Syn člověka (festivalový název)

• Jihoafrická republika

Son of Man

Jihoafrická republika, 2006, 86 min

Giulio Biccari

Anne Sopel

Ježíš v džínách řešící problémy současné Afriky.(9.7.2006)

Podtitul tomuto filmu by mohl vystizne tvorit nazev sekce, do ktere byl snimek na 41. MFF KV zarazen - Jiny pohled. Sverazna a osobita variace na pribeh Jezise Krista (zasazena do soucasne JAR) pusobi na divaka skutecne jinak, nebo-li nove a nezvykle. Avsak rozhodne zajimave. Filmu vynika hudebni slozka, diky niz muzeme de facto take sledovat prvni biblicky muzikal (pokud se nemylim, zadny jiny muzikal na toto tema jsem jeste nevidel:-). Prece jen mi ale jeste bude chvili trvat, nez si na tyto opravdu "jine" filmy zvyknu a budu schopen je konzumovat se stejnou samozrejmosti jako ty "normalni".(15.7.2006)

• pm

Opravdu "jiný pohled", ani se nezmůžu na hodnocení.(9.2.2011)

• Borec3

Mě tento film Marca Dornford-Maye prostě nepřesvědčil. A ta nepřesvědčivost je v tomto případě sakra silnej argument. Hezkej nápad, mohl by být i dostatečně nosný, ale práce režiséra na mě působila amatérsky. Se snímkem má velký problém americká společnost. Naprosto odsoudili a zavrhli, že by Ježíš mohl být tmavé pleti. Je aspoň vidět jak se za pěknými slovíčky o smrti rasismu v US stejně skrývá nenávist. Když dojde k lámání chleba, skryté nitro (či výplň bochníku) se vždy ukáže. Třikrát FUJ USA.(28.7.2006)

• bassator

41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Jezile / SON OF MAN / Syn člověka)(27.6.2009)