Tak už dost, Frede!

Joseph T. Garrity

Kostýmy:

Carol Wood
  • Gixian

Nechce se mi dávat přímo odpad, protože Elizabeth je docela roztomilá, a protože koncentrovaná trapnost až dementnost tohoto filmu je přímo hypnotická (takže vždy, když na něj v televizi narazím, u něj na pár minut zkysnu), takže jedna hvezdička: Postava Freda je fakt neuvěřitelně otravná, "humor trapný" a nezábavný, a dívat se na celej tento film v kuse by bylo sebepoškozování....(6.8.2011)

• Angel7

Bojím sa, že tými dvoma hviezdami som to prechválil. Dosť frustrujúci film, ktorý by nemal mať v popise, že je to komédia. Chúďa Líza prežíva toľko traumi a ubližovania, že mi je jej úprimne ľúto. Pozitívne hodnotím práve ľudský, trochu nadnesene povedané, sociálny rozmer filmu. To, že človek sa musí oslobodiť od traumi, ktorá má veľa krát korene v detstve.(30.5.2009)

• woody.birch

Tohle utržilo 13M USD. No ty vole, sokole. Což o to, námět je docela slibný. Jenže zpracování je k uzoufání. Aby měl člověk nejlepšího kamaráda, který mu totálně ničí život a jeho vtípky spočívají v ubližování ostatním (včetně nejlepší kamarádky) to je fuckt dost na palici. Ta jedna hvězdička je snad jen za zoufalou snahu všech zúčastněných marně napodobit Beetlejuice.(8.4.2017)

No docela jsem se tesil a vysledek je spis trapas. Napad na imaginarniho kamarada z detstvi, kterej se vraci v dospelosti, aby udelal poradnej bordel, mel docela solidni komedialni potencial. Problem je, ze se tvurci nemohli rozhodnout, co to vlastne toci, jesli totalne uchylackou komedii a nebo nejakej dojak. Vetsinu casu to je uchylarna, jenze pak sem vzdycky tvurci prcnout nakej udobrovaci nebo dojemnej moment, kterej se sem nehodi. Druhej a zasadnejsi problem je ale v ty uchylacky komedii, to totiz nefunguje, jasne, obcas sem se zasmal, ale vetsinu casu to je fakt traparna. Problem je, ze ackoliv je Mayall fakt desna drzka, cely to tak trochu pripomina Masku nebo Beetlejuice, pricemz ani jednomu to nesaha ani po podrazku u bot a misto aby byl Mayall vtipnej, tak je spis otravnej. Nepomuzou mu ani triky, protoze trikovy zabery se silne nepovedli. Ale jako obcas se nejakej ten dobrej forek najde, takze 3*.(1.2.2010)

Oddychová a místy trapná (až nechutná) komedie o naivní holce a jejím skřetovi, který jí kazí život. V pozadí psychologický motiv cesty k dospělosti jako vypořádání se s naivními představami o opačném pohlaví a vyrovnání se s rodiči. Nepochopitelný moment polibku mezi dívkou a skřetem… pak krok z dětství do dospělostí. Phoebe Cates jako přes kopírák s vizáží Terezy Brodské. Jakkoli jsem od toho nic nečekala, nakonec jsem se smála a odpočinula si.(6.4.2012)