Keith

Keith

Drama / Romantický

USA, 2008, 91 min

• Enšpígl

Kdybych z modré letní oblohy vzal slunce a namaloval tam limonádu, tak to sice bude originální, ale nic to nezmění na faktu, že je to blbost. To, že tohle je jiný než zbytek teens filmů neznamená, že tomu dám automaticky nadprůměr. Nedramatický, nehumorný, nic nového nepřínášející příběh, který je otravný jak masařka na hajzlu.(26.7.2009)

Přestože koncept KEITHA, podobný tomu z AMERICKÉHO GANGSTERA (reálné postavy zasazeny do žánrových modelových scén), není tak důmyslný jako v "gangsterce pro 21. století", stále to stačí na to, aby si tento několikanásobný vítěz mládežnických cen na specifických festivalech vysloužil nálepku "BREAKFAST CLUB 21. století". Je nevídané v dnešní době mít teenagerovský film, který se nesestává ze sledu trapasů a mladistvé nepodceňuje, naopak k nim přistupuje s pochopením a bere je jako sobě rovné. Výše zmíněný koncept nedovolí nikdy KEITHOVI i přes "ohranou" zápletku sklouznout ke schématismu (i když víte, jak se to vyvine a jak to skončí) a klišé (protože titulní postava si uvědomuje modelovost dané žánrové scény, a tak prohodí "tohle je scéna na křižovatce" či je k slyšení jedno z nejoriginálnějších vyznání lásky ve stylu "pěkně jsem tě obtáhl"). Navíc nepřímo říká, že šťastné konce spadají do hájemství žánrové kinematografie a že štěstí mohou postavy dosáhnout jen tehdy, stanou-li se žánrovými a přijmou tak své nálepky ("podivín", "chytrá a krásná, ale málo emancipovaná").(4.6.2008)

Po dvaceti minutách jsem ještě stále neprohlédl, po devadesáti ale tleskal. Jakmile si Keith lehce podkopne pozici pohodáře, kterého nic nevyvede z míry a který otravuje svým neutuchajícím entuziazmem, tušil jsem, že při troše štěstí se můžu zamilovat. Povedlo se. Nejlidštější film za hodně dlouhou dobu, mistrovská režie Todda Keslera, který se v mých očích stal vlaštovkou budoucnosti, ale pro mě nepochopitelně na něj kariéra úspěšného filmaře nečekala, a v neposlední řadě dokonalý soundtrack jako extrakt mého nejoblíbenějšího hudebního stylu. Nádhera.(7.8.2009)

• Faidra

Opravdu jsem chtěla strávit odpoledne nějak konstruktivně, když jsem ale vší snaze navzdory zjistila, že zahradničení se dvěma malými dětmi a dvěma velkými psy je spíš zahrad ničení, šla jsem si uklidnit nervy k tomuhle... a ve výsledku si uklidňuju nervy psaním mailu živnosťáku a přemýšlením o cílech, jaké může mít hromadné spiknutí na ČSFD, kde uživatelům všichni ti vysokoškoláci a erudovaní kritici pouze propůjčují ksicht a komentáře jsou ghostwritten patnáctiletými pubertálkami, protože jiné vysvětlení zdejšího hodnocení a dojmů, cituji, "zjevení," "neuvěřitelně silný," "jeden z nejlepších filmových zážitků vůbec," nenacházím. Moje osobní shrnutí: klišé, kravina, klišé, kravina, klišé, kravina, akorát v závěru osvěžující změna, tam byly dvě kraviny vedle sebe. A moje osobní dojmy: vidět to před lety, kdy to pro mě bylo aktuální, tak bych se rozhodovala mezi cynickým chechotem nebo umlácením celého štábu se suchou poznámkou, že tentokrát je to kurevsky osobní.(5.4.2012)

Zprvu se to zdá jako něco originálního, něco víc než obvykle, protože Keithova postava je fakt záhadná a zajímavá a příběh to jen ještě všechno podporuje svojí kvalitou a neotřelostí, ale nakonec se člověk přece jenom ničeho novýho nedočká a dostane to, co už tu bylo tolikrát, že bych to nespočítal ani na prstech rodiny snědýho pána na úřadu práce, ale to se týká jen konce, jinak se jedná o na Ameriku fakt skvělý melodrama s výtečnýma hercema v hlavních rolích. Nenápadný, ale kvalitní(10.6.2009)

!!!Tento komentář může obsahovat stopy spoileru.!!! __ Hodně rozporuplný snímek, který je v jedné rovině neuvěřitelně silný a působivý, ovšem v druhé rovině sklouzává do skřípajících klišé. Keith je zajímavá postava, neobvyklá a překvapující, dráždivá a protivná zároveň. Vůbec nevíte, co si o ní máte myslet, podobně jako Natalie, kterou to pochopitelně nenechává klidnou a stejně jako divák chce nahlédnout pod skořápku - kdyby v ní zůstalo jen to prohnilé jádro, jako ve scéně s dodávkou a s prohlášením "fuck you!", vůbec by mi to nevadilo. Ale zase bych přišla o scénu na nádraží, která taky byla dobrá, jen nevěděla, kdy skončit... Upřímně - poslední minuty ve filmu mi vyloženě přišly navíc a zbytečně srazily jinak překvapivý, až nadšený dojem z filmu. Kdyby v té slupce chlapce-drsňáka bylo jen hořké sousto, Keith by se stal (minimálně pro mě) jedním z nejsilnějších filmů poslední doby, protože JO, tahle poblázněná a svým způsobem nenaplněná love story měla své působivé kouzlo (mj. také proto, že postavy si "ve svých hrách" byly vědomy své předem určené "role" od začátku), ale v té slupce se zkrátka "musí" (ironické uvozovky) objevit i to bolestivé jádro, jinak by to asi nebylo "OK". Zkrátka nechápu, proč by prostě postava Keitha nemohla zůstat crazy a tak trochu hajzlík a současně přitahujícím nepolapitelným objektem jen ze své podstaty, prostě "jen tak", proč se tam musí jakoby "na omluvu" cpát nějaký tragický osud a na dovysvětlení hloubky jejich citu (který byl patrný už z jednání a z vývoje postavy Natalie) zbytečné závěrečné scény, které jsou prostě navíc. Takhle působivost jinak neotřelého námětu značně poklesla, ale protože výkony hlavních účinkujících byly parádní a protože některé scény se do mě silně vryly, přikláním se k vyššímu hodnocení.(7.3.2012)

• Pethushka

U tohoto filmu mám jeden zásadní problém..Keith je mi silně nesympatický! K tomu všemu se mi nezamlouvá ani mdlá a nijaká Natali. Z filmu jsem vycítila méně emocí než u kdejaké jednoduché komedie. Tenisové prostředí mě také nenadchlo, takže respektuji pouze scénář. Ten šel ale využít sakra jinak. Přidávám se tedy k těm, kteří "nechápou tak vysoké hodnocení".(26.6.2011)

Prostě nevíte . . .(8.12.2015)

Konečne som po dlhej dobe videl skromnú, peknú a dojímavú romantickú drámu, ktorá nepôsobí kŕčovito, tuctovo, či mainstreamovo. Tento nezávislý snímok odosiela smerom k divákovi plno citov, hereckú harmóniu a scenáristickú vyspelosť. Režisér odviedol taktiež dobrú robotu a dúfam, že o ňom už čoskoro budem počuť. Naozaj som sa počas neho cítil veľmi príjemne, žiadna scéna, nech jej koncept bol akýkoľvek jednoduchý, či klišéovitý, mi neprišla nudná, či zbytočná. Každopádne je to filmík, ktorý by ste si pri najbližšej príležitosti nemali nechať ujsť, pretože možno práve na vás zanechá ešte lepší dojem, vstúpi hlbšie do pamäti i do srdca a vytlačí vám z očí viac sĺz, než mne a nebolo ich málo. Pretože toto je tip filmu, pri ktorom sa za vyronené slzy nemusí hanbiť ani najtvrdší kanadský drevorubač. 85%.(10.9.2009)

• hellstruck

Možná originálně tvářící se,ale nakonec úplně stejná slaďárna jako všechny ostatní, jen ne tak sladká,spíše na palici:-)Hezká holka se zamiluje do podprůměrnýho blbečka,který se neumí chovat jinak než jako namachrovaný imbecil.Možná,že bych k němu měla mít víc soucitu po tom,co ke konci filmu vyplavalo na povrch,ale kdepak.Kdyby to šlo,tak hlavního představitele nakopu, stejně tak jako slečnu plnou klišé "nevím proč tomu tak je,ale s tebou se cítím jinak,svá,ne jako s ostatními".Blablabla.Po celou dobu jsem se ptala sama sebe "tak kdy už se začne něco dít",neustále jsem sledovala čas a ono nic.Já si z toho na zadek nesednu,jen proto,že měl SPOILER Keith rakovinu.Bohužel,hrozná ztráta času.Asi přeci jen zanevřu na červeně označený filmy(:D),protože mě v poslední době jen a jen zklamaly..:-)(6.3.2012)

Film, který až příliš spoléhá na závěrečný efekt. Více jak první polovina filmu není nikterak výjimečná, klasické romantické drama pro mladé, které jsme viděli už stokrát. Pořád dokola ta samá klišé, naštěstí si film dokázal udržet mou pozornost, měla jsem jasno v tom, že o výsledném dojmu rozhodne až závěrečná pasáž, věděla jsem, že něco přijde, čekala jsem však něco mnohem více šokujícího a ne, že se film promění v takové druhé "A Walk to Remember", to samozřejmě není úplně výtka, rozdíl je ten, že zde všechny emocionální pasáže nepůsobí ani trochu věrohodně a jsou děsně umělé, Elisabeth Harnois navíc ty emocionálnější momenty neuhrála. Docela zklamání.(19.9.2012)

Tak na tenhle film jsem se hodně těšil. Romantické drama odehrávající se na střední škole, to je jedna z mých vůbec nejoblíbenějších filmových kombinací, a tak jsem při první příležitosti toto drama s nádechem romantiky s velkými očekáváními zhlédl. A k mému ohromnému překvapení film dokázal má očekávání do posledního puntíku splnit. Velký sympaťák, ale zároveň tak trochu flákač jménem Keith se rozhodne svést jednu z nejoblíbenějších holek na škole a zároveň premiantku Natalii. Ovšem Keith je tajemný a Natalii o sobě neřekne všechno. To je úžasný námět, který zde dokonale fungoval a který snad ani nikterak lépe natočit nešlo. Já jsem celý film sledoval s velkou zvědavostí a konec jsem raději ani nepředvídal, protože to prostě předvídat nešlo. Možná někdo bystřejší odhlail konec se značným předstihem, já však tedy rozhodně ne. Filmu také pomáhají k dokonalosti vynikající herecké výkony, především tedy Jesseho McCartneyho, který dokázal, že umí velmi dobře zahrát vážnou úlohu, ale také Elizabeth Harnois zahrála svou roli naprosto dokonale a celkově se tedy jedná o jedno z těch nejvydařenějších romantických dramat ze školního prostředí (které se však většinu času ve škole neodehrává) a zároveň o jeden z těch nezapomenutelných filmů. Proto mi nedělá problém s čistým svědomím a bez zaváhání udělit maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček. A uděluji je opravdu velice rád, protože nic nepotěší více nežli splněná očekávání.(21.7.2009)

Sice milé a ani ne tak blbé pokoukání o teens, ale na víc než tři hvězdy to nedosáhne ani náhodou. Zvlášt je mi líto toho patetického konce, který se mi tam nějak nehodil. Keith je sympaťák, ale nestačí(28.1.2009)

Nádhera :-)(30.1.2010)

Napriek silnému emočnému a originálnemu rozmeru má film niečo, kvôli čomu nemôžem povedať, že bol skvelý...V prvom rade sú to nevyrovnané herecké výkony. Postava Keitha bola definovaná tajomnosťou, záhadnosťou, vnútorným napätím, ktorú Jesse McCartney jednoducho nedokázal vyprofilovať úplne vierohodne, ale aspoň sa k tomu priblížil. Natalie je celý čas preafektovaná, čo mi celkovej atmosfére filmu neladilo už od začiatku. Myšlienka nie je povrchná, páčil sa mi hlavne "teen pohľad" na všetky životné záležitosti, ktoré film rieši (od hodnôt osobných, rodinných až po celkovú kvalitu života). To, čo podľa mňa vo filme rovnako nefunguje sú dialógy - nesúvislé a miestami neautentické, dvaja mladí ľudia sa takto v živote nerozprávajú. V celku je to však zaujímavý filmový nápad - ako dať teen romantickej dráme aj patričnú hĺbku a pointu.(29.9.2011)

Limit je nebe.(19.9.2011)

Vcelku příjemné romantické drama o studentech střední školy. Fajn herecké výkony, vcelku i napětí, hudba, příběh. Víc jak 4* to ale rozhodně nebudou.(7.5.2013)

Překvapuje mě vysoké hodnocení, po skončení filmu bych to netipnul na víc než 60%. Sice nejde o úplně debilní teenagerský romantický výplach, ale zápletka i charaktery jsou průhledné až to bolí, jediný rozdíl od „Bynes-Duff-Effron“ typu filmů je ten, že už od začátku se pohybujeme v tragičtější a temnější rovině. Máme tu inteligentní upjatou krasavici zakoukanou do místního pozérského playboye a svérázného pološíleného outsidera (samozřejmě taky velmi inteligentního), který ovšem bláznivým chováním maskuje tragické tajemství. Keith je totiž přesně ta umělohmotná postava, kterou by každý z nás měl chtít být, ale nemá na to odvahu. Přes počáteční nevraživost na sebe láska nenechá dlouho čekat, ale pak to bude mít těžké… Oslavné komentáře nad chytrostí této romance dost dobře nechápu, proč vychvalovat něco za to, že to není dementní? Dvě věci jsou však na filmu pěkné, ač někdy až vtíravě – hlavní hrdinka a soundtrack.(4.5.2010)

Nadpriemerná tínedžerská limonáda s celkom dobre napísanými postavami, ale aj príliš ukecaným príbehom, ktorému chýba väčší spád a menej slzičiek na konci.(30.6.2015)

Romanťák, ve kterém opět hraje nemoc, ale třeba ve srovnání s Hvězdy nám nepřály je to o poznání slabší. Nejvíc co to shazuje je chování Keitha, které by mu sice ve skutečnosti mohlo přihrát nějakou dívku do postele, ale tady mi to nesedělo a dokonce to bylo chvílema už otravný a celkově je to trochu na hlavu padlý. Takže slabší průměr.(7.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12