Drsňák

Drsňák

Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

V Drsňákovi vidím ne geniální, ale hodně dobrý film, kterému napomáhá hlavně technické zpracování. Autentické záběry, kterých docílili pomocí digitální ruční kamery, a do šediva situovaného zabarvení snímku. Detlev Buck natočil zajímavý film o drogách, který nesledujeme prostřednictvím uživatele drog, ale úplně obyčejného kluka. Nad to se dočkáme řady napínavě pojatých scén, které vás svým realismem donutí ani nemuknout. Upřímně, v Německu bych radši nebydlel :)(30.5.2007)

Tento film na mne zapůsobil dost chladně. Velkým plusem je kamera a hudba. Ale nedokázala jsem se do něj ponořit nebo se vcítit do jednotlivých postav. Chyběly mi větší rozbory charakterů postav a jejich psychologie. Jsou spíše nevýrazné. Celý příběh a chování postav je jakoby chladné a odtažité, bez emocí. Na tento film jsem se pouze dívala, ale nedokázala jsem se do něj dostat.(15.6.2009)

Neviem, nebolo to rozhodne zlé... Ale akosi má ten príbeh nedokázal zaujať. Asi toľko. Šedá 3. Jediný postreh čo si nesiem z filmu je, že už tuším odkiaľ si o rok neskôr estónsky bratia ukradli záver do svojho kinohitu Klass.... Asi sa i pri tom mýlim, len sa mi to akosi všetko zlieva dokopy. Proste uplynulo 5 dní a ja už ani moc neviem o čo vo filme šlo. Tak asi sa nemám toľko čo rozpisovať, ale čo už.....(2.12.2010)

60 % - Ve všech směrech průměrné krimidrama, které sice má "své chvíle", ale celkově nedokáže strhnout. Za hlavní příčinu toho považuju málo propracované, jednorozměrné postavy, scénář s několika nerealistickými zlomy (a nedotaženým koncem), kde často zahapruje i logika. Mladý David Kross jako Michael Polischka byl ale v pohodě a překvapil mě.(6.2.2007)

Prostě jsem jen seděl, sledoval toto drama a čekal, jestli se objeví něco, co by z toho udělalo víc, než jen obyčejné pouliční pobíhání, nějakou tu rvačku, ne zrovna stabilní domácí zázemí, ale nic se neobjevilo, takže jen šedý průměr a k tom dost špatně zvolená hudba, která burácela v místech, kde by to chtělo něco jemnějšího. Takže nakonec tedy nic moc, ale i tak v současné německé produkci asi film z těch lepších.(10.9.2009)