poster

Syn člověka (festivalový název)

 • Jihoafrická republika

  Son of Man

Drama

Jihoafrická republika, 2006, 86 min

Kamera:

Giulio Biccari

Střih:

Anne Sopel
(další profese)
 • molotov
  ***

  Ježíš v džínách řešící problémy současné Afriky.(9.7.2006)

 • Mulosz
  ****

  Podtitul tomuto filmu by mohl vystizne tvorit nazev sekce, do ktere byl snimek na 41. MFF KV zarazen - Jiny pohled. Sverazna a osobita variace na pribeh Jezise Krista (zasazena do soucasne JAR) pusobi na divaka skutecne jinak, nebo-li nove a nezvykle. Avsak rozhodne zajimave. Filmu vynika hudebni slozka, diky niz muzeme de facto take sledovat prvni biblicky muzikal (pokud se nemylim, zadny jiny muzikal na toto tema jsem jeste nevidel:-). Prece jen mi ale jeste bude chvili trvat, nez si na tyto opravdu "jine" filmy zvyknu a budu schopen je konzumovat se stejnou samozrejmosti jako ty "normalni".(15.7.2006)

 • pm

  Opravdu "jiný pohled", ani se nezmůžu na hodnocení.(9.2.2011)

 • Borec3
  **

  Mě tento film Marca Dornford-Maye prostě nepřesvědčil. A ta nepřesvědčivost je v tomto případě sakra silnej argument. Hezkej nápad, mohl by být i dostatečně nosný, ale práce režiséra na mě působila amatérsky. Se snímkem má velký problém americká společnost. Naprosto odsoudili a zavrhli, že by Ježíš mohl být tmavé pleti. Je aspoň vidět jak se za pěknými slovíčky o smrti rasismu v US stejně skrývá nenávist. Když dojde k lámání chleba, skryté nitro (či výplň bochníku) se vždy ukáže. Třikrát FUJ USA.(28.7.2006)

 • bassator

  41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Jezile / SON OF MAN / Syn člověka)(27.6.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace