poster

Bouře

 • Švédsko

  Storm

Fantasy / Thriller

Švédsko, 2005, 110 min

 • Rogue
  ****

  Tenhle film mohl být pro Švédsko totéž, co Noční Hlídka pro Rusko, kdyby se za každou cenu nesnažil do tecnicky dobře zvládnutého filmu nacpat myšlenku, která potěší leda tak zaryté intelektuály. Každopádně asi nejde o to, že by mi myšlenka samotná vadila, ale takhle zpětně vůbec nechápu její důvod. Obzvlášť, když snímek v první půlhodině překvapí slušnou akcí a nádherně temnou atmosférou. No co už, místy dobrá akce, skvělý výkon Jonase Karlssona a absence nudy docela stačí. Od "morality o tom, že před svými činy člověk neuteče" bych čekala rozhodně míň.(8.7.2006)

 • sup
  *****

  Vizualne a zvukove velmi pusobivy film plny filmarskych napadu, ktery me jednoduse uchvatil. Jedinym zaporem je asi trochu slabsi pribeh, ale ten mi stejne nezabrani udelit plne hodnoceni. Nedivil bych se, kdybychom o reziserech tohoto celovecerniho debutu (na MFFKV 2006 jeden z nich osobne iflm uvedl a pusobil velmi sympaticky a mlade) jeste ledacos uslyseli, protoze talent jim rozhodne nechybi, i kdyz by mozna mohli upustit od toceni filmu ve stylu "pejsek a kocicka vari dort."(7.7.2006)

 • Terva
  *****

  Mám rád, když hlavní hrdina "čte" svůj příběh, je pak spousta místa pro černý humor. Promise je hezký jméno a DD bude mít problém...tak může začít cesta do minulosti Donnyho Davidssona podle komiksu "STORM". Co může udělat člověk s tím, co nikdy neměl? A poučení? !!! JelenovipivoneleJ !!! Fortsättning följer.....Pokračování příště.(5.9.2009)

 • El Loco
  **

  Spočiatku zaujímavé švédske dielko, viditeľne inšpirované hlavne Bekmambetovom, ktoré sa po sľubnom štarte mení na neuveriteľne chaotický prepletenec Nočnej hliadky, Matrixu a 28 Days Later, ktorý však nemá ANI HLAVU ANI PÄTU...Storm sa snaží vyzerať veľmi štýlovo a originálne, avšak absolútne na to nemá...Režiséri Marlind a Stein sa majú ešte čo učiť...(26.4.2009)

 • Mata
  ****

  Mám opačný pohled na tuhle věc než předchoyí. První půlka, ač plná akce, mne dost nebavila. Koukalo se na to hezky ale to je vše. Ale ve chvíli, kdy se chlapci snažili "natlačit" tam myšlenku, mne film začal hodně bavit. Uznávám, možná vše moc polopatické, možná moc schématické, ale mně to k tomu comixu sedí. A ty "reálné" brutality byli v pěkném kontrastu s vykonstruovanými "brutalitami" comixových postav.(10.7.2006)

 • - Oficiálně film vyšel 20. ledna 2006, diváci jej však mohli vidět už 18. listopadu 2005 během filmového festivalu ve Stockholmu. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve Stockholmu a Vänersborgu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace