poster

Buď připraven!

 • anglický

  Be Prepared!

Drama

Československo, 1923, 60 min

 • sator
  ****

  Parádní dynamický a místy i hodně úsměvný. Dnes ojedinělý ceněný kousek...(16.8.2014)

 • NinadeL
  ****

  Byla jsem cele připravena na instruktážní film, který bude zajímavý jen z historického hlediska. Něco na způsob Slavia L - Brox. Ale Buď připraven! je zábavná junácká selanka, lehce dobrodružná s trochou pozitivní propagandy, nicméně s humorem a dobrým příběhem o tom, jak junáci zachránili hradní paní. Tehdejší krajina pak zejména vynikne při plavbě Svatojánskými proudy a v závěru je člověk rád, že je od toho Orlíku zase v Praze. Ono přeci jenom stavět ty junácké tábory člověka zmůže. ___ Fuj každopádně nikoli Kolalokově limonádě, ale FEXu za to, že se opět neobtěžovali s hudebním doprovodem a celý film nechali splynout s bonusy na společném DVD s Na dobré stopě. Tyto tzv. "reprezentativní" kolekce dobrotu nedělají.(5.8.2013)

 • - Hlavními představiteli byli členové skautského oddílu Praha 5 a také pracovníci schwarzenberského panství. Unikátní záběry jízdy na vorech Svatojánskými proudy až do Prahy. Dokumentární hodnota záběrů z činnosti skautského oddílu. Zdroj: Český hraný film 1898-1930, NFA 1995. (NFA.cz)

 • - Film vyšel na DVD společně se snímkem Na dobré stopě (1948). (NinadeL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace