Gosling je skvělý (nominace na Oscara rozhodně zasloužená), ale celkově se tomuto filmu o "odvrácené straně učitele" nepodařilo oslovit mě tolik jako například mnou nedávno viděnému a hodně podobnému dramatu Detachment s Adrienem Brodym.. silné 3*(9.12.2012)

Veľmi dobre viem , ako to je , kedˇ po takom kvalitnom víkende ' prichádzam ' k sebe aj 2 dni a potom už len čakám , kedy si popravím svedomie tým , že všetko poupratujem , poumývam a rýchlo do gymu , nech dostanem chuť do jedla a kedˇ si navarím , tak sa cítim komplexný a vravím si , uf , už nikdy viac . Úplne som sa v ňom videl , akurát s tým rozdielom, že ja , kedˇ som rozbitý , tak nečumím doblba za katedrou , ale so zaťatými zubami to vypotím behom 12 hodinovej šichty na linke ( ale to nikomu neprajem ) . Ale ako hovorí Dan : " One thing doesn' t make a man . " , tak ja vravím , že nie je dôležité čo robíš , ale kým si ! Mimochodom , lúbilo sa mi , ako bol nenormálne v klídku a ešte aj ten jeho kutloch bol pohodový - úplne som bol nasiaknutý atmosférou tohto filmu , akoby som bol jeho súčasťou . No jeba ! A ešte aj fajnú muzičku počúval !! Ale to asi nie je ono, že ? Holt , osamelosť vie pekne liezť na mozog zrejme . Scénka , kedy Dan kupuje matroš od Drey ma zabila ! No , srať na fet , po ňom je človek brutálne rozmasakrovaný fyzicky a hlavne pustý , duševne vyprahnutý ! P.S . Díky pani za parádny filmík ! :))(21.8.2010)

Jaké povinnosti má učitel? Činit výhradně věci morálně správné a jít žactvu příkladem? Měnit své svěřence v jiné, lepší občany? Nebo stačí, když odříká téma stanovené osnovami a půjde si před školu zakouřit? Ryan Gosling bravurně ztvárnil učitele „na hraně“. Dan uvízl na mrtvém bodě, uprostřed světa, kde ho nikdo nechápe, a neví, jak z něj pryč. Pochybná známost s vynikající studentkou, která jako jediná zná jeho tajemství, přerůstá v cosi víc. Jenže v co vlastně? Bude ho to stát místo, čest, život? Námět Half Nelsona (název, nad kterým musím neustále přemýšlet) připomíná na papíře tolik jiných nezávislých amerických dramat a přitom je sám o tolik jiný. Příběh o historii, lidských právech, zodpovědnosti i tak obyčejných věcech jako jsou láska a přátelství. Zrežírovaný víceméně standardně, končící náhle a nečekaně. Bez odpovědí. Jsou to odpovědi, touha je najít a přesvědčit se o jejich správnosti, které mě přiměly udělit Nelsonovi plný počet hvězdiček. U podobného typu snímků si každý klade malinko odlišné otázky (někdo žádné, inu, jak je libo) a každého jinou měrou potěší nalezené odpovědi. Mě potěšily měrou nemalou. 90% Zajímavé komentáře: kleopatra, Le_Chuck, Jordan, castor(5.1.2009)

Half Nelson je zase jeden z těch filmů ze školního prostředí, což je téma, které mě baví a na každý film se těším. Half Nelson je veskrze depresivním snímkem, který dokáže přesně popsat pocity drogově závislé hlavní postavy jednak díky skvělému hereckému výkonu Ryana Goslinga, ale i díky minimalistické, leč silně atmosférické hudbě. Zklamal mě akorát závěr, který vlastně ani závěrem nebyl a mnohé otázky zůstaly nezodpovězeny. Vyvstává však otázka, zda by to bylo nakonec i potřeba.(10.12.2012)

Gosling ako vždy výborný. Pre mňa jeden z naj hercov súčasnosti. Dokonca ani príbeh ako taký, s jasnou štruktúrou nasmerovaný k vzájomnej záchrane dvoch úplne odlišných ľudí s úplne odlišnými problémami, menej či viac záväznými, mi prišiel viac ako solídny. Historické vsuvky opierajúc sa o fakta doprevádzané autentickými video zábermi má naozaj milo prekvapili (taká je tá vaša Amerika). Chcem tým všetkým povedať, miestami ma samotný film bavil veľmi, miestami však absolútne nedokázal zaujať. Nevyhol sa hluchým dieram, čomu bude zrejme na príčine pomerne dlhá stopáž. "Half Nelson" mohol byť kľudne o 15 minút kratším počinom, pričom by (možno) diváka zasiahol omnoho viac. Záverečné prebratie do reality potešilo, no volím skôr silné tri, než slabšie štyri.(12.7.2016)

• - Postava učitele Dana Dunnena byla v původním scénáři starší třicátník, filmaři to nakonec změnili, aby vyhovovala Ryanu Goslingovi, kterému během natáčení bylo 25 let. (CliffLee)

• - Když jde Dan do Frankova domu, vezme si toulající kočku. Tato scéna byla Goslingova improvizace, ale jelikož Danova kočka umřela pár scén před touto, filmaři mysleli, že je to perfektní záběr, a tak se objevil v konečné verzi. (CliffLee)

• - Film byl natočen za 23 dní, což bylo o den dřív, než bylo původně naplánováno. (CliffLee)