poster

Half Nelson

 • Velká Británie

  Half Nelson

Drama

USA, 2006, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  *****

  tomuto sa povie "citlivý film"; film príliš dobrý, aby som strpel akékoľvek zlé slovko na neho; krásna štúdia vzťahu učiteľ - žiak, outsider - okolie, looser - svoje vnútro; film o rasizme, drogách a kriminalite? to sú len zástierky, síce zastúpené, ale iba dekorácie, ktoré charakterizujú svet, v ktorom hlavná postava (úžasný gosling!!! ale zároveň dobre napísaná), prežíva svoje každodenné zápasy, vojny, prehry, pády . . . no čo vám budem rozprávať, chytilo ma to, veľmi . . .(13.1.2008)

 • italka63
  ****

  Zcela famózní Ryan Gosling v dramatu učitele, který je ve škole, složené hlavně z černých dětí, tím nejbáječnějším učitelem dějepisu a ve svém soukromí rozháraná, nešťastná smažka, což se časem musí zákonitě projevit. Ale má spřízněnou duši v žačce, která k němu chodí na trénink basketu, její brácha sedí a ona jeho kámoši pomáhá prodávat drogy.Kvůli Ryanovi jsem přežila i mírně roztřesenou kameru, kterou bytostně nesnáším. Takže, na každé dno se dá padnout, jen nevíte, kdo vám kdy pomocnou ruku podá.(11.5.2013)

 • castor
  ****

  Ryan Gosling jen potvrdil to, co už o něm dávno víme. Že v něm třímá a pomalu probleskuje ven obrovský talent. Ve své generaci vyčnívá asi jako Eiffelovka nad Paříží. Je to přesně ten typ herce, kterého je od režiséra snadné přemluvit, aby to s ním zkusil trochu jinak. Gosling (za roli nominovaný na Oscara) je ve své roli maximálně přesvědčivý a v některých momentech budete mít chuť si s tímhle chlápkem otevřít pivo a zaposlouchat se do jeho kolekce gramofonových desek. Jeho učitel dějepisu Dan Dunne je úžasná, neukotvená postava, která tepe „životem“. Se svým specificky minimalistickým humorem, upřímným pohledem a dosti zásadním drogovým problémem se denně ocitá tváří v tvář skutečnostem, které jeho černošské žáky obklopují a které jeho samotného kdysi pohltily. Příjemná ruční kamera, několik silných scén (Dan na návštěvě u rodičů, předání zásilky) a mladičká debutantka Shareeka Epps – to jsou jen další plusové body v už tak mrazivé skládačce!!(8.4.2008)

 • seale
  ****

  Krásné záběry, vkusná hudební kulisa a myšlenka filmu mě taky zaujala. Dvě osamělé duše, které vnímají svět podobně, dvě duše, které se přitahují a potkávají.. I když se může zdát, že má film otevřený konec, já jsem si v tom našla, že právě tato myšlenka ho zakončuje. Film má pomalé tempo, zabývá se nitrem člověka, ale pořád něco řeší, pořád poukazuje na nové lidské detaily. Nenudila jsem se.(31.3.2007)

 • maseer2
  ***

  Gosling je skvělý (nominace na Oscara rozhodně zasloužená), ale celkově se tomuto filmu o "odvrácené straně učitele" nepodařilo oslovit mě tolik jako například mnou nedávno viděnému a hodně podobnému dramatu Detachment s Adrienem Brodym.. silné 3*(9.12.2012)

 • - Ryan Gosling pronese ve filmu větu "Už není cool být nácek, bejby." Ryan Gosling hrál dřív hlavní roli neo-nacisty ve Svatém boji. (CliffLee)

 • - Když jde Dan do Frankova domu, vezme si toulající kočku. Tato scéna byla Goslingova improvizace, ale jelikož Danova kočka umřela pár scén před touto, filmaři mysleli, že je to perfektní záběr, a tak se objevil v konečné verzi. (CliffLee)

 • - Matt Kerr, který hraje zastupujícího učitele pana Lighta, ztvárnil v původním krátkometrážním snímku učitele Dana Dunnena. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace