Reklama

Reklama

Zlo

(festivalový název)
Akční / Komedie / Horor
Řecko, 2005, 83 min

Obsahy(1)

Zlo, první zombie film řecké kinematografie, nese všechny nezbytné rysy svého žánru. Tři stavbaři jsou při zkoumání podzemní dutiny napadeni a infikováni (neviditelným) démonem zla. Po návratu domů jeden z dělníků zaútočí na svou ženu a následně ji pozře, dcera se s pomocí sousedky zachrání útěkem. Další z infikované trojice způsobí masivní vyrojení zombií při fotbalovém utkání. Andreas (Nikos Sabalis) prchá a v rozhodujícím momentě je zachráněn odvážnou Dimitrou (Stavroula Thomopoulouová), která se vrací domů taxíkem. Když se noc chýlí ke konci a nastává den, tyto různé skupinky se setkávají a přidává se k nim po zuby vyzbrojený Meletis (Meletis Georgiadis). Celovečerní debut devětadvacetiletého režiséra a scenáristy Yorgose Noussiase je v podstatě jednou dlouhou honičkou, která nemaří čas vysvětlováním. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (23)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Vtipnosť a krvavosť dvoch vydarených scén prekladaná v zbytku neskutočne otravným TV "look-om" a snahou o cool hlášky a čierny humor (občas to vychádza, častejšie však nie). Áno, tvorčí prístup "s radosťou pre radosť" je cítiť takmer permanentne, avšak to nestačí, keď väčšina filmu nemotorne a bezradne tápa odnikiaľ - nikam. Festivalovú projekciu (a tým aj atmosféru) som žiaľ minul, takže možno aj preto, o to väčšie sklamanie... . ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Vskutku neuvěřitelný kousek!!! Nemůžu si prostě pomoci, ale teď těsně po shlédnutí musím dát za plný počet. Je to jedna z nejlepších "zombáren", jaké jsem kdy viděl (a bylo jich dost ...). Ale pozor! Tento film rozhodně není pro každého a málokdo v něm možná najde to, čím zapůsobil na mne. Pokud budete očekávat mraky gore-efektů, non-stop akci apod., budete právě možná zklamáni. Tenhle film totiž vyzní úplně jinak. To že je to film patřící do "zombies-subžánru", je jen podklad pro mnohem více. A to jsou prostě postavy tohoto filmu. Film právě neuvěřitelně geniálně buduje poznávání jednotlivých postav a jejich vztahů. Herecké výkony jsou naprosto bezchybné a postavy dostávají vyloženě realistický "tvar", podstatu. Nakonec jsou to všichni neuvěřitelní sympaťáci (každopádně vede taxikář ...) a vyloženě vám přirostou k srdci. Málokdy se mi stává, že bych u horroru měl o někoho strach, zvlášť u "zombáren", vždyť tam ti lidi bývají hlavně proto, aby je roztrhaly zombie ... Jenže tady tomu tak není ... Nezávislé skupinky se postupem času spojí v jednu a ta zdrhá městem, odpočívá, masakruje zombie a jednotlivé postavy si mezi sebou budují vztahy ... a ty jsou prostě geniálně vytvořené. Film do 3/4 působí spíš jako splatterová komedie, ale pak začne vyloženě přituhovat, aby vše skončilo v příšerném a pro mne zdrcujícím finále ... každopádně geniálním. Tohle jsou důvody, proč se mi film tolik líbil. Pokud bych měl zmínit akci, tak ta je jednoznačně bezchybná, není jí moc, ale když příjde na věc (asi 4 potyčky s hordami zombáků ...), tak nestačíte valit oči ... gore jede naplno, hekťáky krve, průstřely brokárnou durch, usekané hlavy, střeva, nohy, ruce, oči a ještě pár záběrů které bych fakt nevymyslel ... Takže i v tomto ohledu perla, jen té akce skutečně není příliš. Film je možná nízkorozpočtový (o to víc obdivuju tvůrce a herce), ale rozhodně tak na první pohled nevypadá ... pokud je amatérský nebo ne, to tady neřeším ... Pro mne vyloženě skvost, i když obecně kvalitativně velice kontroverzní ... ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

MFF KV .. Scénář: Yorgos Noussias .. Několik skutečně dokonalých a zábavných scén topících se v záplavě všemožných vykrádaček a amatérismu. Pro nefandy hororu (tj. i mě) velmi slušná podívaná. Taktéž půlnoční festivalová atmosféra (+ kolující flaška vodky + juice) určitě udělala své... ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, které budou mít hodně rozporuplné hodnocení. Zombie záležitost točená fanoušky tohoto žánru. Pro koho, to je snad jasné :)) Ultralevné až amatérské. Dvě nebo tři geniální scény, spousta klišé ( předpokládám, že vědomá ), toporné a vtipné dialogy a samozřejmě přečernalý humor. Film, kterému jiná než půlnoční projekce nemůže slušet, a pokud jste obklopeni pohodovou partičkou z CSFD ( navíc mírně pod vlivem s kolující vodkou s džusem ), můžete si také přičít nějaká ta procenta navrch :)) ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Tohle je jednoduše nářez - lahůdka pro všechny milovníky zombieovské zábavy! První řecký film svého druhu a hned takovýhle úlet! Tvůrci sami před promítáním přiznali, že ze svých filmových vzorů (prý hlavně Miloš Forman - ha ha, jokez) nejen čerpali, nýbrž že je občas rovnou nepokrytě kopírovali (obzvláště povedená byla jejich hláška o převzatých "bergmanovských" záběrech na obličej, kterou jsme se posléze bavili vždy, když se ve snímku nějaký podobný motiv objevil). Bylo vidět, že tvůrci si na filmu dali opravdu záležet (natáčení zabralo dva roky) a že ho stvořili s láskou a uctivou pokorou k "žánru". Je to roztomilé, je to hravé, je to první svého druhu, je to dokonale primitivní, má to pěkné gore efekty a více nežli vtipné momenty - a ten úžasný závěrečný záběr! - no určitě stojí za vidění. Konzumovat nejlépe s kamarády a (nejedním) alkoholem. . . . . Popravdě řečeno, nevím, jaké hodnocení bych vlastně měla přesně dát - moc vysoké srazí na kolena ty roztomilé a více "promakané" béčkové snímky, které jsem viděla dříve a myslela si, že dvě hvězdičky jim budou bohatě stačit - ale naopak příliš nízké zase neodrazí fakt, že já se u tohoto úletu prostě opravdu dobře bavila - myslím tedy, že spíše než házet tento "skvost" pod průměr, budu asi muset přehodnotit pár starších filmů... ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama