Yeonae shidae (TV seriál)

• Jižní Korea

Předloha:

Hisaši Nozawa (kniha)

Yeon-seon Park

Woong Huh

Tenhle seriál je poměrně unikatní záležitost, neboť se tvůrcům podařilo vymanit ze škatulky "klasických" korejských romantických seriálů, protože udělat drama nebyla vůbec špatná volba. Co se mi velmi líbilo na tomhle kousku bylo ten spleen, který byl cítit od začátku až do konce, k tomu skvělé výkony v podání Son Ye-jin, ale mnohem více se mi zamlouval kupodivu postava a výkon Gam U-seunga, u které ho jsem zbožňoval jeho monology, který si sám vedl, hlavně ve své mysli a v neposlední řádě musím zmínit soundtrack, prostě nádhera, všechno do sebe zapadalo. I když bych za sebe mohl vytknout malý sešup v kvalitě od vývoje vztahu s Kyung Jung Yoo (i když začátek jejich vztahu díky setkání spolužáku po letech a vzpomínky na střední bylo skvělé), tak závěr je jiné kafe, pro mě na jedničku, nemohu zásadně souhlasit s tím, že by byl poslední díl nějak odfláknut. Musím také ocenit perfektní vyváženost kvality v průběrhu, protože kolikrát u jiných seriálů byly věci, které mi vadily víc. Velmi mě bavily scény s Eun Sol, která byla neodolatelná, možná proto jak v druhé polovině se již děj odvíjel jinam a Eun Sol se se svojí matkou odstěhovala, hodně mě to mrzelo:-) Celou dobu jsem uvažoval, jak tenhle seriál hodnotit, protože to bylo jiné než ostatní doposud viděné seriály, tak konec mě přesvědčil, že to bude za plný počet. Prostě nádhera, už jen na úplném konci, kdy se ptá Eun Sol, co je láska.-) ------------------ "When does love begin? Does it begin from worries and longing? Longing to the point you can't sleep? Will that be love?"(17.1.2011)

Jak složitá dokáže být láska, nebo spíše, jak složitou ji dokážeme udělat my sami? Co vše způsobí pochybnosti, mylné představy o tom druhém? Jak dlouho je možné utíkat před sebou samým a nalhávat sám sobě? Je možné tohle vše a ještě více z neuchopitelného věčného dramatu života s názvem "láska a vztahy" převést na filmové plátno opravdově bez patosu a uvěřitelnou civilní formou?? Ještě donedávna bych tvrdil že ne......až do doby kdy jsem shlédl tento neobyčejný seriálový klenot!!! Neuvěřitelně silné dialogy, ještě silnější scény bez nich, kouzelná hudba, skvělá atmosféra a hlavně úžasný herecký koncert obou představitelů hlavních rolí....nemám slova která by dokázala popsat jak na mě tento klenot zapůsobil, opravdu skvělá záležitost!!!!(5.5.2014)

Obával jsem se, že sledovat seriál v němž hraje hlavní postavu Ye-jin Son, která mě dříve moc neoslovila, pro mě bude těžce zvládnutelné, ale šeredně jsem se zmýlil. Netuším proč Alone in Love dostal šanci zrovna teď, ale jsem nesmírně rád, že jsem jej nezavrhl úplně. Šestnáct hodinových dílů o každodenních věcech a problémech obyčejných lidí, přičemž jsem se ani jedinkrát nenudil a jen žasl s otevřenou pusou. Už po prvním díle jsem měl pocit, že pro mě tento filmový zážitek nebude obyčejným a nemuset jít do práce, neměl bych problém celý seriál zhlédnout na jeden zátah. Jednoznačně nejlepší jihokorejské drama, které jsem viděl. Opravdu nádherné dialogy, úžasná práce s postavami a neskutečně vyšperkovaná psychologie s charaktery postav.(7.7.2015)

Tak upřímně jsem od tohoto seriálu čekal o dost víc - vzhledem k přítomnosti Son Ye-jin a vysokému hodnocení, já to tu ale trochu zdrbnu :-) Vcelku chladně a bez zájmu jsem sledoval prakticky všechny romantické, dojemné i dramatické scény, zkrátka vůbec mne to nevtáhlo a často to na mne působilo moc uměle. Po dějové a obsahové stránce mi toho tam přišlo zkrátka na 16h moc málo a dokážu si představit jak bych to nacpal do 3h filmu a vlastně by tam nic nechybělo :-) Navíc Son Ye-jin tam po většinu času měla takový nevzhledný účes, který jí v mých očích zkrátka vůbec neslušel, takže ani body navíc za půvab nebudou tentokrát. A ta unáhlená svatba kousek před koncem, já nevím, po 2 měsících (?) jejich občasného scházení po parcích, eh… Nebýt fajn vedlejších postav, tedy lehce komického gynekologa a správně bláznivé mladší sestry hlavní hrdinky, tak bych to možná ani nedokoukal, ti dva tomu alespoň dali trochu šťávu. A poslední díl byl tedy dost slabý, jako kdyby tvůrci už nevěděli co si tou hodinkou počít. Uff, a je to venku, ukamenujte mne :-)(11.3.2015)

Neskutečně procítěná vztahová podívaná jednoho páru, který si přes prožitou bolest přestal být jist ve své neskonalé vzájemné lásce a ztratil jistotu ve společné štěstí. Výjma občasného natahování a nastavování se jedná o přesné podání spletitosti lásky dvou lidí, která je představena se všemi jejími neduhy i klady, kdy jsem kolikrát pochyboval o scénáři a věřil, že oni báječní herci své charaktery skutečně žijí, nikoli hrají. Téměř královské/mistrovské podání zranitelné Ye-jin Son, jejího hereckého partnera Woo-seong Kam a ostatních, kteří společně utvoří pandořinu skříňku mezilidských vztahů, u kterých si jsem si vychutnal kompletní škálu emocí od štěstí a veselí, až po upřimný smutek a dojetí. Nejsilnější seriálový zážitek, jaký jsem doposud zažil.(12.12.2015)