Bouře

• Švédsko

Storm

Fantasy / Thriller

Švédsko, 2005, 110 min

Mám rád, když hlavní hrdina "čte" svůj příběh, je pak spousta místa pro černý humor. Promise je hezký jméno a DD bude mít problém...tak může začít cesta do minulosti Donnyho Davidssona podle komiksu "STORM". Co může udělat člověk s tím, co nikdy neměl? A poučení? !!! JelenovipivoneleJ !!! Fortsättning följer.....Pokračování příště.(5.9.2009)

Mám opačný pohled na tuhle věc než předchoyí. První půlka, ač plná akce, mne dost nebavila. Koukalo se na to hezky ale to je vše. Ale ve chvíli, kdy se chlapci snažili "natlačit" tam myšlenku, mne film začal hodně bavit. Uznávám, možná vše moc polopatické, možná moc schématické, ale mně to k tomu comixu sedí. A ty "reálné" brutality byli v pěkném kontrastu s vykonstruovanými "brutalitami" comixových postav.(10.7.2006)

Docela slušná akce, možná záměrně chudší výprava (koneckonců, tohle není americký, ale švédský film a thriller nebo fantasy přece nemusí být vždycky jen vypulírované a co nejeefektnější), ale tu nahrazují sem tam dobré nápady a vizuálně se mi líbilo převedení "reality" do komixu, nebo vykreslení atmosféry pustého městečka. Ke konci ale byly dialogy příliš vysvětlující, polopatické a některé scény půsbily přepjatě_____. KOUSEK DĚJE - podle mne o DD bojují chladný muž Lhostejnost, která dosud v jeho životě převládala s trochu mateřsky působící ženou Soucítění, která chce, aby DD zase začal něco cítit. Boj uvnitř DD hlavy se přenese do vnějšího světa. A Soucítění nakonec zvítězi. Lhostejnost se rozplyne, když ji DD odvrhne a ona sama pocítí nenávist . Soucítění přestane být vidět ve vnějším světě, když ho DD konečně sám pocítí a tedy vstřebá. Dobro jakože zvítězilo, přesto DD pravděpodobně čeká trest, ne za to, z čeho ho obviňují, ale kvůli tomu, co udělal v minulosti. Koneckonců - ne doslova, ale přesto, vzal život minimálně dvěma lidem. Akční, temná a mysteriozní variace na téma, že zlo plodí další zlo. /15. 5: 11./(15.5.2011)

Musím říct, že jsem nic moc neočekával a také se mi žádného valného zážitku nedostalo. Podobenství s Noční hlídkou tu je avšak s nižším rozpočtem a v komornějším stylu. Přesto bych Bouři pochválil za vcelku odsépavé tempo, které nijak nenudí a chvílemi jsem se do ději i trošku ponořil. Dokonce mohu s klidem v duši říct, že se mi Bouře líbila více jak výše zmińovaná Noční hlídka. Souhlasím s Mata, také se mi líbila více druhá půle.(14.2.2009)

• VanTom

Moderní klipové pojetí v komiksovo-herních mantinelech nešťastně klame tělem (ale snadno se z něj poskládávají efektní trailery), protože z podstaty dostáváme "syrové severské drama" předkládající "svár anděla s ďáblem" o "integritu duše" hlavní postavy. Tedy možná. Asi. V uvozovkách. Bohužel je mysteriózní myšlenka podána tím nejhroznějším způsobem, kdy jsem (i kvůli všem těm "nesmyslným, ale cool" urban fantasy elementům) permanentně netušil, která bije. A to mě otravovalo i nudilo zároveň.(16.10.2015)

• - Natáčení probíhalo ve Stockholmu a Vänersborgu. (Terva)

• - Oficiálně film vyšel 20. ledna 2006, diváci jej však mohli vidět už 18. listopadu 2005 během filmového festivalu ve Stockholmu. (Terva)