Mezi dny (festivalový název)

• Jižní Korea

Banghwangui naldeul

In Between Days

Jižní Korea / USA / Kanada, 2006, 83 min

So-yong Kim

So-yong Kim

• Renton

MFF KV .. Scénář: Bradley Rust Gray, So Yong Kim(5.7.2006)

• bassator

41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(27.6.2009)

Už první roztřesený záběr nám dává tušit, že se bude jednat o citlivý a intimní portrét mladé dívky. Z dalšího záběru zase vytušíme, že režisérka nezná stativ a pohled na Aimie jak přechází most tam nebude jen jednout. Její stereotyp ještě navíc utvrzují neustálé dialogy o "ničem"... Aimie nedokáže svému příteli Tranovi projevit své city, a tak se neustále tiše trápí. Její příběh je podán opravdu relisticky, kvůli náramku pro Trana dokonce odejde ze školy, začne se oblíkat jako děvka a parkrát zajde na mistní party s Tranam. Ovšem jejich vztah začne hnít stejně jako Tranovo tetování(=originální metafora-aimie z lásky potetuje Tranovi rameno, jenže jeho tetování začne hnít, stejně jako jejich vztah, ale aimie to nechce připustit)... Ve filmu jsou mimo hlavních hrdinů i jiné výrazné postavy, např. matka Aimie neustále se stejnou replikou-"Bež se učit", které nepřijde divné že její dceři denně odpadá škola...Opravdu zábavný film, doteď mě udivují jeho dialogy o ničem typu "-co mi chces?-nic-aha-tak ja zase půjdu"(20.7.2006)

Trochu škoda že se druhá půle trochu rozklížila a zmizelo její tempo (a tím zdaleka nemyslím rychlé) jinak krásný snímek s perfektní atmosférou chladných jiter!(2.12.2007)