Reklama

Reklama

Tak už dost, Frede!

  • USA Drop Dead Fred

Obsahy(1)

Po rozpadu svého manželství se Elizabeth (Phoebe Cates) vrací domů k matce. Musí se vyrovnat s traumatickým rozvodem a ztrátou zaměstnání, a proto si vzpomene na imaginárního přítele z dětství, FREDA (Rik Mayall), a přivolá ho zpět. FRED okamžitě obrátí její život vzhůru nohama. V komickém chaosu a zmatku, který FRED kolem ní pernamentně vytváří, se Elizabeth zoufale snaží získat zpět manžela a vrátit svůj život zpátky do normálu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

Gixian 

všechny recenze uživatele

Nechce se mi dávat přímo odpad, protože Elizabeth je docela roztomilá, a protože koncentrovaná trapnost až dementnost tohoto filmu je přímo hypnotická (takže vždy, když na něj v televizi narazím, u něj na pár minut zkysnu), takže jedna hvezdička: Postava Freda je fakt neuvěřitelně otravná, "humor trapný" a nezábavný, a dívat se na celej tento film v kuse by bylo sebepoškozování.... ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Je to sice strašná kravina, která je místy i dost trapná, ale jinak to chvílemi bylo tak dementní, že mě to prostě pobavilo a taky to překvapivě nějak funguje, má to hlavu a patu a dokonce se za tou vší šíleností skrývá docela dobře vymyšlená vážná zápletka. Nápad samotný je fajn a právě kvůli němu jsem se na to podíval, ale popravdě jsem stejně čekal, že bude víc rozvedený. Stejně tak ta přítomnost imaginárního kamaráda v dospělosti zde spíš působí, jako kdyby Elizabeth byla normálně schizofrenní. A možná by nebyli na škodu ani lepší herci a vyváženější humor. Podruhé si to už asi nepustím, ale vůbec mi to nepřišlo špatné. Je hromada horších a trapnějších komedií... Slabé 3* ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No docela jsem se tesil a vysledek je spis trapas. Napad na imaginarniho kamarada z detstvi, kterej se vraci v dospelosti, aby udelal poradnej bordel, mel docela solidni komedialni potencial. Problem je, ze se tvurci nemohli rozhodnout, co to vlastne toci, jesli totalne uchylackou komedii a nebo nejakej dojak. Vetsinu casu to je uchylarna, jenze pak sem vzdycky tvurci prcnout nakej udobrovaci nebo dojemnej moment, kterej se sem nehodi. Druhej a zasadnejsi problem je ale v ty uchylacky komedii, to totiz nefunguje, jasne, obcas sem se zasmal, ale vetsinu casu to je fakt traparna. Problem je, ze ackoliv je Mayall fakt desna drzka, cely to tak trochu pripomina Masku nebo Beetlejuice, pricemz ani jednomu to nesaha ani po podrazku u bot a misto aby byl Mayall vtipnej, tak je spis otravnej. Nepomuzou mu ani triky, protoze trikovy zabery se silne nepovedli. Ale jako obcas se nejakej ten dobrej forek najde, takze 3*. ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tento film hodnotím spíše z nostalgie, když jsem na něm byl v devadesátkách v kině,tak mě fakt bavily naschvály, kterými si imaginární přítel Fred utahoval ze svého okolí. Jako pro mě druhořadý tam vidím příběh nešťastné Elizabeth, která se za každou cenu snaží získat zpět svůj minulý život a to včetně manžela, což nedokáže její stále nezbedný přítel pochopit, protože si myslí, že je furt malá holka a tak neví, kdy přestat dělat skopičiny. Na tu dobu, kdy to bylo natočený si myslím, že to byla celkem psina a do dnešní doby je to celkem dobrá crazy komedie s úchvatnými držkami, které dokáže překonat snad už jen Jim Carrey v jeho ujetých filmech se skvěle pitvořeným ksichtem. Za pobavení, ale i za nostalgii dávám 90%. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Výborný, výborný námet. Ale fungoval by výborne, ak by sa vymenil režisér, vyvážila romantická, dramatická a komediálna stránka filmu, preobsadili herecký predstavitelia ( aj napriek tomu, že Phoebe Cates je nekonečne krásna aj v babičkiných šatách s ponožkami a Carrie Fisher je herecky najdospelejšia zo všetkých ) a zaplatila lepšia triková spoločnosť. Možno toho chem veľa, ale podľa mňa ináč to ani nejde. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama