poster

Radovanovy radovánky (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1989, 1 h 57 min (Minutáž: 9 min)

Režie:

Zdena Bártová

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Kamera:

Jiří Větroň

Hudba:

Jiří Kolafa

Hrají:

Luděk Sobota

Střih:

Marie Zemanová

Zvuk:

Ivo Špalj
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (26)

 • elgreco
  *****

  Doteď jsem netušil, že je Radovan jednou z nejkontroverznějších postav v dějinách večerníčků. Kdo by to byl řekl. Navíc horší průměrné hodnocení než buzna Autíčko s červeným srdcem? Kam ten svět spěje. Mně, stejně jako kolegovi Mykhaluu Radovanův přístup pomáhá přežít. A za záchranu už dvou životů, si Radovan (i se zlým výrostkem Hugem a Luďkem Sobotou) zaslouží medaili od pana presidenta a pět bodů ode mě! Jé, kopřivy, vy krásně pálíte.(14.4.2010)

 • berg.12
  *

  Suverénně jeden z nejhorších, ne-li nejhorší večerníček, co pamatuju. Připomínám ovšem, že večerníčky hodnotím zásadně podle dětských vzpomínek. K mnou už několikrát vzpomínané neoblíbené animaci přibyl absolutně nulový, zoufalý děj bez nějaké zápletky a s neskutečně trapnými hláškami a dialogy, přičemž korunou všeho byl totálně nevečerníčkový Luděk Sobota. Neznám moc pozitivněji naladěných děl, ale má dětská fantazie u tohohle neskutečně trpěla.(5.11.2006)

 • kulyk
  ***

  Obludně optimistický imbecil, jehož nejlepším a jediným kamarádem je nahnilá hlávka zelí (neboť i kedlubny nad ním ohrnuly hlízy), prostě nemůže zklamat. Samozřejmě, jako při veškerém tom konání lidském, nesmí se zanedbati příprava. Northern Lights, Blueberry či White Widow, společně s chlaďákem napěchovaným až po víko pacholíčky a snickerskami, vidím jako dostatečné uchystání. A až na Sobotu přijdou při dabingu ,,ty jeho chvilky", vyhýkáte smíchy finskou hymnu.(10.12.2013)

 • Davies182
  ****

  Z dnešního pohledu působí animace poněkud hororově (v dobrém slova smyslu), ale již si moc nerozpomenu, jestli jsem se jako dítě klepal strachy...(24.7.2009)

 • Paldini
  *****

  Naprosto úchylně optimistický večerníček plný nezdravě veselých hlášek a s kultovním záporákem, zlým výrostkem Hugem, který si našel k mému srdci cestu stejně jako magor Radovan. "Dneska ty kopřivy krásně pálí", radoval se Radovan. Pro mě osobně je tenhle večerníček kult, a to jsem ho poprvé viděl až v posledním ročníku gymnázia, když mě spolužák upozornil na to, že tento skvost běží v televizi a je to neskutečná prča.(26.6.2006)

 • Fingon
  ****

  "A zase namazaným dolů! To budou mít králíci radost!"(5.6.2006)

 • duklak2
  **

  Tento večerníček nepovažuji za klasiku. Hodnotím to sice v dospělosti, ale upozorňuji, že komentář píšu z pohledu dítěte. Myslím si, že byl velmi málo reprízován. Vzpomínám si, že příběhy postrádaly určitou "dětinskost", která by děti více upoutala. Z mého pohledu je vaše hodnocení ovlivněno tím, že to berete jako večerníček a těm nedáváte méně než tři hvězdy. Opravte mě, jestli se mýlím.(29.5.2010)

 • Ištván87
  ****

  Sice si nejsem ani sám zcela jistý nakolik je mé hodnocení ovlivněno skvělým výkonem Luďka Soboty, ale v dětství jsem tohle taky miloval, tak co....(23.6.2010)

 • bloom
  *****

  Jediný Večerníček Zdeňka Svěráka měl původně namlouvat sám autor, ale nakonec to byl Luděk Sobota. (Svěrák pak Radovana namluvil na kazety.) Nikdy nezapomenu na postavu "zlý výrostek Hugo". Dětem Miroslava Táborského se seriál tak líbil, že se musel narodit brácha Radovan :-)(13.5.2007)

 • Korbitch
  ****

  Zlý výrostek Hugo je úplně ten největší frajer z mého dětství. Však je to taky mé přihlašovací jméno v Trackmanii :-)(8.9.2010)

 • Petroff
  *****

  Zlý výrostek Hugo je jedním z nejlepších záporáků všech dob :](6.8.2010)

 • Flaxik
  **

  Radovat se z toho, že si sedne na připínáček, nebo že ho krásně pálí kopřivy dokáže snad jenom totální fetka vyhulená a tak působí i celý večerníček. Ty dvě hvězdy jsou za zlého výrostka Huga, který byl jediným ostrovem příčetnosti v moři haluzí a "velešťastném" prostředí psychiatrické léčebny s Radovanem jako hlavním chovancem. Nenáviděl jsem už jako dítě a tak trošku jsem doufal, že Hugo Radovana jednoho dne zabije. Bohužel nestalo se...(2.12.2013)

 • Hennes
  ***

  Kdyby to namluvil někdo jiný než Luděk Sobota nebylo by to ono. To sem prostě padlo. Super volba.(12.11.2010)

 • mr.filo
  *

  Vadila mi animace... Jsou lidi co to doslova žerou a jsou lidi, kteří to mají přesně naopak.(14.2.2012)

 • PKD
  ****

  Tak,takhle by to dopadlo,pokud by tento seriál,vytvořili děti květin v 60tých letech. Na houbičkách:-) Největší star je stejně Hugo. Být to v americe,tak už má dávno svůj spin-off a hraný film!(21.6.2017)

 • Ještěřák
  *

  Zločin na dětech...(25.7.2008)

 • Martin_W
  *****

  Moje oblíbená dětská knížka a zároveň i večerníček.. A teprve Lúďa Sobota tomu dává teprve šmrnc!(21.1.2011)

 • lubospoti
  ***

  Hodně prapodivný večerníček. Přišel mi takový "neučesaný", bláznivý a potrhlý. A ve stejném duchu je i namluven Luďkem Sobotou. Animace se mi také příliš nelíbila.(11.5.2013)

 • Rypley
  ****

  jéé to je ale supéér(7.1.2007)

 • Allegro.g.
  ****

  Kateřinka, moje nejmilejší kamarádka...(10.1.2007)

 • josieaddms
  ****

  Večerníček neskutečně bláznivý. Jakmile vidíte Radovana a slyšíte jeho úplně absurdní, veselé hlášky k naprosto nepřiměřených situacím, musíte uznat že tahle magořina má co do sebe. Luděk Sobota namluvil tohohle antihrdinu a všechny ostatní postavy s takovým šarmem že se to nedá splést. Zlý Výrostek Hugo je navíc nezapomenutelná postava která dává takové hlášky, že se to pomalu ve světě českých večerníčků ani nevidí. Vím že jednotlivé díly nemají zrovna zajímavé zápletky, nebo vyloženě vtipné příběhy. Jenže v Radovanovi jde spíše o koncept než o pohádku. A navíc, děti se u toho skutečně baví.(21.1.2012)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace