Série(3) / Epizody(16)

Hodina pravdy ukazuje posledních 60 minut nejdramatičtějších momentů v historii. (oficiální text distributora)

mira007

Osmnáct dílů, osmnáct různorodých událostí - osvobození rukojmí, školní masakr, zastřelení kokainového krále, vyvraždění královské rodiny, potopení lodě atd. Pokud člověk ty události nezná tak je to poučné, nicméně já viděl několik samostatných dokumentů k jednotlivým událostem a pokud je srovnám s díly tohoto seriálu, tak mi tento seriál vyjde mírně hůř, zkrátka průměrné zpracování tématu, které už někdo natočil lépe. ()

otík

Hodnotím díl POTOPENÍ ESTONIE (The Sinking of the Estonia) - velmi podařený dokument, který nás seznamuje s několika přeživšími obrovské tragédie, když se v roce 1994 potopil trajekt vezoucí 989 cestujících. Zachránilo se jen 137 lidí. Je tu krásně ukázané, jak málo stačilo k takovému neštěstí a také jaké technické nedostatky toho mohly být příčinou. Loď je pohřbena na dně Baltského moře a z piety k utonulým i kvůli technické náročnosti nebyl vrak vyzvednut. Hudba: Robert M. Lepage, režie: Clive Maltby ()

wafc

Informačně je to sice bezchybné, ale ty hrané záběry jsou tak strašně umělé, že to kazí celkový dojem. Nepálský královský masakr vypadá jak šeherezádí soft-porno! Skutečně neprominutlné pochybení, které jsem ochoten přehlídnout, jen když mi bude nabídnuta role největšího bojovníka za lidská práva Anderse Breivika. ()

sehe

O posledných minútach pred exploziou jadrovej elektrárne v Cernobyle sa pozeralo i dnes pomerne ťažko,lebo táto katastrofa sa nás dotykala, i ked nám bolo dlho zatajovane,že sa vôbec stala a následne jej dôsledky na ľudí i v našich končinách,kam sa radiacny prach vetrom presuval sa bagatelizoval.Dobrá rekonštrukcia. ()

HaBe

Moje hodnocení se váže k rekonstrukci masakru na Columbine High School. Neuvěřitelně dobře natočený dokument včetně rekonstrukce, rozhovorů s přáteli vrahů, se svědky, plné záběru z opravdového masakru. Běhal mi mráz po zádech. Nelze uznat nic jiného, než že to byla opravdu kvalitní podívaná a tleskám tvůrcům. ()

• První obětí v knihovně byl Kale Velasquez, který byl postižený a nedokázal se dostatečně schovat pod stůl. (SidVicious)
  • Eric Harris si vedl deník, ve kterém si představoval, že unese letadlo a havaruje s ním v New York City. (Delock)
  • Proč si Dylen Kleebold a Eric Harris vybrali právě 20. duben 1999 není dodnes jasné. Spekulovalo se o spojitosti s datem narození Hitlera, avšak tyto domněnky se ukázaly jako mylné. (Dinsberg)