Šakugan no Šana

(seriál)
  • Japonsko 灼眼のシャナ (více)
Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický
Japonsko, (2005–2012), 30 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Yashichiro Takahashi (kniha), Yashichiro Takahashi (komiks)

Kó Ótani

Rie Kugimija, Satoši Hino, Ajako Kawasumi, Kendži Nodžima, Micuo Iwata, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nanae Kató, Šizuka Itó, (více)

Série(3) / Epizody(72)

Příběh se odehrává v japonském městě Misaki. Hlavním hrdinou je čerstvý středoškolský student Sakai Yuuji, chlapec, který si myslí, že jeho život je a bude stejný jako životy milionů dalších teenagerů. Ještě ale neví, že se stane součástí dimenze, jež pokrývá náš svět, Guzy. Při zpáteční cestě ze školy se zrovna ne moc příjemně seznámí s příšerami zvanými Rinne a další hlavní postavou Shanou, která ho zachrání. Ta mu vysvětlí krutou současnost ohledně našeho světa a navždy změní život nejen jemu, ale i jeho dalším spolužákům a především sobě. (Kaori)

Larky

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Shakugan no Shana není možná dějově až tak originální Anime, nicméně jsem se u ní bavil královsky...Krásná dospívající Shana, v jejímž nitru se toho dost mlátí, musí čelit nejen všemožným protivníkům (nejvíc mi v paměti utkvěli asi ti sourozenci, co si v jedom kuse dávali francouzáky), ale i lásce (Sakai Yuji)...vše je uděláno pěkně, nepodbízivě a hlavně kvalitně, navíc je vše podtrženo nadmíru povedenou hudbou...Jak soubojová část 1.serie, tak i ta romantická zabaví perfektně..a vás to nutí se dívat pořád dál a dál..jak to s ní i s ostatními dopadne ()

Zumongar

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sic jde o takovou klasiku, kdy je v anime stejný počet romantických scén a scén s boji, Shakugan no Shana se mi rozhodně zalíbila. Povedeně napsaná psychologie Shany se zajímavě rozostřuje, až se z ní stává skoro člověk, který přátelí s Mistesem, co v sobě drží Reiji Maigo. O tom bych řekl je to celé, skoro všechny bojové i romantické scény se o toto opírají... přesto stále povedené a zábavné. Toto anime si zaslouží těch pět hvězdiček. A co říct nakonec? Urusai, Urusai, Urusai! ()

Vesman

Anime je to koukatelné, ovšem nesmírně neoriginální a průměrné. Puberťačka s nadpřirozenými schopnostmi, to už tu bylo tolikrát. Navíc v tomhle případě je hlavní hrdinka vysloveně nesympatická. Ani ostatní postavy mě nikterak nezaujaly, snad jen přisprostlá kniha Marcosius za něco stál. Celkově u mě větší zájem vzbudily až poslední dva díly, zbytek vůbec. ()

Idaho

Shana patří mezi novodobý produkt anime seriálů, generických sraček, jejichž vznik jako by připomínal tvorbu populárních písní, románů a básní v románu 1984 George Orwella. To se vezmou oblíbená slova (klišé, zápletka) a hezounká, leč sterilní melodie (animace, design postav), vhodí se do strojku, zatočí se klikou a z něj vyjede již hotový produkt. Přesně toto je Shana. Kdybych před Shanou neviděl desítky jiných seriálů, nejspíš bych také hýkal nadšením, ale takhle mi přijde tento zoufale neoriginální paskvil k pláči. Při pohledu na hlavního hrdinu jsem se styděl za příslušnost k silnějšímu pohlaví. V kýčovitých rozhovorech si vylévá své srdíčku, a já mu přál smrt… Aspiruje spolu s Keitaro Urashimou ze seriálu Love Hina na nejprotivnějšího anime pitomce. Jediný klad je pro mě stejně jako pro Vesmana Marcosius a ještě jeho paní. 30 % ps.: už na více místech jsem viděl toto anime označovat za klasiku. Troufám si říct, že seriál, který naprosto nic nového nepřináší, se nikdy klasikou nestane. ()

SonGokussj

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na tomto anime jsem začínal. Proto je to pro mne náležitá srdeční záležitost. Z toho důvodu jsem si říkal, zda jsem ho nepřehodnotil, ale při vzpomínkách na děj a na dojem, který na mě působilo toto anime ~ ne. Stojím si za svým hodnocením. Příběh obyčejného kluka, který v sobě našel jednu hezkou věcičku a dívky, necitlivé k čemukoli, neznající vanu, která se pomalu začíná zamilovávat do normálního smrtelníka. Toho zas štve, že je tak slabý, proto se snaží cvičit a nacházet způsoby, jak Shaně pomoci. Je to krásný pevný příběh, který mohu doporučit prakticky komukoli. 80% ()