poster

Masakr na střední škole Columbine (S01E03) (epizoda)

 • Česko

  Masakr na Columbine High School

 • Velká Británie

  Massacre at Columbine High

 • Slovensko

  Masaker na strednej škole Columbine

Dokumentární

Kanada / Velká Británie, 2004, 50 min

Režie:

David Hickman

Scénář:

David Hickman

Hrají:

David Morrissey (vyp.), James Gilbert

Producenti:

David Hickman

Střih:

Julian Rodd

Scénografie:

Brian Rice
(další profese)
 • Amarcord_1
  **

  40% - Rekonstrukce nechvalně známé události s několika svědectvími vybraných účastníků. Je to asi otázka vkusu, ale mně příliš nesedí míchání dokumentu a hraného filmu tohoto typu, kdy jedno druhé nedoplňuje, ale pouze opakuje. Tato podívaná na mě působila prvoplánově, chybí mi v ní více úhlů pohledu na věc - a nejen optického pohledu, u kterého autoři bohužel zůstali. Film nemá jasnou myšlenku, nebo cíl -stejně, jako ji nemělo ono krveprolití. Proto se v mých očích jedná o rekonstrukci, a nikoli o filmový počin, který by mě zaujal. Opatrná, nic neříkající rekonstrukce, jež lehce obviní pasivitu policie, z jejíž strany zde nezazní jediný hlas. Dvě hvězdičky za decentnost a optickou působivost.(31.10.2008)

 • Pítrs85
  ****

  Pokud vás tento dokument (rekonstrukce) zaujal, doporučuji Bowling for Columbine, ať už si o Michaelu Mooreovi myslíte cokoliv. K těm dvěma zmrdům netřeba cokoliv dodávat. "We are the nobodies, we wanna be somebodies, when we're dead, they'll know just who we are..."(30.11.2015)

 • LV.Helter
  ****

  Stop. Veľmi silné, skľučujúce. To, čo by ste nikdy nechceli zažiť, ale kvôli tomu dokumentu ste tam s nimi a každý výstrel vás bolí, každá sekunda, keď sa to stopne a vidite meno a jeho fotku človeka, ktorý zomrel. 50 minút a každá minuta trvá ako večnosť. Možno to nakoniec nie je chýba tých dvoch, ale systému a Americkej "demokracie". Neskutočný dokument, skvelá rekonštrukcia. Moore sa tejto teme veľmi nevenoval, zatial čo Morissey a Gilbert s tým pracujú veľmi opatrne a vedia skvelé vyžmykať emocie. Nie len formálne, ale obsahovo fakt silné...(12.1.2014)

 • Gilmour93
  ****

  Wrath. Natural Selection. Nápisy na trikách střelců byly velmi výstižné. Hněv je možná vzhledem k šikaně a pocitu vyděděnosti pochopitelný, ale zcela nekoncepční a tím pádem ještě více zbytečný čin vedoucí k jeho ukojení jen poukázal na fakt, že jediný Přirozený výběr byly poslední dva výstřely Erica Harrise a Dylana Klebolda.. Formát hrané rekonstrukce doplněný rozhovory, videonahrávkami a fotografiemi obětí působil velmi autenticky, nicméně v rámci objektivity mi scházelo vyjádření ze strany pasivně vylíčených policejních složek i o něco více důslednější pohled za oponu vražedného běsnění, v kterém očividně jeli naprosto všichni. Od autorů hry Doom přes psychiatry až po Tarantina..(4.7.2014)

 • Cappuccino
  ****

  Prečo zabíjali? Čo ich k tak brutálnemu činu viedlo? Výsmech v škole.. alebo? Sám dokument potvrdzuje, že (vrah č.1) Dylan vačšine žiakov pripadal ako normálny chalan. Tak prečo sa pripojil k (vrah č.2) Erikovi a rad do radu vraždil bezbranné obete? To z nášho pohľadu nemožno súdiť. Jedine žiaci ročníku 1999 na strednej škole Columbime majú k danej téme čo povedať. Výpovede očitých svedkov, Ericov denník a autentické zábery zo školských kamier. Navyše treba pochváliť dôveryhodnú rekonštrukciu celého činu. Filmové spracovanie: (nejedná sa priamo o spracovanie Massacre at Colubime, ale záležitosť je totožná) http://www.csfd.cz/film/232359-zkazena-mladez/.(11.10.2010)

 • - Masakr na Columbine High School je v dějinách čtvrtým největším masakrem na americké škole. (Delock)

 • - Dylen Kleebold se narodil 11. září 1981, tedy přesně 20 let předtím, než se udál teroristický útok na Světové obchodní centrum. (Dinsberg)

 • - Proč si Dylen Kleebold a Eric Harris vybrali právě 20. duben 1999 není dodnes jasné. Spekulovalo se o spojitosti s datem narození Hitlera, avšak tyto domněnky se ukázaly jako mylné. (Dinsberg)