Létající zabiják

Úder z nebies

Akční / Thriller

USA / Rumunsko, 2007, 98 min

• Lacike

Netypicka Seagalovka pretoze Seagal tu hra pilota a film obsahuje mnozstvo zaberov stihaciek, neviditelnych lietadiel a dalsich bazmekov. To ci su tie zabery vykradnute z inych filmov mi je jedno. Nevidel som ich. A to preto, lebo ma filmy o stihackach a leteckych subojoch nebavia. Nebavili ma ani v tomto filme. Zapletka o patrani po ukradnutom lietadle nie je velmi zaujimava a celkovo jednotlive sceny ani nedavaju prilis zmysel. Nastastie obcas sa Seagal premohne a objavi sa aj na zemi a predvedie nejake to kung-fu. Za nieco stoji klasicka Seagalovska scena, ked nejaky bezdaci prepadnu obchod a Seagal ich zlikviduje. Na stare dobre casy to nema ani nahodou, ale je to rozhodne najlepsia scena v celom filme. Okrem toho tu je este finale v ktorom Seagal zneskodni nejakych ludi, ale je to znova zostrihane tak blbo, ze vidno velkeho chuja. A to nemyslim Seagala. Seagal tu ma uz sice nadvahu, ale oproti roku 2016 vyzeral stale charizmaticky a celkom svizne. Vestu este nemal plnu sladkosti a v scene, ked Seagal striela z kalasnikova s jednou rukou som si pomyslel, ze hej, Seagal este dokaze pôsobit ako badass. Skoda, ze uz zacinal mat ten jeho neslavne slavny mam to totalne v pici vyraz a v akcii na to zacinal tiez kaslat. Cely cas som rozmyslal, ci nezvysim hodnotenie o hviezdicku. Je to sice sracka ale o triedu mensia ako jeho sucasne sracky. Ale nakoniec nechavam odpad, kedze je to vraj totalna kopirka nejakej sracky od Dudikoffa. Vykradat Dudikoffa? Jak si mohol tak hlboko klesnut? Za trest zozeries denne 10 hamburgerov a celu krabicu gumovych medvedikov na ktorych sa pomaly premenis. 1/10.(15.9.2016)

• Xmilden

Film ignoruje základy jakékoliv ekonomiky, jinak by asi těžko únosce za letadlo v hodnotě 70 milionů dolarů mohl inkasovat 100 milionů dolarů. Tohle se velice těžko chápe. Steven Seagal hroznější než ve filmu Dnes zemřeš! Zvládl jsem během dvou dnů dva filmy se Stevenem a vím na beton že Letající zabiják by měl být jistojistě v černém hodnocení. Film bez logiky a se spoustou střílení, Steven nic neukázal.(23.12.2009)

Sice jsem filmu dal 5 hvězd, abych zlepšil hodnocení, ale vím, že objektivně má film tak zhruba na 2 či 3 hvězdy. Líbil se mi především úvod a poté pasáž, kdy zachraňovali unesený letoun. Musím ale přiznat, že nebýt dabingu Jiřího Štěpničky, bylo by to ještě horší, takže objektivní kvalita je zhruba 45% a celkově je to jeden z nejhorších Seagalových filmů.(28.4.2008)

• Marsik

NOVA - Bez jakýchkoliv prologů...Tohle byla hrozná blbost :-D Po delší době jsem si chtěl dopřát film s Stevenem, ale takovouhle šílenou nudu jsem fakt nečekal. Vtipné spojení - Seagal a pilot :) Opravdu všestranný herec :)) No prostě tenhle film je naprostá ztráta času a dlouho jsem se u žádného filmu tak nenudil. Možná, že kdybych byl fanoušek letadel, hodnotil bych jinak, ale letadla jsou pro ně španělská vesnice. Navíc ze Stevenových bojových dovedností toho bylo zde tentokrát pramálo. Pouze z úcty ke Kung-fu mástrovi dávám jednu hvězdičku. Létajícího zabijáka beru doposud jako nejhorší SS film. 25%(8.11.2013)

Trošku mi vadilo, že je tohle jasná parodie na podobný film s Dudikoffem. Ale nevadí. Film má zde stejnou hudbu jako podobné vojenské filmy. Seagal mě tu bavil, měl dobré souboje, přestřelky, příběh byl jednoduchý zaujal. Sice záběry a lety v letadlech byly bud použité v jiných filmech nebo byly počítačově upravené. Přesto dávám 83% = ****(8.10.2012)

• - Pracovní názvy: Black Thunder, Enemy of the Unseen. (Stocki)

• - Natáčeno od 1.března do 30.dubna 2006 v rumunské Bukurešti. (Stocki)

• - John Sands se měl původně jmenovat Steve Parkin. (Seag)