poster

Den vítězství

 • český

  Domorodci

 • francouzský

  Indigènes

 • arabský

  Indigènes

 • slovenský

  Deň víťazstva

 • anglický

  Days of Glory

 • slovenský

  Deň víťazstva

  (festivalový název)

Válečný / Historický / Drama / Akční

Alžírsko / Francie / Maroko / Belgie, 2006, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  ***

  Úprimne povedané čakal som od toho viac, bolo to možno názvom, obsadením, produkciou toľkých krajín, ale výsledok je len obyčajná akoby televízna vojnová dráma s nie príliš šťastným koncom. No tie časy boli najmä pre vojakov z krajín, ktoré bojovali pod inými vlajkami ťažké. Depresívny film, ale dobrý, dobrý, ale doslovne je to priemer.(15.6.2012)

 • Big Bear
  ****

  To, že bojujete za svou vlast ještě neznamená, že vlast to ocení. Ba co hůř, v případě jakýchkoliv menšin je skoro pravidlem, že se tak nestane. Solidně zpracovaný válečný film - takoví Buffalo Soldiers po Alžírsku. Stejně jako ve snímku o černošské jednotce kdesi v Itálii se zde seznámíme s jednotkou tvořenou muslimskými Alžírskými občany Francie. Stejně jako jednotka buvolů i oni jsou diskriminováni a snaží se dokázat velitelům svůj význam pro vlast. Měl bych jen pár výtek k užité vojenské technice ve filmu. S tím si filmaři mohli dát více práce. Prakticky kromě jednoho jeepu veškerá vozidla: jeepy, náklaďáky, transportní lodi atd...válku nezažily a jednalo se o mnohem pozdější typy. Někomu to nevadí, já si myslím, že ve válečném snímku by se toto dít nemělo. Taky mne zaujalo, že jeden z čety horských střelců, byl vybavem Thomsonem ač ten byl coby moderní samopal nedostatkovým a často velmi žádaným zbožím i v US jednotkách.... Každopádně, snímek byl zajímavý a obohatil mi obzor. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale poslední akce ve vesničce si vysloužila i tu čtvrtou.(17.6.2011)

 • Crocuta
  ***

  Snímek zpracovává poměrně neotřelou tématiku, ale bojové akce je tu nemnoho a to je u dvouhodinového válečného filmu dost velká vada na kráse. Když vezmu v úvahu samotný závěr vykradený z "Vojína Ryana", rozhodoval jsem se mezi 2 a 3, za tu předchozí přestřelku nakonec přece jen zaokrouhleno nahoru.(12.8.2008)

 • Morholt
  ****

  Tak trošku francouzská variace na Ryana s národnostním podtextem navíc. Válečných filmů o čených amerických vojácích za II. světové války tu už pár bylo a takřka bez výjimky se jednalo o černobílé vydírání a obviňování všech bílých. Indigénes také poukazují na odlišný přístup francouzského velení k bílým a africkým vojákům, ale není to tak přepálené, jak by se dalo čekat, takže není problém těm křivdám uvěřit. Technická stránka je téměř bezchybná a totéž se dá říci o hereckém představení všech zúčastněných. Byl jsem trošku skeptický k Jamelovi Debouzemu, kterého jsem si, vzhledem k jeho handicapu, nedokázal v roli vojáka představit, ale on si poradil opět výborně a jeho tělesný nedostatek jsem takřka nevnímal. Závěr mě pak zvedl ze židle. Francouzi by se za svůj postoj měli stydět. 80%(24.10.2014)

 • curunir
  ***

  Ďalší z rady ničím výnimočných vojnových filmov, tentokrát viacej zameraný na afrických spojencov, ktorí pomáhali oslobodzovať Európu. Nakrútenie filmu o vojnovej jednotke Alžírcov oslobodzujúcich Francúzsko nepovažovujem za nijak zlé, horšie je to už so samotným podaním, nevýraznej a nedotiahnutej réžii, rovnako tak aj chabým hereckým výkonom. Pritom sa dá povedať, že začiatok filmu je vcelku vydarený; naverbovanie vojakov a vzápätí pomerne silná scéna dobývania strategického kopca ovládaného Nemcami, ktorá sa takmer vyrovná naturalistickému vylodeniu v Normandii s tu toľkokrát spomínaného ,,Zachráňte vojaka Ryana". Potom však nasleduje celý rad nudných a podľa mňa zbytočne zdĺhavých pasáží, viac-menej založených iba na uznaní zásluh pre afrických spojencov. Záver sa potom taktiež nesie v duchu Ryana, rovnako tak aj príchod na cintorín padlých po šesťdesiatich rokoch. Nomináciu na Oscara akosi nechápem (vari sa nenašli lepšie filmy?), rovnako tak aj 9 nominácii na Cézara. Ak by bol o 30 minút kratší, mohol byť aj viacej znesiteľnejším.(16.2.2008)

 • - Film byl natočen dle skutečných válečných událostí 2. světové války z let 1944 až 1945 a autentických vzpomínek severoafrických domorodých vojáků. (Lynette)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace