sniper18

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má vydarený príbeh o programátorovi, ktorý si užíva svoj bezstarostný život plný krátkodobých vzťahov, až narazí na veľmi príjemnú mladú ženu, ktorá ho očarí. Preto sa začne snažiť získať si jej pozornosť a onedlho sa do nej zamiluje, pričom aj on si časom získa jej srdce, lenže nanešťastie ona trpí vážnou, nevyliečiteľnou chorobou a tak ich vzťah musí prekonať mnohé prekážky. Spracovanie sa mi páči, ako pri viacerých podobných filmoch som mal aj tentoraz trochu problém s úvodom kvôli hlavnému hrdinovi, lebo playboya v tomto žánri moc nemusím, ale našťastie opäť sa to čoskoro vytratí, keďže svoje správanie radikálne zmení a tak po ten štvrťhodine si ma to už získalo. Spočiatku sa to nesie skôr v takom humornom duchu, pričom tá snaha o získanie jej pozornosti dokáže zabaviť a časom to už ideálne zvážnie. Hlavné duo spolu funguje skvelo, príjemným osviežením je aj vedľajší pár zložený z ich priateľov, pričom kľudne mohli dostať aj viac priestoru, no to je to najmenej. Hlavne, že sa to nesie vo veľmi príjemnej atmosfére, nechýba mnoho tradičných prvkov, ktoré ma v tomto žánri vždy potešia a v poslednej tretine dokonca príde aj jeden celkom nečakaný zvrat, no ten aj tak nemá na úroveň filmu žiadny väčší význam, takže si to stále drží podobný štýl a všetko to ukončí vydarená záverečná fáza. Takže nadmieru spokojný som aj s jednotlivými žánrami, romantika je výborná, tá štipka humoru dokáže pobaviť a dráma síce mohla byť ešte trochu silnejšia, ale tiež si ma získala. Herecké obsadenie je výborné, veľmi príjemná Choi Ji-Woo, ktorá si ma získala prakticky okamžite, o moc nezaostáva ani Jo Han-Sun, ktorý je tiež väčšinu času ten správny sympaťák, ich spomínaná príjemná dvojica priateľov a okrem nich už nikto nemá viac priestoru. Réžia a technická stránka sú výborné, príjemný vizuál aj atmosféra, celkom fungujú aj emócie, tu si nemám na čo sťažovať. Keby bol Now and forever jeden z mojich prvých juhokórejských romantických filmov, tak by som bol nadšený, čo sa mi v tomto prípade už nestalo, ale aj tak som veľmi spokojný, vo svojej kategórii patrí rozhodne medzi to lepšie, páčilo sa mi to. 78% ()

Lacike

Sice davam len tri hviezdicky, ale tentokrat su to dost spokojne tri hviezdicky. Viac si film nezasluzi, lebo nejde prilis do hlbky a nedokaze tak dobre zuzitkovat namet ako milion dalsich Korejskych melodram. Najviac to zamrzi v dokonale nevyuzitej zaverecnej pointe, ktora by v rukach schopnejsich tvorcov u divakov vyvolala potoky slz, ale v tomto absurdnom podani u mna vyvolala iba zachvat smiechu. Ale na druhej strane je to presne ten typ roztomilej melodramy aky mam velmi rad, bez stipky trapnosti aka sa casto vyskytuje v novsich Korejskych melodramach. 6/10. ()

May

Ano, Yeonriji bezpochyby citove vydira az hanba, je pruhledny skrz naskrz od sameho zacatku a jediny zvrat, lec pomerne prekvapivy, z ni dela jeste daleko vesti klise. I presto a pres dej, ktery si navzajem pravidelne vykrada kazdy prvni korejsky romanticky film, byl Love Tree daleko svezejsi nez velka vetsina ostatnich posledni doby. Mozna by, jak rekl Adrian, nekdy jindy.. a na jinem miste hodnoceni nebylo tak vysoke, ale tady a ted je Yeonriji jeste stale milym filmem, ktery srdce nezasahne, ale prijemny pocit urcite navodi. 5/10 Nervy drasajici je jen sekundarni dvojice, ktera film potapi o patro niz nez by uplne klidne mohl byt. ()

gibbon

***Pidispoiler***: Jojo, korejské diváky už nejspíš smrtelná nemoc melodramatických hlavních hrdinek nechává příliš chladné, takže je potřeba, aby šly zlé viry/bakterie/nádory po krku i jejich mužským protějškům... ;) Alespoň že první, komediální polovina, ač taky nakažena - chorobnou neoriginalitou, funguje dobře. ()