Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Hakha

Opět jak první díl napětí nulové. Od dějové linie jsem tentokrát nic neočekával a jsem za to rád, jelikož žádná není. Jinak bratři režiséři toho zeslonili mnohem více než Anderson... V prvním díle jsou aspoň zajímavé a efektní bitky mezi mými oblíbenci, ale tady jsem se něčeho podobného nedočkal. Když už nějaká bitka je, tak je nepřehledná, nezajímavá a trvá několik sekund. Bez drivu, napětí, atmosféry, výrazných hereckých aktivit a režisérská neschopnost udělat zajímavější film o těch potvorách s pořádnou akcí se asi nedočkám... tuto zbytečnost hodnotím 1 hvězdičkou...(25.1.2008)

• BadoXXII

H.R. Giger a Stan Winston vytvorili nezabudnuteľné monštrá.Sériu o Alienoch mám veľmi rád, každá jedna časť je iná a v každej sú skvelé nápady. S bodovaním je to asi nasledovne Alien : 95%, Aliens : 90%, Alien3 : 80% a Alien4 :60%...A čo Predátor? veľmi podobné... Predátor:85% a Predátor2 : 60%....Postava Aliena a aj Predátora je mi známa aj z comicsov a obe mám rád....Alien Vs. Predator : 40% bol už podstatne slabším filmom ako všetky predchádzajúce, ale ponúkol zaujímavú akciu a film ako celok sa dal dopozerať, aj keď bol veľmi debilný...Preto som bol zvedavý aj na film Aliens vs. Predator: Requiem. Jedná sa však o ešte slabší film ako prvý AvP. Film neobsahuje žiadne zaujímavé nápady, recikluje scény z predchádzajúcich sérií a to v oveľa slabšej forme ( jazda obrneným transportérom, votrelec vo vode, liečenie predátora atď...). Akcia je nezaujímavá a zle nasvietená. Vo vačšine prípadov vidieť len jedno veľké h-o-v-n-o. Zvuky sú otrasné, Votrelci vydávajú neustále jeden a ten istý zvuk kvičiaceho prasaťa a mňa z toho začala bolieť hlava. Efekty sú veľmi slabé a ani záverečná bitka nie je dobre nakrútená. Bratia na režisérskej stoličke neurobili svoju robotu dobre. Scenár je debilný a reči opäť priveľmi vážne. Ako paródia dobré , ale ako Akčný sci-fi horor píííííííííííííp, ech, radšej to už nechám tak. 1* za Aliena a Predátora, občas im vidno aspoň hlavu. 20%(24.2.2008)

• Gilmour93

Coline, Gregu, u Twentieth Century Fox teď brousíte tužky..? Má očekávání byla pramalá, přesto se už dlouho nepodařilo žádnému snímku mě takhle iritovat. Scénář děravý jak síť chudého velrybáře, naprosto dementní dialogy bortící již v zárodku pokus o vybudování nějaké atmosféry a chaotická režie dvou nadšených diletantů, kteří mylně předpokládali, že diváci disponují Riddickovou schopností nočního vidění. Jediným světýlkem naděje tak byla otvírající se pumovnice jako předzvěst blížícího se konce tohoto zprznění. Nu což, alespoň bude mít smažící se znesvětitel č.1 Anderson v pekelném kotli společnost. Bří Strauseové by si měli uvědomit, že když je někdo bláznivý fanda dejme tomu United a umí trochu kopnout do míče, tak to ještě automaticky neznamená, že se může prohánět po hřišti s portugalským importérem vlasového gelu..(10.2.2009)

• Fr

Zajímavej úvod, využít dítě? Hnus, ale budiž. Dobře působí ,,civilní“ prostředí. Les a město dávají ,,V α P“ nový prostor k realizaci a já se těšil. Bohužel z toho byla jen nenapínavá vyvražďovačka, ponořená do tmy. A také mne zajímalo, jak autoři vyřeší konec, protože přemnožení ,,V“ asi není v žádných krizových plánech. Zase nic! Scénárista se zbláznil a začal dělat idioty nejen z herců, ale i ze mne (příšery zůstaly ušetřeny). Trapácký keci (to musíte slyšet) a ,,operaci“ řídí ani nevím odkud jeden člověk. Nevylepší to ani hezký ,,P“ bičík (to musíte vidět). Takže: nikoho neodrazuji. Je tu pár zajímavých okamžiků, ale také dost stupidit. Rozběhnutý to nebylo špatně, nuda to nebyla. Bát se však vydejte raději do lesa nebo do jeskyně. Ale kdo by nechtěl vidět TY DVĚ MONSTRA znovu?(26.4.2008)

• novoten

Další lobotomie vetřelčí rasy, kterou tentokrát doprovází i dokonale špatné výkony pozemského obyvatelstva. Tvůrčí bratrská dvojice sice zaslouží respekt za to, že nic nerestartovala a poctivě začala tam, kde Anderson tak rozpačitě skončil, ale s vyjímkou efektního predaliena nepotěší vůbec ničím. Vděčná herní a komiksová série tak zůstává filmově prokletá.(20.1.2013)

• - Poprvé se zde objevuje kříženec vetřelce a Predátora - Predalien. (BloodMax)

• - Buddy Benson (Kurt Max Runte) má ve filmu zbraň Remington 700 ráže .308 Winchester. (dc125)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Wolf", "Scar", "Crash", "Huntsmaster" a hybridní "Predalien". Predátor "Scar" se již objevil v předchozím filmu Vetřelec vs. Predátor (2004). (cinemag)