poster

Jára Cimrman (TV film)

Dokumentární

Česko, 2005, 35 min

Režie:

Pavel Štingl
 • FireTight
  ****

  Teda řeknu vám, že kdyby podobný dokument viděl někdo, kdo o celé pravdě okolo Járy Cimrmana nemá ani tušení, celé by to sežral i s navijákem. Protože tenhle půlhodinový dokument působí tak neuvěřitelně realisticky a pravdivě, že by to snad na chvíli pomátlo i mě. Zajímalo by mě, kde všechny ty vynálezy a fotky vyhrabali... :D(8.7.2011)

 • Ainy
  *****

  Celkově mám všechny hry Divadla Járy Cimrmana moc ráda :-) Je to největší čech (jak víme), největší vynálezce, cestovatel, režisér, spisovatel, prostě největší génius naší historie ;-))(5.8.2011)

 • MISSha
  ****

  Největší Čech a génius v jednom. Amerika má Forresta, mi Járu Cimrmana.(18.7.2010)

 • Fingon
  *****

  Aniž bychom to tušili, Cimrman zasáhl i do filmu... kdyby tak jen Kříženecký trochu pootočil kameru... Jára Cimrman obdržel v anketě Nejvetší Čech suverénně nejvíce hlasů. Soutěžit však mohly pouze reálné (řekněme spíše historicky doložené) osobnosti, takže si veliký myslitel vysloužil pouze tento půlhodinový dokument...(9.6.2006)

 • Segrestor
  ***

  Kouzlo Járy Cimrmana nejspíš tkví v divadelních hrách, jejiž součástí jsou ony semináře. V televizních dokumentech to lehce pokulhává a stává se něčím nepříliš zábavným, takovým plytkým a prostě televizním. Na druhou stranu i to může být i tak trochu objevným, neboť nám zde bylo odhaleno několik dalších fantastických vynálezů, tohoto nedoceněného Českého génia.(8.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace