Reklama

Reklama

Pojď blíž

(festivalový název)
  • Německo Komm näher (více)

Obsahy(1)

Drama složené z epizod, jež svým improvizačním stylem připomíná Andrease Dresena nebo Mikea Leigha, je zachyceno jemnými tahy štětce s chvějivým jasem. Neočekávaný úsměv na cizí tváři... Vřelý hlas v telefonu... Zachvění prstů při doteku... Drobnosti, které probouzejí touhu a neklid – a v průběhu jedné berlínské zimy zanechávají stopu na několika paralelních cestách ke štěstí. Zdánlivě otrlá a přitom křehká mladá žena se setkává s mužem, jehož něhu nechápe. Manželka a matka, která dává přednost kariéře před rodinou, bezděčně vhání svého manžela do pasivity, z níž on musí uniknout... Matka i její dospívající dcera se zamilují do téhož obtloustlého a skromného muže ve středním věku... Jsou to subtilní příběhy mužů a žen, kteří se nečekaně sbližují, humorná i dramatická setkání lidí, kteří se možná na jediný krátký okamžik dotknou štěstí...
Poviedkový film. Malé príbehy o teple ľudského dotyku v mrazivej berlínskej zime. Hrdinami filmu sú obyčajní ľudia, ktorí každý deň prežívajú neobyčajný zázrak medziľudského kontaktu, no nie vždy si s ním vedia dať rady. Životom sklamaná a zatrpknutá Mathilda stretne láskavého muža, nedokáže však prijať jeho nehu. Ali, mladá matka a architektka so sľubnou kariérou si v každodennom zhone neuvedomila, že jej muž David trpí vlastnou bezradnosťou a manželským odcudzením. Upratovačka Johanna sa prostredníctvom inzerátu zoznámi s neveľmi atraktívnym, ale milým taxikárom Andim, ani jeden z nich však netuší, že práve doňho je zaľúbená Johannina dcéra Mandy. Počas mrazivej berlínskej zimy sa odohrá niekoľko malých príbehov o teple ľudského dotyku a porozumenia. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

pierre9 

všechny recenze uživatele

Dalo by sa namietať, že takýchto filmov je natočených neskutočne veľa (aj v "československom" prostredí), ale i tak to bol film so sympatickými hercami, ktorých plusom je, že ich nevidím každý týždeň v troch-štyroch filmoch. Navyše príbeh má, predovšetkým v dnešnej dobe, čosi do seba. Skrátka, príjemne strávených 97 minút. Najviac na mňa zapôsobil príbeh kariéristky Ali a doteraz som nepochopil, prečo sa k nej ten muž vrátil:) A určite mi padlo vhod vidieť po dlhšom čase solídny nemecký film. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama