Holka z předměstí

Suburban Girl

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 94 min

• tomtomtoma

Holka z předměstí je průměrným filmovým kusem svého žánru. Přetvářka a povrchnost je v naprostém souladu s názorovým proudem spotřební kultury. Pokouší se o humorný nadhled, leč výsledek potěší pouze místy. Zbytek je překryt neprostupnou masou oblačnosti a nezajímavosti. Každá snaha o dramatickou zápletku a střet je vzápětí po svém zrození zavražděna smířlivou pokojností. A konec je již plně v područí hodnot pokrytectví konzumní společnosti. Pohádka se zvrhává v hold přízemnosti a profesního úspěchu, které dodávají jednotlivcům potřebnou a vyžadovanou společenskou serióznost a uznání. Hlavní postavou spotřební romance je mladá Brett Eisenberg (půvabná Sarah Michelle Gellar). Z naivního nezkušeného káčátka se vyklube prototyp úspěšné emancipované ženy, která vše po vyždímání prospěchu zmuchlá, zahodí a zapomene. Vrcholná hodnota prosperující společnosti je nejmasovějším zabijákem zdravých mezilidských vztahů a prostředkem úpadku v nepochopení a samotě. Hlavní mužskou postavou je uznávaný knižní šéfredaktor Archie Knox (zajímavý Alec Baldwin). Ruku v ruce s postavením kráčí nerozlučně i temná stránka společenských požadavků s útěky před přetvářkou. Upřímnost téměř pokaždé obrací své nabroušené ostří. Z dalších rolí: Brettina nejlepší kamarádka Chloe (atraktivní Maggie Grace), ctižádostivá a neoblomná nová Brettina šéfová Faye Faulkner (Vanessa Branch), starostlivý Brettin otec Robert Eisenberg (James Naughton), blízký a klíčový Knoxův spisovatel Mickey Lamm (Peter Scolari), Brettin původní nestálý přítel Jed Hanson (Chris Carmack), jízlivě neurvalý Brettin bratr Ethan (Ebon Moss-Bachrach), či vlivná osobnost knižního světa Margaret Paddleford (Marian Seldes). Film se snaží mámit a vnucuje vlastní představu o zářivém světě na výsluní. Zábava to není a sdělení je pokřivené standardizovanou morálkou vyspělé společnosti.(25.4.2017)

• feho312

Nemal som žiadne očakávania od tohto filmu, Sarah Michelle nikdy nebude tak "hot" ako vo Velmi nebezpečných známostiach, ale celkom ma bavila aj tu. Všetko ostatné však už bola lacná priam televízna ... oné. Nezachránil to ani stále rovnaký a stále starší a starší Alec Baldwin. Ale celkom to medzi nimi fungovalo. Za mňa 50%.(25.1.2017)

Z tohohle filmu mám zváštní pocit. Vydržela jsem na to koukat a celkem mě to bavilo, ale potom jsem si řekla, o čem to vlastně bylo? Příjde mi, že po skončení filmu bylo vše naprosto stejné jako na jeho začátku. Je to prostě nic neříkající snímek, vůbec nepochopila jeho smysl. Podle mě se se život hlavní hrdinky nějak extra nezměnil, co se týče kariéry a milostého života. (když počítám, že svýho bývalýho by poslal ak vodě tak jako tak) Moje hodnocení je takové, protože film mě vlastně nějak zvlášť nenudil, bylo tam pár povedených vtípků a potěšilo mě vidět několik známých tváří.(31.12.2011)

Mám slabost pro mladé dívky, které věří na pravou lásku a velkoryse přehlížejí některé detaily. Třeba nevidí problém v tom, že jejich protějšek je mnohem starší, neurazí je jeho movitost a překousnou i jeho konexe. Mne to tedy rozhodně nenudilo, ale proti výletu na Kokořín to zase žádná sláva nebyla.(10.10.2012)

• hous.enka

Sarah Michelle se musi rozhodnout, zda svuj zivot spoji se sexy padesatiletym spisovatelem-notorikem, ktery ji tolik oponuje. Dost rozporuplny film, ktery neni ani moc vtipny, ani moc romanticky. Neni vlastne vubec nijaky. Po zhlednuti jsem mela pocit, jako bych koukala na nemecky romanticky film s afektovanymi herci. Uz chapu, ze ho televize zaradila na pozdni nocni hodinu.(21.8.2011)

• - Natočeno podle bestselleru Melissy Bank "The Girls Guide to Hunting". (M.B)

• - Sarah Michelle Gellar žádala, aby si Alec Baldwin směl zahrát Archieho Knoxe. (HappySmile)

• - První film, který režíroval Marc Klein. (HappySmile)