poster

Drsňák

 • německý

  Knallhart

 • slovenský

  Drsňák

 • anglický

  Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  ***

  Mám trocha alergiu na nemeckú kinematografiu a tento film smrdí nemecky až to bolí. Ono je to vždy ľahké spoznať, či sa dívate na Nemecký film, alebo nie. Ak by som šiel na tento film do kina, bol by som veľmi sklamaný. Hodnotím však priemerne a to aj preto, že vo filme je pár svetlých scén. Príbeh a zápletka je síce neoriginálna a dalo sa s tým trochu pohrať. Tvorcovia poriadne tlačili na pílu a tiež sa snažili hneď od začiatku rýchlo dostať divákov do deja. Dobré scénky ale hneď striedajú tie nudné. Myslím, že mnohí ďalší diváci to budú tiež hodnotiť priemerne.(17.2.2015)

 • Matty
  ****

  Vida, i v Německu umí natočit syrové a přitom cool drama z ulice. Drsňák několikrát napnul mé nervy k prasknutí, aniž by situace příliš hrotil nebo sahal po přehnané stylizaci. Scény jako ta s masožravou kytkou jsou jednoduše husté a jejich snaha o „hustotu“ nepřebíjí vše ostatní, jak tomu je například u Liljy-4ever. Nepříjemnou reálnost lidí a prostředí, před kterými si většina z nás úzkostlivě chrání kůži, narušuje jenom pár logických kiksů (v Německu k výběru z účtu vážně není třeba PIN?) a neměnný výraz Davida Krosse, který je příliš drsný, aby byl vážně drsný. 75% Zajímavé komentáře: Falko, wipeout, PanthercOY(15.6.2009)

 • T-pack
  ****

  Jo šlo to. Mělo to takovou dost správně vybalancovanou atmosféru - ne moc temný ale zároveň nic veselýho, sedělo mi to. Jen mi přišlo, že ten kluk je vlastně taková figurka, co v tom filmu dělá všechny věci, který od něj osud očekává... přišel mi moc odevzdanej. Rozhodně zajímavé vidět arabskou mafii v německu.(5.7.2009)

 • sepp
  **

  Film je spise zajimavou sociologickou sondou soucasneho Kolina nad Rynem, konkretne casti Neukölln, jez je povestna svoji "pestrobarevnosti". Zbytek neni ani nijak zvlaste povedene remeslne zvladnut a pribeh je naivnoucky a v urcitych chvilich vylozene pritroubly - napr. finalni scena, kdy arabsti neukölln "gangstaz" cekaji celou noc az do ranniho rozbresku, nez Michael zmackne spoust...(17.8.2007)

 • sanikope
  ***

  Neviem, nebolo to rozhodne zlé... Ale akosi má ten príbeh nedokázal zaujať. Asi toľko. Šedá 3. Jediný postreh čo si nesiem z filmu je, že už tuším odkiaľ si o rok neskôr estónsky bratia ukradli záver do svojho kinohitu Klass.... Asi sa i pri tom mýlim, len sa mi to akosi všetko zlieva dokopy. Proste uplynulo 5 dní a ja už ani moc neviem o čo vo filme šlo. Tak asi sa nemám toľko čo rozpisovať, ale čo už.....(2.12.2010)