poster

Asterix a Olympijské hry

 • Francie

  Astérix aux jeux olympiques

 • Německo

  Asterix bei den Olympischen Spielen

 • Španělsko

  Asterix en los juegos olímpicos

 • Itálie

  Asterix alle olimpiadi

 • Slovensko

  Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Externí recenze k filmu (9)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Ústřední poučení, které tímto plyne z hraného Asterixe zní: Nekažte to, co bylo dříve v animované podobě únosné a někdy dokonce i dobré. Až někoho napadne udělat Toma a Jerryho s digitálně fotorealisticky animovanými zvířaty, případně namaskovanými televizními kašpary, zabte ho předem." (více)

 • Filmografie.cz (Tomáš Řezníček)

  "Pochvalu si tak zaslouží jedině, na evropské poměry bombastická, výprava v čele s úchvatnou vizuální stránkou, která od Mise Kleopatra povýšila a dostala mnohem více prostoru. Historická věrohodnost je přirozeně nulová, ale vzhledem k faktu, že to beru spíš jako parodii na všechny možné filmy…" (více)

 • Filmpub.cz (Michal Liška) **

  "Asterix a Olympijské hry je dalším důkazem toho, že ve Francii není nouze o peníze, ale o schopné vypravěče. Zatímco domácí scéna se pere s tím, že krom talentů se nedostává i finanční injekce, ve Francii schod peněžní mizérie překročili a stali se velkohubými kýčaři. O to víc si člověk musí vážit…"

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ***

  "Škoda ultrastupidního závěru, v němž se autorská neschopnost projevila vskutku naplno a suplovat ji má defilé slavných či krásných Francouzů zmíněných v perexu. Bez něj mohl být nový Asterix a Olympijské hry aspoň lepším průměrem, takhle je průměrem spíše horším." (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) **

  "Dej je ešte epizódnejší a rozdrobenejší ako v dvojke. Pôvodný nápad o Asterixovi a Obelixovi, ktorí objavili rímske tréningové centrum, kde sa atlét Gluteus Maximus (ha, to má byť prvý vtip, ak ste nepostrehli) pripravuje na Olympiádu. Ľstiví Galovia ho však vďaka kúzelnému nápoju dokážu poraziť v…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) **

  "Asterix a Olympijské hry není filmy plný onoho příjemně naivního dobrodružství, jakým byla jednička. Není ani chytrou parodickou hříčkou jako dvojka, která si v redakčních análech už dlouho zadělává na statut kultu. Je to trestuhodně přímý tah na branku zamíchaný do směsice hezkých obrázků, které…" (více)

 • Premiere.cz (Gabriela Kudelová) *

  "Celý film působí jako hloupá estráda, kde se neustále vrší hlášky, gagy a parodické útržky filmů, z nichž ovšem funguje naprosté minimum. Navíc tenhle slovní průjem trvá neúnosné dvě hodiny, takže budete mít pocit, že sledujete ‚nekonečný příběh‘, který měl skončit už před hodinou. Nebo snad ani…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Po povedené dvojce Asterix a mise Kleopatra funguje Asterix a Olympijské hry jako studená sprcha. Americký trend, že se kdejaká hvězda společenského života blýskne před kamerou, se bohužel pomalu dostává i do Evropy. Mnohé by se dalo odpustit, ale degradace komiky původního příběhu je skoro zločin.…" (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Dobrodružná (pseudo)historická komedie spoléhá především na situační humor, byť někdy obhroublý. Pozornost přitáhne zvláště smolné závodění v rozličných disciplinách, avšak přitažlivé jsou i některé slovní gagy (někdy až únavné zdravení „Ave já!“ nebo „Ave otče!“ namísto „Ave Caesar!“). Záporné…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace