První láska (festivalový název)

Hacukoi

Scénografie:

Iwao Saitó

Kostýmy:

Mari Mijamoto

S citem odvyprávěný křehký milostný příběh o pozadí jedné z největších loupeží v japonské historii (!!!). Nic pro fanoušky lupičských filmů, protože tato součást filmu v něm ani nezabírá moc času, ani pomalé vyprávěcí tempo moc nezrychlí. Opravdu je to v první řadě romance, zbytek už je jen drobné koření.(16.7.2006)

MFF KV .. Scénář: Yukinari Hanawa, Harumi Ichikawa, Tetsuro Kamogawa(3.7.2006)

Antigangsterka situovana do japonska konce sedesatych let me svoji prostotou, milostnou linkou a autentickym ztvarnenim dobove atmosfery velmi okouzlila. Na KV 06 muj oblibeny film.(17.3.2007)

Fiktivní příběh založený na skutečných událostech z Japonska před 40 lety. Pomalá atmosféra, samotné loupeži se věnuje snad jenom třetina filmu, větší prostor je věnován milostné lince, která mě moc za srdce nevzala. Hlavním plusem filmu zůstává povedená evokace dobové atmosféry.(9.7.2006)

Dávám čtyři, ale slabší. On je to vlastně celkem zajímavý příběh, místy více místy méně, místy více-méně romantický, ale co určitě není - není poutavý a většinou ani zábavný. Ty dvě hodiny mi daly celkem zabrat, a také jsem zcela nepobral, jestli je podle skutečné události částečně, vůbec nebo plně - a pak mi tam zase chybělo vysvětlení, jak by se o tom tvůrci filmu dozvěděli, že to bylo právě tak.(10.2.2008)