Zlouni z vesmíru (festivalový název)

Evil Aliens

Komedie / Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2005, 93 min

Jake West

Jake West

Richard Wells

Tim Dennison

Ještě před výborným Doghouse natočil West (Jake, nikoliv Ti) tuhle ztřeštěnou splatter komedii, v níž se lidské plémě masakruje s ufouny. A že se bude masakrovat opravdu efekt(iv)ně vám musí být jasné už po úvodní anální sondě. Netrvá dlouho a za pomocí kombajnu tu skutečně začnou vzduchem létat ruce a hlavy. Dojde ale i různá vyvrhování, hrůzné proměny z člověka na vetřelce a dokonce i na znásilnění kozatou mimozemšťankou. No a pokud překousnete ten televizní look a celkový amatérský obal, je tu slušná šance, že se i pobavíte - tj pokud nejste úplní suchaři. Několik narážek na klasické horory totiž nemusí zachránit celý film. - "Budeme potřebovat větší loď."(6.4.2014)

• eraserhead666

Tohle je přesně ten film, kterej je tak blbej a jeho scénář, postavy, zápletka, dialogy, monology, herecké výkony tak debilní, až by mohl zaujmout a stát se vlastně dobrým. Jenže na to mu něco chybí. To důležité něco, které výše jmenované nešvary promění v pozitiva. Pobavil mě začátek. Lepší nájezd filmu jsem už dlouho neviděl. Ale nakonec se to zvrhlo v hodně smradlavou sračku. Humorné verze sci-fi horrorů mi nevadí, ale ta míra trapného komična za každou cenu projevující se nechutným karikovaným pře“hráváním“ „herců“ a neuměle šroubovanými dialogy, poráží a válcuje cokoliv, co by na tom filmu mohlo být zajímavého. Je-li možné překlad slova Evil, tedy Zlý, pojmout jako špatný, pak ano, tito vetřelci jsou opravdu špatní. 0,5*(19.6.2012)

Amatérske ale klobúk dole. Škoda tej debilnej nechutnosti a príliš amatérskeho začiatku. Ak to prekusnete dočkáte sa celkom nenáročnej zvrhlej zábavky. Schválne skúste si zapisovať koľko narážok na iné filmy tu postrehnete. Ja som postrehol Terminator 2 (vidlák s brokovnicov v efektnom natočení), Predator (spôsob postoja mimozemšťanov pred útokom), Day of the Dead (ruky zo steny), Braindead (pohľad na kosačku na trávnik), Nightmare on Elm Street 2 (narodenie mimozemšťana) ale aj Gladiator (ruka nad žitom).(23.9.2006)

Je to sice příšerná blbost, ale pobaví, a to dost. Sice už si tedy nejsem jistý, zda jsme onehdá na kolejích nebyli ožralí, když jsme to sledovali (pokládám to spíše za pravděpodobné), ale vzpomínám si, že to naši skupinku erudovaných filmových fajnšmekrů vskutku nadchlo. Zejména některé scény jsou doslova nezapomenutelné.(18.2.2014)

Totálna šialenosť ktorú režíroval Jake West ( Démon Pomsty) tak trochu mi to pripomínalo Braindead stou velkou porciou krvi ale keby tá prvá polovica nebola taká nudná určite by to bol skvelý nástupca po Braindeade. Sú tu aj zaujímavé gore scénky na ktoré som sa pobavil napr. chlapík zobere kombajn a rozseká všetkých mimozenštanou na hadry alebo scénka kde lietajú gule ktoré sme videli napr. vo Phantasme a plno ďalších vecí ktoré kopírujú svojich starších prechodcou. Krvi tu máme hodne vela hlavne v druhej polovici a aj dostatok sexu napr. ak chcete vidieť ako mimozenšťanka súloží s človekom tak chodťe rozhodne do toho pretože tak skvelo ako som sa ja bavil sa nebude nikdo ale na 80 percent to stačilo.(20.1.2009)

• - Jedná se o první celovečerní horrorový snímek z Velké Británie, který byl natočen na kamery s vysokým rozlišením Sony HD. (Kubasino)