Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film natočený podle stejnojmenného románu (1860) Wilkie Collinse vypráví o dvou nevlastních sestrách, Lauře a Marian Fairlie, jejichž poklidný život se změní po příjezdu učitele a malíře Waltera Hartrighta a snoubence Laury, sira Percivala Glydea. Po čase se Laura Marian svěří se svými obavami, že se jí chce Percival zbavit. A tak se obě dvě pomalu ale jistě ve snaze vymanit se z jeho zajetí víc a víc zaplétají do spiknutí kolem ženy v bílém, Ann Catherick. Po Lauřině smrti se Marian s pomocí Waltera usilovně snaží odhalit tajemství, které spojuje Percivala a ženu v bílém. (phoebess)

(více)

Recenze (10)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Klasická, typicky anglická záležitosť s dobovými kostýmami, zámkami a malými intrigami. Recenzie hovoria, že sa film dosť výrazne odlišuje od románu, a to čo sa týka popisu postáv fyzicky i povahovo. Snímok je síce označovaný ako mysteriózny, ale žiadne veľké strašenie nečakajte. Skôr krásny anglický vidiek a jedno malé prekvapenie. Nie je to ale nezabudnuteľná záležitosť. ()

Marci 

všechny recenze uživatele

Film byl natočen podle stejnojmenného románu Wilkie Collinse. Příběh začíná příchodem mladého malíře Waltera Hartrighta (Andrew Lincoln) na venkovské sídlo jako učitele k sestrám Marian (Tara Fitzgerald) a Lauře (Justine Waddell) Fairlieovým. V té samé době však také přichází Lauřin snoubenec sir Percival (James Wilby) a od té doby se začnou dít záhadné věci. Film věrně zachycuje období viktoriánské éry, temnou až horrorovou atmosféru, herci jsou ve svých rolích obsazeni dobře, nemám co vytknout. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Hodnotný film z viktoriánského prostředí s prvky dickensovskými, romantickými i detektivními. Rád bych ještě viděl, jak to natočili Rusové...Tohle vůbec nebylo špatné. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Temmná romantika starých zámků, hřbitovů a tajemných zahrad. Viktoriánské kostýmy a složitý krimi příběh plný tajemství, pozvolna se odhalujícíhc záhad a postav, které se ze spojenců mění v nepřátele a opačně - co víc si může člověk, který to má rád, přát. ()

01Zuzana10 

všechny recenze uživatele

Senzačné, napínavé, strašidelné, podivné. Keď predstavili Justine Waddell, ako "angel", tak ma napadlo, či nie je tak kategorizovaná - ako "pure woman" (ktorá si možno prejde niečím strašným) Podbne aj v Tess. Vo Wives and Daughters je len zlatíčko. Musím si znova pozrieť jej ďalšie filmy. Dobre vybraný casting hlavných 3. Zaujímavé vybočenie z obvyklého. No asi ostanem pri menej fantastických a "intense" adaptáciach. Dá sa vidieť na YT. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama