Půlnoc, má láska (festivalový název)

• Thajsko

Cherm

Midnight, My Love

Romantický / Drama

Thajsko, 2005, 100 min

• bassator

41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(27.6.2009)

Tento film v mojich očiach presne vystihuje jedno slovo: "NEŽNÉ".(8.7.2006)

Tento pomalu ubíhající film asi nebude pro každého. Myslím, že kdyby to místo 25 lidí hodnotilo 250, hodnocení by šlo ze současných 82 % dolů. Já jsem typ diváka, který pomalá melancholická dramata může, nicméně zde mi nesedly dvě věci. Neustálé mlčení a odtažitost hlavní postavy mi časem začly lézet na nervy, sympatičtěji na mě působila jeho "přítelkyně". Zadruhé mi vadily vložky udělané ve stylu retro filmu, které působily rušivě. Kdyby z filmu vypadly, vůbec nic by se nestalo, kromě toho, že by se zkrátila stopáž. Jinak je to příjemné romantické drama ze současného Thajska o nesmělém sbližování dvou společenských outsiderů.(31.8.2014)

Celkem netradiční romantické drama, hlavní hrdina toho vážně moc nenamluví, převážně se jen pitomě usmívá :-) Ale postupně - začátek je poměrně nudný, ovšem jak se objeví půvabná a svůdná kurvička, začne to konečně mít trochu náboj. Poklidná instrumentální hudba linoucí se celým snímkem upoutá pozornost hned od počátku a velku mírou přispívá k melancholickému dojmu z celého snímku. Oproti tomu ty vložené filmové sekvence zase působí velmi rušivě, spíše jako vycpávka na prodloužení stopáže řekl bych, žádný emoční náboj z nich narozdíl od zbytku filmu neprýští. Sice jsem si celý film kladl otázku proč taková kočka začne "randit" s tím troubou s dobrým srdcem, ale což - je to jen film :-) Dobro ale není ve světě násilí a zločinu vždy odměněno a minulost taky nelze jen tak snadno vymazat, tedy žádná idylka z toho nevzejde. Ke konci filmu bych za poněkud zvláštní úlet zmínil futuristického staříka, tahle scénka jakoby sem vlezla z nějakého úchylného sci-fi snímku. Ale i přes nějaké ty nedostatky hlavní dvojka dokáže chytnout za srdce a celkově to na mne působilo příjemně - za asi nejkrásnější moment snímku bych nominoval kratičký okamžik při větě "Obejmi mne; Polib mne", opravdu silný okamžik. Případní zájemci o shlédnutí si bohužel budou muset vystačit s anglickými titulky (neumí-li thajsky :-)), české jsem nikde neobjevil. 74%(30.10.2016)

Pro mě nejsilnější zážitek z Karlových Varů. Vtipné, milé, smutné. Tak takhle chutná thajská romance.(10.7.2006)