poster

Arthur a Minimojové

 • Francie

  Arthur et les Minimoys

 • Slovensko

  Arthur a Minimojovia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

Francie / USA, 2006, 102 min

Externí recenze k filmu (6)

 • Filmkabi.net (Gabriela Pravdová) ***

  "Velkou ránu celému snímku bohužel opět zasadil pokus o vtipný český dabing… A tak zatímco v originále mají native speakers to štěstí slyšet Madonnu, Snoop Doga nebo Roberte De Nira, my se musíme spokojit (již klasicky) s Luckou Vondráčkovou a podobně. Smutným faktem i přes veškeré mé nářky zůstává,…"

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ****

  "Když se na konci filmu dostáváme z animovaného světa Minimojů zpátky do toho našeho, bylo mi to skoro až líto. A když jsme se závěrečnými titulky se všemi těmi postavičkami rozloučit, vyloženě jsem se začala těšit na další díl (který je v plánu), a to mi není deset let. Arthur a Minimojové mají…"

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ***

  "Arthur a Minimojové svou stavbou nejvíce připomíná akční filmy. Ano, právě akční filmy, které Bessona tolik proslavily. Stejně jako pro Leona, Pátý element či většinu dalších Bessonových snímků (tedy nejklasičtější zástupce tzv. „ciné du look“) platí i pro Arthura, že je po vizuální stránce radost…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ***

  "Scény na povrchu, t.j. vo svete ľudí zlyhávajú kvôli patetickosti a príliš veľkej miere pitvorenia dospelých predstaviteľov, či už ide o skúsenú Miu Farrow alebo menej známej dvojice v úlohe Arthurových rodičov. Ak má byť táto trojica dospelákov Bessonovým pokusom o humor, tak hahaha tu píšem, ale…" (více)

 • Lidovky.cz (Darina Křivánková)

  "Animovaná rovina, která filmu dominuje, se sice nemůže rovnat například produkci Pixaru, nicméně je natolik odlišná od toho, co jsme zvyklí na plátně vídat, že je to vlastně příjemná změna. Příběh by mohl sloužit jako lekce eklektické scenáristiky: míhají se tu motivy ze Star Wars, Pána prstenů,…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Filmovým neštěstím je ta polovina, na níž tvůrci lákají především – animovaný svět Minimojů. Ušatí pidihrdinové, které mají na svědomí výtvarníci Céline a Patrice Garciovi, neslují žádnou z ctností, kterou bychom si od nich slibovali. Prvoplánové vtípky rozdovádí asi jen ty úplně nejmenší diváky.…"