se na to jako debil o 42 let později koukám. Dobrovolně!!! V pátek večer!!! Logicky se nabízí otázka, kdo je tu větší magor...(29.7.2016)

"Váš pan syn za Vás všechno pěkně vyřídil." Velmi dojemný bakalářský příběh s krásným obsazením. Asi nemá cenu psát víc...(9.2.2016)

Povídka o "přátelství" mezi ženami...(10.11.2015)

Kaiser zachrání Štěpánkovou před sebevraždou, kterou chce spáchat skokem z mostu... Jako vždy dokonalá Jana Štěpánková v roli nešťastné ženy a skvělý Oldřich Kaiser v roli jejího strážného anděla. Velké emoce na malém prostoru...(4.4.2016)

• Spáč (S06E40) (epizoda) (1977)

Možná by bylo vtipnější, kdyby Josef pochcal v polospánku prkýnko...(2.6.2016)

Notoricky známý bakalářský příběh na téma Naše rodina není úplně normální. Zajímavé je, že teprve dnes (při asi 50. repríze) jsem si všimla, že cestou k doktorovi má Kořínková rudě nalakované nehty a po příjezdu k doktorovi je nalakované nemá. No, na výsledku to nic nemění. Lepší průměr.(14.4.2016)

Blbost. Ale s fajn obsazením. Hlavní představitelé se tady evidentně vyskotačili. "Víte, já cítím, že Vy cítíte, jak mi je. Cítíte to?"(7.1.2016)

• Píšťala (S07E01) (epizoda) (1978)

"Když žije celý život na trati, tak si myslím, že by to mohla být dobrá manželka." Mladej mašinfíra se zamiluje do holky co pobíhá podél trati a chce jí sbalit. Napíše jí dopis, hodí po ní z vlaku kytku, prostě klasický balící praktiky frajerů od drah... Asi...(19.1.2017)

• Táta (S07E02) (epizoda) (1978)

Matka se dvěma dětmi si sedne k cizímu chlapovi do auta, tam si mu vylije srdce a pak to podle toho dopadne. Bakalářský příběh totálně bez života. Trochu to zachraňuje Zdena Herfortová s obličejovou gymnastikou. Ale jinak je to pekelný.(19.1.2017)

• Štědrý večer (S07E03) (epizoda) (1978)

Mně pozvat manžel po příchodu z porodnice domů tolik lidí, tak ho obratem vykopu. I s návštěvou.(19.1.2017)

• Podnájem (S07E05) (epizoda) (1978)

Závist je svině a paní Bezdíčková taky :-)(27.10.2015)

Kdyby distributor opět nevykecal celou pointu, mohlo to být ještě lepší...(26.11.2015)

• Karafiát (S07E11) (epizoda) (1978)

"Tak si jdi, já si najdu taky společnost" aneb Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.(22.1.2016)

Menšík je tady o třídu lepší než Sovák.(6.12.2015)

• Pytel (S07E17) (epizoda) (1978)

"Mně se líbíš a jinýmu se líbit nemusíš!" Kořínková chce šaty, Štěpánek jí je odmítá koupit, ale zároveň chce, aby s ním šla jako doprovod na večírek. Třeba v pytli. Bakalářský příběh na téma Jak jsem udělala z manžela idiota.(2.3.2016)

"Sama sobě jako národ sobě?" výborná Dana Syslová, skvělá Alena Vránová a Vlastík... Jako žena, která o barvení vlasů ví své, nemohu jinak než dát 5 hvězd :-)(22.1.2016)

Největší legrace nebyla se zipem, ale s talířem špaget...(13.1.2016)

• Tréma (S07E20) (epizoda) (1978)

Ono se na to nic moc vtipnýho napsat nedá, páč to vtipný moc není. Naopak. Obsahuje to tolik cotokurvózních momentů, že ta jedna hvězda je až až.(25.7.2016)

• Aktovka (S07E21) (epizoda) (1978)

Jediný zajímavý je obsazení mladého Maroše Kramára, jinak to fakt stojí za to, co napsal uživatel 6thSun.(25.7.2016)

• Majka (S07E23) (epizoda) (1978)

"Najít dobrého člověka v sobě samém, to je velký objev." Majka dobrý člověk není, je to normální lempl, co by potřeboval na prdel a toto je hard core baka příběh, ve kterym hlas vypravěčky dramaticky pronáší perly typu "ostří hoši jsou jí v patách" a do toho je záběr na dva blbečky na fichtlu. Neuvěřitelná záležitost.(20.1.2017)

• Prášky (S07E29) (epizoda) (1978)

Trapnost nad trapnost, ale pro Kodeta jsem měla vždycky slabost. Tak díky němu aspoň ty dvě hvězdičky.(24.11.2015)

• Slepice na smetaně (S07E30) (epizoda) (1978)

Takový nemastný neslaný bakalářský příběh. Snad ta slepice dopadla líp. Jediné, co mě pobavilo, byl Václav Sloup se svým roztomile tupým výrazem.(22.1.2016)

• Lázně (S07E31) (epizoda) (1978)

Zdeněk Diskobolos Řehoř jako takový vesnický Othello. Aby ne, když se mu manželka utrhla v lázních ze řetězu. Holt lázně, to je taková Sodoma Gomora. Fujtajbl...(23.1.2016)

Já mám všeobecně ráda takové ty příběhy, kdy prudící rodič s cigárem v puse zahuluje celej kvartýr a do toho uděluje rady svým dětem typu "nevylejzejte z vany, nesahejte na pojistky, neskákejte z okna..." a pak odkráčí středem a děti s ním na oplátku vyjebou, takže za mě dobrý.(10.6.2017)

Už Cimrman říkal: "Zuby - pohroma huby". A co teprve ty umělý. Taková protéza, když se ztratí, to je panečku malér. Menšík tady předvedl to nejlepší ze svého hereckého umění. A Zázvorková taky bezchybná. "Podívej se, tatínku, vono je vždycky něco zlý pro něco dobrý, dyk voni ti ty zuby byly už přece malý".(29.12.2015)

• Soud (S07E34) (epizoda) (1978)

Začátek nic moc. Respektive prvních 15 minut ( z celkových 17) nic moc. Paulová opět s pohledem plaché laně, vojáček Slováček si s ní užil, ale následek ve formě dcery ho nezajímá a pan Voska klade otázky jako Colombo. Uff. A pak už zbývají dvě minuty a... jsou dojemné...(21.1.2016)

• Stopařka (S08E01) (epizoda) (1979)

Stokrát omletý námět - ženáč vs. stopařka s nekalými úmysly. Jako zásadní chybu vidím to, že do role stopařky byla vybrána slečna od pohledu blbá jak troky, plochá jak prkno a s knírem jako bonus. Tím pádem je každému vnímavějšímu divákovi jasný, že tady se znásilňovat nebude. Psychologická hra rozehraná ve wartburgu grády taky neměla, takže všehovšudy 1 hvězda za to, že těch 15 minut se to vydržet dalo.(19.1.2017)

• Spodky (S08E05) (epizoda) (1979)

"Nikdo se nechce přiznat a peníze jsou fuč." Nezbývá, než přistoupit k rekonstrukci a chudáka Effu svléknout do negližé. Až mi ho bylo líto... No, ale k věci. Je to slabota. Po všech stránkách. A ta pointa taky stojí za houby. Dvě hvězdy za Metuda aka Effu.(19.1.2016)

Ladislav Pešek cestuje kvůli vyměněnému kufru po všech čertech ("Mně to nic nedělá, já jsem v penzi, mám režijní jízdenku"). Až mi ho bylo líto.(17.12.2015)

• Nápadník (S08E07) (epizoda) (1979)

Hovězina neskutečná! Bakalářský příběh z říše těch opravdu mimořádně slaboduchých. Že tohle někdo zažije, tomu i věřím, ale že o tom napíše do televize, to je prostě hard core.(12.4.2016)

Vlastimil Hašek na mě vždycky působil dojmem absolutně bezbrannýho chlapíka, kterého musí ženská ochraňovat. Tady sice hrál otce tří kluků, který je na ně sám, takže ze zoufalství začne balit Jakoubkovou ve vlaku, což by se dalo vyložit tak, že je sice zoufalej, ale zároveň si věří. Jenže když jí v tom vlaku řekne "To dělám všechno já sám"... tak jsem mu to věřila a bylo mi ho tak líto, že bych si ho snad vzala taky. Dojemný příběh.(14.1.2016)

• Deník (S08E11) (epizoda) (1979)

"...Jaromír měl náruč plnou potravin..." No, ty vole, tomu říkám bizááár!!!(24.6.2016)

Mistr Pešek nonšalantně udělá ze dvou svých studentů po letech kretény v celkem únosné stopáži. Koukatelné.(23.10.2016)

To je tak, když chce někdo víc a pak nemá nic. Ani zapalovač. Ani iluze.(28.12.2016)

"Von se bojí trafiky!" Tak tenhle bakalářský příběh byl pro mě neuvěřitelně zábavný. Jako bývalému kuřákovi mi všechny pocity nebohého Sováka byly tak blízké :-) Chudák malej, hrál to krásně. Jo a fakt platí: Nemít TO u sebe, nekupovat TO, nepřijmout TO ani jako dar! A navíc, jak říká ve svém komentáři kolega EKLEKTIK - nevzít to vůbec do huby...(13.1.2016)

Bláha chce nejdřív celou cestu sedět na chodbičce ve vlaku, jen aby se dostal do Žiliny. Bojí se totiž komplikací, protože v kupé, kam si koupil lístek, jsou dvě dámy... Teda nejdřív jen jedna a pak dorazí druhá... Naďa Urbánková v brejlích á la moucha tse tse v luxusním kombiné a podvazkama nebo co to tam rozepíná...To je tak blbý, až to mlátí dveřma. Ale Bláha schovanej pod dekou, jak vykukuje... To se musí vidět.(21.1.2016)

• Brok (S08E22) (epizoda) (1979)

"Lidé se dělí na milovníky zvířat a ty ostatní..." Manželé si pořídí nový vůz, ovšem zjistí, že pokud na něj chtějí zaplatit pojistku, nebudou už mít na zaplacení poplatku za psa. Manžel se tedy rozhodne psa zbavit... Fascinuje mě, že někdo sám a dobrovolně (!) pošle do televize důkaz své debility... Neuvěřitelné.(19.1.2017)

• Rozhodčí (S08E23) (epizoda) (1979)

Mojmír Maděrič v roli neúplatného rozhodčího (borec odmítá dary v podobě párků, klobás, dokonce i řízků) pod jehož vedením se fotbalový zápas změní málem v krvavá jatka...(19.1.2017)

• Filip (S08E24) (epizoda) (1979)

Ženatý muž začne v autobuse balit rozvedenou ženu. Ono se není asi co divit, páč ta z autobusu vypadá líp než ta, co jí má doma. Jenže ta doma se o něj docela dobře stará. Navíc spolu maj psa... Oficiálně se to jmenuje Jak mi pomohl můj čtyřnohý kamarád (Bakaláři 1979), ale spíš by se to mělo jmenovat Jak jsem přestal myslet hlavou a začal přemejšlet... No, takže tak.(19.1.2017)

• Balík (S08E29) (epizoda) (1979)

"Todle je ženská, na jakou si v životě nesáhneš." A tohle je asi jediná vtipná věta v tom. To se nám ostravské televizní studio předvedlo...(4.2.2016)

• Koně (S08E33) (epizoda) (1979)

Je třeba zabít toho, kdo tenhle příběh do televize poslal. A taky toho, kdo svolil k jeho realizaci. A taky toho, kdo to natočil. Preiss tady má vlasy a funkci a Haničinec svůj klasický patetický herecký výraz a moc. Totální úlet úletů, na kterém je nejhorší, že to tady má 67%!(4.4.2016)

Dojemný příběh s Lukášem Bechem, ještě před tím, než se z něj stal Létající Čestmír.(3.12.2015)

Mě to dojalo... A ten závěr s Bydžovskou... Krásné... I ten Pavelka tady je perfektní. Velmi dojemný příběh.(12.12.2015)

Na to, jak byla Brousková na ránu, se ten Němec snažil habakuk. Hezký příběh s pozitivním vyzněním. Němec fajn sympaťák, kterého by si asi přála potkat každá svobodná matka.(23.1.2016)

• Tatínek (S08E39) (epizoda) (1979)

Ale jo, jsou i horší bakalářský příběhy. Sice mi přijde úplně mimo brát si někoho dřív, než si zvykne na dítě z předchozího vztahu, ale to se v té době asi tolik neřešilo. Jinak Frej jako hospodyňka dobrej :-)(3.12.2015)

Vtipná je scéna, kdy vykalenej Štěpnička vpadne omylem v noci do pokoje svý ex ("Pardon, já bydlim vo číslo dál...") a Jana Andresíková s hnědým karfiolem na hlavě, jinak jde ovšem o zcela standardní baka příběh.(7.4.2017)

• Zabijačka (S09E05) (epizoda) (1980)

Hele, asi takhle. Podle názvu jsem čekala pěkně krvavou řežbu, něco jako Texaský masakr motorovou pilou, ale ono to bylo o vraždě vepře. Jako fakt. Takže zabijačka v klasicky nudném - českém - bakalářském stylu.(13.12.2016)

Cupákovo dítě bylo "studentem mateřské školy". To mě teda hned zkraje rozsekalo. Ale je fakt, že pak si to Cupák dává a hraje jak o život, resp. o brýle s tím správným počtem dioptrií.(25.1.2016)

Možná banální, ale rozhodně ze života. P.S. Prej je pro děti dobrej odvar z makovic. ;-)(18.10.2016)

• Paruka (S09E10) (epizoda) (1980)

Bakalářský příběh na téma Ten vlas není tvůj, miláčku. Petr Nárožný si vyrazí do hotelu s frajerkou, která mu na pokoji oznámí, že "už mužskýho měla, jenom s žádným nespala takhle celou noc", což je asi první a poslední vtipný okamžik. Nárožný s parukou na hlavě se pak snaží celou dobu dělat, že to háro je jeho (ne, opravdu není), frajerku posléze nechá na pokoji a jde kalit s kumpánama a pak to skončí. Jestli dobře nebo špatně, to ať si každej přebere jak chce.(30.7.2016)

• Detektiv (S09E11) (epizoda) (1980)

Manželé (Navrátil - Čunderlíková) spolu pracují v restauraci. Ona jako servírka, on jako vrchní číšník. On na ni žárlí, ona z toho má legraci. Pak musí on odjet na vojenské cvičení. A ona doma rozpoutá hotové orgie... Teda to si myslí on, protože po návratu najde doma cizí vlasy... Další bakalářský příběh na téma Ten vlas není tvůj, miláčku.(30.7.2016)

• Lázně (S09E12) (epizoda) (1980)

Tímto zpětně děkuji paní Draze Švábkové z Mostu za zaslání tohoto příspěvku do Bakalářů s podtitulem Ten vlas není tvůj, miláčku. Díky tomu jsem o 36 let později mohla smysluplně trávit sobotní večer. Celý příběh je o tom, že Josef Karlík chytne druhou mízu a rozhodne si v lázních vyhodit z kopýtka. Ale protože je to buran, kterej do tý doby nevytáhl paty z vesnice, dopadne to podle toho. Osobně mě mrzí, že tu víc prostoru nedostala Helena Růžičková, která tu trénovala na pozdější roli Škopkové.(31.7.2016)

"Jsem jakej jsem, ani černej ani blondýna". Pro tuhle povídku mám slabost už kvůli tomu dialogu o startéru. Za 4* s čistým svědomím. Oli...hou hou...(29.12.2015)

Daniela Kolářová jako zástupkyně zákona. Její vyšetřovací metody jsou vskutku nevšední. Má holka za ušima. Nechci spoilerovat, ale akční scéna na konci (honička + židle), tak ta je snad obšlehnutá od Seagala když byl ještě ve formě.(21.1.2016)

• Nešťastný šafářův dvoreček (S09E18) (epizoda) (1980)

Bakalářský příběh na téma Jsme jen jednou na světě. To je fakt a proto by si měl člověk dávat majzla, jak tráví čas. A sledování takovejch blábolů rozhodně ke kvalitně prožitému času nepatří.(14.6.2016)

Nerozumím tomu, proč se to jmenuje Jíška, když se zde jíška do polévky řeší celkem asi minutu z celkového času. Ale ok. Příběh o bývalých spolužácích a jednom problematickém synovi se zbytečně dlouhou stopáží. V mini roli snaživého studenta se tady mihne Ondřej Malý.(26.1.2016)

"Tati, ty máš taky ve škole žákajdu? Ne, já tam mám maminku." Bakalářský příběh o tom, jak mlsnej kocour zatoužil po mladý kočičce a pak byl rád, že je rád a laškovně chrochtal doma na manželku (asi v rámci milostný předehry). Sexy to nebylo, zábavný docela jo.(30.1.2016)

• Facka (S09E22) (epizoda) (1980)

Fuck(a)...(29.6.2016)

• Tetinka (S09E23) (epizoda) (1980)

Naivní, dost nudný příběh. Jedna hvězdička za Laďku Kozderkovou.(26.1.2016)

"Babičko, ten pán má hlavičku jako knedlíček." Medřickou mám ráda, španělský ptáčky taky a o trémě taky něco vím. Takže za mě spokojenost. Teda ten začátek kdy během prvních dvou minut zazní asi 60x "Miládko", je voser (pardon), ale pak dobrý. MASO...(20.1.2016)

• Taška (S09E34) (epizoda) (1980)

Předsvatební psycho v hlavní roli se zeleným Wartburgem a červenou taškou. Splašený ženský v čele s Jiřinou Bohdalovou pro samý jídlo zapomenou při jedné z mnoha zastávek tašku uprostřed sídliště v Žatci. Což neví. Díky tomu skončí na VB, kde se jim snaží pomoct soudruzi příslušníci. Neúspěšně. POZOR SPOILER!!!! Všechno dobře dopadne. Ty vole! Se nedivím, že to tady nemá žádný hodnocení ani komentáře. Jsem asi jedinej blbec, kterej to vydržel dokoukat do konce.(8.1.2016)

Fakt nejsem agent ČT, zaplacený za to, aby tady komentoval to, co ještě nikdy nikdo z produkce ČT nekomentoval. Ale někdo to odstartovat musí, že. Stručně a jasně jde o celkem banální bakalářský příběh o dvou lidech, co se potkají náhodou, i když ne vlastně tak úplně... Pro zajímavost: v roli recitátorů se tu mihne Čenský se Svobodovou, kteří si o rok později střihli hlavní role v Lásce na druhý pohled.(2.2.2016)

Díky Sovákovi dobrý, jinak je to o ho*ně.(13.11.2015)

Nehodnoťme v rámci tohoto příběhu nevěru jako takovou, ale celkové zpracování. A to se u této bakalářské povídky povedlo luxusně. Bláha v roli záletníka, kterej řeší, že v proužkovaném pyžamu bude vypadat jako cuchta, je opět k sežrání (i s tou svojí bosou hlavou a v pyžámku jiném, zato s více apartním potiskem). A Vránová... To je bohyně jako vždy. "Hergot, kdybys mi aspoň ty vodpadky vynes." Vynesl a taky z toho byl prů*er. A proto platí, že co je v domě, není pro mě. A na sídlišti obzvlášt.(28.1.2016)

• Dveře (S10E02) (epizoda) (1981)

Bakalářský příběh na téma Tak tomu říkám smysl pro humor! Škoda, že ve výsledku se smysl pro humor, respektive humor samotný, víceméně ztratil.(17.6.2016)

Bakalářská povídka na téma Jeden za všechny, všichni za jednoho vypráví o čtyřech kamarádech pracujících v jednom podniku. Nejstarší z nich (Jiří Císler) má koníčka - sbírá žertovné předměty, kterými rád šokuje své kolegy...(21.7.2017)

• Vedoucí (S10E05) (epizoda) (1981)

Josef Karlík jako vedoucí vychází bez problémů s muži, ovšem k ženám se chová neurvale. Ty se tedy snaží zjistit, co za jeho nevhodným chováním stojí...(21.7.2017)

• Kačenka (S10E07) (epizoda) (1981)

Jediná výhoda tohoto bakalářského příběhu (mmch. na téma "Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu neuvěřím!" což úplně sedí) je ta, že stopáž nepřesahuje 15 minut... Edit po druhém zhlédnutí: nejlepší herecký výkon podala kachna.(14.12.2016)

• Myš (S10E08) (epizoda) (1981)

Blbé, slabé, předvídatelné...(26.1.2016)

Bakalářský příběh o tom, že šikovná ženská, i když je ošklivá (jako tady mladá Kořínková), voblbne každýho chlapa a ten je za to ještě rád. Teda aspoň chvíli :-)(22.2.2016)

• Záhada u půdy (S10E16) (epizoda) (1981)

Když vidím v programu mnou dosud neviděný díl Bakalářů rozšíří se mi zorničky, tep se zvýší na maximum a jsem plna očekávání věcí nadcházejících... Jenže pak přijde nějaká takováhle blbost a je to v háji. Holt, z ho*na bič neupleteš, takže ani slušní herci nic víc z tak slaboučké zápletky vypotit nemohli.(2.8.2017)

Trochu mě mrzí, že do hlavní role nebyl obsazen např. Kanyza nebo Kratina, oba v roce 81 vypadali fakt dobře. Protože koukat se 17 minut na téměř nahýho Řehoře se zavinovačkou proklatě nízko je fakt perverzní. Se budu v noci odkopávat z toho. Ale dobrý. Diskobolos to má za tři.(23.1.2016)

Bakalářský příběh o tom jak, mladí manželé alias Květinka a Pejsánek vyměňovali furt dokola jeden hnusnej obraz za druhej. Je to ten typ příběhu, kterýmu by bohatě stačila stopáž do 10ti minut, ale možná ze mě mluví nasranost, protože mi doma taky visí jeden hnusnej darovanej obraz.(5.6.2016)

• Sporák (S10E23) (epizoda) (1981)

Divačka, která poslala námět do studia ČST Brno si nepřála být jmenována. Dobře udělala. Takovej canc. Jediné, co je na tomto bakalářském příběhu zajímavé, je obsazení L. Skopalové a O. Navrátila do role manželů, což si v průběhu dalších let ještě párkrát zopakovali.(5.6.2016)

• Elektřina (S10E24) (epizoda) (1981)

Bakalářská povídka na téma Když naši jsou tak staromódní. V dětské roli Tonda "Vezír" Kala, kterýmu se děti smějou, že doma svítí svíčkama, loučema nebo nevím čím. Je to celkem o hovně, navíc s brutálně dlouhou stopáží a hrozivou folklorní hudbou (cimbál, flétna, víš jak...).(6.6.2016)

"Jedu rodit. Vydrž!".... Doplnění po 2. zhlédnutí: Celé je to takové nějaké přitažené za vlasy. V době, kdy chlapi nemohli na sál, je přece nesmysl tahat manžela do porodnice, resp. odjet tam sama a pak se pro něj vrátit. Prostě blbost. Ale Menšík jako docent byl fajn.(3.11.2015)

Obrázek z klasického života normální ženy na mateřské. Manžel: Víš, že jsem se na tebe celý den těšil? Manželka: Já na tebe taky. Dobrou noc... Výborný Petr Svojtka (btw. toho mít doma, vezmu ten jeho harmonogram a narvu mu ho do chřtánu :-) Velmi zábavná bakalářská povídka. A teď dost hodnocení, jdu mýt nádobí a udělat u toho pár dřepů :-)(26.1.2016)

• Dům pro celou rodinu (S10E27) (epizoda) (1981)

Příběh o tom, že na začátku 80. let někteří lidé nevěděli, co znamená pojem antikoncepce, množili se jako králíci a i přesto měli dost peněz na stavbu domu.(25.1.2016)

• Nejlepší advokát ve městě (S10E28) (epizoda) (1981)

Bakalářská povídka, ve které je Jitka Smutná za sexy samici a Alexej Pyško za pitomce.(27.3.2016)

"Ještě před chvílí jsem vypadal jak smuteční vrba a večer si mě budou plíst s Redfordem. Večer bude čoro moro." Císler tady hraje docela zábavnýho pitomce. Kdyby horlivý distributor nevykecal pointu mohlo to být lepší, takhle je stopáž 14 minut až až.(4.2.2016)

• Ohlašovna požáru (S10E30) (epizoda) (1981)

Bakalářské peklo...(21.10.2016)

Uplácet meruňkama za minulého režimu může zkoušet jen de*il. Anebo Karel Augusta v Bakalářích.(24.1.2016)

Bakalářská moralitka. V zásadě nic moc objevného ani vtipného. Co mne osobně zaujalo, bylo to, že ačkoliv Haškova rodina měla barák jako kráva, tak televizi měli na balkóně...(2.2.2016)

"Dvě ženský se mezi sebou přece dohodnou." Výřečná Veškrnová a baba jedu Ranošová se skutečně nakonec domluvily. Velmi dojemný příběh.(26.1.2016)

• Nohejbal (S10E40) (epizoda) (1981)

Štěpánek se tváří, že hraje nohejbal, Kolářová kvůli tomu dělá scény, jenže neví, že Štěpánek ho jenom píská a ještě blbě. Tak ho jde pískat místo něj... No, já nohejbalu nerozumím. Tomu, proč distributor vykecal celou pointu taky ne. Tzn. hodnotím příběh, a ten stál za...jednu hvězdu...(21.3.2016)

• Knedlíky (S10E41) (epizoda) (1981)

Jediným světlým bodem tohoto baka paskvilu je Petr Nárožný. K mému překvapení tady totiž všichni kromě něj hrají opravdu špatně a nejsem si jistá, zda je to režijním vedením, či debilitou scénáře. Miloš Kopecký je celou dobu pragmatický až běda a najednou se uvolí k sežrání otýpky slámy (?!?). Jen tak v rámci sázky. Kde je nějaká logika? Samotnou přípravu pokrmu ze slámy jsem si pro jistotu pustila 3x a jen mě utvrdila v tom, že tohle je ten typ bakalářského příběhu, který už nikdy vidět nemusím.(8.8.2017)

• Frantík (S10E42) (epizoda) (1981)

"Perla" ze dna bakalářského archivu vytažená. Tentokrát na téma "Dneska vaříš ty, miláčku!" Pobavilo mě, že strejda Karel dovezl dětem v igelitce jabka, který už byly dokonce nakrájený (!!!). Jinak to moc vtipný není. Kostka je jako manžel použitelnej max. na dělání dětí (má jich 5), Vala si povídá v koupelně s kaprem a Mayerová je tam na ozdobu. Pointa je ovšem sentimentálně vánoční, tzn. za dvě. Jinak je to na jednu *.(19.12.2016)

Vzhledem k tomu, že Navrátil balí Paulovou slovy: "Nechceš se podívat na můj kumbál?!" se nedivím, že ta posléze sbalí jeho otce. Nejednala bych jinak.(25.8.2016)

"Tak léto máme pryč, za chvíli je tu podzim, pak zima... No, ještě, že máme to teplo rodinnýho krbu, že jo?" Celkem vtipný bakalářský příběh.(5.11.2015)

• Viktorka (S11E07) (epizoda) (1982)

No, co toto bylo? Darovat si k 20. výročí svatby telku je ok. Aspoň nějaký závan svěžesti ve vztahu po tolika letech (a v té době), ale proč proboha se v ní ten Beneš furt hrabal když byl šikovnej jak hrábě v kapse? Vždyť to vůbec nebylo vtipný. Ale pokud to měla být dobová reklama na Multiservis, tak to jo. Ovšem i tak to bylo neuvěřitelně pitomý. Jedna jediná malilinkatá hvězdička pro paní Bohdanovou, která se chvílemi tvářila tak zoufale, jako by si uvědomovala, co za slátaninu to točí. Děs běs.(18.1.2016)

• Carmen (S11E12) (epizoda) (1982)

No... Tak slušně řečeno to bylo jaksi celé přitažené za vlasy...(14.12.2016)

"Svět se nikdy neobejde bez samců." Ha ha ha, to jo, obzvlášť takovejch, jako si tady střihli pánové Menšík a Kostelka. Lepší bakalářský příběh. "Kdyby se tě na něco ptala, nevodpovídej, vona si vodpoví sama."(7.1.2016)

"Ten křik, respektive to řvaní, to jde od Vás, ne?" Vynikající bakalářský příběh, tentokrát na téma Naše babička je hluchá jak poleno. Všichni tady na sebe hulákaj jak na lesy (nejvtipněji Bydžovská). Luxusní okamžik přijde ve chvíli, kdy dorazí všetečný soused Všetečka (Nárožný) a začne jim radit. Jako když napíšu, že tam na hluchotu bábě (Zázvorková) ordinuje skákání ze židle, tak mi to nikdo neuvěří. Tedy kromě kolegy 6thSun, který mi to doporučil. Tímto mu děkuji. Velice. :-D(4.4.2016)

"Já nepiju pívo, páč já zapíjím, víte? Rum limonádou.To je taková kombinace alpská." Menšík téhle povídce kraluje.(26.11.2015)

"Můžu se vo Vás vopřít, slečno? - To víš, že jo, ty blboune. Jen se vo mě vopři!" Super scéna už třeba proto, že ta "slečna" byl Bronislav Poloczek. :-D Opět vynikající Navrátil, tentokrát mimo jiné v trenkách kropící manželce jahody... A jako bonus výborný Josef Kemr.(27.3.2016)

Havelka jednou vyzvedne ze školy dceru své kolegyně. A pak znovu a znovu... Bakalářský příběh na téma "Podej prst, urvou ti celou ruku a pak... Spoilerovat nebudu, bylo by to nefér vzhledem k tomu, že minimálně jeden člověk se na to v příštích deseti letech určitě podívá...(27.3.2016)

• Kouzelnice (S11E20) (epizoda) (1982)

Mladý advokát (Pavelka) čeká na svého prvního klienta. Ten dorazí. Respektive ta. Přijde totiž Marie Rosůlková v lehce gipsy designu a legrace může začít. Může, ale nezačne. Trošku sentimentální bakalářský příběh.(27.3.2016)

• Muži z Bombaje (S11E25) (epizoda) (1982)

Bakalářská povídka na téma "Když ona mi, slečno, má žena nerozumí..." Nooo, tak to je taková klasická voblbovací věta, na kterou možná chlapovi skočí nějaká ta slečna, zralá žena ovšem ne. O to trapnější je, když Faltýnek balí na podobný kydy Bartošovou, která vypadá víc než zrale.(13.6.2016)

• Nevěra (S11E27) (epizoda) (1982)

Babča se nudí s dědou doma, děda se tváří, babča remcá ("Ty jsi dneska příjemnej jak lékářská divizna."). Pak babča pojme podezření, že jí děda zanáší a začne brutální nervydrásající špionážní akce. Spoilerovat nebudu, ale závěr byl nad moje očekávání.(11.1.2016)

"Počkejte, pacholci, já vás z tý hospody dostanu." Veškrnová jako žhářka dobrá, celý příběh pozvedává výkon Menšíka s Císlerem.(26.1.2016)

• Násilník (S11E32) (epizoda) (1982)

Havelka s image herce z druhořadýho porna zatáhne frajerku - pod záminkou poruchy vozu - někam na polní cestu a tam... jí ukazuje přesličku (to není jinotaj, to je fakt!!!!). Frajerka se nasere, protože se těšila, že jí znásilní a ono nic, tak ho nejdřív zmlátí a pak ho natruc udá VB. Jedna hvězda za výpověď zvrhlého Havelky u soudu.(29.3.2016)

"Já ani nevím jak to dělám, že mě mají všichni lidi tak rádi, jak u nás na katedře, nebo v baráku, na chalupě. Já snad nemám jedinýho nepřítele." Laďka Kozderková v roli všemi oblíbené ženy, která má vskutku milujícího manžela :-)(9.2.2016)

Začíná to nudně. Karlík v čepici, tak o číslo menší, než by potřeboval (a s kšandama) vypadá jak trotl. Teda do té doby, než se ve dveřích jeho bytu objeví (sice bez kšand) zato s ještě blbější čepicí Navrátil a vypadá jako ještě větší trotl. A pak začne akce, resp. hon na vlasáče :-) Hele, je to blbý jak necky, ale ten Navrátil je Bůh. "Hrrr na policii!" :-)))(9.2.2016)

"Zeptej se, jestli to má ráda." :-) vynikající Karlík! Výbornej Navrátil a vůbec všichni. Jedna z top bakalářských povídek. A na závěr se naučíme něco málo z angličtiny, přátelé: Býf wit hjůbs = maso s houbami :-)))(5.2.2016)

"Koukám Věda a život, jo? To je Vondráčková? Nevypadá teda. U nás je taky taková Vondráčková tam v Broumově. Ale ta neni z Londýna. To je kudrnatá, takový afro má." Krampol jako lamač Venda z Broumova nemá chybu!! Nejdřív se snaží dámám s nadváhou "organizovaně rozhýbat kostru" a pak se snaží rozhýbat kostru sólo chudince Kretschmerové. Ježíši, to je takový pako, že mu nemůže člověk nefandit :-)(9.2.2016)

Menšík je klasik, ale tady jsou perfektní i ostatní zúčastnění a Ivan Luťanský obzvlášť!(21.10.2016)

• Šípková Růženka (S12E11) (epizoda) (1983)

By mohlo vyhrát cenu na Festivalu otrlého diváka. Langoš soupeří s bratrem o přízeň dívky Jáji... Zásadní problém je, že asi kromě tvůrců nikdo nepochopí proč touží zrovna po Jáje, když ta vypadá jak vypadá... Jedna hvězda za poslední 3 minuty, neboť ty jsou opravdu dada...(10.5.2016)

• Žárlivec (S12E15) (epizoda) (1983)

Já mám tohle baka retro ráda, ale zrovna tenhle příběh je tak trochu o(s)trava...(29.10.2015)

• Střevíčky (S12E17) (epizoda) (1983)

"Já nemám nic proti spořivosti, ale na mně se spořit nebude!" Měla recht Čunderlíková. Manžel, co vypadal jako její otec a navíc byl spořílek dostal pěknej céres. Na druhou stranu, kdyby Čunderlíková nebyla blbá, mohla mít takový boty rovnou dvoje. Příběh slaboduchý stejně jako tenhle komentář. Jednu hvězdu si zaslouží J. Kretschmerová v miniroli prodavačky.(29.3.2016)

Aneb: Jak elegantně udělit kopačky...(14.12.2016)

Dva smradi sežerou kus uzenýho, nůž po krájení fláknou neumytej zpátky do zásuvky, matka pak zbytek mastnýho uzenýho jebne na váhu a tu taky neumyje a pak přijde domů otec a oznámí, že v mase byl "botulin", načež se snaží jed z těla jednoho ze synů vyhnat lehce gestapáckýma metodama. Kdyby se šlo do detailů, tak by zrovna týhle rodině mohl bejt nějakej botulin ukradenej, poněvadž by dřív než by se otrávili, nakazili žloutenkou. Baka jednohubka na téma "Našim ani muk."(27.9.2017)

"Holky, poplach! Budete vařit, máma zase visí mezi patrama." Veškrnová potřebuje koupit víno pro návštěvu, která asi nasává jak tepláky hozený do potoka, jinak si neumím vysvětlit Dáši stres z nedostatku chlastu v domácnosti. Cestou výtahem se ten zastaví jak hodinky v zastavárně a to má být vtipný příběh. Pro mě moc ne. Já se jednou ve výtahu zasekla a od té doby chodím po schodech... ;-)(23.3.2016)

• Eso (S12E31) (epizoda) (1983)

Zatímco ve většině karetních her je eso karta nejvyšší hodnoty, v množství bakalářských příběhů, které kdy byly natočeny, nemůže být zrovna u tohoto příběhu o nějaké vysoké hodnotě ani řeč. Možná kdyby těch 19 minut Matyáš se Steimarovou mastili karty, bylo by to zábavnější než koukat na jejich kluka jak plácá raketou.(2.8.2017)

• Výlet do velkého světa (S12E32) (epizoda) (1983)

Začátek celkem slušně odstartuje Sovák. Fajn. Pak je to o ničem do té doby, než Boušková v totálně otřesným vohozu nakráčí do báru, kterej je celej z papundeklu a vystupuje tam nějakej úchyl předstírající kouzelníka. Děs. Ovšem to "nejlepší" přijde po nástupu Menšíka s Císlerem na scénu. Abych nebyla nespravedlivá, pustila jsem si to dvakrát za sebou, páč jsem ne všemu co ti dva říkali rozuměla, ale o moc lepší to nebylo. Na rovinu - s takovou krátkou stopáží, s tak dobrým hereckým obsazením - to takhle dojebat?!? Tak tomu říkám umění.(15.9.2017)

• Zázračný lékař (S12E37) (epizoda) (1983)

Tady je vidět, že ani ten Sovák všechno nezachrání. Vtipná je jeho komunikace s Fišerem ("To jako chcete tvrdit, že člověk by měl držet hubu doma před kytkama?"), ale celkově to žádný šlágr není.(13.1.2016)

• Obraz (S12E38) (epizoda) (1983)

Drsný. Mladý dostanou ke svatbě barák od rodičů a hned u rozbalování dalších svatebních darů začnou držkovat, že nedostali obraz. "Každá slušná rodina má doma přece originál." Tak si ho nakonec manžel namaluje sám, což chápu. Lepší než mít na zdi jelena, co vypadá jako kráva. S parohama.(30.1.2016)

Vtipný, svižný příběh s dialogy jako ze života. Bohdalová tady perlí. Řehák taky dobrej :-) "Jaruško, já jsem punčocháče schoval u sebe v práci."(20.12.2015)

Hezký příběh. Smutná to hraje hezky a Holý je tady kupodivu taky fajn. Jandák je tak trochu do počtu, ale v pohodě.(29.12.2015)

• Poklad (S12E41) (epizoda) (1983)

Někdy se i 14 minut může zdát jako věčnost...(25.12.2015)

• Výhra (S13E01) (epizoda) (1984)

Tombola je vždycky průšvih... Satoranský vyhrál králíka, což jako je dobrý, lepší než ten giga plyšovej medvěd, kterýho tam taky mohl vyhrát. Králík se totiž dá sežrat. Co mě jako překvapilo bylo to, že neví, co takovej králík žere...Tenhle bakalářský příběh žádná hitovka není. Jo a králíci se chovají, ne pěstujou. Pěstuje se třeba mrkev... pro králíky...(17.11.2015)

• Křeček (S13E02) (epizoda) (1984)

Docela nudný bakalářský příběh.(12.11.2015)

• Věštkyně (S13E07) (epizoda) (1984)

Bakalářská povídka na téma Když jsem přestal věřit na zázraky. Já teda na zázraky nevěřím už dávno, ale je fakt, že bych ještě nějakej zázrak zažít chtěla, třeba ve formě toho, že by mi ČT nevykecala téměř celou pointu dopředu. Každopádně je tenhle příběh z ranku těch brutálnějších. Obzvlášť, když na scénu nastoupí pánové Bláha s Lipským s bambulema na hlavě a poté madam Štěpničková v gipsy paruce a s opicí Pepi v náručí...(15.6.2016)

• Vrátný (S13E08) (epizoda) (1984)

Tito Bakaláři mají jediné plus a tím je jejich podtitul "Když jsem přestal věřit na zázraky", neboť já jsem na ně díky této povídce přestala taky věřit a žádný zázrak už od nově reprízovaných starých baka povídek do budoucna nečekám. Velmi slabý příběh...(25.1.2018)

"Kdybych měl kravatu, tak se oběsím". Vinklář je tady ve formě a zvedá tuhle standardně nablblou bakalářskou historku o level výš.(3.11.2015)

"Víš, já bych nerad vypadal jako nějakej hamižník." Nooo, tak Karel rozhodně v téhle povídce nevypadal jako nějakej hamižník, to opravdu ne. Vypadal totiž jako úplnej debil.(27.3.2016)

Navrátil je Bůh. Vylákat frajerku na chatu, tam do ní lejt víno na zahřátí a vést konverzaci, jak ze zvláštní školy a ještě u toho bejt roztomilej, může skutečně jen on. Se tý frajerce divím, že mu nedala aspoň ze soucitu. :-D(27.3.2016)

Vcelku průměrný bakalářský příběh, ve kterém mne nejvíc zaujal Jiří Krampol s vejcem na hlavě.(27.3.2016)

Dost smutné...(10.11.2016)

"Stárek... Mládková...Nebudu Vám tady vadit? Ne, jsme přece všichni odboráři..." A scéna, kdy se Svatopluk Matyáš skládá do spacáku je prostě super. Jeden z povedenějších bakalářských příběhů.(26.10.2015)

• Kufr (S13E28) (epizoda) (1984)

Brutální. Erotoman amatér, kterýmu se derou chlupy z fakt hnusný košile, se snaží znectít mladou (ne příliš atraktivní) slečnu. Jako sorry, ale to je peklo na zemi. Za 1) jen idiot si vezme milenku domů 2) jen tuplovanej idiot jí tam pak nechá napospas manželce a zdrhne 3) jen debil tohle pošle do televize a ta to následně zfilmuje 4) jen úplná kráva (já) se na to dobrovolně kouká...(5.2.2016)

• Hubertus (S13E39) (epizoda) (1984)

Ačkoliv se tento bakalářský příběh snaží na první pohled tvářit, že je o hubertusu, je ve své pravé podstatě úplně o hovně.(7.7.2016)

"Já vidím, soudružko, že vy ty nedopalky jíte!" Jako každej máme asi nějakou libůstku :-) ovšem toto... Konvalinková žere vajgly. Frajer se s ní rozejde, tak sbalí jinýho - hajnýho Jelena a TEN DO SEBE POUŠTÍ PROUD!!! To je hardcore! Absolutně kuriózní bakalářský příběh. To se nedá popsat, to se musí vidět!(8.2.2016)

"A kde sou ostatní? - No, na cvičení CO přece! - A kdo ho vyhlásil? - No, já přece!" Výbornej Navrátil, ale jinak spíše průměrná bakalářská povídka.(8.2.2016)

Postránecký hulí až 80 cigaret denně (kanál jeden :-))), tak jde k doktorovi, tam mu sestra řekne, že se panu doktorovi snímek nezdá a ať přijde znovu a zatím ať jí acylpyrin. Na rakovinu dobrý :-)) pak se snaží udat svoje nebohý děti po příbuznejch, který je kupodivu nechtěj. Jo jo, rodina. To je paráda. Nejlepší je závěr, kdy ten Postránecký v první chvíli vypadá, jak kdyby mu snad bylo líto, že je zdravej. Lepší tři hvězdičky.(8.2.2016)

• Primář (S14E11) (epizoda) (1985)

Distributor píše v ofi textu něco o zapeklité situaci... Hm, vona je tahle povídka tak nějak celá zapeklitá. Obsazení má sice luxusní, jenže příběh je dost banální a nějakou tu jiskru v tomhle doutnajícím baka ohýnku vykřeše až Bydžovská svým klasickým nástupem á la neřízená střela. Jenže pak to jde zase do hajzlu...(7.6.2017)

• Boty (S14E12) (epizoda) (1985)

Jsem měla ve škole spolužačku, která vypadala úplně jako Ondřej Havelka. No nic, to mě jen tak napadlo u sledování tohohle příběhu. Jinak mě napadaly ještě jiné věci, ale protože zde nemáme být vulgární tak napíšu, že to byla plytká bakalářská povídka.(21.1.2016)

• Půlnoční divočák (S14E13) (epizoda) (1985)

WTF bakalářský příběh...(20.10.2016)

• Přírůstek (S14E15) (epizoda) (1985)

Text distributora je absolutní blábol. Ve skutečnosti se jedná o bakalářský příběh na téma "Jsem těhotná a dítě čekám s imbecilem".(7.4.2016)

• Výměna (S14E22) (epizoda) (1985)

Na můj vkus zbytečně dlouhý úvod, patrně trénink na pozdější Donutilovy exhibice. Vtipná je scéna v cestovní kanceláři s Pardusem, jenže ta trvá asi 2 minuty. Jinak slabé.(10.2.2016)

Buď jsem já abnormálně přecitlivělá, anebo někteří odborníci zde citově okoralí. Mě osobně tenhle příběh dojal a vůbec se za to nestydím a těm, co to tady vyfuckovali, přeji, aby nikdy nic takového v životě řešit nemuseli. P.S. Jo a ten Skopal, kterej mě nikdy nikde moc nezaujal, je tady super. O Navrátilovi mluvit netřeba.(9.2.2016)

• Světlonoš (S14E32) (epizoda) (1985)

"Kdo má své zásady, ten se musí plížit!" A Stanislav Šárský (v oficiálním textu distributora nazýván jako mladík :-D) se plíží jak o život. Plíží se téměř každý večer, ve tmě a na tajňačku za frajerkou a pak zcela v duchu bakalářský nelogičnosti myje za bílého dne schody. WTF raritka z Ostravy, tentokrát navíc s neuvěřitelně drásavým hudebním doprovodem ve formě foukací harmoniky.(3.6.2016)

Bohdalová zašantročí peníze, Satoranský se je snaží najít ("Prostor P prohledán systémem S"), no a za dvacet minut je po všem.(15.12.2015)

Od 8. do 10. minuty je to na 5 hvězd. Kór Brodský a jeho provedení Jacksonova moonwalku...(27.12.2016)

Moc hezký příběh. Klidně by si zasloužil delší stopáž.(19.11.2015)

• Doktor a bubeník (S15E01) (epizoda) (1986)

Další WTF příběh z brněnského studia České televize, tentokrát pocházející snad ze samotného bakalářského pekla. Neuvěřitelně afektované vyprávění zamindrákovaného pitomce, kterej si strčil ruku do lisu (!!!), protože je zamilovanej do "božské moravské Marilyn" (!!!), zachraňuje pouze vynikající Jiří Sovák. Tomu taky patří ta jedna *, jinak je to odpad jak vyšitej.(7.4.2016)

• Pravítko (S15E02) (epizoda) (1986)

Bakalářský příběh na téma Nejlepší lékař mého života aneb Jak jsem si ze syna vychovali nesamostatnýho jedince s chováním na přesdržku. Celá povídka se táhne, grády to dostane až s nástupem L. Mrkvičky na scénu.(28.12.2016)

• Logoped (S15E03) (epizoda) (1986)

Nezáživný baka příběh na téma Nejlepší lékař mého života.(21.7.2017)

Bakalářský příběh na téma Jak jsem si začal vážit svého syna/dcery. Jana Hlaváčová v roli matky, jejíž syn (Jan Potměšil) chodí s příšernou mařenou na hlavě a odmítá se nechat ostříhat. Matka je z toho nešťastná, otec z toho má legraci, ostatně aby ne, když ho hraje plešatej Petr Nárožný... "Já měl dycky krátkej střih, trávník, na krabičku, po celý hlavě." :-)(8.4.2016)

• Rytíř (S15E06) (epizoda) (1986)

Bakalářský příběh o tom, že děti nejsou tak naivní, jak si dospělí myslí.(11.11.2015)

"Tys mi sbíral prádlo? Prosím tě, víš, že sbírám jenom známky."(4.11.2015)

• Kluk (S15E34) (epizoda) (1986)

Bakalářský příběh, který vypráví o tom, co se stane, když vítr strhne vedení, nefunguje televize a místo minerálky se pije víno. Hrozná kravina, ale díky tomuhle příběhu aspoň vím, že Maďaři byli vždycky vynikající na okurky, Němci na kyselý rybičky a Bulhaři na nakládanou zeleninu.(4.4.2016)

• Děda Myška (S15E39) (epizoda) (1986)

Bakalářský příběh na téma Jak jsem našel poklad. František Filipovský v hlavní roli obecního vyžírky, který za sebe nechá rád platit každého a kdykoliv. Celý se to zbytečně táhne, je tu dost hluchých míst, ale sem tam padne dobrá hláška od S. Šárského. Vzhledem k celkové stopáži je to ovšem dost málo.(8.4.2016)

• Jeskyně (S16E01) (epizoda) (1987)

Nooo, tak to mi došly slova. Jak může bejt někdo tak blbej a ještě o tom napsat do televize...(6.1.2016)

• Domek (S16E02) (epizoda) (1987)

Nudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!(14.8.2017)

• Brožurkový fantom (S16E04) (epizoda) (1987)

Nemám slov...(21.10.2016)

• Experiment (S16E05) (epizoda) (1987)

Distributor kecá. Komedie to není. Jedná se o nablblý příběh se zbytečně přehrávajícím S. Třískou.(21.10.2016)

• Profesor Popelnice (S16E07) (epizoda) (1987)

Autorka prý velmi dlouho váhala, jestli má námět do televize poslat. Já bez zaváhání odpovídám, že neměla. Měla se na to vysrat. Pardon.(5.2.2016)

Poučení z toho plyne jediné. Pokud parkujete svoje auto na kopci, vypněte motor, zatáhněte ruční brzdu a zařaďte rychlost, jinak budete pod pantoflem dřív než řeknete "Moskvič".(25.2.2016)

• Dirigent (S16E10) (epizoda) (1987)

Bakalářský blábol o tom, jak má jet dirigent Vízner s manželkou do Jugošky a pořád někde zapomíná pádlo. Není to vtipný, není to napínavý, použitelný max. jako reklama na Spejbla s Hurvínkem nebo cestovní kancelář Balnea.(30.4.2017)

• Romance do růžova (S16E18) (epizoda) (1987)

Achtung Spoiler!!! No, tvl... Janěková v košili z ubrusu toká přes závěs s Millerem ve zmijovce a do toho řeší, jestli jsou otrávený houbama?!!!? Měli se otrávit, aspoň by to dostalo trochu grády. Tohle je totiž bakalářský příběh ze samotného pekla, ze kterého jsem ve finále otrávená akorát já.(25.7.2016)

Šaman Havelka má kouzelný proutek a tenhle bakalářský příběh má celkem dobrou pointu.(17.5.2016)

"S poctivostí - to můžeš mít akorát tak fotku v novinách, ale ne vykachličkovanou koupelnu!" Bakalářský příběh z doby, kdy v socialistickém Československu byl jeden instalatér na 1000 obyvatel, hraje Jandák "blbýho, ale hrdýho" manžela, který odmítá dávat na Stavebním úřadě nebo OPBH či co to bylo, úplatky. Vzhledem k tomu, že si z dětství OPBH a akce spojené s ním pamatuju, dost mě tenhle příběh pobavil.(8.2.2016)

Od 12. minuty je to na 5 hvězd. Zbytek odpad. Každopádně je tu nejlepší striptýz (respektive nácvik na něj), jaký jsem kdy viděla!(7.4.2016)