poster

Drsňák

 • Německo

  Knallhart

 • slovenský

  Drsňák

 • anglický

  Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek.SCH
  ****

  Tohle že bylo točeno na 16-ku? A kde je úcta k českým filmařům, kteří přispívají do nedělního prime time na ČT1? Vždyť to je teď Němci úplně ztrapnili. Ale teď vážně: fakt je to až moc šedé, ale nějak mi to k tomuhle druhu filmu sedlo. A netuším, co vám zas všem vadí, že to má jenom 70%. I když jsem moc nepochopil, proč ji dr. Peters vyhodil, ale jinak tam žádná logická díra nebyla. A bylo to uvěřitelné. 80%(15.6.2009)

 • Ivoshek
  ****

  Docela si umím představit, že takhle nějak se fakt žije v přistěhovaleckých čtvrtích. Na evropský film je to hodně politicky nekorektní (skoro všichni kriminálníci jsou tam Turci, arabové, kluci z bývalé SSSR...). Pár věcí mi přišlo přitažených za vlasy, třeba pěsťovka vůdci gangu nebo skoro celý konec. Ale i tak jsem celkově byl spokojenej, dostalo se mi nadprůměrného německého filmu, který se nebál zobrazit věci, před kterými se dnes raději zavírají oči.(29.6.2012)

 • emma53
  ****

  Drsňák je film, který je zajímavý svým přístupem k divákovi. Už jen hlavní postava Michaela na mě působila zvláštním, až bezemočním výrazem ve tváři, který se víc projevil až ke konci a tak na mě působil celý film. Zvláštně - jiný výraz mě zatím nenapadá. Film přede mě kladl životní obrazy, kterým nebylo skutečně vůbec těžké uvěřit. Svým způsobem podání je na diváka vloženo obrovské břímě bezútěšného stavu spousty takových lidí, kteří se ocitnou najednou téměř bez prostředků a nemají sílu a zřejmě ani možnost se té situaci nějak vzepřít. Kde pro ně pak život ztrácí smysl a místo duše se stává černou a temnou propastí, z které se lze dostat jen velmi těžko. Proto na mě osobně nejvíc zapůsobila poslední čtvrthodina s Michaelem. O Davidovi Krossovi zřejmě ještě uslyšíme. Jestliže jsem filmu Zlodějíčkové dala trojku (že by jistá podobnost?), tak Drsňák na mě zapůsobil přece jen hlubším a intenzivnějším dojmem, tudíž dnes za čtyři.(23.11.2014)

 • sepp
  **

  Film je spise zajimavou sociologickou sondou soucasneho Kolina nad Rynem, konkretne casti Neukölln, jez je povestna svoji "pestrobarevnosti". Zbytek neni ani nijak zvlaste povedene remeslne zvladnut a pribeh je naivnoucky a v urcitych chvilich vylozene pritroubly - napr. finalni scena, kdy arabsti neukölln "gangstaz" cekaji celou noc az do ranniho rozbresku, nez Michael zmackne spoust...(17.8.2007)

 • sanikope
  ***

  Neviem, nebolo to rozhodne zlé... Ale akosi má ten príbeh nedokázal zaujať. Asi toľko. Šedá 3. Jediný postreh čo si nesiem z filmu je, že už tuším odkiaľ si o rok neskôr estónsky bratia ukradli záver do svojho kinohitu Klass.... Asi sa i pri tom mýlim, len sa mi to akosi všetko zlieva dokopy. Proste uplynulo 5 dní a ja už ani moc neviem o čo vo filme šlo. Tak asi sa nemám toľko čo rozpisovať, ale čo už.....(2.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace