Drsňák

Drsňák

Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Scénář: Zoran Drvenkar, Gregor Tressnow .. Je to takové celé moc šedé a nevýrazné na všech frontách. Nejen zvolenou našedlou vizuální formou, ale také vykresleným příběhem. Příběh chlapce, který se musí probírat přistěhovaleckou nesnášenlivostí a tyranii ve škole, kdy ho shánění peněz na vykoupení se z šikany dovede až k prodeji drog… Dost přímočaré, s tragickým koncem, který ovšem nezasáhne tak jak asi tvůrce chtěl. No, na druhou stranu to je po sérii romantických teen debilit film z kategorie (nad)průměrných a jeho shlédnutí vám nepřinese žádnou újmu.(31.3.2007)

Tohle že bylo točeno na 16-ku? A kde je úcta k českým filmařům, kteří přispívají do nedělního prime time na ČT1? Vždyť to je teď Němci úplně ztrapnili. Ale teď vážně: fakt je to až moc šedé, ale nějak mi to k tomuhle druhu filmu sedlo. A netuším, co vám zas všem vadí, že to má jenom 70%. I když jsem moc nepochopil, proč ji dr. Peters vyhodil, ale jinak tam žádná logická díra nebyla. A bylo to uvěřitelné. 80%(15.6.2009)

Tak tohle je naprosto úžasný filmový zážitek, za který České televizi děkuji! Můj večerní nedělní dvojblok německých filmů začal nadšením z nadprůměrné německé romantické komedie a pokračoval ještě lepším filmovým zážitkem z tohoto německého dramatu. Ono spojení teenagerovské drama a sociální drama je totiž velice lákavé, a tak jsem neváhal a na film se podíval. A od začátku do konce jsem tento film prožíval, prožíval jsem příběh hlavního hrdiny a byl jsem zvědavý, jak se bude tento příběh vyvíjet a jak to vlastně celé skončí. Zde jsem totiž nedokázal odhadnout konec a ani jsem to nezkoušel, protože na to prostě nebyl čas. Jen jsem se koukal a ani u toho nedutal, prožíval jsem každý okamžik, každou minutu, kdy jsem film sledoval. Tomu já říkám filmový zážitek na velice dlouhou dobu. Tenhle film se velice povedl a nejzajímavější na něm je, že takhle by se to v reálu skutečně mohlo stát a co my víme, jestli se někde něco podobného skutečně nestalo. V hlavní roli se zaskvěl vynikající David Kross, jehož jméno si asi navždy zapamatuji, protože ten mladík mne naprosto uhranul a ve své roli byl vynikající a podal snadno uvěřitelný výkon. Německý film mě tedy přesvědčil, že na tom není tak špatně, jak jsem si myslel, a že mít vůči němu předsudky asi není moc správné. Každopádně mám tedy další skvělý filmový zážitek a neváhám použít maximální hodnocení, je to tedy za pět hvězd.(16.6.2009)

Jo šlo to. Mělo to takovou dost správně vybalancovanou atmosféru - ne moc temný ale zároveň nic veselýho, sedělo mi to. Jen mi přišlo, že ten kluk je vlastně taková figurka, co v tom filmu dělá všechny věci, který od něj osud očekává... přišel mi moc odevzdanej. Rozhodně zajímavé vidět arabskou mafii v německu.(5.7.2009)

Mám trocha alergiu na nemeckú kinematografiu a tento film smrdí nemecky až to bolí. Ono je to vždy ľahké spoznať, či sa dívate na Nemecký film, alebo nie. Ak by som šiel na tento film do kina, bol by som veľmi sklamaný. Hodnotím však priemerne a to aj preto, že vo filme je pár svetlých scén. Príbeh a zápletka je síce neoriginálna a dalo sa s tým trochu pohrať. Tvorcovia poriadne tlačili na pílu a tiež sa snažili hneď od začiatku rýchlo dostať divákov do deja. Dobré scénky ale hneď striedajú tie nudné. Myslím, že mnohí ďalší diváci to budú tiež hodnotiť priemerne.(17.2.2015)