Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Flipnic

Naprosto neuvěřitelné zklamání ... Film mne chvílemi úplně štval tím, jak byl zasazen do neustálé tmy. Ano přítmí a šero do horroru a podobných žánrů patří, ale co tady tvůrci předvedli, to bylo něco neskutečného!! A to jsem se naschvál na film díval v noci na velké TV a stejně jsem asi tak ze 30% vůbec nevěděl a nevím, co se tam dělo, kdo se s kým řezal atd. Tenhle nešvar srazil můj požitek z filmu téměř na bod mrazu a tam ho přikoval navíc ještě otřesný scénář, otřesné herecké výkony (nevyžaduju v těchto filmech kdovíjaké výkony, ale to co někteří herci předváděli mi připomínalo trashe z let 70. ...). Nepochopitelné řešení osobnách záležitostí jednotlivých postav v první polovině filmu, i když to na děj a výsledek nemělo vůbec žádný vliv. Zmatená akce, obstojné triky a gore ... které to ale rozhodně nezachránily. Opravdu mě je líto, jak chudák Predátor dopadl ... zvlášť když jsem den před tím sledoval původní první díl od McTiernana, abych svojí přítelkyni ukázal, jaký úžasný horror to je ... No moc se jí to nelíbilo, ještě, že jsem jí nepustil tohle ...(2.7.2008)

• Cervenak

Nehorázna sračka. Kreténsky scenár (bez preháňania - toto by som vymyslel a napísal za jednu 8-hodinovú šichtu za počítačom), impotentná réžia a katastrofálny strih. Hodina filmu sa odohráva v tme a daždi a je to tak zle nasvietený a neprehľadne zostrihaný chaos, že budete režiséra jednotky P. Andersona považovať za dôstojného nástupcu Scotta a Camerona. Kto ešte nevidel a teší sa na šťavnaté béčko: VŠETKY gore scény sú v necenzurovanom traileri a NIČ INÉ zaujímavé v tom filme nie je! Vlastne... ani tie gore scény nie sú zaujímavé, pretože sú to len mizerné digitálne efekty. Nechápem, prečo toto nešlo priamo na DVD.(3.1.2008)

DOKONALOST! Tento film je další ukázkou toho, že dnešní divák je přemlsaný a filmy, které by ještě před 10 lety byly kultem největšího kalibru, dnes přechází s opovržením. Po příšerné jedničce, na které byl vidět mizerný scénář, rozpočet, herecké výkony a hlavně způsob lovení, přišla inovativní dvojka, která splnila přání všem fanouškům Aliena a rozpoutala peklo přímo v hustě obydleném městě. Zapadlé město, spousta vražd, nové techniky Predátora, nové způsoby zabíjení, dokonalé triky, žádné servítky (mrtvé děti, zrození Aliena z těhotné ženy, infikování nemluvňat), rozsekaná armáda, kvalitní herecké výkony, dobrý příběh a sympatické postavy. Proč to má do prdele 47%? Lidi jsou magoři, tohle je prvotřídní nábuch, který trvá jen 90 min. přitom diváka udrží v pohotovosti po celou dobu, protože děj kvalitně graduje a přichází pořád s něčím novým. Mám skvělý pocit naplněnosti a nic co má podobný film mít, tam prostě nechybělo. 100% 13.07. 2010, prozatím jeden z nejlepších filmových zážitků tohoto roku!(13.7.2010)

Začátek je tak bleskový, že se divák ani nestačí pořádně rozkoukat, zhasnout světla a vzít si popkorn a už tu máme vetřelčí zárodky sápající se na obličeje nebohých lidí. Tento nejnovější díl se drží velmi striktně předchůdců co se klasických trademarků a jiných specifik týče. Od zvuků soubojů, po typické vychytávky na obou stranách. Jako bonus nám tvůrci ukazují na pár okamžiků planetu Predátorů (úchvatné) a po celý film je možné co chvíli vidět nějakou tu novou promakanou věcičku, kterou jsme do teď vidět ve filmu nemohli (zbraně predátorů). To vše v ostřejší kameře, jasněji viditelné a pořádně navoňené, neboť už nejsme v osmdesátkách, aneb technika vpřed. Děj bohužel nulový a lidé se na pár vyjímek chovají jako stáda na porážku. Nechybí klasické klišé (rozdělení grupy, hrdinské kousky), ale naštěstí tu lidé nehrají hlavní roli. Souboje monster nic moc, chybí přehled v akci a takový nějaký ten správný spád (Bay, Woo, Mann apod), avšak zaujme kladení důrazu na váhové dispozice jednotlivých oblud (prorážení zdí, ničení všeho kolem sebe). Jako detailní přehlídka legend je to velmi zábavné a technicky poměrně slušné. Jako pocta klasikám to ujde, protože spousta scén je v podstatě replika v moderním kabátku (nemocnice, kanalizace, konvoj), jako čistokrevná vyvražďovačka poměrně špatné. Proto se to chce soustředit na lovce a slizouna a hned má člověk lepší pocit.(20.7.2008)

• viperblade

Jednička se mi celkem líbila (dal jsem 4 *), ale tohle! To si snad dělaj kozy, ne? Takhle zpackat pokračování.. A přitom to mělo vcelku slušné zázemí (městečko, které obklopují lesy). Ale co z toho vzešlo!?! Nemožně sestříhané bitky (jak Alien kontra Predátor, tak vojáci kontra Alien atd.), přičemž 80 % z veškeré akce je ve tmě, takže vidíte pěkné kulové, lekačky, které absolutně nefungují a podobně. Scénář (asi nejslabší část filmu), musel psát někdo, kdo měl v sobě minimálně 5 různých drog... :-(( Jedna hvězda jen proto, že to občas nenudilo a neusnul jsem přitom. Ale tak tak.(27.11.2008)

• - Díky zbylým penězům si bratři Strausové mohli dovolit něco, o čem dříve jen snili, ukázali planetu Predátorů. (BloodMax)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Wolf", "Scar", "Crash", "Huntsmaster" a hybridní "Predalien". Predátor "Scar" se již objevil v předchozím filmu Vetřelec vs. Predátor (2004). (cinemag)

• - Neproběhlo žádné promítání pro novináře, což není běžné. (cariada)