Létající zabiják

Úder z nebies

Akční / Thriller

USA / Rumunsko, 2007, 98 min

• Marsik

NOVA - Bez jakýchkoliv prologů...Tohle byla hrozná blbost :-D Po delší době jsem si chtěl dopřát film s Stevenem, ale takovouhle šílenou nudu jsem fakt nečekal. Vtipné spojení - Seagal a pilot :) Opravdu všestranný herec :)) No prostě tenhle film je naprostá ztráta času a dlouho jsem se u žádného filmu tak nenudil. Možná, že kdybych byl fanoušek letadel, hodnotil bych jinak, ale letadla jsou pro ně španělská vesnice. Navíc ze Stevenových bojových dovedností toho bylo zde tentokrát pramálo. Pouze z úcty ke Kung-fu mástrovi dávám jednu hvězdičku. Létajícího zabijáka beru doposud jako nejhorší SS film. 25%(8.11.2013)

• Lacike

Netypicka Seagalovka pretoze Seagal tu hra pilota a film obsahuje mnozstvo zaberov stihaciek, neviditelnych lietadiel a dalsich bazmekov. To ci su tie zabery vykradnute z inych filmov mi je jedno. Nevidel som ich. A to preto, lebo ma filmy o stihackach a leteckych subojoch nebavia. Nebavili ma ani v tomto filme. Zapletka o patrani po ukradnutom lietadle nie je velmi zaujimava a celkovo jednotlive sceny ani nedavaju prilis zmysel. Nastastie obcas sa Seagal premohne a objavi sa aj na zemi a predvedie nejake to kung-fu. Za nieco stoji klasicka Seagalovska scena, ked nejaky bezdaci prepadnu obchod a Seagal ich zlikviduje. Na stare dobre casy to nema ani nahodou, ale je to rozhodne najlepsia scena v celom filme. Okrem toho tu je este finale v ktorom Seagal zneskodni nejakych ludi, ale je to znova zostrihane tak blbo, ze vidno velkeho chuja. A to nemyslim Seagala. Seagal tu ma uz sice nadvahu, ale oproti roku 2016 vyzeral stale charizmaticky a celkom svizne. Vestu este nemal plnu sladkosti a v scene, ked Seagal striela z kalasnikova s jednou rukou som si pomyslel, ze hej, Seagal este dokaze pôsobit ako badass. Skoda, ze uz zacinal mat ten jeho neslavne slavny mam to totalne v pici vyraz a v akcii na to zacinal tiez kaslat. Cely cas som rozmyslal, ci nezvysim hodnotenie o hviezdicku. Je to sice sracka ale o triedu mensia ako jeho sucasne sracky. Ale nakoniec nechavam odpad, kedze je to vraj totalna kopirka nejakej sracky od Dudikoffa. Vykradat Dudikoffa? Jak si mohol tak hlboko klesnut? Za trest zozeries denne 10 hamburgerov a celu krabicu gumovych medvedikov na ktorych sa pomaly premenis. 1/10.(15.9.2016)

• rublik05

Jeden z těch filmů, na které se podíváte jednou, jste silně znechucení tím, co jste právě viděli a víckrát už po filmu nesáhnete. Celý film je extrémně nudný a v první hodině se v podstatě nic neděje. Steven zde předvede jenom špatně natočené přestřelky, souboje v podstatě nulové. Ostatní herci nevýrazní, teroristé a záporáci taktéž. Film je plný zbytečných záběrů, protože jinak by měl asi jen dohromady 30 minut, kdy se opravdu něco děje. Kamera šílená, většina záběrů roztřesených a špatně natočených. Hodina a půl ztraceného času a zasloužený odpad. 0/10.(9.1.2020)

• otík

Kruh se uzavřel a Michael Keusch natočil se Seagalem třetí a doufejme že poslední část své „Rumunské mise“. Tentokrát poslal Stevena na nebezpečnou misi do severního Afghánistánu, aby vrátil americké armádě zpět ukradené supertajné vojenské letadýlko. Mise to je samozřejmě nebezpečná, a tak má na pomoc čokoládovou krásku a afghánistánského bojovníka za Ameriku. Jakékoli jiné dějové linie jsou zcela zbytečné (včetně zajímavé, ale zcela zbytečné lesbické scény) a vše, co by ve filmu aspoň trochu mělo dávat smysl, často logiku postrádá (otřesné přestřelky, debaty mezi armádním vedením, Seagalovy průpovídky kolem plánu mise, apod.). Ale toto všechno je většině divákům současných seagalovek ukradené, díváme se především proto, co nám „mistr“ zase ukáže. Potěší především jeho zjev. Snad poprvé od Lovce policajtů vypadá velmi slušně, dokonce si v úvodní akci útěku z vězení i zaběhá, v občasných soubojích je to snad i on, opět bojuje s nožem a dokonce boj s kovovou trubkou bych považoval za vrchol jeho současného bojového umění. Akce je tentokrát poměrně hodně, i když po úvodní slušně akční desetiminutovce film upadá do klasické těžké nudy a až v poslední půl hodině se z ní horko těžko probírá. Režisér poprvé ve svých filmech dává Seagalovi více prostoru a je to na „kvalitě“ filmu vidět. Jen škoda, že opět mnohé střihy zachycují pouze ruce či nohy jakéhosi herce a ne obrazový celek s mistrem v akci. No ale na to už jsme zvyklí. Letecké scény hodnotit nebudu, je ale zcela zřejmé, že jsou převzaty z jiných filmů. Přes všechny výtky po delší době nemám chuť Seagala nechat na pospas všem jeho nepřátelům a přidávám se na jeho stranu. Beru do ruky kalacha, za pas si dávám nezbytnou ostrou kudlu a vyrážím na ubožáky Araby, kteří ani neví, co se vlastně v tom zatraceně velkém hangáru skrývá. No ale co, hlavně že je po kom střílet a komu proříznout krční tepny. PS: dvě hvězdičky jsou v rámci Seagalovy filmografie, jinak je to naprostý odpad(16.6.2007)

• Campbell

Jak může dopadnout levný blbí remake, levného a blbého filmu??? Hodnocení jsem dal stejné jako u remaku, z pár důvodů. Přece jenom oproti originálu tu jsou lepší akční sekvence, lepší efekty a přece jenom Seagal je rozhodně lepší než Dudikoff. Každopádně ten film je tak debilní, až to bólí. Celý příběh je postavený na hlavu. Rumunské kulisi jsou příšerné a vypadají fakt děsně levně. Film rozhodně můžete vynechat jedná se o horší Seagalovku, ale v rámci toho co na nás chrlí akční "directtovideo" to je průměr. PS: Kdybych měl vybrat co je lepší jestli remake nebo originál tak jdu jistě do remaku.(16.6.2010)