Dokáže síla lásky překonat ničivé důsledky netolerance?
Robbie a Trey poklidně žijí v tiché části města až do doby, kdy znenadání nastane konflikt s nenávistným sousedem Chrisem. Trey se po brutálním útoku ocitne na nemocničním lůžku, kde bojuje o život. Chris je podezřelý, ale má dobré alibi. Robbie se stane hlavním podezřelým a proto se zoufale snaží uskutečnit nebezpečný plán, který odkryje šokující tajemství a otočí mnoha lidem život naruby. Film Zločin z nenávisti, je příběhem o ničivých důsledcích netolerance a síle lásky. (oficiální text distributora)

argenson

S tématem homosexuality se podle mě mnohem líp vyrovnává evropská kinematografie, takže tenhle film od začátku nemá úplně jasno, kam směřuje, komu straní a čím chce vlastně být (plačtivá romance/drama o netoleranci/kriminálka), Navíc to má poměrně dlouho slabší děj a všechny zúčastněné matky jsou typově stejně vyzobaný slunečnice, ale naštěstí se neustále oslovujou jménem, jinak bych byl v pasti, která je která. Pak se to rozjede, má to našlapanej závěr a překvapivou pointu, takže ve finále spokojenost. ()

danielosbourne

Překvapivě k hodnocení na csfd, jsem čekal něco mnohem horšího a on se z toho vyklubal celkem solidní kriminální film. Film plný zvratů a nenávisti vůči homosexuálům. Scénář je celkem obstojný a s herci to je totéž. Tento film bych se nebál shlédnou ještě podruhé a pak klidně ještě znovu. ()

Igwar

Hoci celý príbeh tohto filmu mi pripadal trošku ako klišé, napriek tomu zaujal. Onú klišoidnosť dostatočne maskuje nielen zaujímavá hlavná myšlienka, ale aj kvalitne vypointovaný scenár a herecké výkony. Napriek tomu sa táto téma dala prepracovať na oveľa kvalitnejší psychologický thriller. Celkovo by som to zhodnotil ako svieže a dobre pozerateľné béčko, ktoré nesklame. ()

Campbell

Docela překvapení, nečekal jsem vůbec nic, dvd se mi dostalo do pracek prakticky omylem, a ani jsem od filmu nic nečekal. No a nakonec to bylo opravdu překvapení. Příběh je klišé a pár scén by zasloužilo sestříhat, ale na film se dobře dívá, a překvapivý konec je parádní. Jen škoda těch pár zbytečných pasáží. Jen jsem moc nesympatizoval s hlavní postavou, gaye opravdu nemusím. ()

Adiemus

Několik klišé (koho by po Americké kráse zmátla Chrisova nenávist?), ale jinak příjemné překvapení. Není to veledílo, hádala bych spíš na televizní produkci,na druhou stranu mě potěšila nenápadná připomínka toho, jak lidé zapomínají, čím v minulosti sami nebo jejich předkové prošli: postoj černého policisty nebyl naštěstí vykreslen politicky zrovna korektní ... Kladně hodnotím i prostřihy ze dvou odlišných kázání. ()