poster

Portrét krále komiků

Dokumentární

Československo, 1987, 17 min

Režie:

Bohuslav Musil

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Karlos80
  *****

  Sice o trochu slabší než předchozí tři (viděl jse všecky) ale stále se jednalo o dobře odvedeno práci, zvláště když se natom podíleli zkušení rutinéři z oblasti historie filmu Pavel Taussig a Karel Čáslavský oba jako odborní poradci a oba uvedeni v titulcích Jako celek který se prostřednictvím různých dobových fotografií, dokumentačních materiálů z osobního archivu, divadelních programů, ukázek z hraných celovečerních filmů a různých výpovědí pamětníků si myslím že se zdařil a vytvořil tak čistý obraz herce, člověka a sportovce Vlasty Buriana. Těch osmnáct minutek z příjemným Abrahámovým hlasem sice uteklo jako voda, ale co naplat, alespoň jsme se něco nového dozvěděli a nebo si třeba jen tak osvěžili paměť .(21.3.2007)

 • Marthos
  *****

  Jedno z prvních dokumentárních zpracování pozoruhodného životního osudu Vlasty Buriana je mimořádně vstřícným krokem k pozdější soudní rehabilitaci komikova uměleckého jména. Na pravou míru je uvedena jak Burianova problematická činnost za války, tak jeho poválečná dehonestace, což je nutné vnímat v rámci vzniku dokumentu jakožto malou společenskou revoluci (Burian byl oficiálně pokládán za kolaboranta a buržoazního šaška). Vysloveně exkluzivní jsou pak záběry ze soukromí a společenských událostí, jakou bylo například Burianovo válečné vystoupení v paláci Lucerna.(17.4.2013)

 • Martin741
  *****

  Extremne kratke dielo o legende, akou Buriuan nepochybne bol ...... a v mysliach a srdciach divakov bude zit este sakramentsky dlho ...... 100 %(29.3.2013)

 • sator
  ***

  Průměr...(11.10.2014)

 • klúčik
  ****

  Kratučké no výborné dielko o nezabudnuteľnom človeku ..... 85%.(21.11.2011)

 • Paity
  ****

  Josef Abrhám se uhal velmi dobře role průvodce po historii umělecké dráhy krále komiků Vlasty Buriana, ale i jeho celkových životních trampot. Bohužel by si ale dokument zasloužil více než jen ubohých 17 minut. Přesto cením hodně vysoko.(12.6.2012)

 • lubospoti
  ****

  Výborně natočený dokument. Na poměrně malé ploše dokázal naprosto přesně a trefně popsat životní peripetie Burianova života. Málokdo ví, jaký byl tento vynikající komik v soukromí. Jeho sportovní kariéra je obecně známá, ale o jeho životě během války se toho až tolik neví. A tento úsek Burianova života byl hlavním tématem tohoto dokumentu. Josef Abrhám jako vypravěč byl hodně dobrá volba.(23.2.2014)