poster

Černobyl - nultá hodina (S01E01) (epizoda)

 • Česko

  Černobylská katastrofa

 • Velká Británie

  Disaster at Chernobyl

 • Slovensko

  Katastrofa v Černobyle

Dokumentární

Velká Británie / Kanada, 2004, 47 min

Režie:

Renny Bartlett

Kamera:

Stefan Ivanov
(další profese)
 • Evander
  ****

  Zajímavý, byť jistě ne zcela dokonalý dokument o nejhorší katastrofě v dějinách, které pamatuji. Dle mého soudu by dokumentu výrazně prospěla delší stopáž, která by vytvořila prostor pro proniknutí houběji k "jádru pudla". Zároveň by mu však prospělo i více faktů, více techničnosti a méně hraného dramatu. 78%(16.8.2019)

 • Malarkey
  *****

  Věda není všechno. To Vám dokáže tento dokument o nejhorší jaderné katastrofě jakou kdy Svět postihla. Surově natočený dokument o události, která zamíchala dějinami a nejen jimi. Sledujete jak se pár minut před explozí baví dva inženýři o tom že svého Moskviče prodal, aby si koupil fungl nového Žigulika a najednou skok a v zemi je díra, kterou zaznamenává řada vojáků, letců, ale i obyčejných lidí, přitom netuší co je do budoucna čeká. Nic víc nelze dodat než, to že mi tento dokument absolutně vyrazil dech, což se opravdu často nestává.(10.4.2007)

 • MM_Ramone
  ****

  Snímok "Zero Hour: Disaster at Chernobyl" je dokumentárna rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli ku výbuchu štvrtého reaktora v atómovej elektrárni Černobyl pri ukrajinskom meste Pripjať, ktoré bolo súčasťou vtedajšieho Sovietskeho Zväzu. Stalo sa to v noci dvadsiateho šiesteho apríla roku 1986 o 01:23 hod. Tvorcom filmu "Černobyl - nultá hodina" sa podarilo prehľadne, podrobne a zrozumiteľne rozanalyzovať poslednú hodinu predchádzajúcu tejto jadrovej katastrofe. ****(21.5.2018)

 • Karlos80
  ****

  Jeden z dalších skvělých dokumentů podobně jako třeba před týdnem Hirošima, opět s katastrofálními dopady a následky které mnozí z nás ostatně pociťují dodnes. Neuvěřitelně silné na emociální pocity člověka s výpovědí jednoho s přeživších Anatolije Juščenka. Hodina po hodině, minuta po minutě, vteřina po vteřině tedy přibližná a stručná rekonstrukce oněch kritických minut zbývajících do výbuchu tohoto jaderného monstra..Mimořádně depresivní podívaná která bere za dech, stejně tak dobře jako nějaký solidní horor. Zajímavý komentář : Pshimi. недопустимый риск впридачу жизнеопасно.(10.4.2007)

 • Jeesterka
  *****

  Dokument líčí příčiny a následky havárie černobylského jaderného reaktoru. Ukazuje, že příčinou nebyla až tak fyzika, jako spíše tehdejší politický režim v Rusku. Navíc se nejedná o pouhý popis faktů a výčet dat. Zvuk tikajícíh hodin dodává napětí a líčení osudů obyčejných lidí, kteří na události nenesli žádnou vinu, je zase velice emocionální a vyvolává soucit. Lépe natočený dokument jsem doposud neviděla.(24.2.2014)