Shakugan no Shana

• Japonsko Šakugan no Šana (více)
Japonsko, (2005–2012), 30 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Jašičiro Takahaši (kniha), Jašičiro Takahaši (komiks)

Hudba:

Kó Ótani

Rie Kugimija, Satoši Hino, Ajako Kawasumi, Kendži Nodžima, Micuo Iwata, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nanae Kató, Šizuka Itó, Hitomi Nabatame (více)

Série(3) / Epizody(72)

Příběh se odehrává v japonském městě Misaki. Hlavním hrdinou je čerstvý středoškolský student Sakai Yuuji, chlapec, který si myslí, že jeho život je a bude stejný jako životy milionů dalších teenagerů. Ještě ale neví, že se stane součástí dimenze, jež pokrývá náš svět, Guzy. Při zpáteční cestě ze školy se zrovna ne moc příjemně seznámí s příšerami zvanými Rinne a další hlavní postavou Shanou, která ho zachrání. Ta mu vysvětlí krutou současnost ohledně našeho světa a navždy změní život nejen jemu, ale i jeho dalším spolužákům a především sobě. (Kaori)

Recenze uživatele SonGokussj k tomuto seriálu (3)

Shakugan no Shana (2005)

Na tomto anime jsem začínal. Proto je to pro mne náležitá srdeční záležitost. Z toho důvodu jsem si říkal, zda jsem ho nepřehodnotil, ale při vzpomínkách na děj a na dojem, který na mě působilo toto anime ~ ne. Stojím si za svým hodnocením. Příběh obyčejného kluka, který v sobě našel jednu hezkou věcičku a dívky, necitlivé k čemukoli, neznající vanu, která se pomalu začíná zamilovávat do normálního smrtelníka. Toho zas štve, že je tak slabý, proto se snaží cvičit a nacházet způsoby, jak Shaně pomoci. Je to krásný pevný příběh, který mohu doporučit prakticky komukoli. 80% ()

Second (2007) (S02)

Shanu mám velice rád. První série byla úžasná. Ale ... co to tady předvedli, no, že se nestydí. Nezachránil to ani konec. Velice normální průměr... Edit [26.11.2011] Abych to upřesnil: Půlka je o tom, jak Hecate proniká do života smrtelníků a řeší se tam "miluje mě" "nemiluje mě" "žárlím" "ten sprosťák" a konec vyústí v prohru Hekate, protože pronikla moc do života smrtelníků... Nevím, co se stalo, ale tohle není pravá "Shakugan no Shana", ale trapná náhražka fantasy ze školního prostředí a romance... 55% Edit [5.10.2014] Shlédnuto opět a znova a opět a znova lituji, ž ejsem to opět a znova shlédl. Shana I best, ostatek nuda. Shanu I doporučuju maximálně, zbytek kéž by neexistoval. Myšlenky tedy snad předány. Jdu spát, dlouhý marathon :-) Nakonec 35% ()

Final (2011) (S03)

Yuuji nedorazí ani k jedné vyvolené. Místo toho pohltí existenci Boha Vytváření, který má spolu s Yuujim jediný cíl. Spoilery: The God of Creation se snaží o vytvoření nového světa pro všechny Tomogary (záporáci), neboli tento svět od nich naprosto osvobodit, aby už neškodili lidem a žít v naprosto novém světě bez lidí, jen pospolu v míru a kráse. Co víc, tato myšlenka se líbí i všem Flame Haze, konečně by přestaly ukrutné boje a nastolil by se mír. Kde je tedy chyba? Absolutně netuším. Snad už od první episody Shana, její chůva a slečna "vyhodím vše do povětří" všechno vyhazují do povětří, zabíjí jak pominutí a ničí Yuujimu plán. Ten mezitím osvobodí v jiné sféře velkého hada s velkým H a bojuje přitom se Shanou. Tu jako jedinou se však snaží nezabít. Ba i chránit. Mezitím vrchní Sestra, vládkyně všech Flame Haze ničí po tisících Tomogara, kteří se snaží Yuujimu vyjít vstříc, protože už nechtějí nikoho zabíjet. Skupině Shana a spol se episodu co episodu nic nedaří, stále je Yuuji napřed (šikovný to kluk) a krok po kroku se mu povede otevřít portál do vysněné říše Xanadu (mmj cca předposlední díl...). Hurray. Všichni Tomogara, kteří bojovali na život a na smrt těch 22 dílů se najednou bez boje přemístí do nového světa. Všichni Flame Haze, kteří je vraždili a byli vražděni, se přemístí do nového světa se smajlem na tváři, dokonce i Shanina chůva a slečna "vše kolem mě vybuchne". Všichni konečně spokojeni! odcházejí do nové říše, aby tam žili v míru až do smrti. Jen Yuuji se Shanou bojují na život a na smrt, protože Yuuji chce do Xanadu a překecat tam všechny, ať je celosvětový mír a Shana sakra nevím proč ho sežehává ohněm, zabijí i Generála, který Yuujiho ochraňoval. Shaně se nakonec podaří Yuujiho přizabít, políbit a proměnit ho tak na -člověka- létajícího vzduchem s enormní mocí a horoucího se přemístit se Shanou do nové říše Xanadu, kam poté s úsměvem na tváři odletí. A všichni jsou šťastni. Konec spoiler. || Co se mi líbí: || Yuuji má krásnou novou sílu, respekt a je to prostě kápo. Dá se říct, že nejinteligentnější, ne-li jediný inteligentní člověk z celé série. || Co se mi nelíbí: || Vše. Příběh - sesmolená BLBOST, kde absolutně nedávají snad všechny věci smysl. Proč tam zuří válka? Proč se ho pokouší zabít? Proč to tam vybuchuje? Proč se mu snaží zamezit v otevření brány? Proč jsou tak šťastní, že otevřel bránu? Proč se všichni mají tendenci 24 dílů vraždit navzájem bez jakéhokoli logického důvodu!!! Postavy - necharismatické, nehezké, neinteligentní, nezapamatovatelné, nepotřebné, zbytečné, nezájem, nuda, proč tam jsou? Proč se tam objevili? Vždyť nic nedělají! Hudba - . . . +-. || Závěr: || Naprosto stupidní, nelogická Shana, která nevyniká v žádné věci, co její předchůdci. Je to hrozně chaotické, 19/24 dílů je ve Fuzetsu a všichni se tam prostě kosí a zabíjí a hlavní hrdinové tam zabraňují dobré věci, kterou přece jen na konci ocení... Hrůza. Katastrofa... Mám největší chuť tomu dát odpad... 15% !!! UPDATE: [5.10.2014] !!! - shlédl jsem Shanu I-III ještě jednou a musím říci, v několika věcech jsem se zmýlil. Yuujimu chtjějí zabránit s vytvořením světa, protože se bojí o explozi, pak o něco jiného a pořád se jim vlastně něco nelíbí. Co víc, už vím, proč se ti dva na konci sekali. Protože jsou blbí. Suma sumárum, komentář si držím, avšak zvyšuji na 2*, protože to nebylo -tak nedomyšlené-, jak se původně zdálo. Dával jsem pozor při dialozích a nebylo to -tak strašné-. Stále však zůstává, že vcelku nelogická blbost. Dobrá Shana u mě definitivně skončila 1. dílem. Ostatní jsou jen nepovedené natahováky. () (méně) (více)