SPOILER: Bílý volnomyšlenkářský učitel na černošské škole - učitel je smažka - děti (hlavně holky) ho mají rády, protože má charm - jeho žačka ho načapá na dívčích hajzlech když hulí crack - žačka má bráchu v lochu za dealování - žačka je v pokušení dealovat taky - učitel je slaboch, smažka, no zároveň i charakter - učitel jde za velkým místním gangsta nigga dealerem orodovat, aby žačku nebral do party - velký místní gangsta nigga dealer vypadá a mluví jako třídní premiant - žačka začne dealovat a jedním z jejích prvních kundschaftů je SAMOZŘEJMĚ učitel (který to nejspíš schválně tak narafičil), což je SAMOZŘEJMĚ klišé jako kráva, které může dojmout leda salónní jemnocitné naivky - žačku tento zážitek SAMOZŘEJMĚ hodně citově zasáhne a uvede na správnou cestu - učitel je ze školy odejit, protože je na něm čím dál víc vidět že smaží - všechno ale nakonec dopadne vlastně tak nějak dobře a pohodově - vůbec nic to ve mně nezanechá, protože je to takové nějaké nijaké, ploché a vyumělkované... Viděl jsem mnohem lepší nekomerční nízkorozpočťáky, ale kvůli výkonům R. Gosslinga (i když na můj vkus občas dost přehrává) a hlavně Shareeky E. dávám tři.(9.9.2013)

Myslím, že vše podstatné o Half Nelson zde už bylo řečeno. Tuhle pecku jsem si chtěl šetřit na horší časy.......no jaksi jsem to nevydržel :-) Ryan Gosling mě zas a opět dostal, to je týpek, který dokáže oživit i jinak průměrný film (Vzorec pro vraždu). Jeho učitel dějepisu, který ujíždí na drogách, patří po jeho roli ve Svatém boji k jeho nejlepším, proto si byste si to neměli nechat ujít. PS:Naši "skvělí" distributoři jsou hnusní parchanti !!!!!!!!!!(1.4.2007)

Prostý příběh a učiteli, který bere drogy a jedna jeho studentka na to přijde stojí za podívání minimálně kvůli fantastickému výkonu Ryana Goslinga (nemůžu si pomoct, ale všichni mi přišli lepší, než ten, kdo nakonec Oscara dostal) a jedné z nejdokonalejších scén ve filmu, jaké jsem kdy viděla (jde samozřejmě o předání zásilky).(16.4.2007)

Neda nic ine mi tu opat napisat...ako vec,ktora bola spomenuta skoro v kazdom komentary...a to ze fakt perfektny Ryan Gosling! Co sa tyka zas filmiku...tak bravurny kontrast bieleho a cierneho, zleho a dobreho, silneho a slabeho...,proste presne toho, co sa snazil ucit Dan Dunne,krasa! Urcite nadpriemerik...nazdar(20.4.2008)

• liuk

Že by byl Half Nelson pomalým filmem, který jen nudí, to ani ne. I když jsem si ho pouštěl dost unavenej, tak se mu podařilo mě docela probrat. Spíš je to film, který se toho asi snaží dost říct, ale já mu to "poselství" moc nesežral. I když je těch pár point, které se během příběhu nakupí docela fajn, ale že by se k nim film dostával nějak hezky postupně a následně je třeba využíval, to se říct nedá. Prostě se tam občas objeví něco docela chytrého, ale hned se to zahodí do kouta. Abych jen nehanil, atmosféra Half Nelsona (hlavní plus, co vás udrží v pozornosti) je fakt špinavě zatuchle zajímavá (tak trochu jako v Brick), k čemuž napomáhá pomalinká pod kůži deroucí se hudba. A po zcela rozdílných rolích, ve kterých jsem Goslinga viděl, musím po téhle říct, že je fakt slušný talent, snad si to nezazdí. Přesně ten typ díla, který se vybaví při definici "americký nezávislý dramatický film", jak s pozitivy, tak zde se spíše převazujícími negativy. 2,5*(16.2.2007)

• - Ryan Gosling pronese ve filmu větu "Už není cool být nácek, bejby." Ryan Gosling hrál dřív hlavní roli neo-nacisty ve Svatém boji. (CliffLee)

• - Postava učitele Dana Dunnena byla v původním scénáři starší třicátník, filmaři to nakonec změnili, aby vyhovovala Ryanu Goslingovi, kterému během natáčení bylo 25 let. (CliffLee)

• - Matt Kerr, který hraje zastupujícího učitele pana Lighta, ztvárnil v původním krátkometrážním snímku učitele Dana Dunnena. (CliffLee)