Létající zabiják

Úder z nebies

Akční / Thriller

USA / Rumunsko, 2007, 98 min

• Bauer

Že by další nějaká kravina se Stevenem Seagalem? No, s tímto pocitem jsem šel do tohoto filmu. A nikoliv se tak nestalo, že by to byla kravina jako jeho počiny ve kterých hrál předtím. Docela slušný scénář ve kterým se samozřejmně nějaké ty díry najdou. Akce je natočena celkem dobře. Přestřelky na zemi jsou docela dobré a závěrečný letecký souboj je zvladnutý též docela dobře, i když mohl by být lepší. Na film se Seagalem je to však dostačující! A samotný Seagal? Ale tak jako, už jsem si zvyk, že je to chodíci tlouštík, který má stále v krvi Aikido a rád ho používá, umí zacházet s noži a má rádoby drsný výraz. Jen nechápu jak se mohl při jeho váze a objemu vejít do kokpitu stíhačky. Asi jí nějak zvětšily jinak to přece není možní. Velmi mně pobavila scéna, kdy Seagal běží a v jedné ruce drží AK-47 a střílí. Naprostý nesmysl a takových nesmyslů by se našlo moc. Zvláštní je, jak mně u těchto béčkových až céčkových filmů se Seagalem téměř vždy zaujme hudba a tento film není vyjímka. Sice jsou to většinou vykrádačky z jiných filmů a něco podobného jsem měl možnost někde už slyšet. Nelíbilo se mi prostředí, kde se to natačelo, protože to celkově působilo velmi levně. No, jak jsem řekl, na Seagala docela dobrý film!!(1.1.2008)

• jojinecko

Scenár je asi takýto: lietadielka sa naháňajú (dokumentárne zábery), jedno lietadlo ukradnuté, je povolaný jediný muž , ktorý ho vráti (mierne schudnutý no stále rovnako otrávený Seagal). Steven odletí na superlietadle do Afganistanu (to že je to nejaká zasraná rumunská dedina si nevšimne len úplny debo) aby s pomocou jednej kočky a proamericky orientovaného afgánskeho trtka zachránil svet pred jadrovou katastrofou. Na záver ešte 20 minút zbesilej akcie hlava- nehlava, asi 20-krát všetko efektne vybuchne, záber na americkú vlajku a ...KONIEC... Sračka jak vyšitá, ale už mi je jasné prečo vôbec niekto Stevena obsadzuje (produced& screenplay by Steven Seagal:) Ešte by mal aj režírovať a môžu si podať ruky s Dolphom :)))(23.6.2007)

No ze by sa mi to zdalo take strasne to nemozem povedat. Je si ce prada ze v strede som sa trochu nudil, ale vobec sa mi to nezdalo strasne. Bitky trochu rychle, strielania je tam dost, a aj tie pasaze s lietadlami sa mi pacili. Suprove bolo strielanie s kalachom v jednej ruke.Myslim ze od Keuscha sme mohli čakať niečo ovela horšie Ja davam to co vzdy 5*.(9.5.2007)

• otík

Kruh se uzavřel a Michael Keusch natočil se Seagalem třetí a doufejme že poslední část své „Rumunské mise“. Tentokrát poslal Stevena na nebezpečnou misi do severního Afghánistánu, aby vrátil americké armádě zpět ukradené supertajné vojenské letadýlko. Mise to je samozřejmě nebezpečná, a tak má na pomoc čokoládovou krásku a afghánistánského bojovníka za Ameriku. Jakékoli jiné dějové linie jsou zcela zbytečné (včetně zajímavé, ale zcela zbytečné lesbické scény) a vše, co by ve filmu aspoň trochu mělo dávat smysl, často logiku postrádá (otřesné přestřelky, debaty mezi armádním vedením, Seagalovy průpovídky kolem plánu mise, apod.). Ale toto všechno je většině divákům současných seagalovek ukradené, díváme se především proto, co nám „mistr“ zase ukáže. Potěší především jeho zjev. Snad poprvé od Lovce policajtů vypadá velmi slušně, dokonce si v úvodní akci útěku z vězení i zaběhá, v občasných soubojích je to snad i on, opět bojuje s nožem a dokonce boj s kovovou trubkou bych považoval za vrchol jeho současného bojového umění. Akce je tentokrát poměrně hodně, i když po úvodní slušně akční desetiminutovce film upadá do klasické těžké nudy a až v poslední půl hodině se z ní horko těžko probírá. Režisér poprvé ve svých filmech dává Seagalovi více prostoru a je to na „kvalitě“ filmu vidět. Jen škoda, že opět mnohé střihy zachycují pouze ruce či nohy jakéhosi herce a ne obrazový celek s mistrem v akci. No ale na to už jsme zvyklí. Letecké scény hodnotit nebudu, je ale zcela zřejmé, že jsou převzaty z jiných filmů. Přes všechny výtky po delší době nemám chuť Seagala nechat na pospas všem jeho nepřátelům a přidávám se na jeho stranu. Beru do ruky kalacha, za pas si dávám nezbytnou ostrou kudlu a vyrážím na ubožáky Araby, kteří ani neví, co se vlastně v tom zatraceně velkém hangáru skrývá. No ale co, hlavně že je po kom střílet a komu proříznout krční tepny. PS: dvě hvězdičky jsou v rámci Seagalovy filmografie, jinak je to naprostý odpad(16.6.2007)

• tron

„Som vcelku zhovorčivý.“ Seagalovky som kedysi pozeral preto, že ma kvôli hláškam, Stevenovi Seagalovi a akcii, bavili. Dnes sa nimi už len trápim. Starý a škaredý Seagal, slabé hlášky a takmer nulová akcia. A to je hlavný dôvod, prečo dávam mizerných 20% - je to akčný film, ale nemá skoro žiadne akčné scény. A tie, čo má, sú hrozné. Väčšinou niekto po niekom strieľa zo samopalu a tieto zmätené pasáže pôsobia dojmom, že sa najskôr nakrútilo, ako zo samopalu strieľa osoba A, na druhý deň osoba B (na úplne inom mieste, takže sa v jednej scéne strieda viacero počasí a lokácií) a potom sa to „nejako zostrihalo“. Príbeh nebudem komentovať, ani pokus o lesbickú scénu. Naopak, zaujala ma práca so Seagalovým dablérom. Vyzeral úplne inak, ako Seagal.(28.5.2011)