Bakaláři (TV seriál)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1972–1987, 163 h 39 min (Minutáž: 5–58 min)

Předloha:

Ladislav Županič (povídka)

Vladimír Menšík, Martina Menšíková, Nina Popelíková, Nelly Gaierová, Martin Růžek, Ota Sklenčka, Iva Janžurová, Miloš Kopecký, Josef Bláha, Luba Skořepová, Alena Vránová, Dana Hlaváčová, Miloš Nedbal, Jaroslav Kepka, Stella Zázvorková, Břetislav Slováček, Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová, Josef Dvořák, Antonie Hegerlíková, Viktor Maurer, Zita Kabátová, Kryštof Nohýnek, Marcela Nohýnková, František Kovářík, Míla Myslíková, Miroslav Masopust, Ilja Prachař, Martin Štěpánek, Miroslav Horníček, Libuše Pospíšilová, Jan Mervart, Ladislav Běhůnek, Jana Štěpánková, Josef Abrhám, Milena Dvorská, Josef Bek, Jan Potměšil, Magdalena Reifová, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Řehoř, Lída Roubíková, Veronika Dostálová, Martin Nezval, Jiří Kováč, Patrik Hezucký, Marek Cisovský, Michaela Dudová, Ota Filip, Radka Stupková, Hana Maciuchová, Oľga Hlaváčková, Slávka Hozová, Helga Čočková, Josef Somr, Bohuš Záhorský, Miroslav Homola, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Růžena Merunková, Jiří Hrzán, Jiří Pleskot, Lubomír Lipský st., Jiřina Bohdalová, Petr Haničinec, Otto Šimánek, Slávka Budínová, Milan Stehlík, Vladimír Brabec, Pavlína Filipovská, Jiří Lír, Vlastimil Hašek, Jindra Kvardová, Gabriela Vránová, Zdena Hadrbolcová, Antonín Molčík, Pavla Maršálková, Eduard Cupák, Jana Dítětová, Věra Bublíková, Ladislav Mrkvička, Oldřich Nový, Vladimír Bičík, Zdeněk Kutil, Lubomír Kostelka, Ljuba Benešová, Dana Medřická, Michal Kocourek, Roman Skamene, Kateřina Burianová, Eva Svobodová, Josef Kemr, Věra Tichánková, Lenka Machoninová, Božena Böhmová, František Husák, Marie Brožová, Jana Andresíková, Alena Kreuzmannová, Jaroslav Satoranský, Jana Robbová, Josef Hlinomaz, Boleslav Skalski, Vladimír Klemens, Marta Vančurová, Jiří Adamíra, Stanislav Pillmann, Karolina Slunéčková, Libuše Havelková, Dana Homolová, Jiřina Krejčíková, Ladislav Trojan, Václav Sloup, Jana Drbohlavová, Zora Jiráková, Václav Voska, Zuzana Hášová, Ludmila Píchová, Jiří Vala, Svatopluk Skládal, Ludmila Vostrčilová, Vladimír Krška, Michal Pavlata, Antonín Jedlička, Marie Motlová, Jaroslav Moučka, Čestmír Řanda st., Jiřina Štěpničková, Miloš Filipovský, Eduard Kohout, Blažena Holišová, Dalimil Klapka, David Bonaventura, Josef Patočka, Josef Beyvl, Petr Svojtka, Jaromír Spal, Jaroslava Obermaierová, Hana Pastejříková, Vilém Besser, Miloš Willig, Jana Gazdíková, Ladislav Pešek, Jan Faltýnek, Ludmila Burešová, Dana Syslová, Petr Kostka, Jana Hlaváčová, Jitka Smutná, Tomáš Král, Kateřina Macháčková, Jiří Zahajský, Jiřina Bílá, Libuše Štědrá, Ladislav Frej st., David Prachař, Karel Houska, Václav Lohniský, Valerie Chmelová, Jiří Bruder, Hana Czivišová-Hessová, Jiřina Šejbalová, František Hanus, Luděk Munzar, Marek Vašut, Otto Lackovič, Ladislav Křiváček, Terézia Hurbanová-Kronerová, Ľubo Roman, Zora Kolínska, Kamila Magálová, Oldo Hlaváček, Oľga Zöllnerová, Hana Kováčiková, Věra Kubánková, Jaroslava Brousková, Otakar Brousek st., Václav Vydra nejml., Věra Budilová, Irena Kačírková, Viktor Preiss, Libuše Šafránková, Stanislava Bartošová, Zdeněk Dítě, Marek Eben, Soběslav Sejk, Emilie Hráská, Ema Skálová, Marcela Dürová, Svatopluk Skopal, Milan Vágner, Jiří Papež, Leopold Franc, Eva Hradilová, Otakar Dadák, Stanislav Fišer, Libuše Billová, Pavla Severinová, Jaroslav Dufek, Oldřich Slavík, Blažena Rýznarová, Jiří Štěpnička, Nina Jiránková, Jana Boušková, Radoslav Brzobohatý, Zora Polanová, Pavel Spálený, Jan Hartl, Vladimír Huber, David Ondříček, Roman Hemala, Ivan Pokorný, Pavel Kováč, Klára Jerneková, Václav Kaňkovský, Vladimír Hlavatý, Simona Stašová, Věra Galatíková, Josef Langmiler, Taťjana Medvecká, Otakar Brousek ml., Naďa Konvalinková, Oldřich Musil, Milena Zahrynowská, Vítězslav Černý, Vladimír Hrubý, Marie Rosůlková, Jiří Krampol, Jaroslav Cmíral, Růžena Lysenková, Miriam Vránová, Josef Husník, Stanislav Zindulka, Zdena Herfortová, Gád Vojkůvka, Richard Mihula, Petr Smolík, Michal Nevěčný, Ladislav Lakomý, Erik Pardus, Lubomíra Sonková, Jiří Dušek, Karel Mišurec, Helena Kružíková, Milada Janderová-Kratochvílová, Jarmila Krulišová, Otto Budín, Jana Preissová, Josef Čáp, Petr Oliva, Simona Stašová (vyp.), Vlasta Jelínková, Jana Šulcová, Viola Zinková, Renata Šejnohová, Eva Jiroušková, Jaroslav Mareš, František Filipovský, Jana Postlerová, Jan Odl, Osvald Albín, Jan Vlasák, Jiří Dědeček, Johanna Tesařová, Stanislav Šárský, Karel Vochoč, Milan Šulc, Milena Asmanová, Jiří Máša, Otakar Janda, Václav Antoš, Milena Svobodová, Vladimír Staš, Jiřina Froňková, Mikuláš Křen, David Schneider, Miroslav Horák, Miroslav Etzler, Adolf Kohuth, Stella Májová, Karel Koloušek, Zdeněk Jelínek, Jiří Lábus, Mirko Musil, Ivan Luťanský, Miroslava Šafránková, Monika Hálová, Josef Mixa, Sylva Sequensová, Iva Hüttnerová, Václav Trégl, Oldřich Vízner, Darja Hajská, Consuela Morávková, Luděk Kopřiva, Jan Valihrach, Jaroslav Tuček, Miloslav Hájek, Miroslav Výlet, Marie Pavlíková, Ladislav Jurečka, Libuše Přichystalová, Bohumil Slezáček, Rudolf Krátký, Jindřich Světnica, Olga Hegerová, Otakar Vážanský, Zdeněk Junák, Jaroslav Kaňkovský, Jaroslav Fert, Zdeněk Maryška, Vlasta Fabianová, Jaroslava Tichá, Dagmar Havlová, Jana Gýrová, Lenka Termerová, Jaroslav Drbohlav, Laďka Kozderková, Jarmila Beránková, Jana Paulová, Zdena Burdová, Patricie Limberská, Miroslav Berka, Lenka Kořínková, Jana Švandová, Miroslav Středa, Jan Skopeček, Marie Beránková, Vlasta Fialová, Ivana Valešová, Eliška Velímská, Jarmila Švehlová, Jiří Ptáčník, Vlastimil Zavřel, Josef Vinklář, Jiří Havel, Bohuslav Čvančara, Zuzana Fišárková, Jiří Zach, Tomáš Töpfer, Jan Filip, Stanislav Malý, Jana Hlaváčková, Ludmila Slancová, Libuše Geprtová, Vladimír Salač, Vít Olmer, Jaroslava Tvrzníková, Věra Kalendová, Milan Neděla, Ladislav Potměšil, Václav Kyzlink, Zdeněk Sedláček, Petr Svojtka ml., Vlasta Peterková, Milan Horský, Marie Marešová, Václav Kotva, Alois Švehlík, Jan Krafka, Slávka Hamouzová, Natálie Švédová, Ondřej Kepka, Eva Boušková, Jiřina Jelenská, Jiří Fišer, Mojmír Maděrič, Oldřich Navrátil, Jiří Tomek, Maroš Kramár, Josef Karlík, Anna Bazgerová, Vladimír Čech ml., Michaela Černá, Alois Müller, Jan Kuželka, Vlastimil Bedrna, Jiří Kodet, Lucie Žulová, Josef Větrovec, Kateřina Lírová, Martin Velda, Helena Růžičková, Marcela Martínková, Svatopluk Beneš, Jana Koulová, Ivan Dědeček, Karla Pyšková, Přemysl Matoušek, Zdeněk Žák, Miloslav Čížek, Vítězslav Kryške, Antonín Hardt, Marta Kučírková, Vladimír Dlouhý, Jiřina Švorcová, Miluše Dreiseitlová, Karel Effa, Jarmila Májová, Miloš Rozhoň, Ladislav Navrátil, Karel Urbánek, Josef Velda, Eva Jakoubková, Marie Glázrová, Petra Jindrová, Helena Brabcová, Eva Sitteová, Jiří Novotný, Zdena Grúberová, František Kovár, Eduard Bindas, Juraj Slezáček, Petr Nárožný, Naďa Urbánková, Milan Holubář, Vilém Pfeiffer, Zdeněk Blažek, Eva Vidlařová, Stanislav Fišer, Karel Kabíček, Jan Němeček, Jiří Jurka, Vladimír Švabík, Ladislav Suchánek, Josef Štefl, Sylvie Nitrová, Zdeněk Hradilák, Blanka Meierová, Alexandra Gasnárková, Ferdinand Krůta, Karel Máj, Petr Skarke, František Paul, Lukáš Bech, Eva Klepáčová, Ondřej Pavelka, Zuzana Bydžovská, František Němec, Zdenek Sirový, Marcel Vašinka, Julie Jurištová, Vladimír Čech st., Jiří Schwarz, Robert Vrchota, Nina Divíšková, Helena Friedrichová, Filip Venclík, Eliška Balzerová, Rudolf Hrušínský, Bohuš Pastorek, Tereza Pokorná-Herzová, Andrea Čunderlíková, Renáta Doleželová, Libuše Kafková, Hana Militká, Michal Pešek, Zdeněk Ornest, Karel Heřmánek, Dana Bartůňková, Pavel Zedníček, Ondřej Havelka, Stanislav Tříska, Miloslav Holub, Ondřej Malý, Marie Logojdová, Ivana Chýlková, Bedřich Kolliner, Tomáš Juřička, Miroslav Olejníček, Alexandr Postler st., Nataša Kalousová, Alena Tománková, Jiřina Prokšová, Tomáš Hájek, Tomáš Herfort, Jiří Dvořák, Zdeněk Hrabal, Soňa Ondroušková, Karel Riegel, Petr Maláč, Roman Nevěčný, Daniel Junas, Helena Trýbová, Luděk Randár, Daniel Dítě, Aleš Zbořil, Viktor Blaho, Petra Vančíková, Ivan Krajíček, Michaela Mikulášová-Čobejová, Eva Hořánková, Zlata Adamovská, Jan Hrušínský, Magdalena Ledvinková, Jaroslav Štercl, Ladislav Šimek, Miloš Hlavica, Tat'ána Puttová, Karel Augusta, Ivan Vyskočil, Vanda Švarcová, Jan Čenský, Ilona Svobodová, Antonín Navrátil, Jiří Knot, Arnoštka Mohelská, Jiří Císler, Eva Gorčicová, Václav Štekl, Magdaléna Holendrová, Jan Pohan, Pavel Pípal, Helena Lehká-Rejšková, Dušan Blaškovič, Juraj Nvota, Ivan Matulík, Viera Strnisková, Valéria Paldiová, Ladislav Chudík, Ivana Dufková, Monika Ottová, Arnošt Goldflam, Jana Hliňáková, Lenka Kodešová-Skopalová, Antonín Kala, Drahomíra Hofmanová, Vlasta Žehrová, Jindra Bartošová, Jana Březinová, Milena Steinmasslová, Libor Hruška, Apolena Veldová, Alexej Pyško, Štěpánka Ranošová, Karel Bartoň, Svatopluk Matyáš, Ivan Misař, Pavel Skřípal, Dagmar Novotná, Bořivoj Navrátil, Petr Štěpánek, Miroslav Saic, Martin Šotola, Jan Schánilec, Jan Teplý st., Jiří Smutný, Miriam Chytilová, Carmen Mayerová, Tereza Kostková, Aleš Jarý, Jaromíra Mílová, Alois Liškutín, Oldřich Vlach, Blanka Bohdanová, Milan Duchek, Michaela Dolinová, Leoš Kaltofen, František Ringo Čech, Zuzana Burianová, Miroslav Vladyka, Filip Švarc, Bronislav Poloczek, Karel Hábl, Uršula Kluková, Karel Bělohradský, Jana Matiášková, Ladislav Odcházel, Miroslav Hruška, Pavel Handl, Petr Pelzer, Eva Režnarová, Pavol Mikulík, Zdena Studenková, Jozef Vajda, Slávo Zahradník, Jaroslava Kretschmerová, Václav Svoboda, Jiří Ornest, Dagmar Erychlebová, Hana Bažantová, Stanislav Aubrecht, Romana Kvapiková-Julinová, Jiří Langmajer, Zuzana Šavrdová, Dana Horčicová, František Kubíček, Gustav Bubník, Bohuslav Čáp, Oldřich Vlček, Petra Koželuhová, Jiří Sedláček, Radovan Lukavský, Kateřina Seidlová-Hrušková, Pavel Pochylý, Tomáš Sagher, Miroslav Donutil, Jakub Špalek, Václav Vostarek, Miroslava Součková, František Řehák, František Derfler, Andrej Hryc, Jana Nagyová, Katka Zatovičová, Dušan Szabó, Ivan Vojtek, Andrea Timková, Zuzana Tlučková, Vlado Černý, Magda Paveleková, Táňa Hrivnáková, Ivona Krajčovičová, Klára Špálová, Bedřich Šetena, Jiří Wimmer, Evelyna Steimarová, Ivana Andrlová, Regina Rázlová, Jiří Plachý ml., Sylvia Turbová, Adriana Sobotová, Martina Hudečková, Martin Kolár, Jiří Holý, Radvana Havelková, Vítězslav Jandák, Jana Vochočová, Naděžda Letenská, Tereza Nekudová, Martin Telecký, Jana Janěková, Jana Janěková ml., Alena Procházková, Linda Skarlandtová, Marta Skarlandtová, Zuzana Gutheisová, Vladimír Kostovič, Juraj Ďurdiak, Ivan Krivosudský, Dušan Tarageľ, Dušan Vaňo, Jana Bittnerová, Ivan Rajniak, Ivan Richter, Marie Fischerová-Wolffová, Markéta Fišerová, Jiří Přichystal, Jiří Pecha, Miloslav Kročil, Dáša Neblechová, Monika Maláčová, Pavel Zatloukal, Marcela Pavlasová, Jan Miller, Jaromír Tůma, Jan Počepický, Daniel Landa, Michal Dlouhý, David Novotný, Marek Pavlovský, Pavel Kříž, Veronika Gajerová, Hana Zaoralová, Marcela Peňázová, Pavel Soukup, Milan Mach, Miloslav Štibich, Petr Vaněk, Arnošt Borovec, Ingrid Trněná, Veronika Žilková, Roman Luknár, Eliška Müllerová, Mário Konstantinidis, Peter Rúfus, Peter Pilz, Eva Landlová, Vladimír Minarovič, Alfréd Aczel, Jozef Cút, Ján Géc, Pavol Lazar, Ladislav Šamlot, Eva Matalová, Karel Adam, Lubor Tokoš, Václav Postránecký, Miloš Vávra, Vladimír Hrabánek, Marta Richterová, Luděk Sobota, Jitka Zelenohorská, Dagmar Patrasová, Jan Kanyza, Hana Čížková, Renata Mašková, Jiří Konečný, Josef Kobr, Ladislav Brückner, Lenka Kucharská, Jan Fišar, František Dibarbora, Anna Javorková, Eva Rysová, Vladimír Durdík ml., Ľubo Gregor, Eva Kristínová, Ján Mistrík, Vilma Jamnická, Elena Latečková-Rampáková, Boris Farkaš, Oľga Šalagová, Monika Paššová, Dušan Kaprálik, Božidara Turzonovová, Soňa Valentová, Lucia Párnická, Natálie Mukařovská, Lukáš Bauer, Simona Peková, Světlana Nálepková, Miloslav Homola, Eva Hrušková, Blanka Blahníková, Emil Horváth ml., Eduard Vítek, Martin Magál, Igor Čillík, Vlado Müller, Ivan Palúch, Karol Čálik, Marián Labuda st., Jozef Skovay, Magda Šputová, Miroslav Etzler, Dagmar Veselá, Kostas Zerdaloglu, Martin Valihora, Viera Richterová, Marta Bieliková - Černická, Ľudovít Tóth, Katarína Binderová, Mária Breinerová-Mačáková, Stano Král, Igor Krempaský, Ady Hajdu, Viliam Polónyi, Ivan Letko, Karol Polák ml., Jiří Sequens ml., Yvetta Kornová, Stano Dančiak, Eva Večerová, Naďa Kotršová, Zuzana Cigánová, Alojz Kramár, Milan Kiš, Michal Belák, Oľga Adamčíková, Jozef Dóczy, Rudolf Kraus, Ondrej Rimko, Jozef Bednárik, Oldřich Kaiser, Paľko Lazar, Ivan Svetko, Benjamín Michalský, Ondrej Jariabek, Oľga Vronská, Eva Krížiková, Vladimír Leraus, Petr Čepek, Pavel Kunert, Karel Janský, Petr Macháček, Jan Kreidl, Rudolf Jelínek, Michal Suchánek, Dana Vávrová, Ondřej Mikšíček, Milan Šimáček, Tereza Chudobová, Emil Horváth st., Helena Geregová, František Landl, Miroslav Noga, Dagmar Sanitrová, Deana Horváthová-Jakubisková, Marek Ťapák, Štefan Tkáč, Cyril Králik, Marián Zednikovič, Michal Gučík, Karol Spišák, Jozef Benedikt, Oľga Hudecová, Adela Gáborová, Július Vašek, Žaneta Fuchsová, Vladimír Javorský, Jiří Čapka, Miloš Vavruška, Bedřich Prokoš, Marcel Rošetzký, Pavel Anděl, Šárka Joklová (vyp.), Jana Robenková, Kateřina Vinická, Tereza Brodská, Miroslav Moravec, Šárka Joklová, Karel Greif, Jiřina Lukešová, Tomáš Jirman, Josef Haukvic st., Vladimír Pospíšil, Milan Pěkný, Miriam Brochová, Luboš Ondráček, Věra Janků, Miroslav Kudela, Irena Rozsypalová, Jana Lukešová, Jana Ebertová, Zora Muchová, Kateřina Frýbová, Miroslav Babuský, Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Miloš Hájek, Michal Ženíšek, Jitka Sedláčková, Drahomíra Kočová, Vladimír Čapka, Antonín Tázlar, Jan Novák, Naděžda Gajerová

Komentáře uživatele otík k tomuto TV seriálu

Velmi příjemné a vtipné příběhy ze života, které člověka zaručeně rozesmějí. Spoustu z nich uváděl Vladimír Menšík, Bakaláře roku 1982 uváděl Josef Karlík. Z těch starších jsem viděl třeba velice hezké povídky Taktika nebo Chemik. Hudba těchto bakalářských povídek Jiří Bulis.(18.7.2011)

Černobílá bakalářská povídka o manželském páru, kde muž nechce ženě koupit deštník, ale jejich malé dítě zařídí, že se situace zcela změní. Příjemné, průměrné, hezky zahrané. Nic víc, nic míň.(20.1.2017)

Jedna z nejlepších a nejdokonalejších bakalářských povídek, co znám. Obsazení je vskutku lahůdkové a vedle Šejbalové dostal svůj prostor také Bohuš Záhorský, který si svého dědka zahrál neskutečně dobře. A samozřejmě Medřická svým úsporným hereckým také potěší. Tohle je zábava od začátku do konce a je škoda, že to trvá tak krátce. Doporučuji.(12.1.2017)

• Párek (S05E05) (epizoda) (1976)

Černobílá bakalářská povídka, která má slušný závěr a dlouho očekávanou pointu, ale jinak je to zcela o ničem. Sledujeme pár Hadrbolcová & Krampol, který přijel do Prahy, za téměř poslední peníze si koupí párek a pivo. Poté následuje až groteskní zápletka o snědeném párku a o nedorozumění. Maruška Motlová si aspoň dala pořádný kopec párků během natáčení, my na ně dostali při sledování chuť a ... to je fakt vše. Ani zábavné, ani poučné.(20.1.2017)

Těšil jsem se na krásný a hlavně vtipný příběh s hereckými hvězdami Preissem a Maciuchovou, bohužel jsem dostal sice krásně zahraný, ale vcelku smutný příběh. To ovšem nemění nic na milém setkání se jmenovanými hereckými hvězdami, které si svůj krátký životní příběh hezky užili.(20.5.2016)

Černobílá bakalářská povídka o mladším muži, který si nestihl koupit lístek, a jak už to tak bývá, zrovna kontroloval lístky revizor. A protože mladší muž je také revizor, jen ne ten na československých drahách, není daleko k nedorozumění. Typicky hrající Miloš Nedbal nemá v příběhu protivníka, protože Jaroslav Kepka snad ani nehraje, prostě svůj part jen odstojí. Škoda hereckého projevu, jinak to je klasická bakalářská povídka s mizivou pointou, ale pár vtipnými okamžiky. PS: v roli průvodčí je k nepoznání mladá Iva Hüttnerová(20.1.2017)

Milá bakalářská povídka o svatbě, která neměla být, ale nakonec byla, aby o rok později byla ještě jedna. Sice celý děj vypadá dost nepravděpodobně, ale život někdy přináší i takové skutečnosti. Příjemné obsazení dodalo jednoduché povídce hezký punc.(1.8.2017)

• Podnájem (S07E05) (epizoda) (1978)

Vcelku smutná a hlavně vůbec ne zábavná bakalářská povídka o paní, která nabídla učitelce podnájem celého svého bytu, přičemž závist nakonec vedla až k vystěhování milé paní učitelky. Slušně zahrané, ale Slunéčková byla tak neskutečně nechutná, až to ani nebylo příjemné pokoukáníčko.(13.5.2017)

• Slepice na smetaně (S07E30) (epizoda) (1978)

Naprosto zbytečná bakalářská povídka, která vůbec nic neřeší. Tohle bylo tak neskutečně o ničem, až to nebylo ani k pláči. Děs, který byl naštěstí moc a moc krátký.(22.7.2018)

• Lázně (S07E31) (epizoda) (1978)

Moc často jsem neviděl Zdeňka Řehoře ve velmi vážné roli. A že to bude zrovna v bakalářské povídce, tak to se mi ani nesnilo. Společně s Janžurovou předvedli vážnou rodinnou drámu Jožky a Blaženky, když ona přijede z lázní, kde si vyrazila zkopýtka s lázeňským štramákem a on neví, co s tím. Pak proběhne jakýsi nespecifikovatelný zlom, kdy to vypadá, že vše to byl jen sen, ale ono to sen nebyl. No a pak je třeba zachránit, co se dá. Poměrně smutná, dramatická a hlavně vůbec ne zábavná povídka, která jakoby do bakalářského cyklu vůbec nespadala.(1.8.2017)

• Zavazadlo (S08E06) (epizoda) (1979)

Jedna z těch neobyčejnějších a naprosto nevtipných bakalářských povídek, které jsem kdy viděl. Lála Pešek se stal hříčkou příběhu a chodí odnikud nikam, aby našel kufr, který on (???) špatně vydal úschovny na vlakovém nádraží. No hlavně že je v penzi a má režijku, se kterou jezdí se slevou. Zcela nezajímavé.(5.1.2018)

• Vlak (S08E08) (epizoda) (1979)

Nebýt milého a hezkého konce, bylo by to za 20 %. I přes kratičkou stopáž se to hrozně natahuje, skoro celé je to ve vlaku, ale naprosto nezajímavě natočeno. Slabá bakalářská povídka.(15.1.2016)

• Stopař (S08E38) (epizoda) (1979)

Slabá bakalářská povídka o chlapci, který utíká z domova směr USA, ale zastaví si bohužel pro sebe mladíka, který mu to rozmluví. Povídka, ve které se nic moc neděje, kvalita obrazu i zvuku je hrozná a herecké výkony Vašinky a Jurišťové zcela nezajímavé.(29.5.2016)

Velice pěkná bakalářská povídka Jaroslava Dietla o mladém páru, který si ke svatební hostině koupí dohromady prase. Jenže těsně před svatbou se pár rozejde. A co s prasetem? Mladík je zručný řezník, tak ho rodina dívky využije a uspořádá zabijačku s tím, že se rozdělí na polovinu. Jenže představa maminky o polovině je poněkud zvláštní. A všechny tyto okolnosti dají pár zase dohromady. Příjemná Veškrnová, skvělý Lábus, báječně skrblíková Zázvorková a výtečné poučení pro všechny, kdo nikdy neviděli zabijačku. Hudba: Luboš Fišer(17.12.2013)

• Abiturientský večírek (S09E06) (epizoda) (1980)

Hodně slabá bakalářská povídka Jaroslava Dietla, ve které se skoro nic neděje, jen Hlaváčová s Brzobohatým řeší svůj vztah. Ale nijak zajímavě. Hudba: Jiří Šlitr, Miloslav Ducháč & Luboš Fišer(17.12.2013)

• Spánek (S09E08) (epizoda) (1980)

Svobodná maminka si vyjede na horskou chalupu za svým novým nápadníkem a když jdou spát, dělají všechno proto, aby je malý synek nechal se pomilovat, jenže on dělá to samé - ne a ne usnout. No a to je všechno. Bakalářské povídky mám rád, ale tato nemá co nabídnout, ačkoli má tak skvělé obsazení. Škoda.(30.12.2016)

Průměrná bakalářská povídka s očekávaným vyzněním, skvělým obsazením, ale nijak extra výsledkem. Kopecký i Janžurová nemají na malém prostoru šanci cokoli zahrát, nevyloudí sebemenší úsměv na divákově tváři a ničím nezaperlí (až na tu hlášku s kravatou). Horší průměr.(28.12.2015)

Bakalářský příběh o dvou studentech střední školy, kteří jsou velkými kamarády a vymýšleli spolu různé praštěné nápady. Většinou na to doplatí jejich učitelé. Když však jednou profesora matematiky podvedou tak, že pomocí diktafonu ten slabší z nich vypočítá složitý úkol, přeteče i profesorova trpělivost a naopak zase on nachystá pro dva výtečníky past. Pohodový a mírně vtipný krátký příběh.(28.1.2013)

• Host (S09E36) (epizoda) (1980)

Povídka vlastně o ničem. Sovák potká v hospodě mladíka, nechá ho doma přespat a řeší přes něj problémy se svou manželkou. Velice slabý námět, stejně jako i zpracování.(21.7.2020)

Lenka Kořínková si omotá svého tatínka Petra Nárožného kolem prstu kvůli své touze studovat na herecké škole a také kvůli tomu, aby všem dokázala, že z ní bude dobrá herečka. Průměrná bakalářská povídka založená na duu Nárožný - Kořínková.(24.4.2016)

• Ohlašovna požáru (S10E30) (epizoda) (1981)

Bakalářská povídka o nesmělém vojákovi, který se chce seznámit s jednou dívkou, ale osud tomu chtěl, že nakonec díky svému kamarádovi se seznámil s jinou, ale o to milejší ženou, kterou si později opravdu vzal. Ničím významná povídka.(25.3.2013)

Bakalářská povídka o dvou pacientkách - jedna je protivná baba a druhá moc hodná mladá holka. Jedna je po operaci kyčle, druhá je chromá na nohy a čekají ji minimálně dvě operace. Jedna má chuť akorát nadávat a bojí se, druhá má chuť do života a rozdává úsměvy všude kolem sebe. A tento den a noc se samozřejmě vzájemně ovlivní. Příjemná, ale možná i malinko delší povídka než by bylo záhodno.(30.12.2016)

Nečekaně kvalitní obsazení v bakalářském příběhu o chlapíkovi, který svůj volný čas tráví s chlapi z nohejbalu. Jednoho dne však manželce přeteče pohár trpělivosti a začnou se dít divy. Díky příjemnému obsazení příběh, příběhově podprůměr.(29.5.2017)

Štědrovečerní jednohubka - a jak výživná! Parádní povídka ne zpracováním, to je zcela tradiční televizního formátu, ale svým námětem. Tatínek Kostka má doma pět holčiček a těhotnou manželku, kterou samozřejmě přepadnou porodní bolesti na štědrý den. Do toho se zamotá velký bílý králík, soused vdovec a sekáček na maso. Moc milé a příjemné. PS: v jedné z dětských rolí malá Tereza Kostková(20.12.2016)

Výborná trochu delší bakalářská povídka (25 minut) o mladém muži, který se celou svou bytostí věnuje chemickým pokusům. Když si na nátlak otce najde mezi svými spolupracovnicemi přítelkyni, nedokáže ji ničím pořádným upoutat. Jenže jeho otec ano a mladá dívka podléhá kouzlu šaramantního staršího vdovce. Velice hezky natočená povídka se skvělým Navrátilem. Hudba: Jiří Bulis(21.1.2015)

• Viktorka (S11E07) (epizoda) (1982)

Bakalářská povídka naprosto o ničem. Starší pár si pořídí televizor, nazve jej Viktorka a tato potvora se pořád kazí. Manželka tak zve pořád dokola opraváře, což se v závěru příběhu promítne do setkání s babičkou, která jim na televizi poskytla část peněz. Tohle je opravdu o ničem, naprosto zbytečných 15 minut televizní produkce. Jediné, co stojí za zmínku, je herecké obsazení.(29.1.2017)

• Carmen (S11E12) (epizoda) (1982)

Jedna z těch hodně slabých a nic neříkajících bakalářských povídek. Spousta času je promrháno tančením na karnevalu, pointa je dlouho dopředu známa a hlavně reakce manželky na manželovu snahu o koketování s jinou ženou a lhaní o tom, že na karnevalu manželku nemá, je spíše smutná než vtipná. Hodně velký podprůměr.(23.1.2017)

Malá televizní komedie z cyklu Bakaláři vypráví o neohrožené mladé ženě, která trénuje judo a tak se nebojí stopovat. Jednoho dne stopne poněkud slizce vypadajícího Ondřeje Havelku (s knírkem!). Havelkovu auto dojde benzín a při poněkud neobvyklém počínání jeho majitele dojde žena k závěru, že ji chce znásilnit (řidič jede zkratkou, navíc lesem, naráz dojde benzín, řidič nechce ženu jen tak pustit – no kdo by se nebál i dnes!) a pořádně s ním v duchu juda zatočí. Jenže řidič neměl nic takového v úmyslu, zranění jsou četná, a tak případ končí u soudu. Ale ten pravý konec je přeci jen hodně jiný. Velmi dobře zahraná a příjemná krátká komedie. Hudba: neuvedeno(27.9.2010)

Bakalářská povídka, která sice ví, kam míří, ale přijde k závěrečné pointě hodně kostrbatě. Myslíková nechce z venkovské chalupy zpět do města, naopak její manžel Vochoč určitě ano. Žena využije rodinného přítele Čápa ke lsti, jak Vochoče přimět k žárlivosti a zůstat tak na venkově. Jenže ne každá lest se podaří. Místy vtipné, místy zbytečně dlouhé, prostě průměrně zábavné.(11.8.2017)

Krátký bakalářský příběh o nahluchlé babce, která si pozve lakýrníky do bytu na práci. Jenže lakýrník Donutil si rád přihne a když najde v bytě slivovici, je o zábavu postaráno. Hudba: Jiří Bulis(18.4.2013)

Moc hezká bakalářská povídka o vánocích ve dvou rodinách a jejich vánočních dárcích. Bohdalka s Řehákem báječní.(7.1.2014)

Zábavná bakalářská povídka o jednom předvánočním předtermínu, o profesoru doktorovi, těhotné studentce a jejím popudlivém manželovi. Jedna z těch bakalářských povídek, které opravdu stojí za to vidět.(22.12.2014)

Tomu říkám vánoce! Chystáte si pro děti překvapení pod stromeček a oni ho na půdě najdou a ještě mají k tomu spoustu keců. Jak povědomé spoustě rodičům! Ačkoli malý rozsah, velké poselství - mějte své děti rádi i přes jejich vrtochy. Jako bonus je ještě ukázáno myšlení matek a otců.(25.12.2015)

• Výhra (S13E01) (epizoda) (1984)

Aneb Jak jsem se stal drobným chovatelem. Manželský pár vyhraje na plese králíka na chov a ... co s ním, když oba jsou z města a bydlí v bytě? Nejdříve je potřeba zjistit, co vlastně králík žere a pak jak jej zabít. Jenže jak už to tak bývá, poprava se někdy nemusí povést. Průměrná bakalářská povídka bez humoru.(22.7.2016)

• Maratón (S14E30) (epizoda) (1985)

Ačkoliv jde o bakalářský příběh, vůbec vtipné to není. Spíše lehčí dramatizace vztahu osleplého člověka se svým kamarádem Otou, který se snaží jeho tradiční ztrátu chuti do života překonat pomocí sportu, který měli oba vždy rádi - běhání. A dají si nemalý cíl - vyhrát maratón. Nic vtipného nás nečeká, spíše docela nudných 25 minut.(30.11.2010)

• Rytíř (S15E06) (epizoda) (1986)

Bakalářská povídka v globále ne příliš zajímavá, i když tématem určitě dobrá. Herci své role vůbec neprožívají, je to celé unylé jak filmařským stylem, tak hereckým projevem. Ani dětští herci absolutně nezaujmou. Výrazně podprůměrná povídka.(15.8.2017)

Jak to dopadá, když rodině začne organizovat život svým osobitým způsobem čiperná babička. Tohle zažít bych opravdu nechtěl. Na druhou stranu - opravdu nesnesitelná babka si svůj osud také docela užila. Pěkná, i když ničím výjimečná bakalářská povídka.(10.11.2012)

• Romance do růžova (S16E18) (epizoda) (1987)

Nevtipná a navíc neskutečně vlekoucí se krátká povídka z cyklu Bakaláři, která vypráví o rande na slepo dvou dospělých lidí a jejich výletu na chatu. Nějaké povídačky o ničem pak končí společnou snídaní hub, přičemž ani jeden z nich neví, zda nejí jedovaté houby. Kromě toho, že Jana Janěková ukáže půl ňadra, není na této povídce naprosto nic zajímavé. Hudba: neuvedeno(1.4.2010)